Oprema za multirotorje

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

Ima kdo Optimus eco elektroniko???? Kako se odnese ima moznost gpsa?????? Obstaja ze kaj na forumu napisanega??
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Gpsa ne podpira, ma ga pa modelar.si v ljubljani.
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

ali obstaja kaksen drugi ime ,ker nikjer ni nic o Optimusu napisano. :o :o :o
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Zakaj jemati zadevo ki jo google skoraj ne pozna ko pa je na voljo kk 2.1, naze32, naza itd...o katerih je že na široko predebatirano?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

mihec87 napisal/-a:Zakaj jemati zadevo ki jo google skoraj ne pozna ko pa je na voljo kk 2.1, naze32, naza itd...o katerih je že na široko predebatirano?

Imam moznost ugodnega nakupa kot testni model (zajcek)!!!!!!Ocitno gre za novo zadevo!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a Krist »

Deluje kot tisti krmilnik iz hobbykinga, le da ni poleg gps-a.
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

Krist napisal/-a:Deluje kot tisti krmilnik iz hobbykinga, le da ni poleg gps-a.
Katerega si mislil???
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a Krist »

mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Kakšen link do ftdi kabla ki ga uporabljate za programirat/updatat bt,osd module..?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

Pomoc prosim! Vse sem nastavil vendar ob priklopu napajanja utripnejo zelena rdeca rumena nato pa skozi utripa rumena kaj bi to bilo na nazi lite...
karola
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 31 Mar 2011, 13:10
Kraj: Na hribu

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a karola »

Zdravo!

Glej na strani DJI imaš vsa navodila. Vse kar moraš si preberi nekaj osnov. Pa naj bodo servo priključki od JR Graupner ali Futabe kakšna je razlika. Nato barve servo kablov kakšna komunikacija ali napetost gre po njih os barvna lestvica.
Barve utripanja so lepo razložene v navodilih. Malo razumnega truda in osnovpa bo šlo. Kar je težjega pa pride pomoč.
Glede na hvaljenje da že imaš celo dva quada me zanima ali si to dobil in takoj znal letet? Ker če si jih sam sestavljal se moram že vprašati zakaj osnovna vprašanja. Bi pa razumel za nastavitev gainov in ostalih cak ne pa za osnove.
Pa mirno roko in let.
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

karola napisal/-a:Zdravo!

Glej na strani DJI imaš vsa navodila. Vse kar moraš si preberi nekaj osnov. Pa naj bodo servo priključki od JR Graupner ali Futabe kakšna je razlika. Nato barve servo kablov kakšna komunikacija ali napetost gre po njih os barvna lestvica.
Barve utripanja so lepo razložene v navodilih. Malo razumnega truda in osnovpa bo šlo. Kar je težjega pa pride pomoč.
Glede na hvaljenje da že imaš celo dva quada me zanima ali si to dobil in takoj znal letet? Ker če si jih sam sestavljal se moram že vprašati zakaj osnovna vprašanja. Bi pa razumel za nastavitev gainov in ostalih cak ne pa za osnove.
Pa mirno roko in let.
Oprosti k zivim!!! Imam dva Lrp Quad,sam sem kupil sestavljena,Sory ce se ti ne da odgovarjat ni treba namesto da si tole napisal,ki ni nobenemu v pomoc bi raje kaj koristneka saj je forum temu namenjen.
http://www.youtube.com/watch?v=r6Yf2sSz ... e=youtu.be
karola
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 31 Mar 2011, 13:10
Kraj: Na hribu

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a karola »

Zdravo!
Glej NISEM TI OMENJAL ŽIVLJENJA NA KROGLI!!
Ampak sprašuješ čiste osnove. Res je forum za pomoč. Vendar se bo največ naučil če daš tudi sam malo energije v učenje in poiščeš morebitne osnovne odgovore.

LP N
Uporabniški avatar
Gladiac
Profesor
Prispevkov: 1413
Pridružen: 15 Jun 2010, 16:47
Kraj: Smlednik

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a Gladiac »

Sicer nisem vsega prebral, ampak mislim da se strinjam s karolo :D
Najprej prebereš navodila - kjer mislim, da je vse napisano kar sprašuješ, pol pa šele na forum.
In če ti je težko prebrat in iskat rešitev v navodilih ali strica googla malo vprašat, potem ...
Pa ne govorim, kot da bi bil neki strašni pametnjakovič, samo jaz vedno preiščem vse druge možnosti, predno na forumu sprašujem, ker drugače je tako kot v tvojem primeru, ko izgleda, kot da ne poznaš rarliko med jr konektorjem in futaba konektorjem.

Pa brez zamere, samo včasih nekatere zadeve res čudno izpadejo in kot je pravilo v šoli, da morš neki vedet, da znaš vprašat isto velja tud tuki.

Upam da si me razumel in da sedaj neboš mel kakšnega izbruha. Ni dejstvo, da ti nebi hotli pomagat, samo sprašuješ take stvari ki so sigurno 10x napisane, samo poiskati se ti jih ne da :D

LP
http://www.onedrone.com
http://www.okarbon.eu
http://www.kopterworx.com
http://www.lipo.si
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

mihec87 napisal/-a:Kakšen link do ftdi kabla ki ga uporabljate za programirat/updatat bt,osd module..?
Bo ta ok za minim osd, bt itd..
http://dx.com/p/ftdi-basic-breakout-ard ... ack-142041
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

Bral sem ogromano vendar razumel bolj malo, ker pac ne znam dobro anglesko! Glede na to ,da sem prvic sestavljal je jasno da sprasujem vam butasta uprasanja! Uglavnem danes sem resil problem,kateri teci v oddajniku ki ima stikalo samo on off ne pa umesnih trimov zato nisem bil niti v gpes niti v manual mode in je zato utripala rumena lucka.Moram kupiti nov oddajnik,ker sedaj sem odklopil in letim v manual. sem zrelo zadovoljen in hvala za pomoc!
http://www.youtube.com/watch?v=yTSDjI2a-Oo
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a Krist »

Imam težavo z enim od regulatorjev. V bistvu vse normalno deluje, izjema je enkrat, ko mi je model brez razloga obrnilona mestu, k sreči z višine manj kot enega metra, pa še to v mehak sneg.
Sem ga ponovno flashal in kalibriral, pa mi se še vedno kasneje oglasi ob priklopu napajanja. Trije vedno hkrati zapiskajo, četrti pa včasih ja, včasih ne. Se to še komu dogaja? Ne bi rad novi model stolkel z čisto novo opremo (kompled DJI NAZA V2 z vsemi možnimi dodatki).
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a scrat »

Menjaj esc.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a Krist »

scrat napisal/-a:Menjaj esc.
Potem moram vse 4...
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Krist napisal/-a:Imam težavo z enim od regulatorjev. V bistvu vse normalno deluje, izjema je enkrat, ko mi je model brez razloga obrnilona mestu, k sreči z višine manj kot enega metra, pa še to v mehak sneg.
Sem ga ponovno flashal in kalibriral, pa mi se še vedno kasneje oglasi ob priklopu napajanja. Trije vedno hkrati zapiskajo, četrti pa včasih ja, včasih ne. Se to še komu dogaja? Ne bi rad novi model stolkel z čisto novo opremo (kompled DJI NAZA V2 z vsemi možnimi dodatki).

Isti problem sem imel jaz, pa sem vseh 6 na novo flešal, zdej pa dela, vsi hkrati zapiskajo ob priklopu baterije.

Drugače pa ne leti s takim quadom, ker je pri moji hexi ta "okvarjen" ESC povzročil zelo hiter nekontroliran spust, sama sreča je bila, da ima tako flexibilno podvozje.

lp
Slika
frimd
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 05 Nov 2011, 18:34
Kraj: Slovenske Konjice

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a frimd »

Pozdrav, imam Mystery 20A esc ki je flashan z SimonK firmware, sedaj pa bi ga rad flashal nazaj na stock.
Kje bi našel original firmware ??
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a scrat »

frimd napisal/-a:Pozdrav, imam Mystery 20A esc ki je flashan z SimonK firmware, sedaj pa bi ga rad flashal nazaj na stock.
Kje bi našel original firmware ??
Žal ne bo šlo. Original FW-ja ne boš dobil. Zakaj bi to sploh naredil?
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Pa tudi če bi dobil original firmware bi bilo tako kot da bi iz avta vzel hiter in zanesljiv motor in dal nazaj noter eno napol zaribano mašino. Taka je namreč razlika med SimonK in original firmware kar se tiče multirotorjev. Jaz bom začel še za avijone SimonK uporabljat, samo qrc ka nimajo zavore :D
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a Krist »

mzakelj napisal/-a:Pa tudi če bi dobil original firmware bi bilo tako kot da bi iz avta vzel hiter in zanesljiv motor in dal nazaj noter eno napol zaribano mašino. Taka je namreč razlika med SimonK in original firmware kar se tiče multirotorjev. Jaz bom začel še za avijone SimonK uporabljat, samo qrc ka nimajo zavore :D
Mystery so v osnovi boljši od večine regulatorjev. Menidelujejo na 22polnem motorju že nekaj let, pa nobenih težav s sinhronizacijo...
frimd
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 05 Nov 2011, 18:34
Kraj: Slovenske Konjice

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a frimd »

Reglerja nebom uporabljal za multirotor ampak za 3d letalo.
Stock firmware bi pa da gor ker nevem kako je z cutoff pri simonK, kolikor sem slisal je off
Odgovori

Vrni se na Multirotorji