SP Racing F4 EVO: Telemetrija

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
zanb
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 18 Apr 2020, 18:21

SP Racing F4 EVO: Telemetrija

Odgovor Napisal/-a zanb »

Zdravo,
pred kratkim sem dobil kopijo Cleanflightovega SP Racing F4 EVO, iz katerega nikakor ne uspem dobiti telemetrije, med tem ko Sbus deluje brezhibno. Sprejemnik X4R-SB je bil pred tem na F3 plosci in je delal perfektno, torej problem ni v njem.
Uposteval sem original navodila, pregledal Painless360 in ostale tutoriale s podobnimi krmilniki, poskusil sem zalotat tudi ostale kobinacije mostickov in razlicne UART izhode ter z obrnjenim S.port prikljuckom na zadnji strani sprejemnika, ceprav naj bi plosca imela vgrajene inverterje.
Je imel kdo podobno izkusnjo? Sem spregledal kaksen trik?
IMG_20210419_131925.jpg
IMG_20210419_131925.jpg (78.32 KiB) Pogledano 1346 krat
S/R bridge (levo) trenutno na R (default). Sbus na UART2 deluje na S.
S/R bridge (levo) trenutno na R (default). Sbus na UART2 deluje na S.
IMG_20210419_132418.jpg (113.32 KiB) Pogledano 1346 krat
T2/TLM bridge (desno) po navodilih na TLM.
T2/TLM bridge (desno) po navodilih na TLM.
IMG_20210419_132436.jpg (96.31 KiB) Pogledano 1346 krat
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: SP Racing F4 EVO: Telemetrija

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Hmm, mislim, da če hočeš uporabiti ta FC, bo najboljša rešitev sprejemnik z neinvertiranim (po FRSky-jevo invertiranim) smart portom. Torej novejši R-XSR recimo. In vsi novejši Frsky sprejemniki, tudi vsi novejši R9 sprejemniki to imajo.
Ali pa malo modernejši FC, saj tukaj nimaš niti OSDja. :wink: :lol:
Priporočam uporabo F-porta v vsakem primeru. Porabiš samo 1 UART in telemetrija in vse, RSSI,... dela v nulo.
Uporabniški avatar
zanb
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 18 Apr 2020, 18:21

Re: SP Racing F4 EVO: Telemetrija

Odgovor Napisal/-a zanb »

Sem poskusil zdaj se F-port, rezultat pa je enak. Kontroler se obnasa kot, da v zavihku configuration ne bi obkljukal telemetrije. Verjetno je kaj narobe z njim, zato pa je bil tako poceni :roll: . Hvala za pomoc, res si bom omislil novejsi fc!
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: SP Racing F4 EVO: Telemetrija

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Ali si dal F-port na TX od UART-a?
In pa CLI ukaz ''set serialrx_halfduplex = ON''?
Ne garantiram, da je ukaz 100% pravilen, je pa vsaj zelo podoben. FCju moraš v primeru F-porta ''povedat'', da naj za določen UART upošteval dvosmerno komunikacijo.
In pa seveda v Betaflightu nastavit F-port, ustrezen UART itd.
Uporabniški avatar
zanb
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 18 Apr 2020, 18:21

Re: SP Racing F4 EVO: Telemetrija

Odgovor Napisal/-a zanb »

Da, dal sem na TX2 in halfduplex je "ON". Med tem sem dobil Matek f405 wse. Dela brez problema: Sbus s posebej telemetrijo in Fport. :-k
Je pa res, da ima Matek softserial in sem lahko dal Fport preko njega - je lahko to problem, da ga Sp racing nima? Sicer je loceno (Sbus-telemetrija) na Mateku vse delalo tudi na drugih uartih brez softseriala, pri Sp racingu pa telemetrija nikakor.
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: SP Racing F4 EVO: Telemetrija

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Softserial lahko narediš takorekoč na vsakem kontrolerju. To je ''sofwarski'' uart. Nisem 100%, ali F3 kontrolerji to zmorejo.
Softserial obremenjuje procesor in je razmeroma počasen. Osebno nikoli be bi Softserial uporabil za upravljanje, torej FPort. mogoče za telemetrijo, kakšen Smart Audio ali kaj podobnega, kjer tudi če kaj ponagaja, to ne pomeni nič hudega, še vedno lahko letiš. Pa saj pri Matek F405 ne bi smel biti problem s številom UART-ov. Softseriala se poslužujemo, ko zmanjka UART-ov.
Odgovori

Vrni se na Multirotorji