2wd drift v sloveniji? Sakura d3 sport -CS

Moderator: jannyy

Odgovori
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

2wd drift v sloveniji? Sakura d3 sport -CS

Odgovor Napisal/-a Spade »

Zdravo, kako je kaj z 2kolesno gnani mi drifterji?

Sodec po mednarodnih forumih to postaja novi trend, predvsem pa je to vračanje k bistvu drifta... ..ali ne? :)

No vglavnem tu je moj avto, sakura d3sport. Gre za avto firme 3racing, kit s ceno okoli 90€ je odlicne kvalitete, vsi deli se lepo prilegajo, lufta v rokah in pestih je malo, ves avto je sestavljen z inbusi 2 in 1.5.
Kdor hoce ta avto vozit na 4wd nujno rabi sprednji " one way" diff.
Previdno je treba nastavljat jermene ker jih kr hitro požre.. +vzmeti v kitu so dokaj mehke zato je vredno dokupit se par 1.2-1.4 mm debelih vzmeti.
Slika
No za 2wd driftanje ni potrebnih ogromno predelav..
-odstranjen sprednji diff in polosovine
-baterija je premaknjena za zadnjo osovino za bolj gladko krivuljo drsenja, pritrjena na difuzor z 2gumicama
-v odbijaču spredaj je 80g balasta
-zadnji krak t.i. C-huba je odrezan(glej spodnjo sliko)
-ponovno prevrtano pesto
Slika

Nastavitve:
-prednji amortizerji so na mosticku na 3.luknji od zunaj, na roki spodaj pa so v luknji ki jih postavi navpicno. Olje kot predpisuje kit.
-fedri spredaj so 1.3mm
-zadnji amortizerji, na mostičku: predzadnja luknja od zunja na noter, olje kot v navodilih, spodnji kroglicni sklep je odvit za 3 navoje, ker je amortizer ze v lezeci legi, in je prekratek da bi lahko avto sedel visje kot 3mm nad tlemi..
-toe in spredaj je 2-3stopinje nastavljen na "oko"
-bog pomagaj ackermanovemu kotu(glej sliko), vendar ima tako avto dober handling(zaradi obilice casterja ima najvec oprijema zunanji rob, na sliki, desnega sprednjega kolesa
-camber spredaj 9, zadaj 0

Pogon je tamiyin črni regler in nek stari krtačni 540. Servo je koronin, zelo hiter napisem model v naslednjem postu. Baterija je robitronic 3000mah 2s, in omogoca 30-35 min voznje na polnjenje.

Kolesa in gume so standardna, kot se jih dobi v kit-u gume so trdote hard, uporabljam tudi ansmann touge set gum in feln, ki imajo več offseta, guma pa jeenake trdote.

Karoserija je iz r2hobbies, toyota ae86 za 7$, čaka pa še na inserte za lučke in dekor.
Slika

Trenutno gre avto res dobro na parketu in tepihu, tehta 1307g, allup.
Za asfalt pa je krepko prelahek, japonci vozijo 2wd avte z okoli 1900-2100g da imajo dovolj gripa...
..trenutno se mucim s hpi t-drifti na asfaltu, ki so mehkejsi, ce se to ne obnese mi ne preostane drugega kot 600g balasta.

Kratek clip sledi.
Uporabniški avatar
MatBurgi
Tekmovalec
Prispevkov: 421
Pridružen: 19 Sep 2009, 13:27
Kraj: Mengeš

Re: 2wd drift v sloveniji? Sakura d3 sport -CS

Odgovor Napisal/-a MatBurgi »

Ali se lahko drifta iz tem avtom pa da lepo spelješ kratek 90 stopinski ovinek ne da bi te zavrtelo ?
Za 2 wd morš imeti b-box da ti pomaga avto kontrolirati
npr
http://www.youtube.com/watch?v=1xxXM-BJPk4
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Re: 2wd drift v sloveniji? Sakura d3 sport -CS

Odgovor Napisal/-a Spade »

ne, nerabiš nujno.. jaz ne uporabljam gyro-ta, čeprav ga bom tut probal..
..vse je v nastavitvah vzmetenja in balastih, tu je clip driftanja po moji sobi s kratkimi zavoji :)

http://www.youtube.com/watch?v=AmwBrrNT ... e=youtu.be
..ko najdem nekoga da avto posname se na malo vecji "progi" bom dodal še tisti posnetek..ker vozit tega in snemat hkrati se res ne da.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: 2wd drift v sloveniji? Sakura d3 sport -CS

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Ponavadi ljudje obupajo nad 2WD driftom in se odlocijo za 4WD, ki je precej lazji za "obvladat". Gre pa seveda z 2WD za nek edinstven uzitek in zadovoljstvo.

Le tako naprej. :wink:
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Re: 2wd drift v sloveniji? Sakura d3 sport -CS

Odgovor Napisal/-a Spade »

Evo tu sta clip-a:

http://www.youtube.com/watch?v=bvoVChsr ... e=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=PEqzVFCe ... e=youtu.be

servo za krmiljenje: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 0_06s.html
to ni standard velikost, zato je blo treba naredit novo luknjo za nosilec serva.

Škoda.., ker se 2wd avto res odlično odziva ko je nastavljen, fenomenalen občutek :D
hvala!

Lp
mk
Razpravljalec
Prispevkov: 174
Pridružen: 13 Maj 2008, 22:04
Kraj: Ljubljana

Re: 2wd drift v sloveniji? Sakura d3 sport -CS

Odgovor Napisal/-a mk »

Bravo, dobro ti gre.
Jaz sem obupal na RWD in raje uživam na 4WD, ker imam avto v absolutni kontroli.
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: 2wd drift v sloveniji? Sakura d3 sport -CS

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Pred nekaj leti, ko sem imel preveč časa sem podaljšal moj 1:18 truggy na dolžino 1:10. Model je imel potem samo zadnji pogon in tudi težišče je bilo precej zadaj. Gor sem imel LRPjeve 1:10 penasta kolesa, optika podvozja je bila "podrta" (negativni naklon koles). in seveda znižan kolikor se je dalo. Zadeva je bila na asvaltu zelo zabavna za vozit, ker se je dalo res lepo driftati (sicer je bila potrebna nekoliko višja hitrost), tudi samo obnašanje (začetna hitrost za drift in samo obnašanje v driftu) je bilo kar dober približek tapravem avtu. Tudi obraba gum je bila temu primerna :lol: Mogoče bom še kdaj naredil kaj takega.

p.s.: Vozil sem seveda brez stabilizacije, ker je bila le ta takrat 10x dražja kot je bil pa model vreden.
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Re: 2wd drift v sloveniji? Sakura d3 sport -CS

Odgovor Napisal/-a Spade »

hvala za pohvale, 4wd je res dosti dosti lažji kot2wd..

..andrej, vrjamem da so penice kr letele iz zadnjih gum :D


evo tu je se en bol dolgocasen clip
http://www.youtube.com/watch?v=I8Z3UuGP ... e=youtu.be

trenutno delam na prehodih iz ovinka v ovinek.. ..vem da se po hitrosti iz ovinka proti 4wd nebom mogel kosat, lahko bom pa imel dosti hitrejse prehode in se tako lažje držal v tandemu.
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: 2wd drift v sloveniji? Sakura d3 sport -CS

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Na parketu gre lepo. A si že probal na asfaltu?
RC Addict!
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: 2wd drift v sloveniji? Sakura d3 sport -CS

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Stanko P. napisal/-a:Na parketu gre lepo. A si že probal na asfaltu?
Spade napisal/-a: Za asfalt pa je krepko prelahek, japonci vozijo 2wd avte z okoli 1900-2100g da imajo dovolj gripa...
..trenutno se mucim s hpi t-drifti na asfaltu, ki so mehkejsi, ce se to ne obnese mi ne preostane drugega kot 600g balasta.
#-o
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: 2wd drift v sloveniji? Sakura d3 sport -CS

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Sem mislil od takrat naprej, če so bili kaki preizkusi. :oops:
RC Addict!
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Re: 2wd drift v sloveniji? Sakura d3 sport -CS

Odgovor Napisal/-a Spade »

ja od takrat sem napredoval na asfaltu..
..s t drifti nikakor ne gre, neglede nato kako nastavim fedre al pa camber zdaj, ker so t-drifti mehkejši je avto potem nervozen, oz ne drsi konstantno..

..avto gre dokaj dobro ce pustim lipo zadaj kot je, na originalno mesto za baterijo pa dam kak star nimh pack, sprednje in zadnje amortizerje pa malo navijem (4mm), da kompenziram za težo..
..z dvojnimi baterijami tehta 1670g, še vedno premalo gripa, ampak je bolse.
..bom posnel in objavil.

kmalu bom poskusil tudi 20mm siroke gume zadaj(napram 26mm ki jih imam zdaj), vendar dvomim v uspeh tega..

najlažja rešitev za asfalt bi bil balast, samo ko obtežim avto na 1800 ali več g, se mi podre ves setup glede trdot vzmeti in olja. Ker bom pa zagotovo dosti vozil parket, kmalu pa tudi tepih(za tepih je setup enak kot za parket), nočem vsakič menjavat amortizerjev..
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: 2wd drift v sloveniji? Sakura d3 sport -CS

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Jaz sem tudi nekaj testiral s strado. Vendar je bila skoraj stock, odstranil sem le sprednje 'dogbone'. Po parketu in ploščicah bi se skoraj dalo driftat, seveda se je takoj videl primankljaj kota obračanja sprednjih koles. Na asfaltu pa je bilo voziti praktično nemogoče - 'spinout' nonstop. Gume so bile poceni kopija T-drift. Če bi hotel kaj več bi itak mogel uporabiti hiter digitalni servo pa gyro ter narest 'c hub delete' kar pa je že itak preveč, ker je strada čisto osnovna šasija in se dosti kaj itak ne da doseči.

Poleg tega pa se pri nas 'meeti' dogajajo večinoma na asfaltu, takda bom zaenkrat ostal na osnovni konfiguraciji 50:50. Vendar pa v prihodnosti nameravam tudi narest nekaj na RWD. MST ma pravo specialko - FXX-D samo je cena ](*,). Bo treba počakat na kako kopijo ali pa najt kako osnovo s potencialom, kot je naprimer tvoja.

Veliko uspehov z nadaljnimi nastavitvami =D>
RC Addict!
Odgovori

Vrni se na Drift