Nakup jadrnice

Debate o Jadrnicah ter opremi...

Moderatorji: John, Niko

Odgovori
brolenius
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 24 Apr 2007, 18:37

Nakup jadrnice

Odgovor Napisal/-a brolenius »

Zdravo

Zanimam se za nakup jadrnice in me malo zanima kakšno zadevo kupiti kot začetnik ter na kaj naj bom pozoren pri nakupu?

hvala

lp
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Re: Nakup jadrnice

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Očitno je naraslo zanimanje za jadrnice. Lepo. Modelarsko jadranje je klub manjšim hitrostim lahko tudi zelo adrenalinsko in taktično. Kot prvo pa ti mora biti všeč.
Tudi pri jadrnicah imamo klase ali kategorije v katere jih razvrščamo. Za rekreacijsko jadranje je načeloma čisto vseeno kakšna je. Za tekmovanja pa mora biti jadrnica v skladu s pravili klase. Žal imamo pri nas le tekmovanja v F5G klasi. Sicer je malo posebna (dolžina trupa 75 cm, vse ostalo piše v pravilih), drugje v sosednjih državah pa imajo tudi druge klase. Imajo pa Footye, RG 65, IOM in M jadrnice. So pa potovanja do tekmovališč dokaj dolga. Pravila pa so strožja.
Še o nakupu:
pred nakupom priporočam preizkus. Če ta uspe in če ti je jadrnica všeč, potem ni ovir za nakup. Z vsakim modelom in tako tudi z jadrnico pa se je treba spoprijateljiti. Torej jadrati vsaj nekajkrat, da spoznamo njene sposobnosti. Potem pa še primerjanje spretnosti na kaki regati.
O vseh nastalih vprašanjih pa lahko razglabljamo tu na forumu ali pa na kaki regati.
LP Niko
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Re: Nakup jadrnice

Odgovor Napisal/-a Spade »

zdravo,
smiselno se je držati tega kar je povedal Niko, 8)

jaz bi dodal še to da ne glede na to če znaš jadrati ali ne se splača kupiti jadrnico f5g razreda.
zato ker:
-jih v bistvu vsak modelarski jadralec v slo pozna
-lahko z njo direkt prideš na tekmo(po nasvete če že ne jadrat)
-jadrnice v kitih(to so vse z ceno pod 500€ imajo vedno slaba jadra in nedodelane sisteme)
-f5g jadrnice so zelo poceni, tam pod 400€(ja vem da je dosti denarja, ampak je znanje potrebno za izdelavo neprecenljivo, v izdelavo gre dosti ur in materiala je tudi vsaj 150€) :mahaj:

Se mi zdi da ima uporabnik lucky kako odveč, priporočam njegove, niko mislim da ima na volje kit(trup, krmilo kobilica balast).
za začetek raje kupi kompletno(lahko brez komande)

Lp, pa veselo jadranje! :)
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Re: Nakup jadrnice

Odgovor Napisal/-a lucky »

se z obema zgoraj strinjam in tudi sam priporočam F5G saj so te toliko dodelane da niso več "igrače" in res lepo jadrajo... pa še glede trpežnosti so preverjene.

drugače ja, jaz jih imam nekaj za prodat... lahko na ZS.

l.p. Luka.
Odgovori

Vrni se na Jadrnice