Projekt #89 Fila

Debate o Jadrnicah ter opremi...

Moderatorji: John, Niko

Odgovori
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Projekt #89 Fila

Odgovor Napisal/-a Spade »

Slika

Še enkrat bi se rad zahvalil Nikotu za to Filo.


Cilji za ta projekt.
-pozicija jamborja kot na Fili #87, jambor v mastboxu, naklon nazaj nastavljiv od 3-10°
-barka bo imela dva krmila, eno spredaj, eno zadaj
-Kobilica bo ozka, t.i. strut
-Težišče bo 2cm(~2,6% wl) bolj nazaj kot na #87
-RV komponente bodo tesno skupaj takoj za jamborjem
-Teža bo za okoli 100g manjša od #87
-Barka bo hitrejša kot #87, in bolj vodljiva na zgornji meji rigga
-Prvič na vodi prve dni julija 2014, testiranje/izboljšave čez poletje, koseška olimpijada in ostale regate jeseni

Updati sledijo 8)
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Update 28.5.

Odgovor Napisal/-a Spade »

Malo sem premetaval misli in sedel za računalnikom,
Določil sem pozicijo večine komponent, in si dokonca zamislil kašna bo barka.
Slika
Razporeditev, servo za jadra je na dnu v 3d printanem nosilcu. Ni čisto na dnu da ga voda nebo takoj zalila če slučajno pride kaj v barko, sprejemnik je zdaj samo provizorično pritrjen na končnem mestu.
dva mala 9-12g servota, vsak na svoji strani kobilice bosta upravljala en sprednje drugi zadnje krmilo. Glavni servo leži, tako pridobim veliko prostora v notranjosti, oz ne rabim se s prsti konstantno spotikat ob vrevice(škoto)
Slika
vse kar je nad črno črto bo potrebno odrezat, da dobim prostor za mast-box in prišparam na teži. Črta na palubi je približna pozicija jamborja.
Slika
zmeril sem da je škatla za kobilico točno poravnana, zato se bodoči mast box prilega na njo.
Slika
osovino krmila je treba na novo poravnat, ta more bit pravokotna glede na stacionarno vodno linijo, zato da ni nose-down efekta v manevrih
Slika
škatla za baterijo, v osnovi narejena za 5x2/3aa celice katere uporabljam z močnejši veter. V škatlo pa logično paše tudi 1000mAh 1s za šibek veter. Škatla bo na nekakšnih vodilih, tako bom lahko baterijo pomikal od glavnega servota pa vse do osovine krmila(pribl. 20cm).

To je to zaenkrat.

Nagibam se k izpustu škote spredaj, tako tvegam vdor nekaj kapljic vode, ampak izboljšam izgled in ergonomiko barke.
Nevem niti kje bo izpust škote za flok((oziroma uho škote floka) ker je sprednja luknja v palubi tam kjer je uho škote na #87
Tretja dilema pa je pozicija sprednjega krmila, to bom določil ko bom mel nekaj več izkušenj z evolutionom.


aha, teža trupa kot sem ga dobil je bila 460g, suvereno lahko glede na to kako močna je škatla za kobilico in to da je fila ki sem jo dobil od ashi-ja 420g, pa je direkt taka kot je bila iz kalupa.
Odgovori

Vrni se na Jadrnice