Regate Ptuj!

Debate o Jadrnicah ter opremi...

Moderatorji: John, Niko

Odgovori
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Regate Ptuj!

Odgovor Napisal/-a Spade »

Pozdrav vsem jadralcem.
Danes sem na sestanku za eno regato z velikimi barkami govoril z predsednikom brodarskega društva Ranca Ptuj, g. Emilom Mesaričem.
Nekako smo povabljeni na ptujsko jezero!
Tam je nasip kateri je skoraj idealen za spust jadrnice in postavitev proge ob nejm. Iz lastnih izkušenj z Optimistom, Laserjem itd. pa vam lahko povem da na Ptuju zna pihat lep veter.
Slika
Slika
Slika

Več o ranci na: http://www.ranca-ptuj.com/home/

Jaz bi z veseljem organiziral regato v terminu med Roglo in Radečami, ali pa malo za Radečami. Pogoj bi bil da se prijavi vsaj 12 tekmovalcev.
Potek regate bi bil standardni.
Za konec bi pa lahko organizirali še maraton ob robu jezera kjer je urejena široka pot, no to je pač po dogovoru.
Štartnina pa manj kot 5€ toliko da se krijejo stroški za medalje/pokale.


Bistvo te regate pa bi bila ponovna "izgradnja" modelarske sekcije na jadralni zvezi slovenije!
Ta sekcija je že obstajala, pred mojim časom, nevem kaj se je v okviru nje dogajalo in zakaj je propadla? z zaključkom severno jadranskega pokala m jadrnic?
Zdi se mi da bi že ohlapna povezava z jadralno zvezo izpostavila naše regate širši množici, tako bi navdušili več jadralcev za tekmovanje v F5g kategoriji. Dober cilj bi bil, da bi državni pokal F5g pristal na letnem seznamu regat jadralne zveze.

Prosim za mnenja, lekcije zgodovine in kandidature za udeležbo na regati!
Odgovori

Vrni se na Jadrnice