f5g RevolutioN

Debate o Jadrnicah ter opremi...

Moderatorji: John, Niko

lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Re: f5g RevolutioN

Odgovor Napisal/-a lucky »

cel večer se že matram okoli cantingkeela, da bom začel dvomit da je to sploh dobro....

in vsaka čast tistemu, ki se bo lotil take rešitve.....sicer sem mislim, da sem vse prav naredil je pa praksa pokazala veliko stvari, ki jih nisem predvideval... tako, da je celotna konstrukcija in sploh pristop do tega na tej barki zgrešena oz. da bi delovalo brezhibno moral stvari drugače postavit in določene elemente prej predvidet....

no, ne bom nič rekel kaj in zakaj, naj to tisti, ki se bo tega lotil sam ugotovi....bom pa naredil pri tem modelu vseeno tako, da se bo kobilica skoraj do skrajnih točk naala, zdaj se uspešno le do polovice svoje zmogljivosti.

kakorkoli, uspel sem sestaviti glavno jadro, zdaj bo treba še flok narest, krmila so gor in vse nekako že funkcijonira, tako, da bo klamu okusila vodo :)

edino okoli kobilice bo treba še delat saj je zdaj gor kar 500g pretežka....imel sem namreč eno že narejeno, pa sem jo kar gor opasal....za poskus bo ok....
Priponke
untitled (1 of 2).jpg
untitled (1 of 2).jpg (138.34 KiB) Pogledano 1330 krat
untitled (2 of 2).jpg
untitled (2 of 2).jpg (145.79 KiB) Pogledano 1330 krat
Uporabniški avatar
dr.lojz
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 28 Sep 2007, 20:45
Kraj: Ratmansdorf
Kontakt:

Re: f5g RevolutioN

Odgovor Napisal/-a dr.lojz »

Bravo @lucky,
tole bo smrtonosno pove ze skul na palubi ;-)
Jaz sem ZA se malo pa bo 1/2 experimentalcev
na regati, yes yes!
Uspesen maiden zelim!
dr.
Uporabniški avatar
Tomas
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 27 Jan 2005, 06:57
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: f5g RevolutioN

Odgovor Napisal/-a Tomas »

Na pogled izvrsten model, ko boš rešil še kobilico bo to prava raketa.
https://www.paidverts.com/ref/frogstar
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Re: f5g RevolutioN

Odgovor Napisal/-a lucky »

samo počutim se kot začetnik.....res čeprav sem že imel podoben model pred leti, tukaj ponovno odkrivam toplo vodo....res,toliko novosti in tehničnih rešitev, da vprašanje če bo to sploh delovalo vse tako kot treba.....ogromno je vprašanj...

ampak ok, bo o vidli kako bo sploh na vodi.....za referenco bom vzel moj beli model, ta ozek, če gre tako kot ta....pol ima dobre možnosti napredovanja, definitivno pa more koncept še dozoret.

me res zanima kako bo Spade rešil svojo kobilico..... sej če se kdo loti podobnega, lahko takoj povem kje bodo težave....sicer pa upam, da bo na rogli že pripravljena za plovbo...
Odgovori

Vrni se na Jadrnice