potopljena jadrnica!

Debate o Jadrnicah ter opremi...

Moderatorji: John, Niko

Odgovori
aljaz84
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 04 Feb 2013, 07:23

potopljena jadrnica!

Odgovor Napisal/-a aljaz84 »

Dragi forumovci!

Verjetno ste veliko bolj izkušeni kot jaz, pa se vam verjetno to ni zgodilo ali pač!

Včeraj sva s prijateljem spuščala jadrnico, bilo vse lepo in prav, ko se moja nikakor ni hotela premakniti, pihalo je k pr norcih! Nakar se je začela počasi potapljati.....FAK!:)))
Vse je bilo v redu 2 uri, potem pa ?????
Nič ni bilo v moji moči, jadrnica se je potopila!!!!sredi Gradiškega jezera pri Lukovici!

Ali ima kdo kakšne izkušnje kako na najlažji način (glede na aktualno vreme in temperature)ponovno pridem do moje jadrnice(ni bila poceni!!!)????

Globina jezera naj bi bila okrog 3-5m odvisno od mesta do mesta, voda je sedaj malo kalna, naj bi ble tudi neke veje po tleh?

Je sploh še upanje?


Hvala za pomoč!!!!
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Re: potopljena jadrnica!

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Škoda, škoda. Jo pa lahko začneš iskati. Sicer boš moral v čoln, še najbiljše za dva, da boš imel krmarja. Pripravi si kavelj, s katerim boš prečesaval dno in skušal ujeti jadrnico. Potem pa jo počasi potegniti spet na površje.
Lahko pa si pripraviš tudi opazovalno debelejšo cev, na katero spodaj namestiš steklo, da voda ne more noter. Dodaš še žarnico za razsvetljavo in potopiš v vodo. Skozi to cev potem opazuješ dno. Odvisno od globine in onesnaženosti vode boš nekaj le videl.
Še najboljša rešitev pa bi bil potaplajač z zimsko opremo. Žal jaz ne poznam nikogar.
Še eno vprašanje: svojčas smo na Gradiškem jezeru že vozili jadrnice, pa me je neki domačin spraševal, če imamo dovoljenje za to. Seveda nekega dovoljenja nismo imeli, zato se tja ne odpravljamo več, kar je škoda. Kaj veš kako je s tem trenutno?
LP Niko
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Re: potopljena jadrnica!

Odgovor Napisal/-a Spade »

Pozdravljen, uh uh hude tezave..ampak resljive.
..probaj nasadit grablje na dovolj dolg rocaj/kol..
..pol pa greš s colnom nad mesto kjer priblizno lezi jadrnica in grabljas(pomaga ce mas koga na obali ki te usmerja na mesto)..
..grablje bi se morale zataknit za kaksnega od strikcev na barki.. ..pa ne obupat ker je vrjetno nebos takoj nasel..
..s prijateljem sva z zvitimi vilami tako resila eco-ta..
..pa previdno jadrnica vrjetno lezi na boku, da ne poskodujes trupa..
..ce ne pa ti preostane tauhanje ;)
Vso sreco!

P.s. niko si me prehitel za 1sekundo ;)
aljaz84
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 04 Feb 2013, 07:23

Re: potopljena jadrnica!

Odgovor Napisal/-a aljaz84 »

Prvo kot prvo hvala za vajina prispevka....oba sta podala vrsto predlogov, katere bom sigurno izkoristil...

Niko, ne potrebuješ dovoljenja, razen malo tečnih domačinov, saj sem iz tistih koncev in se ne rabiš sekirat....ravno ko sva s kolegem "potopila" mojo ladjico, se je najdla ena teta k je rekla da strašiva živali(race in labodi) saj je jadrnica preglasna....????KWA?brez komentarja!:)
Bom vesel če se kdaj najaviš, ti pustim tudi kontakt pa se lahko na kakšno nedeljo dobimo in malo furamo!(velikokrat dobro piha, brez vej v vodi, itd....)------to velja tudi zate Spade!

Drugače pa sva včeraj preverila situacijo glede vidljivosti (ne vidi se nič!), globino (na mestu kjer se je potopila) ki znaša 4 metre in način kako bova dvignila potopljenega titanika!

glede na to, da je dno trdno in brez vejevja (preverila s kavljem in prirejenim sidrom) in ostalih stvari, bova kar mrežo obtežila in vlekla po dnu ter jo na ta način zahaklala....no vsa upam!tut če polomim kakšno vrvico, saj je bila cena jadrnice kar okrog 300 EUR.
je pa res, da upam da ni preveč močan tok da bi jadrnico vlekel po dnu?, je kar težka že sama po sebi ima 5kg, pa še polna vode, verjetno ni panike ne?
Zdej grem pa mrežo kupit in gasa v reševanje.....
če imata pa še kakšen nasvet ga bom izredno vesel!!!


Alora čaw!
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Re: potopljena jadrnica!

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Lahko poskusiš tudi z kavljem na vrvici - kot da bi lovil ribe. Ko boš začutil dno pač malo dvigneš in prečesavaš po dnu. Upam, da jo boš ujel.
Glede voženj se pa oglasim, ko bo malo boljše vreme in bomo kako rekli še v živo.
LP Niko
Uporabniški avatar
Jaro
Freak
Prispevkov: 719
Pridružen: 20 Maj 2003, 10:48
Kraj: Izlake

Re: potopljena jadrnica!

Odgovor Napisal/-a Jaro »

Ko boste ravno reševali, če slučajno zahakljate kakšen SAW outrigger, je ta moj...

Kar se dna in Gradiškega jezera pa takole: To jezero je bilo zalito brez, da bi pred tem karkoli čistili. To pomeni, da je v njem ogromno zalitega grmovja in podobnega. Zaradi tega je tudi vidljivost takšna kot je.
Ko sem jaz potopil svoj izstrelek sem dobil dva izkušena potapljača. Povedala sta, da se do dveh metrov še nekako vidi potem pa je popolna tema. To pomeni, da si je možak z baterijo svetil v oči neposredno 20cm od maske pa je ni videl... Skratka, misija nemogoče.
Sem se že zdavnaj sprijaznil, da sta 2 leti fine tunninga izgubljeni. To boli bolj, kot pa za 1000€ opreme v njem.

Poleg tega je po dnu ogromno grmovja in vejevja. Verjetno ne povsod, definitivno pa tam, kjer se je potopil moj. To je ravno nekje na najglobljem delu. In tam sta izmerila 4 metre. Res plitvo...
Lep pozdrav,

Jaro

___________________________________
"Zeit ist weg! Letzte Runde!" (Ivan Kneys)
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1078
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: potopljena jadrnica!

Odgovor Napisal/-a miharix »

Kaj pa iskanje z kakim ribjim sonarjem, bi to mogoče šlo ?
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Odgovori

Vrni se na Jadrnice