Tradicionalna Novoletna regata - Bled

Debate o Jadrnicah ter opremi...

Moderatorji: John, Niko

Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Zgleda da nas je dedek Mraz obdaril bolj, kot smo si želeli. Predvsem puhasta bela odejica in na vodi tista trda sta malo viška za jadranje.
Hrček mi je zastavil par tehtnih vprašanj, pa mu ne vem povedati odgovora:
1. kolikšna je nadmorska globina blejskega jezera,
2. kolikšna je hipotenuza nad kateto med Zako, otokom in tretjo bojo na progi in
3. kakšen je koren med tretjo in četrto tangento pred pomolom v Zaki.
Sploh ne vem od kod mu ta nezaslišana vprašanja. Res je, da se je smukal okrog računalnika in pihal na procesor, pa sumim, da je malo ožarčen s pozitivnimi joni, pa tako se je želel spoznati še z ostalimi rasami našega planeta. Dokler se stvar ne popravi ima hišni pripor in samo risanke na TV.
Jaz bom šel pa k kolegu, ki se spozna na bio inžiniring, da mi razloži nastalo situacijo.
do naslednjega snidenja pa vsem lep pozdrav.
Niko & skiper
Uporabniški avatar
marko fujan
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 20 Maj 2004, 09:23
Kraj: Medno
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marko fujan »

Zdej pa sam še reč da ti ponoči sveti pol si pa tam kjer ni muh.

Naš skiper vrti svoj kolo tako da smo kar odklopili elektriko pa še za prodajo jo je veliko =D> =D> .Bo imel veliko kondicije za vsa jadra, pa še mahal bo vsem.

Želve pa psihološko prepričujem da voda ni tok mrzla kot se samo na daleč zdi, dejstvo je da je pod ledom toplejša, mar ne.

LP Marko
MODELARSTVO PRAVI HOBI ZA DUŠO
Kar ni na internetu ne obstaja.
Uporabniški avatar
John
Profesor
Prispevkov: 1043
Pridružen: 04 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a John »

Najprej SREČNO vsem (od 2006 naprej - do preklica)!

Če nam jo je fizikalni pojav imenovan ZMRZOVANJE takole zagodel, da ne moremo jadrati, se pa dogovorimo za eno drsanje v naravi. Že na Kosezah bi bilo prijetno. Kaj pravite?
Uporabniški avatar
marko fujan
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 20 Maj 2004, 09:23
Kraj: Medno
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marko fujan »

Ali je led dovolj trden na Kosezah, v zimskih dneh sem bolj slab plavalec.

LP Marko
MODELARSTVO PRAVI HOBI ZA DUŠO
Kar ni na internetu ne obstaja.
Uporabniški avatar
John
Profesor
Prispevkov: 1043
Pridružen: 04 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a John »

Pol je pa najbolj "ziher", da se dobimo na drsališču v BTC-ju....
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a The Edge »

imam predlog za vas:

dajte kobilico ven, gor drsalke. :D

lp
Life is too short to dance with an ugly woman
JožeŠt
Začetnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 22 Jun 2001, 01:00
Kraj: Ozeljan

Odgovor Napisal/-a JožeŠt »

Tudi jaz želim vsem modelarjem srečo in zdravje,....vse ostalo pa potem bolj ali manj kar samo pride...tudi kaj denarja se najde za modelarski hobi.

Torej s prednovoletno in novoletno regato tokrat ne bo nič.

Lahko pa se zmenimo za januarsko regato na primorskem, konkretneje na Vogrščku.

Pred eno uro sem se na lastne oči prepričal kakšni so pogoji. Voda je dovolj visoka tako pri pomolu, kjer se ponavadi odvijajo čolnarska tekmovanja kot na drugi strani avtoceste. Sicer je zaradi obilnih padavin kar pošteno kalna, zmrznjena ni. Temperature so v tem času na Goriškem višje kot drugje.

Treba se je le zmenit za termin in trofnt sončen in nekoliko vetroven konec tedna.

Kolegi povejte svoje mnenje.

Jože :D :D :D
Uporabniški avatar
marko fujan
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 20 Maj 2004, 09:23
Kraj: Medno
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marko fujan »

Exkluzivno za F5G je bilo danes na Bledu ob 13.30 vreme stabilno, rahlo je pihljalo, jezero čisto BREZ znakov zamrznjenosti, pomol neočiščen, tako da bi lahko imeli regato če......:cry: :cry: :cry:

LP Marko
MODELARSTVO PRAVI HOBI ZA DUŠO
Kar ni na internetu ne obstaja.
Uporabniški avatar
John
Profesor
Prispevkov: 1043
Pridružen: 04 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a John »

.... bi dvignili naše lene riti iz toplih naslonjačev.
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lucky »

Po petem poskusu sem obupal...........rit se neče dvignit:):):):)

No, morje še nima leda........kot ideja.

Sicer pa kje so pa končali naši cestkoti? Za mojega vem, da potrebuje samo še jadro, ostalo je pripravljeno......morda bi pa res lahko kej v tej smeri razmišljali:)
Uporabniški avatar
marko fujan
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 20 Maj 2004, 09:23
Kraj: Medno
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marko fujan »

John napisal/-a:.... bi dvignili naše lene riti iz toplih naslonjačev.
Sploh ne, bolj bi bile dobrodošle točne informacije, glede ledu.

Cestko je pa že itak pripravljen na cestne vragolije, sedaj veliko bolje saj so velika parkirišča načeloma prazna :wink:

LP Marko
MODELARSTVO PRAVI HOBI ZA DUŠO
Kar ni na internetu ne obstaja.
Uporabniški avatar
misak
Freak
Prispevkov: 996
Pridružen: 30 Apr 2005, 18:20
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a misak »

Kot prebivalec Bleda, vam lahko povem sledeče:

Ledu na jezeru ni in ga še nekaj časa ne bo
Parkirišča brezplačna pred staro Riklijevo bajto ( do grajske cca 30m )


Ko boste mel dirko pridem firbcat, ker jadram sam z tamalimi 4,70 in tavelkimi jadrnicami.
S5-DSM
Uporabniški avatar
sonchy
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 15 Dec 2005, 21:02
Kraj: Slovenija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sonchy »

v petek je led definitvno bil!!!

Sem pa vceraj videla, da ga res ni vec. Ocitno ga je dez pregnal.

Kakorkoli, ce se prav spomnim, je kmalu po 12h zacel padati dez. Sonca itak ni bilo.

Drugic pa ne poslusajte drugih, ampak se v stvar prepricajte sami.

Jaz sem samo dobronamerno povedala, da sem v petek videla led. Da se ne bi od ne vem kod vozili, potem bi se pa samo gledali.

No, saj, bom drugic pametno tiho, pa naj drugi povedo stanje.

Toliko za danes:).

LP vsem...

Sonja
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Res so bile razmere za "rekreativno" jadranje, kar bi to srečanje bilo, prezahtevne, prehude in nehumane, ne glede na prizadevanja in molitve posameznikov.
Upam, da ostali jadralci delijo moje mnenje. Želeli smo si sicer po dolgem času ponovnega srečanja, sproščenega pogovora in malo namakanja jadrnic, če smo že jadralci. Ob tem pa še kakšen sonchyni žarek v premrzle prste in rdeče noske.
Ker se narava tokrat ni dala, je zato ne bomo kdo ve kako kritizirali. Namen je bil dober, pa nam tokrat ni uspelo, to pa ne pomeni, da ne bomo še poskušali.
Vsaka pomoč je dobrodošla, še posebej zato, ker nimamo aktivnega jadralca iz tistega konca. (Gorazd je sicer na dobri poti, ki pa še ni dokončana).
Tudi hrček se je že opomogel, vrgel se je na kvačkanje, hkrati pa na novem koledarju šteje dneve do takrat, ko bo vreme ugodnejše in jadra tako napeta, da bodo vrvice pele in nagibale jadrnico, da bo voda segala do njegovih tačk, sam bo pa pogumno zrl naprej in iskal najbolj ugoden kot vetra, da bi še bolj letelo vse skupaj.
LP Niko
Uporabniški avatar
marko fujan
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 20 Maj 2004, 09:23
Kraj: Medno
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marko fujan »

sonchy napisal/-a:v petek je led definitvno bil!!!

Sem pa vceraj videla, da ga res ni vec. Ocitno ga je dez pregnal.

Kakorkoli, ce se prav spomnim, je kmalu po 12h zacel padati dez. Sonca itak ni bilo.

Drugic pa ne poslusajte drugih, ampak se v stvar prepricajte sami.

Jaz sem samo dobronamerno povedala, da sem v petek videla led. Da se ne bi od ne vem kod vozili, potem bi se pa samo gledali.

No, saj, bom drugic pametno tiho, pa naj drugi povedo stanje.

Toliko za danes:).

LP vsem...

Sonja
To da je bil led ti verjamem, in da si hotela samo dobro tudi, pa ne vzemi vse za slabo.

Manjkalo je samo par sončnih žarkov pa sigurno vsi prišli =D> =D>

Zakaj bi bila pametno tiho, vsaka izjava nekaj šteje :wink:

LP Marko
MODELARSTVO PRAVI HOBI ZA DUŠO
Kar ni na internetu ne obstaja.
Uporabniški avatar
sonchy
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 15 Dec 2005, 21:02
Kraj: Slovenija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sonchy »

Eh, hvala. Se ze bolje pocutim. :wink:

Vceraj sem imela obcutek, da se samo zaradi mene niste dobili :cry: .

Ce vam kaj pomaga, lahko povem, da danes pa sije sonce! :) Torej je soncnih zarkov dosti. Sonchynih pa bolj malo, ker sonchy cele dneve in noci prezivi za racunalnikom. Bo kmalu boljse...

Bi se pa z veseljem pridruzila hrcku pri kvackanju - kvacko imam, volno pa lahko hrcek posodi :D .

LP z gorenjskega konca,
Sonja.
kavka
Razpravljalec
Prispevkov: 185
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:02
Kraj: Moste-Sk. Loka-Lj

Odgovor Napisal/-a kavka »

Trenutno je "projekt jadrnica" mal zastal. Za bozic sem se preprical, da ima voda bolj mal stopinj, tako, sem se se raje lotil brusenja cepinov in derez :D .
LP Gorazd
Ko vse skupaj zmrzne, bo treba pa samo se po konci postavit, pa plezat :praskam:
Uporabniški avatar
marko fujan
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 20 Maj 2004, 09:23
Kraj: Medno
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marko fujan »

Ko takole pogledam iza vogla in čisto zadaj v desnem kotu poleg kotla za golaž opazim čisto majčkeno ..........., ko pa le prispem malo bližje vidim da le ni tako, se mi sline zacedijo, postanem lačen, joj me ne saj je že pomlad sedaj bo šlo pa zares kaj pravite bo ali še ne naj grem še malo v brog se sprašuje.......

LP Marko
MODELARSTVO PRAVI HOBI ZA DUŠO
Kar ni na internetu ne obstaja.
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Ne vem, kako je pri vas, ampak naš hrček je že rokavičke, nogavičke in šal skup spravil. Čez dan je še vedno nekam len in prežvekuje, ponoči ga pa včasih slišim ko sopiha in razmetava gvihte po kletki, tako da ga sezona ne bo presenetila.
Ko sva se zadnjič menila in načrtovala novo barko je zahteval naj vgradim vsaj šest koles: za jadra, flok, špinaker, tud genovo bo gonu, predvsem pa ne smem pozabt enga Guntnerja pod vodo, če bo bonaca je reku, da se bo zagnal v njega tako, da bo vse šprical in bo zgledal kot da je zunaj vihar.
Imam pa še en problem. Še vedno ne zna plavat, mene je pa tako strah zanj. Kje naj dobim en šlauhec ali pa vsaj rokavčke, da ga bom pustil bolj brez skrbi na jadranje okrog rta Dobre Nade ali Brede?
LP Niko
Odgovori

Vrni se na Jadrnice