F5G jadrnica za mlajše modelarje by Roberto

Debate o Jadrnicah ter opremi...

Moderatorji: John, Niko

Odgovori
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Re: F5G jadrnica za mlajše modelarje by Roberto

Odgovor Napisal/-a Niko »

Vau - ta je pa huda. Jo bo treba videt v živo. Pa še krstit kot nove čevlje (hy).
Veliko uspeha pri plovbi.
LP Niko
Uporabniški avatar
REFLEX
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 08 Jun 2007, 21:10
Kraj: LJUBLJANA

Re: F5G jadrnica za mlajše modelarje by Roberto

Odgovor Napisal/-a REFLEX »

Hvala Niko in hvala tudi za vso vašo pomoč od samega začetka gradnje.
Žal barke ne bo na jutrišnji regati.

Sedaj vabi nov projekt " RG65 "
L.P. Janko
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Re: F5G jadrnica za mlajše modelarje by Roberto

Odgovor Napisal/-a lucky »

lepa barka in krasne linije... pa še jambor lepo visok... edino nekaj me pa zanima, iz svojih izkušenj in kolikor poznam to klaso, se mi zdi, da je kobilica nekoliko preveč naprej, težišče jader pade na kobilico kar pomeni,d a bi model moral silit v veter... zato me zanima kako se vozi...
Uporabniški avatar
REFLEX
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 08 Jun 2007, 21:10
Kraj: LJUBLJANA

Re: F5G jadrnica za mlajše modelarje by Roberto

Odgovor Napisal/-a REFLEX »

Barka še ni bila v vodi od kar je gotova. Takoj ko bo krščena bom postregel z informacijami o njeni plovbi. Je pa to moja prva jadrnica tako da so napake povsem možne in bom za vsak nasvet zelo hvaležen. Je pa to "robertina" le da je ta varianta lesena in ne iz stirodura.
L.P. Janko
Uporabniški avatar
REFLEX
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 08 Jun 2007, 21:10
Kraj: LJUBLJANA

Re: F5G jadrnica za mlajše modelarje by Roberto

Odgovor Napisal/-a REFLEX »

Takole je izgledala v štartu.
Slika
L.P. Janko
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Re: F5G jadrnica za mlajše modelarje by Roberto

Odgovor Napisal/-a lucky »

ja sej to je pri večini samograditeljev problem... pač težišča... sej, če nimaš nekega občutka tega niti ne opaziš, barka se pač pelje lahko se dalec od tega kar model omogoca....in ponavadi so glih težišča kriva za to... er da gre model ravno je treba imet konkreten odklon krmila kar pomeni imeti zategnjeno ročno zavoro... sej, upam, da bo prilika videt model na vodi pa kako rečeva... ker je barka drugače lepa...
Uporabniški avatar
REFLEX
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 08 Jun 2007, 21:10
Kraj: LJUBLJANA

Re: F5G jadrnica za mlajše modelarje by Roberto

Odgovor Napisal/-a REFLEX »

No danes je kako uro nazaj pristala v vodi Koseškega bajerja kjer so bile razmere vse prej kot ugodne za prvo plovbo. Prve ugotovitve so da plava in ne pušča. :D no pustimo hec. Pihalo je z vseh možnih strani in to tako da je barka na momente stala v brezveterju v naslednjem trenutku pa ležala skoraj vodoravno z jadri na vodi. Menim da bi moral imeti prvo učno uro o nastavitvah jader.
In da drži ugotovitev lucky da sili v veter. Kako močno težko rečem a ko se pelje bočno v veter jo hoče počasi potegniti s precej v veter.
Ne vem kaj pri vsej stvari pomeni teža barke 2165g.
L.P. Janko
Uporabniški avatar
REFLEX
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 08 Jun 2007, 21:10
Kraj: LJUBLJANA

Re: F5G jadrnica za mlajše modelarje by Roberto

Odgovor Napisal/-a REFLEX »

Aja še fotka...
Slika
L.P. Janko
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Re: F5G jadrnica za mlajše modelarje by Roberto

Odgovor Napisal/-a lucky »

No ja, zagotovo je težko v takih razmerah karkoli ugotovit kako model dejansko gre, koliko ima kota v veter in kje so mu meje... za to rabiš konstanten veter, konstantne smeri. če uvedemo pokal najtežje barke, si zagotovo zmagovalec :) sicer pa to že zdaleč ni merilo za hitro barko... morda res malo pretežka, ampak ima tudi to svoje prednosti.

glede nastavitev jader je pa tako, najprej je treba videt kaj ti sploh nastavitve omogočajo oz. kaj lahko nastaviš in po temu kar vidim, si ne boš veliko pomagal, saj ti tvoj sistem ne omogoča nastavljanje globine jader, ne da bi tudi ventan na vrhu jadra odpiral, sicer po močnem vetru je to ok, po lahkem pa zna hitro pridet do težav. mortal bi ti moj sistem poslikat, da bi videl kako je to najlepe narest, da pol lahko res vse nastavljš in spreminjaš tenzije jamborja in štralov tako, da ne trpi oblika jadra.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: F5G jadrnica za mlajše modelarje by Roberto

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Roberto napisal/-a: 09 Okt 2013, 06:39 :jumpjump: :jumpjump: :jumpjump: :jumpjump: :jumpjump:

Vrača se namreč k mojemu darovalcu ...

:jumpjump: :jumpjump: :jumpjump: :jumpjump: :jumpjump:
Res se je moja F5G jadrnica za mlajše modelarje že pred kar precej časa vrnila nazaj k Borutu =D> , in pričakoval sem, da bom videl kakšno fotorafijo ali celo video o tem kako pluje, vendar od njenega "odplutja" iz moje delavnice, o njej ni več "ne duha, ne sluha" ... :(
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Odgovori

Vrni se na Jadrnice