Footy!!(mala jadrnica)

Debate o Jadrnicah ter opremi...

Moderatorji: John, Niko

Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Spade »

Oragreen, huh to bo vrjetno prvi footy z odstranljivo kobilico do sedaj :D

fpp lepo napreduje,.. :D
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Danes sem spet navalil na FPPja, ker sem ga želel čim prej spravit na vodo. Izrezal sem palubo, uštimal šponanje jadra, povezal krmilo in izdelal pokrov, da lahko šarim noter po vseh funkcionalnih zadevah.

Ker se je že počasi temnilo, sem v žep vrgel sprejemnik in 360mah 2S lipo, selotejp in ribiško palico 8) Priklopil vse skupaj kar na mestu in postavil v vodo na delu kjer je bilo malo vetra (na Savi se namreč lepo vidi po katerih delih piha in kje ne).

In zadeva špila. Spušča nikjer. Krmilo bi lahko bilo malo večje. Jadro moram malenkost dvignit in omejit hod servota, ker stisne jadro ob pokrov ko do konca zategnem. Tudi cevko moram malo našpricati s teflonskim sprejem za ketne, da se bo bolje vrtelo, ker je v zelo šibkem vetru malo problem za obračanje. Tudi jadro moram odrezat na novo, pa verjetno enkrat v daljni prihodnosti komplet nov rigg izdelat. :]

Aja, z vetrom pa pluje bp, mislim da tudi v močnejšem vetru ne bo težav, sploh ko pride večja baterija zadaj noter.
Priponke
fppp.jpg
fppp.jpg (132.82 KiB) Pogledano 6290 krat
FPP.jpg
FPP.jpg (237.78 KiB) Pogledano 6290 krat
ffpp.jpg
ffpp.jpg (163.65 KiB) Pogledano 6290 krat
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Spade »

NO bravo! zgleda da vleče trup kr vredu val.. ..z vetrom pa se spredaj malo rije? kolko vidim.. ..ampak s tem ima tezave vecina majhnih jadrnic.. ..zdaj pa hitro finese pa se vidimo v soboto na kosezah ;)

Am kaj obstaja se kaksen close uo med voznjo? :D
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Hehe pridem v soboto ja, če ne bo kakšnega dežja... Za porihtat je pa toliko, da do sobote ne bom rešil kaj veliko :)

Sicer pa kakšne pametne slike ni, ker je bilo premalo svetlobe za trotla. Pa še sam sem slikal in prvič vozil jadrnico, pa še baterijo sem mel prazno na fotkiču (drugače bi kak filmček posnel). :] Morda bo pa jutri dopoldne še kaj normalnega vremena da jo še enkrat dam v vodo.
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Spade »

UPDATE
No sam sem mnenja da footy ni dovolj hiter.. ..Danes sva se z očetom odpravila na testiranje c-rigg-a na gramoznico.. ...pihalo je 15 vozlov(zaradi refulov.. ..najmocnejsi so bili cez 30. XD)
No se nekaj slik:

Slika
Slika
Slika
Slika
Hladno je blo...
Slika
JUMP! :jumpjump:
Slika
No to se je kr dogajalo... ..treba bo naredit "storm rigg"..



Slika
zdaj ko je vse nastavljeno gre futi v orco relativno dobro..
Slika
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Kljub temu da nisem smučal na rogli, je bil danšnji dan kr produktiven. ..testiram pa tudi obračajoči zgornji del jambora.. ..in učinek je drastično-impresvno-učinkovit predvsem v orco!
Vendar ta model footy-a še daleč ni dosegel polnega potenciala... :) ..and the show goes on...
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Če si uspel voziti v takem vetru je to vsekakor super. Pazi pa da jadrnice ne bo zalila voda, ker se bo potopila. Za skrajne razmere je dobro imeti noter nekaj stiropora.
LP Niko
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Spade »

Mhm.. ..potopa se bojim ze od samega začetka.. ..vendar se nisem nic naredil.. ..mislim da bo balon lažji od stiropora.. ;)
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Spade »

No danes sem bil psihično rahlo na psu.. ..zato sem malo fotografiral dogajanje po moji sobi.. ..in preizkušal barve na 1. trupu footy-a ki je neizpraven... ..1 slika pove malo več kot 1000 besed:
SlikaSlika

Ta footy bo imel delta rigg.. ..gre za jambor na krmi in velik flok.. ..s tem upam da ne bo tako ril v krmo..:SlikaSlikaSlika
ahh.. nostalgija 2. izdelan trup 8)
Ideje hahaha:Slika




Slika
Rigg-i : a+ , a , c
SlikaSlika
Spade je dobil nosilec za baterijo.. ..uspelo pa mi je tudi skurit se en kitajski servo..(zato luknja.. -2$ )
Slika
Edini majmun na svetu ki vozi jadrnico na "pištolo" :P

Slika
Baterija: od walkerine lame, 1s 1000mAh A.K.A. 26 gramski balast :-?

To pa je vrteči jambor o katerem sem govoril in sicer na a+ rigg-u :SlikaSlika
SlikaVezice, hellyeahh!!



Off topic
Slika
50 inch prototip A.K.A. m-trup za glisiranje.. ..gettin' there ;)
Slika
skladišče.. ..v sobi.. ..na tleh..

Slika
The goods :)

Lp do naslednic!
Uporabniški avatar
Enco
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 15 Nov 2010, 19:54
Kraj: Ljubljana, Velenje

Odgovor Napisal/-a Enco »

si bom kr to temo sposodu

v izgradnji je papaya III footy iz balse,

s čem jo prebarvat?

kaj uporabit za jadra?

še slikca (po 3 urah gradnje, med tem ko se je sušil kit na viperju (oz hibridu viperfisha in bluefisha /dont ask/)

Slika
Lepši kot je bil pri prvem poletu/splovitvi, model ne bo nikoli... :D
Uporabniški avatar
oragreen
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 04 Sep 2011, 19:46
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a oragreen »

Lepa papaya :wink:

sam sem mojo (nekaj postov nazaj) najprej prelakiral z lakom v spreju prib. 3Ă— (zunaj in znotraj), barval sem pa z barvo v spreju, potem pa sem še vse enkrat prelakiral :D
za jadro sem uporabil večjo pvc vrečko :lol:

@Spade: nisi edini majmun, ki vozi na pištolo, sma že 2 hehe
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Jst sem si pa privoščil medeninasto cev, da lahko na novo porihtam krmilo. Pa še rolo pakirnega papirja za jadra sem si privoščil, majo lih v hoferju 10m role raznobarvne po 2€ =)

Bo treba upgrejdat. Pa enkrat moram nabavt zalogo karbonskih cevk, mislim da lahko s to kobilico komot cel meter porabim za jambor... 8)
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
oragreen
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 04 Sep 2011, 19:46
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a oragreen »

evo... še nekaj malega z moje strani :D
takšno je trenutno stanje, verjetno pa bo naslednji vikend že splovitev [-o<
Priponke
DSC_5202.jpg
DSC_5202.jpg (113.47 KiB) Pogledano 6141 krat
Uporabniški avatar
Enco
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 15 Nov 2010, 19:54
Kraj: Ljubljana, Velenje

Odgovor Napisal/-a Enco »

mogoče še js jutr kake slike gor nalimam, trenutno stanje: manjka kaplca za utežitev, baterije, pa najbrž še kak nanos poliestra al pa epoksija na zunanjo stran pa seveda barvanje...

se pridružujem "majmunom" :D sm bil v schweighoferju za vikend pa so meli 40MHz Hitec Agresor pištolce po 10€ pa nism mogu mimo, tk da bom js tut na pištolj vozu :D

jadra pa so zaenkrat narejena iz 2 plasti vrečke za smeti zlepleno z univerzalnim lepilom v spreju, ojačano na robih...

slikce kmal... splovitev... še letos... sam da pride budget za baterije :D
Lepši kot je bil pri prvem poletu/splovitvi, model ne bo nikoli... :D
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Spade »

Joj ta šola.. ..uniči smisel življenja -.-

lepo to da se bo floti pridružila še ena papaya..
..zdaj ko nas je vsaj nekaj(s footy-ji) bi bilo pametno začet prijavlat footy-je...
: http://footy.rcsailing.net/register.php
jas sm mel namen svoje ze prijavit samo sem trenutno(ze 2 meseca) brez mail-a... ..vglavnem vsi z footy-ji kliknte link :)


..no glede mojih modelov,.. ..zdaj se suši model ojačan z kevlarjem.. ..med tem ko čakam rotorje(za kobilico) iz hobby king-a, bom vrjetno naredil tudi trup ojačan z dyneemo... ...zaradi poškodbe gležnja pa ne morem niti testirat na šoder jami -.-

L.P.
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Spade »

@oragreen me prav zanima kako bos izvedel kontrole 8)
pazi na težo.. ..sam izdelujem footy-a z 130g bulbom(target weight: 250g) :D
Uporabniški avatar
oragreen
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 04 Sep 2011, 19:46
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a oragreen »

Glede registracije... nisem opazil "zastopnika" za Slovenijo, to pomeni, da se registrira pod drugo državo? :praskam:

@Spade: v premcu bo servo za jadro, v krmi pa za krmilo, pred servotom za krmilo pa bo še paket 4AAA akumulatorjev... to je nekak optimalna postavitev za pravilno težišče.

Za bulb pa se še nisem odločil, 100% pa bo lažji kot si napisal v načrtih :D
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Spade »

Hja.. ..pomoje bo treba prosit enega izmed zastopnikov, da da številke za slovenijo.. :roll: ..sam sem že hotu napisat pa pol nisem, pola pa je tak sel mail..
Ok.. ..no ne prekorači teže,.. ..zamislil sem se ko sem videl počez postavljen zadnji servo.. :D ..no očitno imaš vizijo kako bo zgledalo/delovalo... ..glede baterij pa naredi tako da jih boš lahko premikal naprej nazaj..(da ne bo "potapljanja" v krmo po močnejšem vetru... :)
Uporabniški avatar
oragreen
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 04 Sep 2011, 19:46
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a oragreen »

Hm... kaj pa če se enostavno registrira pod drugo državo, pač maš npr. Avstrijsko številko?
upam da bo "vizija" delovala haha :D
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Spade »

Eh pomoje nebi blo problema.. ..bi pac recimo nemški admin izdajal številke tudi za slo.. jas bi mel št.8 XD
Oragreen lahko posleš mail.. ..škodit ne more ;)
v upanju da bo delovala(vizija)! :D
Uporabniški avatar
oragreen
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 04 Sep 2011, 19:46
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a oragreen »

tako... mejl je poslan, in sicer avstrijcu Haraldu Kleinu. Upam da bo kaj iz tega [-o<
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Spade »

Pozdravljeni. ..no par novic.. ..(knjižno) aramidna verzija bo najvrjetneje predzadnja evolucija projekta "spade", to bo ultralajt različica..
Slika
Slika
Slika
Slika
Foot1(desno) je dobil nov 180g bulb, pomaknjen precej nazaj
Slika
Najbližja konkurenta.. ..Foot1 in Spade 8)
Slika
Slika
Trebušasto al kako pac jadro... ..bol zategnjeno po bumu..
Slika
bol spuščeno...
Slika
vrtljiv jambor..
Inter-mezzo =)
Slika

Lp

P.S. @oragreen kake novice glede mailov? :D
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Spade »

Video iz šoder jame danes.. ..malo mastni go-pro pa niti ni tak lahko vozit z eno roko, v drugi pa met go-proja...


Slika


..hitrost v orco je super, ostro mezzonave gre ko raketa.... ..bol nizko mezzonave pa tudi ok... ..krma je kul... ..pac ne vrhunsko... ...menda sem zdaj pripravljen za kako bolj resno regato s footy-ji... ...aja edino orca.. ..am ce zdaj ni nekaj ful dosti kota... ..je pa zelo vredu hitrost.. ..ko bom rabu več kota bom omejil hod jamborja da se vantam ne bo tak zelo odpiral... ..aha no pa temu trupu bol ustreza hitrost... ..saj zaradi "plitkosti" trupa nima neke strašne vzdolžne stabilnosti(pomeni ko ni hitrosti ga odnaša)...


..prideta se 2 videa ki pa se še uploadata...
:glasba:

Če ne dela video rečite!!
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Spade »

Slika

Pocasi se bo rodil še tretji video... ..tu se ne vidi čeprav je HD..--karkoli.. ..vglavnem ne vidi se da tudi ko se sprednji del potopi.. ..ne nastane velika "depresija" v valu.. ..ko bom slikal/najdu sliko kjer se to vidi jo bom objavil...
..no vglavnem to je dobro.. (manjša kot je depresija manj vode barka "premika" -->manj upora --> večja hitrost) ..to me preseneča saj se trup za premcem hitro razširi.. ..in veliko volumna v teoriji izpodriva veliko vode..(to je slabo_ oziroma to lahko preide v glisiranje..)..
Foot1 tehta 330g z A+ rigg-om(to je celo za footy-je lahka kategorija)... :car: :kronik:
Uporabniški avatar
oragreen
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 04 Sep 2011, 19:46
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a oragreen »

Lepo napreduješ Spade! moj footy pa je še kar v izdelavi in še nekaj časa ne bo končan, ker so se mi izpiti začeli. :cry:

mam pa dobro novico!!!
ravnokar sem prejel mejl od Haralda Kleina, ki je zastopnik za registracijo footijev v Avstriji in mi povedal, da on ne more registrirat naših jadrnic. Rekel pa še je, da si naj izberemo "uradnega" zastopnika za Slovenijo in to sporočimo na footy zvezo (Footy Association).=D>
Se kdo javi? :car:
Uporabniški avatar
Spade
Tekmovalec
Prispevkov: 407
Pridružen: 28 Avg 2011, 19:39
Kraj: Where the snow is
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Spade »

Zdravo, hehe hvala.. ..dokler je to primarni projekt je napredek hiter.. . :glasba:

..ojej se kdo javi? ..vrjetno ne.. ..jas nebom.. HVALA :oops: :ratata:

....ze vidim da se to nebo premaknilo naprej.. ..pomoje je treba pisat kaki težki živini za footy-e(bill hangerup,al pa kaki taki..) ...
Odgovori

Vrni se na Jadrnice