REGATE 2002

Debate o Jadrnicah ter opremi...

Moderatorji: John, Niko

Odgovori
Uporabniški avatar
John
Profesor
Prispevkov: 1043
Pridružen: 04 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a John »

Pozdravljena F5G druščina!

Tu sprejemam vaše predloge za tehnično izvedbo letošnjih regat. Sam predlagam naslednje spremembe - glede na lansko sezono (vse spremembe so še vedno "znotraj" pravilnika):

Število tekov: Ob dogovorjeni uri se prične morda 1/2 urni trening, nato pa trije plovi (skupaj, ali pa ločeno po skupinah JUN/SEN), nepretrgoma en za drugim. Sledi 1 urna pauza za malico, nastavitev modelov, trening, nato pa drugi trije plovi. Skupno tako na eni tekmi vozimo šest plovov, dva najslabša rezultata se črtata, veljajo torej štirje najboljši plovi. Vsled poslabšanja vremena, ali pa časovne stiske, bi se lahko pauza skrajšala na 15 minut.

Izvedba posameznega plova: V zadnji minuti pred štartom morajo biti vsi modeli v vodi. Kdor zamudi ta rok, mora počakat, da zadnji tekmovalec prevozi štartno linijo, šele nato lahko da svoj model v vodo (tako je pri vseh mednarodnih pravilih).
Meri se čas, ki ga porabi najboljši tekmovalec za dokončanje dveh korogov. 150% tega časa (torej še polovica časa zmagovalca)se definira kot čas za dokončanje tekočega plova. Tekmovalci, ki v tem času ne zaključijo svojega plova, prejmejo polno število kazenskih točk.

Pravila plovbe: Prosim, naučite se tista tri osnovna pravila, saj najlažje se o prednosti dogovorita dva med seboj. Problem nastane, ko nihče od udeležencev "bližnjega srečanja" ne pozna pravil. Tu tudi sodnik nič ne more pomagat.

Še nekaj o postavitvi proge: Postavitev proge je stvar odločitve prireditelja. Le ta mora upoštevati par osnovnih zahtev: Ciljna črta naj bo pravokotnica na breg - na mesto za tekmovalce. Celotno regatno polje naj bo čimbližje obali (zaradi dobre preglednosti in nenazadnje tudi zaradi gledalcev). Verjemite mi, da na vsaki regati postavim boje tako, da imajo vsi tekmovalci enak veter, tudi, če je ta nekje malo bolj zvrtinčen (za vse je enako).

Match Race: Letos bomo naredili takole: Match Race regata je na sporedu konec meseca avgusta, ko bo velika večina regat že za nami. V skupnem trenutnem seštevku prvi štirje tekmovalci se postavijo kot nosilci skupin, k njim v pare pa se žrebajo ostali tekmovalci. V kolikor je tekmovalcev manj kot 8, bodo pač najboljši napredovali naprej brez boja. V kolikor je tekmovalcev več kot 8 in manj kot 12, se po žrebu naredijo še izločitvene predskupine. V kolikor je tekmovalcev več kot 12, se prvih 8 postavi kot nosilce skupin, ostale se žreba v pare, nekaj jih (po vrstnem redu) ostane brez para in avtomatsko nadaljujejo naprej (če je tekmovalcev manj kot 16)... Sem zakompliciral kaj, a le tako je zadeva najbolj pravična in zanimiva za vse.

Prosim za vaša cenjena mnenja in ideje! John
LovroD
Tekmovalec
Prispevkov: 213
Pridružen: 22 Avg 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a LovroD »

Kot prvo:
V vsakem primeru je bolje (nujno) ločiti Juniorje od Seniorjev ...

Dodatni predlog: Pred vsako tekmo se izvede (tako kot pri pravih regatah) tako imenovano srečanje kormilarjev ... Tu se pove vse kar se tiče postavitve regatnega polja, posebnosti, opozorila in kdaj in kako bodo potekali plovi ... Ker pa se vedno "kregamo" oz. debatiramo glede tistih klasičnih pravil, se jih v sklopu tega sestanka vsakič ponovi in obrazloži ...

Kar se tiče treh zaporednih plovov je to zelo dobro ... Kot prvo barke so stalno v vodi in recimo v drugem plovi si že malo bolj "ogret" ...

Kar se treninga tiče je to tudi dobra ideja, ker se lahko v bistvu spoznaš s samim regatnim poljem in prilikami vetra na njem ...

Kar se samega Match Race tiče je pa moje mnenje tako: Nimam smisla delati regat tako, da se pluje samo enkrat proti nasprotniku ... Boljše in nekako bolj pravično bi bilo, da bi se šlo na dve dobljeni zmagi ... V finalu in malem finalu pa recimo na 3 zmage ... Bo bolj zanimivo za nas in za gledalce ...

Se bomo pa še kaj spomnili ...

<font size=-1>[ This Message was edited by: LovroD on 2002-03-19 11:27 ]</font>
Uporabniški avatar
John
Profesor
Prispevkov: 1043
Pridružen: 04 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a John »

Zelo konstruktivno Lovro!

Največ časa porabimo za "vplovljavanje" in "izplovljavanje" naših modelov. Zato so pauze med skupinami tako velike.

Torej moj predlog:
Juniorji v vodo, odpeljejo prvi plov, meri se čas, ki ga prva jadrnica potrebuje za dokončanje dveh krogov (npr.4 min), ta čas se prepolovi in "da na razpolago" ostalim, da dokončajo svoj plov (celoten plov tako traja kakih 6 minut). Takoj po preteku tega časa se razglasi npr. 3 minute do naslednjega plova iste skupine. Na "veliko" tako lahko računamo 20 minut za dva plova ene skupine. Se pravi, v 40 minutah lahko opravita obe skupini po 2 plova.
Do kosila tako lahko opravimo minimalno 4 plove (vsaka skupina), po kosilu pa še po dva, skupaj 6. Dva najslabša rezultata se brišeta. Ob 14:00 se lahko že prične žur do jutranjih ur!
Odgovori

Vrni se na Jadrnice