jadrnica...kaj pravite?

Debate o Jadrnicah ter opremi...

Moderatorji: John, Niko

Uporabniški avatar
Special-D
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 25 Jul 2006, 16:07
Kraj: Bangladesh

jadrnica...kaj pravite?

Odgovor Napisal/-a Special-D »

Go FAST or go HOME
Uporabniški avatar
Simmi
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 08 Feb 2005, 10:19
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Simmi »

Zdravo!
Oooooooo, kaj to jo imaš ti? Hehe, meni se zdi super, kako lepo si jo pobarval, da je kot prava, in gladki les,... super.
Prosim bi te, če mi poveš kje si jo dobil in ali obstaja načrt? No seveda, če jo imaš ali jo še nameravaš kupit? Je zgolj vprašanje. :D


LP Simon [-o<
Uporabniški avatar
Special-D
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 25 Jul 2006, 16:07
Kraj: Bangladesh

Odgovor Napisal/-a Special-D »

seos!

Zgoraj na palubi ni gladki les...na svetlo rjavi papir je printana imitacija ladijskega poda.Narejena je bila iz kalupa (spodnji in zgornji del posebej) brušena z vodobrusnim paprijem (600,800,1000 in 1200).Načrta za to ladjo nimam ker preden sem jas to najdo v službi je že kalup bil narejen.Torej naredil sem si jo v službi in je seveda moja.Dalo bi se zmenit da naredim kako (čist golo sam v beli barvi z zlepljeno palubo in dnom).takda če te zanima povej pa se zmeniva.Ta ladja pa je delo arhitekta Andreja Justina in se imenuje Light wave 47 luksuzna jahta...(delamo 14,5m dolgo in 4,5m široko iz karbona in kevlarja ki je popolnoma enaka tej ladji cena pa je 1 mio. eurov :D

LP S.
Go FAST or go HOME
Uporabniški avatar
Special-D
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 25 Jul 2006, 16:07
Kraj: Bangladesh

Odgovor Napisal/-a Special-D »

več slik...

Slika

Slika

Slika

Slika
Go FAST or go HOME
Uporabniški avatar
Simmi
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 08 Feb 2005, 10:19
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Simmi »

Hehe, OK odlično to, da delaš v taki firmi, akj pa kakšen drug čoln bi lahko naredili? Pač vprašam samo je pa odlično izdelana me zanima kako ste jo naredli dobro. Aja pač model te ladje ja,..... samo malo prevelike slike so, če mene vprašaš ker nemoreš ničesar vredu videti hehe.

Te kontartiram na ZS!



Lp Simon [-o<
Uporabniški avatar
Special-D
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 25 Jul 2006, 16:07
Kraj: Bangladesh

Odgovor Napisal/-a Special-D »

mnja sn opazil da so "rahlo" prevelike slike :) moral bi malo zmanjšat crap.Izdelovanje ladje...Najprej se je kalup iz pene izrezal na cnc stroju nato se je kalup naredil iz dveh plasti navadnih steklenih vlaken premazan s smolo in zatem se je vzel s pene notranja stran kalupa se je dvakrat prevlekla z gel coat-om oz. MGS lakom ki ti je verjetno znan (zunanja stran vsake ladje je iz tega)ki pa je bil črn zaradi tega da se potem ko izdeluješ izdelek lepše vidi kje si še pozabil nanesti beli gel coat. dobro ga je bilo treba pobrusit da je kalup dobil lesk. in to je to.Ko izdeluješ ladjo v kalupu ga najprej vsaj dvakrat če ne trikrat spoliraš da se sveti ker čimbolj se ti sveti kalup tembolj se ti bo svetil sam izdelek.Potem premažeš kalup (čez kakih 15 minut po poliranju) z PVA-jem oz. polivinil alkoholom, da se izdelek ne sprime s kalupom (kasneje se ga da odlično počistit z vodo)Potem si zmešaš gel coat z trdilcem in pospeševalcem in precej hitro premažeš kalup (če boš mešal premočno se ti bo lahko vžgalo zaradi reakcije ali pa se ti bo strdilo v posodici)ko postane gel coat žvečilnast ni več uporaben.to pustiš čez noč in potem po želji premažeš še enkrat.nato ko je suho namažeš smolo in daš gor vlakna in jih valjčkaš da se vlakna prepojijo in spraviš zrak iz kalupa.pod kakim kotom moraš laminirat ti nebom pisal ker verjetno veš.dva sloja vlaken sta zadosti.enako je s palubo.Na koncu zlepiš oba dela kalupa skupaj in ju priviješ da sta tesno skupaj ter pustiš da se posuši. nakoncu odrežeš odvečna vlakna in izvzameš iz kalupa.odstranit se ga da čist preprosto (z komprimiranim zrakom malo pihneš na strani kalupa in je to to)nakoncu si narišeš linijo kjer boš ladjo odrezal (najboljše z vbodno žago in finim žaginim listom) čimbolj točno si boš odrezal tem manj boš brusil (logično).to je vse.

ja moral bi šefa vprašat če bi bil zainteresiran mislim pa da bi se to dalo naredit.ti jutri javim

LP S. :wink:
Go FAST or go HOME
Uporabniški avatar
Simmi
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 08 Feb 2005, 10:19
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Simmi »

Nene, hvala ti res; vidim, da si zelo zainteresiran samo jaz imam šele 15 let, da neboš mislil, da sem starejši in bi te verjetno že mogel vikati hehe.

Jaz sploh ne pozam postopkov, ker se mi je malo modelarstvo ustavilo nažalost. Upam, da bom spet začel lepo modelirati. Delal pa sem samo čolne iz lesa- balze, vendar pa redno prebiram forum ker mi je zanimivo zato sem te(vas) tudi vprašal.



OK s kod pa si sploh, kaj je to neki Bangladež si blizu mojih krajev, verjetno nisi ne?


HVALAA ZA VSE VIDIM, DA SE ZELO MUČITE S TEM!


LP Simon [-o<
Uporabniški avatar
Special-D
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 25 Jul 2006, 16:07
Kraj: Bangladesh

Odgovor Napisal/-a Special-D »

eh kaj bi me vikal saj sem jas tudi samo 4 leta starejši od tebe :) samo pač delam tam vedno ko mam priložnost in zdaj sem te cele počitnice posvetil temu...drugače pa se temu posvečam kolko se le da...ko probaš modelirat s profi zadevami pol vsaj lahko veš kak je to easy...balza pa to...to je zame neznano ker se ne ubadam s tem.Ta postopek naj ti ostane v glavi ker je res easy varianta pa še izdelek je precej natančno narejen.Ko maš kalup se da naredit izdelek v treh dneh brez problema.Ves material se da dobit v sloveniji takda se nimaš kaj bat :) normalno da nisem iz bangladesha. :D iz okolice ljutomera sem, to ti je valda znano kje je to :)

enjoy it

LP S.
Go FAST or go HOME
EagleA1
Razpravljalec
Prispevkov: 195
Pridružen: 16 Nov 2004, 09:30
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a EagleA1 »

Super izdelek!

Tud sam bi mel neki za izrezat na cnc, da si naredim kalup. Pa me zanima kdo pri nas to sploh dela? Iz ali je možno izrezat 3d oblike ali samo 2d?

Hvala lp
Uporabniški avatar
marko fujan
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 20 Maj 2004, 09:23
Kraj: Medno
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marko fujan »

BRAVO.

LP Marko
MODELARSTVO PRAVI HOBI ZA DUŠO
Kar ni na internetu ne obstaja.
Uporabniški avatar
Simmi
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 08 Feb 2005, 10:19
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Simmi »

OK sem te vpisal na MSN-ju.
Uporabniški avatar
Special-D
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 25 Jul 2006, 16:07
Kraj: Bangladesh

Odgovor Napisal/-a Special-D »

EagleA1 seveda se da v 3D izrezat.NC stroji so imeli 2D tehnologijo današnji CNC stroji pa majo možnost 2D, 2.5D in 3D.Na naši firmi bi se dalo to naredit pa Imgrad dela kalupe.Kalup je sicer malo dražji ampak je pa natančno narejeno.Edino kar je je to da se pol moreš vedet zraven spravit kak naredit model brez da bi poškodoval kalup.

LP S.
Go FAST or go HOME
Uporabniški avatar
sebastiant
Tekmovalec
Prispevkov: 248
Pridružen: 14 Maj 2006, 18:42
Kraj: ljubljana

Jadrnica

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Lepa zadeva in domislena izdelava palube/ printan papir/.
Zanima me velikost in pa, če bo plovna ali okrasni model?
LP
Sebastian
Uporabniški avatar
Special-D
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 25 Jul 2006, 16:07
Kraj: Bangladesh

Odgovor Napisal/-a Special-D »

ta model bo okrasni model ampak bi se jo čist komot dalo zrihtat v plovni model.Dolga je 1m široka pa 25cm višina jamborja 160cm

LP S.
Go FAST or go HOME
Uporabniški avatar
Special-D
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 25 Jul 2006, 16:07
Kraj: Bangladesh

Odgovor Napisal/-a Special-D »

evo nekaj za vas.Zanima me kolko je po vaše vreden taki model jadrnice.Mislim na samo lupino.Upoštevajte da ni serijski izdelek in da je zaenkrat še edina.:wink:

LP S.
Go FAST or go HOME
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Po tržni ekonomiji je cena odvisna od povpraševanja. Ker pa je "naše" tržišče dokaj majhno boš videl, koliko bo interesentov. Najbolje bi bilo pripraviti "kit komplet", tako da kupcu ni treba nič več iskati okrog in zbirati material. Vprašanje je, če se to splača. Tu pa se vrnemo spet na velikost trga.
Moje mnenje je, da se z modelarstvom ne da služiti, drugo pa je, če ob resni proizvodnji spečeš še kak odlitek za prodaja in ga potem tudi prodaš. Vsekakor moraš imeti povrnjene stroške.
Tudi mene zanima kake bodo ocene ostalih.
LP Niko
Uporabniški avatar
sebastiant
Tekmovalec
Prispevkov: 248
Pridružen: 14 Maj 2006, 18:42
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Lepo bi bilo, da bi ta model poklonili tistemu, ki bo pri firmi kjer si zaposlen kupil " ta pravo " jadrnico.
LP
Sebastian
Uporabniški avatar
Special-D
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 25 Jul 2006, 16:07
Kraj: Bangladesh

Odgovor Napisal/-a Special-D »

kupec bo ob prevzemu vlke jadrnice dobil tudi majhen model, to je jasno, dobili ga bodo tudi italijani od kod je tudi material in mislim da celo arhitekt andrej justin.Prodal pa bi jo pač enemu ki bi jo hotel pač edini izmed navadnih smrtnikov imeti.Več takih modelov pa mislim da niti nebo.

LP S.
Go FAST or go HOME
Uporabniški avatar
Special-D
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 25 Jul 2006, 16:07
Kraj: Bangladesh

Odgovor Napisal/-a Special-D »

še vedno ni konkretnih odgovorov.kaj je res nemore noben ocenit?

LP s.
Go FAST or go HOME
Uporabniški avatar
Special-D
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 25 Jul 2006, 16:07
Kraj: Bangladesh

Odgovor Napisal/-a Special-D »

drugi izdelek...in tudi zadnji.

slike:
http://www3.shrani.si/o.php?img0783797579.jpg

http://www3.shrani.si/o.php?img0784797585.jpg

http://www3.shrani.si/o.php?img0792797601.jpg

svetlo zelena barva na izdelku je polivinil alkohol.Potrebno je ladjo še obrezati.

LP S.
Go FAST or go HOME
Uporabniški avatar
misak
Freak
Prispevkov: 996
Pridružen: 30 Apr 2005, 18:20
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a misak »

Samo v vednost. G. Andrej Justin je Slovenec in priznan po celem svetu.

Njegova odlična jadrnica J24 ali JUSTIN TEN

Pa še kakšn projekt bi se najdu.

Drugač pa pohvalno lepi izdelki. Še posebej je zanimivo ,da ti smola iz litografije prenese "obremenitve " ko odlivaš model. Ponavadi je potrebno precej postcuringa in UV žarkov , da dobi pravo trdoto.
S5-DSM
Uporabniški avatar
Special-D
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 25 Jul 2006, 16:07
Kraj: Bangladesh

Odgovor Napisal/-a Special-D »

tako je.Ja potrebno je dodati pravilen odstotek trdilca k smoli.po notranjem robu je nalepljena pena za laminiranje čolnov z lepilom za eksperimente.po domače mu pravijo parbol.meša se pa v razmerju 60/40 rumen/moder.Na dnu je zalepljena 10mm pena za pritrditev motorja, servotov itd. Če bi slučajno kdaj imel željo po tem.

LP S.
Go FAST or go HOME
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lucky »

Mislim, da Justin ni oče J-24 saj ko je ta jadrnička nastala se je justin šele učil risat.......

Med drugim to je najbolj razširjen monotip z fiksno kobilico na svetu pa še to, ta klasa praznuje letos 20. obletnico obstoja......
Uporabniški avatar
sebastiant
Tekmovalec
Prispevkov: 248
Pridružen: 14 Maj 2006, 18:42
Kraj: ljubljana

J 24

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

jadrnica j-24
dolžina 7,32m
posadka 2-5
Priponke
j24.jpg
j24.jpg (42.22 KiB) Pogledano 7177 krat
LP
Sebastian
Uporabniški avatar
sebastiant
Tekmovalec
Prispevkov: 248
Pridružen: 14 Maj 2006, 18:42
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

justin-ten
dolžina 9,99
posadka 5-9
Priponke
justin.jpg
justin.jpg (44.88 KiB) Pogledano 7174 krat
LP
Sebastian
Odgovori

Vrni se na Jadrnice