RG65 radijsko vodena jadrnica

Debate o Jadrnicah ter opremi...

Moderatorji: John, Niko

Odgovori
Uporabniški avatar
Peter Karner
Freak
Prispevkov: 558
Pridružen: 30 Mar 2008, 12:12
Kraj: Celje
Kontakt:

RG65 radijsko vodena jadrnica

Odgovor Napisal/-a Peter Karner »

Vse kar morate vedeti o zaenkrat še eksperimentalni klasi, najdete na tej strani:
https://www.radiosailing.org/classes/ex ... lass-rules


Anatomy.png
Anatomy.png (58.91 KiB) Pogledano 1771 krat
Uporabniški avatar
Iztok S.
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 23 Nov 2004, 21:19
Kraj: Ljubljana & Trzin

Re: RG65 radijsko vodena jadrnica

Odgovor Napisal/-a Iztok S. »

Pozdravljen Peter
Hvala za poslano in za voljo, da objaviš zahteve in pravila za izdelavo in tekmovanja z RG65 klaso. Vsekakor bo to marsikomu pomagalo pri prvih korakih. Meni je že in dobil sem voljo nadaljevati.
Heliji: Futura-Royal competition, Futura-Trainer, Bell 47G indoor, Junior 50II (EXheli: Bell47II(1990), Kyosho xy)
Taxi II, asw-22, Jak55, Lupo, (Guppy v izdelavi), Discus, DC-3 (2,6m), ...jadrnica F5G v izdelavi
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Re: RG65 radijsko vodena jadrnica

Odgovor Napisal/-a lucky »

Zdravo,

Ali je kdo zasledil kakšen podatek okoli dolžine kobilice? oz. ima ta sploh kakšno omejitev? Hvala in l.p. Luka.
Martin113
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 15 Dec 2017, 12:33

Re: RG65 radijsko vodena jadrnica

Odgovor Napisal/-a Martin113 »

Zdravo!
Nobena točka ne sme presegati 360mm od podvodnega dela trupa pravokotno na trup. To velja za balast in smerno krmilo. Najdi na Googlu: 65CR2018august2018v2 in pojdi na stran 18.
LP Martin
Martin113
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 15 Dec 2017, 12:33

Re: RG65 radijsko vodena jadrnica

Odgovor Napisal/-a Martin113 »

Zdravo!

Če imaš težavo z iskanjem datoteke poglej povezavo, ki jo je prej prilepil Peter (https://www.radiosailing.org/classes/ex ... lass-rules). Pravila RG65 in označevanje jader lahko snameš v PDF. Je pa ravno letos RG65 iz eksperimentalne postala redna kategorija zveze. Lahko se bo kaj spremenilo a upam, da nič zelo pomembnega.

LP Martin
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Re: RG65 radijsko vodena jadrnica

Odgovor Napisal/-a lucky »

Zdravo,

Hvala za poslano in ja, vse to sem videl, samo sem našel iz različnih virov različne podatke, celo na zgornji sliki piše "med 25 in 40cm" pa tudi iz slik, ki sem jih našel na spletu je kobilica vidno daljša od 360mm.
Opazil sem tudi, da veliko ljudi meša tehnično priporočilo dolžine kobilice posameznega modela barke in dejanski tehnični pravilnik.
Pa glede na to, kaj se je zgodilo z 1m klaso, kjer imamo v evropi IOM v ameriki pa 1M class, kjer sta barke skoraj enake razen pri določenih točkah v pravilniku, sem posumil, da je pri tej klasi lahko podobno, da obstajajo več pravilnikov oz. da se dopolnjujejo.

Drugače pa IRSA jo ima še vedno kot eksperimentalna klasa, ISAF oz WS jo niti ne omenjata.
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Re: RG65 radijsko vodena jadrnica

Odgovor Napisal/-a lucky »

Trupa Q-roo.ja in Aspare sta skoraj končana, zdaj prideta na vrsto riga.

ali uporablja kdo klasični rig na rg-ju? oz. ima kdo dragonforc-a in je iz okolice maribora? nekaj stvari bi želel izmerit če bi bilo možno.
Odgovori

Vrni se na Jadrnice