"Samotarji"

Kontaktna oseba: Jure Korber, e-mail: jure_zakon(at)hotmail.com

Moderator: JKSniper

Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

Alex 76 napisal/-a:Ko že ravno teče beseda o formalizmu na področju modelarstva. Iz čisto zaupnih virov vem, da se na omenjenem področju nekaj premika na nivoju države. Seveda bom napisal kaj več, ko bo več znanega.

LP
Alex
Ja super. :roll:. Bi znami delil tisto malo, ki je že znano ;)?
mucek4
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 Avg 2009, 15:04
Kraj: Tržič/SG

Odgovor Napisal/-a mucek4 »

Poglejte v Kranju je takale tabla. Recimo da sem toliko uvideven in letim na svojem. Najbližje letališče, ki je meni znano je steza v Dupljah oddaljena cca 4km zračne razdalje (9km po cesti). Kranjska je oddaljena 7.5km. Če kdo ve za kaj bližjega se z veseljem pridružim.

Ko že vsi omenjate "smetano". Vsi smo enkrat začeli. Eni tako drugi drugače. Samo da ti nekdo reče ne seri, ne znaš letet... Potem plava v svojem rangu. Tudi sam imam kar nekaj znanja iz elektronike in se začetnikom ne smejim in jim pomagam - če za pomoč zaprosijo.
[bb]|[^bb]
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Zaenkrat zelo splošno o umestitvi modelarske dejavnosti v javno življenje in s to dejavnostjo povezanimi aspekti ( vrednotenje ali obstaja potreba po sodelovanju državnih institucij in če, v kakšni meri).

LP
Alex
razkent
Freak
Prispevkov: 909
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a razkent »

Alex 76 napisal/-a:Ko že ravno teče beseda o formalizmu na področju modelarstva. Iz čisto zaupnih virov vem, da se na omenjenem področju nekaj premika na nivoju države. Seveda bom napisal kaj več, ko bo več znanega.

LP
Alex
Čisto smiselno se mi zdi opozoriti, da se je v bližini modelarskih pist (in na njih seveda) treba držati nekega (frekvenčnega) reda.

ŽELETI, DA BI SE TU VMEŠALA DRŽAVA IN NEKI BIROKRATI, PA JE ČISTI KRETENIZEM.

ČE SE BO KAJ TAKEGA ZGODILO, NAM BO ZELO KMALU VSEM SKUPAJ ZELO ŽAL, ORGANIZIRANIM IN SAMOTARSKIM.
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

mucek4 napisal/-a:Poglejte v Kranju je takale tabla. Recimo da sem toliko uvideven in letim na svojem. Najbližje letališče, ki je meni znano je steza v Dupljah oddaljena cca 4km zračne razdalje (9km po cesti). Kranjska je oddaljena 7.5km. Če kdo ve za kaj bližjega se z veseljem pridružim.

Ko že vsi omenjate "smetano". Vsi smo enkrat začeli. Eni tako drugi drugače. Samo da ti nekdo reče ne seri, ne znaš letet... Potem plava v svojem rangu. Tudi sam imam kar nekaj znanja iz elektronike in se začetnikom ne smejim in jim pomagam - če za pomoč zaprosijo.
Na 4 km ne boš nikogar motil. Ni šans. Zaradi tega se ti res ni treba tja voziti.
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

razkent napisal/-a:
Alex 76 napisal/-a:Ko že ravno teče beseda o formalizmu na področju modelarstva. Iz čisto zaupnih virov vem, da se na omenjenem področju nekaj premika na nivoju države. Seveda bom napisal kaj več, ko bo več znanega.

LP
Alex
Čisto smiselno se mi zdi opozoriti, da se je v bližini modelarskih pist (in na njih seveda) treba držati nekega (frekvenčnega) reda.

ŽELETI, DA BI SE TU VMEŠALA DRŽAVA IN NEKI BIROKRATI, PA JE ČISTI KRETENIZEM.

ČE SE BO KAJ TAKEGA ZGODILO, NAM BO ZELO KMALU VSEM SKUPAJ ZELO ŽAL, ORGANIZIRANIM IN SAMOTARSKIM.
Sem enakega mnenja.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Dve leti nazaj je Aleksej Dolinšek, član našega foruma (AD) oblikoval in poskrbel, da so se natisnile informativne zloženke, s ključnimi informacijami v zvezi z RV modelarstvom, ki naj bi služile osveščanju tistih, ki stopajo v ta hobi, zato, da bi ne delali napak, ampak izvedeli nekaj bistvenih osnov, ki se nanašajo na varno uporabo RV naprav.

Zloženke so nekaj časa imeli v trgovinah z namenom, da se dajejo kupcem RV naprav in kompletov RV letal, ko pa so pošle, jih očitno ni nihče več ponatisnil.

To je bila ena redkih idej na forumu, ki se je tudi realizirala. V buistvu smo vsi vedno polni idej..eden pametnejši od drugega, a ko je treba pljunit v roke, pa je le malo junakov, ki zares zagrabijo!

No, Aleksej je takrat zagrabil in pokazal, da se da (če je človk iz pravga testa)

Linki do teme o modelarski zloženki:

viewtopic.php?t=17699

viewtopic.php?t=18900

Povprašajte po trgovinah, kakšen je bil odziv na zloženko. Naj povedo modelarji, ki so jo dobili v roke, koliko jim je pomagala in usmerila (notri so bila vpisana vsa društva in letališča, če se ne motim, vključno s kontaktnimi telefonskimi številkami in naslovi....)

Bi bilo smiselno zadevo ponatisniti in morda dodati še nekaj vaših novih zamisli ( zemljevid z barvnimi krogci okoli "uradnih" vzletišč in terenov primernih za letenje..(pobočja itd..))

To je bilo samo moje glasno razmišljanje.. ne me popljuvat prec.

Hotel sem le opomniti, da kar pozabljamo na že narejeno in kar nekaj gruntamo jovo na novo....

Mitja
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 17 Sep 2009, 10:57, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

Alex 76 napisal/-a:Zaenkrat zelo splošno o umestitvi modelarske dejavnosti v javno življenje in s to dejavnostjo povezanimi aspekti ( vrednotenje ali obstaja potreba po sodelovanju državnih institucij in če, v kakšni meri).

LP
Alex
Državne inštitucije niso nikoli nič dobrega naredila za ljudstvo temveč za kapital, kar se mi gabi. Primer: raketarski klub.
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

Ultralajt napisal/-a: To je bila ena redkih idej na forumu, ki se je tudi realizirala. V bistvu smo vsi vedno polni idej..eden pametnejši od drugega, a ko je treba pljunit v roke, pa je le malo junakov, ki zares zagrabijo!
Ja, tudi takšni komentarji zbijajo željo po uresničitvi ideje ;). Idejo je potrebno najprej dati skozi brainstorming, potem pa pljuvati v roke. Mimogrede, offtopic, odkod ta izraz pljuniti v roke? A so si včasih res pljuvali v dlani pred začetkom dela :o ?
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

Ultralajt napisal/-a: Linki do teme o modelarski zloženki:

viewtopic.php?t=17699

viewtopic.php?t=18900

Povprašajte po trgovinah, kakšen je bil odziv na zloženko. Naj povedo modelarji, ki so jo dobili v roke, koliko jim je pomagala in usmerila (notri so bila vpisana vsa društva in letališča, če se ne motim, vključno s kontaktnimi telefonskimi številkami in naslovi....)
In kot praviš, ta forum ni cel svet. Seveda ni, zato pa marsikdo ne bo prečesal ama čisto vse poste. Z enkratnim dejanjem in objavami na forumu in timu ni zaključeno, je pa eden izmed korakov. Zadevo je treba konstantno obnavljati in to na vseh nivojih. In to bi morala biti interna naloga društev / klubov / šol / trgovin, katera pa mora delovati enotno, kar pa preko foruma ne bo šlo.

Ne izumljamo toplo vodo, temveč jo pogrevamo, da končno enkrat zavre, če pa gre komu v nos, pa boh pomagaj.
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

Ultralajt napisal/-a:To je bilo samo moje glasno razmišljanje.. ne me popljuvat prec.
Ne pljuvam rad, mogoče pa je včasih dobro tiho razmisliti in zaviti v celofan lastno glasno razmišljanje ;).
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

Astraeus napisal/-a:Mimogrede, offtopic, odkod ta izraz pljuniti v roke? A so si včasih res pljuvali v dlani pred začetkom dela :o ?
se vidi, da nisi nikol krampa držal v rokah :lol: :lol: :lol:!

Ja v bistvu malo dlani zmočiš da ti ročaj ne drsi, čeprav potem sem jaz ponavadi žulje dobil, ker ročaj zapika, koža pa ni navajena!
veni, vici, vomiti
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

Ultralajt napisal/-a: Bi bilo smiselno zadevo ponatisniti in morda dodati še nekaj vaših novih zamisli ( zemljevid z barvnimi krogci okoli "uradnih" vzletišč in terenov primernih za letenje..(pobočja itd..))
Ja, bi bilo super. Koliko se pa lahko material objavljen v timu uporablja tudi drugje?
ramo
Tekmovalec
Prispevkov: 420
Pridružen: 16 Jan 2009, 22:25
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a ramo »

»Samotarji?«. Zakona ni, zato lahko vsak leti na vsakem travniku. Škoda. Še večja škoda pa je, ko pade model nekontrolirano (tudi življenje je v nevarnosti). Sam sem totalni začetnik, še nisem letel z modelom, ko pa bom, se bom poskušal prepričati, ali ni slučajno kakšen modelar v bližini s kakšno postajo in na katerem kanalu leti. Sem vložil preveč truda v izgradnjo modela (T-40), nisem ga kupil, sam sem ga iz »0« sestavil. Pač cenim svoje delo, resnično bi mi bilo žal, ko bi zaključil, da mi je nekdo na sosedovem travniku »pomagal« model spremeniti v trske (ali pa jaz njemu).

Od »starih mačkov« sem doslej prejel samo pametne nasvete. Dostikrat skozi šalo na moj račun. So že vedeli kaj govorijo. Kot začetnik je treba včasih tudi malo potrpet. Zaradi varnosti, druženja in izmenjave izkušenj (pomoči) v teh dneh pripravljamo vlogo za registracijo kluba-društva v Kočevju. Travnik že imamo, z dovoljenjem lastnika, kakšnih 5 km iz mesta. Upamo, da kdor hoče varno leteti na našem koncu, da se nam bo pridružil.

Malo »off«
Leteti »na divje« ni ravno najbolj varno. Spomnim se, par let nazaj, kot profesionalni pilot helikopterja (SV), predvsem doline reke Soče od Tolmina do Kobariškega stola. Vsak jadralni padalec je imel svoje vzletišče. Še celo v akcijah reševanja sem se moral izogibati padalcem, jadralo se je pa po vsej dolini na vseh višinah. Ko sem nosil tovor na hrib v bližini Tolmina, sem se v enem letu moral v zadnjem trenutku, ko sem zagledal predseboj padalo v barvah neba, kar dvakrat izogniti padalcu. Ni tako preprosto. Morda so se padalci že organizirali in koristijo skupna vzletišča.
mucek4
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 Avg 2009, 15:04
Kraj: Tržič/SG

Odgovor Napisal/-a mucek4 »

Ultralajt napisal/-a:Linki do teme o modelarski zloženki:

viewtopic.php?t=17699

viewtopic.php?t=18900
Prebral obe temi. Vsi samo hvalite kako dobra je zloženka, ampak v online obliki se dobi pa kje?
[bb]|[^bb]
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Astraeus napisal/-a:Ja, bi bilo super. Koliko se pa lahko material objavljen v timu uporablja tudi drugje?
To je bila zloženka, torej samostojni letak, ki se je natisnil za talanje mladim nadebudnežem (in starim juncem tudi ;) ) , objava v Timu, je bila pa samo pika na I.

Treba bi bilo povprašat Alekseja za "izvorno kodo", pa da špove, kdo so še morebiti bili zraven vključeni.

Vem, da so nekaj financirale modelarske trgovine, da se je zadeva natisnila.
(ne vem pa cele zgodbe.. tako da me ne za besedo držat)

LP Mitja

P.S.: Škoda da tole ne prestavimo med "Splošne teme" da ne bomo čisto zabasali Celjanov s posti ;)
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

mucek4 napisal/-a:
Ultralajt napisal/-a:Linki do teme o modelarski zloženki:

viewtopic.php?t=17699

viewtopic.php?t=18900
Prebral obe temi. Vsi samo hvalite kako dobra je zloženka, ampak v online obliki se dobi pa kje?
Dobil bi jo lahko zastonj v trgovini, dokler jih ni zmanjkalo. On-line je tudi bila nekaj časa....
Pa nič se ne hvalimo, (čeprav je zloženka bila res hvalevredna!) samo debatiramo o zadevi. Poizkušaj biti bolj pozitiven!
ne sam grdo mijavkat :wink: :lol: :lol: , prispevaj nekaj pozitivnega in zapredi :lol: :lol:

Drugače pa "abstrakt prispevka":
TIM 9, maj 2007
Slika

ORGANIZIRANOST MODELARJEV IN MAKETARJEV V SLOVENIJI
Modelarstvo je konjiček, pri katerem modelar izdeluje pomanjšane modele pravih naprav, objektov ali figur. Običajno gre za modele različnih zračnih in vodnih plovil ter kopenskih prevoznih sredstev. Informacije o tem konjičku lahko začetnik pridobi v modelarskih društvih in hobijskih trgovinah. Članek prinaša najnovejši seznam modelarskih društev v Sloveniji, razvrščenih po regijah, v katerem lahko vsi, ki jih to zanima, poiščejo najbližje društvo in se vključijo v njegovo dejavnost.
Revijo lahko še dobiš morda v kaki od modelarskih trgovin, ali pa če pokličeš na TZS (cena je 2,1€):


Tehniška založba Slovenije, d.d.
Lepi pot 6
1000 Ljubljana
Tel.: 01 / 47-902-11, faks: 01 / 47-902-30,
brezplačna tel. št.: 080-17-90,
e-pošta: [email protected]

Mitja
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

AIRGHANADA napisal/-a:
Astraeus napisal/-a:Mimogrede, offtopic, odkod ta izraz pljuniti v roke? A so si včasih res pljuvali v dlani pred začetkom dela :o ?
se vidi, da nisi nikol krampa držal v rokah :lol: :lol: :lol:!

Ja v bistvu malo dlani zmočiš da ti ročaj ne drsi, čeprav potem sem jaz ponavadi žulje dobil, ker ročaj zapika, koža pa ni navajena!
:lol: čuj, letos sem preklel kramp, ker sem moral na roke skopati luknjo za temelje škarpe in to v laporju. Žulj na žulj :lol: . No, kitajski hilti mi je delo olajšal in ni bilo potrebnu pljuvati v roke :D
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

:lol: :lol: VIC: Je rekel lenuh: "Raje trikrat v delo pljunem, kot enkrat v roke!"
(Je dober, a ne?)
mucek4
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 Avg 2009, 15:04
Kraj: Tržič/SG

Odgovor Napisal/-a mucek4 »

Ultralajt napisal/-a:ne sam grdo mijavkat :wink: :lol: :lol: , prispevaj nekaj pozitivnega in zapredi :lol: :lol:
Bom lepo zapredel in v gorenjščino prevedel tvoj post:

Plačaj 2.1€ da boš izvedel kaj lahko storiš narobe ali živi v nevednosti.

Se strinjam, da smo samotarji lahko problem... Mogoče bom pa ustanovil društvo, pa ne bom samotar.
[bb]|[^bb]
boco
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 14 Apr 2006, 16:45
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a boco »

Glede na želje se bom potrudil, da bo karta Slovenije z uradnimi in neuradnimi vzletišči do konca leta na straneh www.rc-frq.eu. Seveda bo potrebno neuradna vzletišča vpisati, da se bodo pojavila v karti....

LP
Boco
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

Ultralajt napisal/-a::lol: :lol: VIC: Je rekel lenuh: "Raje trikrat v delo pljunem, kot enkrat v roke!"
(Je dober, a ne?)
:lol: :lol:
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

boco napisal/-a:Glede na želje se bom potrudil, da bo karta Slovenije z uradnimi in neuradnimi vzletišči do konca leta na straneh www.rc-frq.eu. Seveda bo potrebno neuradna vzletišča vpisati, da se bodo pojavila v karti....

LP
Boco
Rabiš pomoč? Povej, pa ti pomagam. S JK Sniperjem sva dogovrjena za en brainstorming okrog te teme kako zadevo resnično izpeljati in jo peljati v prihodnosti.
Zadnjič spremenil Astraeus, dne 17 Sep 2009, 12:33, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

Ultralajt napisal/-a:
Astraeus napisal/-a:P.S.: Škoda da tole ne prestavimo med "Splošne teme" da ne bomo čisto zabasali Celjanov s posti ;)
Ni problema, bom jaz zagovarjal :D. Ja, lahko se prestavi.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Lahko prestavim temo, povejte samo KAM :).

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Odgovori

Vrni se na DLMC, Društvo ljubiteljev modelarstva Celje