Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
neodym4
Razpravljalec
Prispevkov: 155
Pridružen: 27 Nov 2002, 01:00
Kraj: Kranj

Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a neodym4 »

Konec februarja sva s kolegom naročila iz Hobbykinga EU warehouse kot ponavadi. Opazil sem razliko pri poštnini, zdaj imajo nekega novega dostavljalca - B Post, ki je sicer zelo ugoden. Kot vedno sem izbral najcenejšo opcijo, ki je bila samo 4 EUR, čeprav sta bila v paketu tudi dva LiPo-ta 2S 5000mAh (vemo, da si tudi že prej lahko prišel čez za 3 EUR na paket, če nisi dodajal noter LiPo ali karkoli težkega/velikega).

Ta opcija je bila non-tracking, prav tako nič novega zame, saj sem vedno izbiral te opcije, ker nisem nikoli imel želje po spremljanju pošiljke, kje se nahaja oziroma kdaj bo prispela. To se je izkazalo za napako.

Še danes nisem prejel pošiljke. Hobbyking se izgovarja, da so jo predali B Postu, ki pa se izgovarja, da sem izbral non-tracking, se prav jo je nemogoče locirati. Edino upanje mi daje Hobbyking, ki pravi, da bo po vsej verjetnosti v 3 do 6tih mesecih pošiljka vrnjena k njim in jo bodo potem spet poslali ozrioma mi dali dobropis.

Povejte ljudem naprej, če ima kdo kakšno idejo, kaj še lahko storiš v tem primeru, pa je dobrodošla.

LP.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Hobikonj ima pogodbo z to pošto,in to tudi ponuja kot uslugo,ti imaš pravico to izbrat.Dejansko nimaš nobenega dokaza da so ti pošiljko sploh poslali,dejansko te pa to niti ne briga,pomembno je da jo dobiš...!https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/s ... resolution
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Sem že imel tako situacijo pred leti...Naredi kot je na linku ki ga je prilepil AlesZ(pazi na časovne omejitve) pa ne nasedat hk-ju ki bo vmes vztrajal da moraš zapret dispute ipd.. da ti potem lahko vrne denar...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
neodym4
Razpravljalec
Prispevkov: 155
Pridružen: 27 Nov 2002, 01:00
Kraj: Kranj

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a neodym4 »

Žal nimam paypal-a in sem plačal s kreditno kartico. Ali je tudi tukaj kakšna možnost?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
marolt55
Tekmovalec
Prispevkov: 389
Pridružen: 29 Avg 2010, 14:49
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a marolt55 »

Tudi jaz sem naročil paket baterij iz HK skladišča v EU. Izbral sem poštnino brez sledenja, ker je bila cenejša in paketa od nikoder. Poslan je bil 22.2.2019 na HK pa pravijo, da moram počakat oz. naj preverim na lokalni pošti... Upam da se ne obrišeš pod nosom za denar
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

HK pa pravijo, da moram počakat oz. naj preverim na lokalni pošti...
......To je nateg,kako naj ti preverjaš stvar za katero ne veš če je bila sploh poslana,niti ne veš od kje, kdaj, ne kako,preverja tisti,ki pošilja.
Slika
marolt55
Tekmovalec
Prispevkov: 389
Pridružen: 29 Avg 2010, 14:49
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a marolt55 »

Sem sprožil dispute na paypalu da vidim kako se bo zdaj odvilo. Če se bodo slučajno kaj pobrigali.
bojan11
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 18 Jul 2013, 18:59
Kraj: Celje

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a bojan11 »

Sem tudi jaz pred kratkim naročil pa sem plačal 8eur poštnine prišlo je z gls ampak je iz Nizozemske hodiilo kar 3tedne in pol pride skoraj prej z kitajske za 1eur poštnine tako da bo treba verjetno še počakati.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Sam sem napačno poklikal in sem dobil napačno,ne modelarsko robo.....dobil sem iz nemškega skladišča, poštnina 17€.Ko se s Kitajcem zmenim za vračilo,moram poslat na Kitajsko.....poštnina povratnica zavarovanje...oddano na pošti Slovenije 7,8€, čas potovanja 14 dni.......

Tako, da ko kdaj misliš da ti Kitajec zastonj pošilja to ni ravno tako,sploh ob upoštevanju,da ima on sklenjeno pšogodbo z vsemi mogočimi bonusi.Nemec ti pošlje za 19€,očitno s poštnino zasluži enako kot z izdelkom
Slika
Uporabniški avatar
TomaXxX
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 25 Nov 2004, 10:38
Kraj: Gorenc

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a TomaXxX »

Tudi meni se je očitno zgodil ta primer, naročilo iz 23.2.2019 (EU skladišče), ki je vsebovalo 3 lipo baterije (skupna vrednost 33$) še ni prispelo, in kot kaže tudi ne bo.
Ali je kdo uspel z pritožbo preko PayPal-a?
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3303
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a Mipo »

S pritožbo preko PayPal sem vedno uspel. Denar so mi že trikrat vrnili brez ugovorov. Vedno so bile vzrok zamude pri dobavi v trajanju do 45 dni od plačila. Predzadnji dan sem vložil "dispute" in v dveh dneh prejel vrnjeno kupnino.
LpM
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni,

Pa je sploh že kdo dobil paket z to klin***evo B-post?

Sam sem naročil in plačal dva paketa 24.02.19. skupna vrednost dveh paketov pa preko 150€, parkrat sem jim pisal a kaj konkretnejšega od "preverite na lokalni pošti" ni bilo.

Pred kakim tednom sem odprl dispute na paypall, kjer se zdaj dogovarjamo o "preveri na lokalni pošti" jaz pa njim naj mi dajo dokaz (sliko) da so paket poslali... skratka nič obetavnega, pravijo da sem sam kriv ker sem izbral no tracking poštnino...

Do 16.04. imam čas da dam "escalate" na pp ampak bom to najbrž storil prej.

Pa hudiča očitno so zavozili cel kamion paketov tega datuma, pa kaj ni nobenemu v interesu da preveri kje hudiča so ti paketi, pri nas mislim da pošta pošta, če paket ni prevzet pošlje nazaj naslovniku v 10-14 dneh, kaj pa teli rabjo 3-6 mesecev da se vrne paket, tu mi res ni jasno kaj se dogaja, da HK nebi odposlal robe močno dvomim, ampak pošta bi pa že porajtala da kak kamion paketov viška hodi v 2 mesecih kaj?

PS: najbolj me pa jezi da nisem naročil modelarske robe, pač pa razno elektroniko za nek "biznis" projekt, ki bi mogu bit že fertik, druge dele iz kitajske mam že vse v predalu :)

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Tudi naslova ne znajo skopirat,kaj nastane če imaš še v imenu ali priimku kake čžš-je
kjer se zdaj dogovarjamo o "preveri na lokalni pošti"
...ne moreš ti preverjat stvar za katero nimaš podatkov,to imajo oni že kar "kopypaste"mejle za odgovor............
Priponke
IMGP4724.jpg
IMGP4724.jpg (111.88 KiB) Pogledano 7093 krat
Slika
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Jaz naslove in imena vedno pišem brez šumnikov.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
marolt55
Tekmovalec
Prispevkov: 389
Pridružen: 29 Avg 2010, 14:49
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a marolt55 »

Odgovor hobbykinga na paypal dispute... ko kliknes ta Bpost nikjer ne pise da ni zavarovano.


We appreciate your effort in bringing this matter to us.

Please be informed that your order was posted on 25/02/2019. Transit time is 3-14 business days and it was dispatched by Standard Mail. Unfortunately, this shipping method is unregistered so there's no tracking information that we can pull up. Please note that HobbyKing is not liable for any parcels not delivered for unregistered air mail.

You can try checking with your local post office or with your neighbors or family in case the parcel was misdelivered.

As you may not be aware of, parcel using this type of shipping method cannot be investigated on our end because it doesn't have its own tracking facilities for us to use as reference.

A friendly advice on your future purchases, we recommend using a traceable and registered shipping method/courier on your next purchase, if available on the checkout page as these couriers have assurance that your parcel is secured and compensated.

Thank you for your understanding and kindly close the dispute.

**For self help on your HobbyKing inquiries, you may also check our Help Center by clicking "24 hour Support Centre" on the upper right part of our website.**

- hexTronik Limited, Friday, 5 April 2019 at 01:12:23
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Pod nobenim pogojem ne zapri disputa. Zelijo te okol prinest.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

A friendly advice on your future purchases, we recommend using a traceable and registered shipping method/courier on your next purchase, if available on the checkout page as these couriers have assurance that your parcel is secured and compensated.
Tudi sledljivo pošiljko ti izgubijo in postopek,ki ti ga svetuje HK je isto," povprašaj na pošti".

Ko pa" paypol"zadevo razreši, ti pa tri mesece pošiljajo neke ankete,če si bil zadoviljen in tako naprej.........kako so se trudili za tebe....
Slika
marolt55
Tekmovalec
Prispevkov: 389
Pridružen: 29 Avg 2010, 14:49
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a marolt55 »

To da zapres dispute je sigurno nateg. Sem dal escalate to paypal to je edina moznost pomojem. Zdaj je ze skoraj 2 meseca mimo tako da ce ni paketa do sedaj ga itak nebo.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a tintek »

tudi jaz sem danes dal escalate, bomo videli kako se bo končalo
LP Tine

Kaj malga tut postružim
mirkatmir
Tekmovalec
Prispevkov: 221
Pridružen: 22 Nov 2004, 10:25
Kraj: Ribnica

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a mirkatmir »

Tudi jaz čakam pošto od februarja. Sem jih že kontaktiral po mailu in online pomoči, pa je odgovor popolnoma isti kot v gornjih postih. Podal pritožbo na PP in čakam na rezultat.
lp, Miran
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

marolt55 napisal/-a: 11 Apr 2019, 14:43 To da zapres dispute je sigurno nateg. Sem dal escalate to paypal to je edina moznost pomojem. Zdaj je ze skoraj 2 meseca mimo tako da ce ni paketa do sedaj ga itak nebo.

Seveda je, saj ko zapreš dispute ga za to transakcijo ne moreš več odpreti in to dobro vedo, zato pa ko odpreš dispute začnejo tvezit buče v stilu "ne moremo nič dokler je odprt dispute"....
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
marolt55
Tekmovalec
Prispevkov: 389
Pridružen: 29 Avg 2010, 14:49
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a marolt55 »

No pa je rešeno. So kar hitri.

Dispute Reason
Item not received

Case Status
Closed

Case Resolution
Decided in your favor
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a tintek »

Tudi jaz že dolbil vrnjen denar, brez uprašanj z strani paypala, sem pa tudi že naročil robo na novo, tokrat sem pogoltnil $9 za poštnino.
Spotoma ko sem jim pisal kako je z paketom, sem vsakič še potarnal zakaj smo ena izmed retkih EU članic ki nimajo brezplačne poštnine...

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Glede na to, da za ta hobi zapravimo precej (relativno) denarja, je naravnost smešno in meni nerazumljivo, da se vam da ukvarjat s tem in šparat na tem _dobesedno_ drobižu za poštnino.

Ker ti pripeljejo 32kg težek paket z gls-om iz NL za USD9.99 je kakršnakoli debata o "dragih poštninah" odveč in ste si milo rečeno sami krivi.

Izberi tracking in je stvar rešena.
Sam naročam mesečno po 10-15 paketov in je _mogoče_ enkrat na leto s kakšnim od njih težava, ali pa še to ne. Vsi paketi _vedno_ tracking.
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...