Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a tintek »

Boeing napisal/-a: 17 Apr 2019, 12:15 Glede na to, da za ta hobi zapravimo precej (relativno) denarja, je naravnost smešno in meni nerazumljivo, da se vam da ukvarjat s tem in šparat na tem _dobesedno_ drobižu za poštnino.

Ker ti pripeljejo 32kg težek paket z gls-om iz NL za USD9.99 je kakršnakoli debata o "dragih poštninah" odveč in ste si milo rečeno sami krivi.

Izberi tracking in je stvar rešena.
Sam naročam mesečno po 10-15 paketov in je _mogoče_ enkrat na leto s kakšnim od njih težava, ali pa še to ne. Vsi paketi _vedno_ tracking.
S tem pa se ne morem strinjati, če greš preverjati mislim da edino slo in hrvaška nima free shipping.
Poštnina res ni draga če nabaviš za par 100e robe, recimo ko sem nabavil 20kg pla za tiskanje se mi poštnina ni zdela draga, kaj pa če bi rabil en servo ali še kak večji drobiž? tam je poštnina $9 preklemano draga, polek vsega pa ne razumem zakaj ne bi izbral cenejše možnosti, saj je naveden čas tranzicije enak.
Skoraj vse pošiljke iz kitajske (v 10 letih bi reku par tisoč paketov) so prišle na dom najkasneje v enem mesecu, mislim da se je pri 3-4 paketih zataknilo in dobil refund brez težav. No ob tem podatku res ne bi pomislil da čez dve EVROPSKI državi paket ne bi prišel v 2-3 mesecih, če že bi bil po enem mesecu nazaj na pošiljateljevem naslovu.

Tukaj vidim zgolj in samo težavo v B-postu, očitno jim gre slabo in upam da se jih hobbyking losa (danes je bila še na voljo) in pa seveda upam da bomo kdaj tudi v tem delu EUROPSKE UNIJE videli brezplačno poštnino.

Velikokrat bi naročil kak drobiž več, če bi bila poštnina cenejša, tako pa se po drobiž raje odpravim na ebay, saj kot sem rekel mi je zelo težko dat za poštnino 9$ če je vrednost izdelka 3-5$.


@boeing je pa fino takšno razmišljanje tudi ko prejmeš račun iz carine, če je izdelek vreden 5€ pa plačaš 15€ carinskih stroškov (davka ni) se niti najmanj ne sekiraš, vidiš jas se, ne sekiram ampak jezim, ni mi pa problem plačat davka recimo 50€ na 200€ vrednosti, moti me obiranje pri drobižu...

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
blazcarli
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 06 Okt 2018, 16:32

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a blazcarli »

Heh, v bistvu je res kriza da za skoraj vse sosednje države ponujajo brezplačno poštnino!

Če bi se še kdo oglasil: https://www.facebook.com/groups/4960305 ... 261943054/
marolt55
Tekmovalec
Prispevkov: 389
Pridružen: 29 Avg 2010, 14:49
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a marolt55 »

Ce bi zraven postnine za 4eur pisalo da ni zavarovana sploh nebi razmisljal in kliknil tadrago opcijo. Tako pa zakaj bi dal 4eur vec za isto stvar, trackinga pa ce se ne mudi ne rabim. Zgleda imate viska denarja da vam je za vsakih 10eur kar vseeno.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Saj če bi se zgubila z tadražjo poštnino nebi rešil drugače kot z dispute(samo zgovori bi bili drugi...)...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Kitajec sploh ne bere vse odgovore ima "copypaste".Naroćil in plačal sem dve folije,plačal sem dve....dobil sem pošiljko in notri en kos in na tistem računu,ki je v bistvu odpremnica navedeni en kos,verjetno je jasno kdo je zaj....Prvih šest komunikacij povsem enako,navadna poštnina,pojdi na pošto in tako naprej.Potem mu vseeno kapne,in idiot me pošlje na pošto,da moram dobiti uradno potrdilo o teži pošiljke preden je šla iz pošte.Hotel je sliko zapakerane pošiljke in sliko notranjosti,kako je bilo zloženo,če je kdo jemal ven.Cel čas mu razlagam in popšiljam fotokopije,da so zaj...pri odpremi.Ko mu končno pride,me sprašuje če hočem denar ali folijo.Ko izjavim za folijo mi prijavi,da je treba plačat poštnino.Mu izjavim da mi je to jasno on sem jo prvič tudi plačal.Končno to požre in po treh tednih dobim manjkajoči kos.Potem pa mi tri tedne pošilja mejle in sprašuje,če sem zadovoljem ko so rešili tak kompliciran problem,človek ne more verjet.
Slika
mirkatmir
Tekmovalec
Prispevkov: 221
Pridružen: 22 Nov 2004, 10:25
Kraj: Ribnica

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a mirkatmir »

Evo odgovor iz PayPal-a:
povracilo paypal.jpg
povracilo paypal.jpg (56.67 KiB) Pogledano 8026 krat
lp, Miran
marolt55
Tekmovalec
Prispevkov: 389
Pridružen: 29 Avg 2010, 14:49
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a marolt55 »

Dobr da je paypal. Mogoce jim kapne da pri Bpost kradejo.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a tintek »

marolt55 napisal/-a: 23 Apr 2019, 07:01 Dobr da je paypal. Mogoce jim kapne da pri Bpost kradejo.
To sem tudi sam pomislil, kot poštar in modelar ob enem mora bit kar mamljiv cel kombi neoznačenih paketov iz znane modelarske trgovine :)
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Mogoče kdo ve, če banggood tudi uporablja B Post? Namreč v začetku februarja sem naročil neko malenkost, ki je pa do danes še nisem prejel (sem pa prejel refund brez, da bi vpletal PayPal)...
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

A mejle si kontroliral.precejkrat jim zmanjka robe in če ne odgovoriš na njihovo pošto,avtomatsko vrnejo kupnino.....
Slika
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

AlesZ napisal/-a: 24 Apr 2019, 19:50 A mejle si kontroliral.precejkrat jim zmanjka robe in če ne odgovoriš na njihovo pošto,avtomatsko vrnejo kupnino.....
Sem. Naročeno 6.2. odposlano 9.2. predviden datum dostave 1.4. Pred 10mi dnevi jim pišem na support in po vsem znanem odgovoru (in ponovnem pojasnjevanju da pošta brez št. ne more nič) sem danes dobil denar nazaj...
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
TomaXxX
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 25 Nov 2004, 10:38
Kraj: Gorenc

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a TomaXxX »

Tudi jaz sem uspel z pritožbo preko PayPal-a, dobil povrnjeno kupnino.
blazcarli
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 06 Okt 2018, 16:32

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a blazcarli »

A paketa pa noben še ni dobil? :D
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Slika
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a tintek »

andrej007 napisal/-a: 24 Apr 2019, 17:03 Mogoče kdo ve, če banggood tudi uporablja B Post? Namreč v začetku februarja sem naročil neko malenkost, ki je pa do danes še nisem prejel (sem pa prejel refund brez, da bi vpletal PayPal)...
Iz banggoda mi pošiljajo robo na review in sem opazil, da so nekaj menjali pošto, pride kar z nekimi štampiljkami iz nizozemske, sploh ni sledu o kitajski deklaraciji, paketi pa večina pridejo v ca 10dneh, zgodilo se je tudi da sem paket iz banggooda prejel v tednu, večje pakete kot je tale flexarca pa kar preko dhl, prejel v 3 dneh (žal sem moral plačati davek, drugo vse zastonj, BTW iščejo še promotorje, če je kdo zainteresiran.
Je pa morda tudi razlika ker mi pošiljajo iz službe za promocijo, morda gre po kakih drugih poteh.
https://www.youtube.com/watch?v=73q3hl5IevE&t
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
Andreo29
Freak
Prispevkov: 897
Pridružen: 13 Avg 2007, 20:43
Kraj: Nova Gorica

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a Andreo29 »

Jaz dobim naročilo iz Banggood-a v povprečju v 29 dneh.
Lp,
Andreo
blazcarli
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 06 Okt 2018, 16:32

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a blazcarli »

Evo so mi ravno sporočili, da so dodali Slovenijo med Free Shipping države! :D
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

No, pa smo tam,dvakrat na dan je pa preveč,pa potem ugotoviš,da sploh kitajci nimajo nič s tem....Okrog poldneva mi soseda tri ulice naprej prinese tri kitajske paketke,ki jih je poštar pustil na njihovem pragu.Ko ravno razmišljam da ga moram nakurit,pride moja iz pisarne in reče,"ti en iz Ižanke je klical,da je poštar pustil en naš paket v njihovem nabiralniku......................Dejansko sem te štiri pakete dobil samo zaradi poštenosti ljudi,pa kitajci niso krivi....
Slika
mirkatmir
Tekmovalec
Prispevkov: 221
Pridružen: 22 Nov 2004, 10:25
Kraj: Ribnica

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a mirkatmir »

blazcarli napisal/-a: 29 Apr 2019, 07:27 Evo so mi ravno sporočili, da so dodali Slovenijo med Free Shipping države! :D
Pa tole že dela? Sem včeraj naročil servote, pa sem vseeno moral plačati poštnino.
lp, Miran
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

All orders of USD $50 and over, qualify for free shipping from the Netherlands warehouse to Germany, Netherlands, Italy, France, Belgium, Spain, Austria, Sweden, Denmark, Czech Republic, Great Britain, Finland, Poland, Portugal and Hungary. The maximum allowable weight to qualify for free shipping from the Netherlands warehouse is 32kgs.
....vejetno so dodali našo državo v tole skupino.....................................
Slika
blazcarli
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 06 Okt 2018, 16:32

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a blazcarli »

mirkatmir napisal/-a: 10 Maj 2019, 21:22
blazcarli napisal/-a: 29 Apr 2019, 07:27 Evo so mi ravno sporočili, da so dodali Slovenijo med Free Shipping države! :D
Pa tole že dela? Sem včeraj naročil servote, pa sem vseeno moral plačati poštnino.
Dela ja, seveda za naročila nad 50€.
Uporabniški avatar
F-16
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 29 Sep 2017, 19:13

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a F-16 »

Dan,
Sploh ne vem pod katero temo bi to vprašal zato sem napisal kar tukaj, ker gre že za HobbyKing.
V glavnem ko naročam dobim tale error: paypal gateway has rejected request. account is restricted (#10002: restricted account).
Slišal sem da to ni nič novega in da se je že zgodilo.
Opomba 2019-10-06 220931.png
Opomba 2019-10-06 220931.png (74.42 KiB) Pogledano 6591 krat
Ali se zna nekdo znebiti tega? :-k
Uporabniški avatar
Andreo29
Freak
Prispevkov: 897
Pridružen: 13 Avg 2007, 20:43
Kraj: Nova Gorica

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a Andreo29 »

Andreo
Deki
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 15 Nov 2014, 23:21
Kraj: Grosuplje

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a Deki »

blazcarli napisal/-a: 15 Maj 2019, 08:29
mirkatmir napisal/-a: 10 Maj 2019, 21:22
blazcarli napisal/-a: 29 Apr 2019, 07:27 Evo so mi ravno sporočili, da so dodali Slovenijo med Free Shipping države! :D
Pa tole že dela? Sem včeraj naročil servote, pa sem vseeno moral plačati poštnino.
Dela ja, seveda za naročila nad 50€.
FYI

Kot kaže smo spet off the list za brezplačno poštnino iz EU skladišča. Ravno naročam nekaj robe v vrednosti preko 100 EUR pa mi ne ponudi free shippinga.

Odgovor s strani njihovega supporta:
Slovenia is no longer on the list. Probably, there is no available shipping courier there that can offer free shipping as of the moment.

Tole je pa s FAQ strani.
Netherlands Warehouse
All orders of USD $100 and over, qualify for free shipping from the Netherlands warehouse to Germany, Netherlands, Italy, France, Belgium, Spain, Austria, Sweden, Denmark, Czech Republic, Great Britain, Finland, Poland, Portugal and Hungary. The maximum allowable weight to qualify for free shipping from the Netherlands warehouse is 32kgs.

LP
Dejan
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Re: Pozor pri naročanju iz Hobbykinga preko B Post

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Ta free shipping je tudi en drek. Sem naročil nekaj v vrednosti preko 120€. Dobil free shipping. In oni meni to pošljejo brez trackinga. Seveda robe ni že skoraj 1 mesec. Še malo pa bo šla pritožba na paypal. Hobbykingov odgovor je vedno enak. Preveri na pošti.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...