Brišem svoje prispevke, vsak dan enega od prvega do zadnjega

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Brišem svoje prispevke, vsak dan enega od prvega do zadn

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Sedaj pa še par besed o malih oglasih in zakaj DA in zakaj ne na bolhi ali kje drugje...

Modelarsvo je lahko kar precej drag šport in je prav da modelarska roba kroži med modelarji.

Bolha in ostalo je po mojem mneju okolje, kjer nerad in prodajam in kupujem modelrsko robo. Preedvsem zaradi nerealnih opisov stanja, nerealnih zahtev tako kupcev kot prodajalcev.

Zame to sicer ni problem, je pa nadloga. Za kakega začetnika pa lahko prava past. Še vedno je na Bolhi oglas za kitajski model, ki pri HK stane 180€ RTR, prodaja se pa za 450€. Na forumu se kaj takega ne bi zgodilo, ča pa se že bi bi zagotvo kak od uporabnikov to v oglas dopisal. In to daje možnost mladim modelarjem ali začetnikom vseh starosti neko varno okolje za trgovanje z modeli.

Kšeftarstvo? Itak, da bo vedno. In dokler sta obe strani zadovoljni tu ni nobenega problema. Razen če te zvija zavist morda?

Danes sem govoril s prijateljem iz mladosti in sem ga vprašal par stvari v zvezi s forumom. Ne bere, je pa hotel prodat en lep, praktično nerabljen model. Ker ni oglasov, ga ne bo prodal. Bolho pozna in se mu z njo ne da ukvarjat. Želi, da model ostane med modelarji. Zagrizen modelar od rane mladosti!

In zato je ukinitev MO problem oz,. velika nevšečnost.

Od odprtja teme je bilo več klicov po TLF med znanci modelarji. Z enim od njih sem tudi 8 let skupaj delal in sem izvedel zanimive stvari o zgodovini MO. Izjavam verjamem, vsebina mi pa ni bila všeč. A kar je bilo je bilo.

Katere poti poredlagate za naprej?
Dogovr z obstoječim lastnikom domene in nosilcem gostovanja če bi šlo?
Prenos foruma drugam?
Nov forum?
Drobitev in sesutje?

Nagibam se k prvemu, da ohranimo vse dobro, kar so ustvarjalci in moderatorji ustvarili v preteklih 15 letih! 99% je dobrega in res ne vidim problema, da se okrog MO ne bi mogli pametno dogovoriti. Večina uporabnikov meni (tudi jaz), da so koristni in spodbujajo modelarstvo. Po mojem mnenju je potrebno samo najti pot, da tistim, ki jih to moti to ne bo povzročalo težav in dela...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
saso
Administrator
Administrator
Prispevkov: 657
Pridružen: 18 Apr 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana - Slovenia
Kontakt:

Re: Brišem svoje prispevke, vsak dan enega od prvega do zadn

Odgovor Napisal/-a saso »

ace napisal/-a:
Od prvega dneva se spomnem da se mi je Admin zameril. Potrebno ga je bilo prosit, se zahvaljevat, malo da ne častit, ker je on tako dober človek in nam dela same usluge. Ma jok!
Ti si tudi navaden nakladač. Če se lepo izrazim. Kakšen opravek si že imel z mano, da sem se ti tako zameril? In ravno tebi podobni so prinesli marsikatero težavo na forum.

Mali oglasi so testno odprti. Pričakujem, da določeni problematični uporabniki ne bodo ponovno delali težav v MO.

V kolikor se bodo težave ponovile bodo sledile sankcije. Opcije so pa natanko tri:
- Blokiranje oz. brisanje problematičnih uporabnikov
- Ponovna ukinitev oglasov
- Ukinitev foruma

Če kdo misli, da je obstoj foruma nekaj samoumevnega se močno moti.
lp,
Saso :D/
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Brišem svoje prispevke, vsak dan enega od prvega do zadn

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Hvala!
saso napisal/-a: Mali oglasi so testno odprti. Pričakujem, da določeni problematični uporabniki ne bodo ponovno delali težav v MO.
Kako lahko oz je kakšna možnost da ostali uporabniki pripomoremo/pomagamo(poleg kulturnega nivoja) da bodo mali oglasi dolgoročno ostali oz da nebi prihajalo do težav?
Zadnjič spremenil mihec87, dne 12 Apr 2017, 13:39, skupaj popravljeno 1 krat.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Brišem svoje prispevke, vsak dan enega od prvega do zadn

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

saso napisal/-a:
ace napisal/-a:
Od prvega dneva se spomnem da se mi je Admin zameril. Potrebno ga je bilo prosit, se zahvaljevat, malo da ne častit, ker je on tako dober človek in nam dela same usluge. Ma jok!
Ti si tudi navaden nakladač. Če se lepo izrazim. Kakšen opravek si že imel z mano, da sem se ti tako zameril? In ravno tebi podobni so prinesli marsikatero težavo na forum.

Mali oglasi so testno odprti. Pričakujem, da določeni problematični uporabniki ne bodo ponovno delali težav v MO.

V kolikor se bodo težave ponovile bodo sledile sankcije. Opcije so pa natanko tri:
- Blokiranje oz. brisanje problematičnih uporabnikov
- Ponovna ukinitev oglasov
- Ukinitev foruma

Če kdo misli, da je obstoj foruma nekaj samoumevnega se močno moti.
Hvala!

častim pivo in pico :-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
saso
Administrator
Administrator
Prispevkov: 657
Pridružen: 18 Apr 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana - Slovenia
Kontakt:

Re: Brišem svoje prispevke, vsak dan enega od prvega do zadn

Odgovor Napisal/-a saso »

mihec87 napisal/-a:Hvala!
saso napisal/-a: Mali oglasi so testno odprti. Pričakujem, da določeni problematični uporabniki ne bodo ponovno delali težav v MO.
Kako lahko oz je kakšna možnost da ostali uporabniki pripomoremo/pomagamo(poleg kulturnega nivoja) da bodo mali oglasi dolgoročno ostali oz da nebi prihajalo do težav?
Kulturni nivo je edina zadeva, ki se jo pričakuje. Se pravi je vse odvisno od vas, uporabnikov.

Mislim, da se marsikdo ne zadeva svoje odgovornosti. Danes se vsak zaveda (oz. vsaj tako misli) svojih pravic, odgovornosti pa prav nihče. Vsakič posebej mi je smešno, ko kdo kar misli, da lahko zahteva kar mu pač paše. Kam bi pa prišli, če bi vsakemu posebej odprli svojo rubriko na forumu? Si lahko predstavljate rezultat.

Forum je v zasebni lasti in je na voljo uporabnikom. Osnovna ideja foruma je bila druženje, pomoč in nek družaben kotiček na internetu za modelarje. In temu je tudi namenjen.

Prav nobenega se ne sili k uporabi foruma. Kdor se ne najde v okvirih foruma in pravilih, mu predlagam, da si ustvari svoj kotiček na internetu, kjer se bo dobro počutil. :)
lp,
Saso :D/
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Re: Brišem svoje prispevke, vsak dan enega od prvega do zadn

Odgovor Napisal/-a alesb »

saso napisal/-a:
V kolikor se bodo težave ponovile bodo sledile sankcije. Opcije so pa natanko tri:
- Blokiranje oz. brisanje problematičnih uporabnikov
- Ponovna ukinitev oglasov
- Ukinitev foruma

Najbolj poštena je prva opcija.
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: Brišem svoje prispevke, vsak dan enega od prvega do zadn

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Odkar ni malih oglasov se izredno redko vračam na ta forum. Včasih sem pogledal male oglase, nato še malo multirotorje in še kak drug odelek. Sedaj pa mi sploh ni več. Pa sem govoril z fanti v našem klubu in skoraj noben ne hodi več na forum odkar ni več oglasov. Tako da admini malo pamet v roke. Drugače pa če ta forum crkne naredim jaz novega in ga financiram ( stroški so minimalni če le hočeš ).
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Brišem svoje prispevke, vsak dan enega od prvega do zadn

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

saso napisal/-a: Mali oglasi so testno odprti. Pričakujem, da določeni problematični uporabniki ne bodo ponovno delali težav v MO.
Poglejte spodnji del foruma.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Brišem svoje prispevke, vsak dan enega od prvega do zadn

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

mzakelj napisal/-a:Odkar ni malih oglasov se izredno redko vračam na ta forum. Včasih sem pogledal male oglase, nato še malo multirotorje in še kak drug odelek. Sedaj pa mi sploh ni več. Pa sem govoril z fanti v našem klubu in skoraj noben ne hodi več na forum odkar ni več oglasov. Tako da admini malo pamet v roke. Drugače pa če ta forum crkne naredim jaz novega in ga financiram ( stroški so minimalni če le hočeš ).

Je urejeno. Čisto spodaj na prvi strani.

Veselo modelarjenje in kšeftanje :-)

Pa mirne živce in kulturna komunikacija ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Re: Brišem svoje prispevke, vsak dan enega od prvega do zadn

Odgovor Napisal/-a alesb »

Pa je vendarle zmagala pamet =D>
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Brišem svoje prispevke, vsak dan enega od prvega do zadn

Odgovor Napisal/-a brejker »

Če bo kdaj sestanek glede vizije foruma bi se rad pridružil.

Mislim da se da marsikaj narest ob dobri hrani in pijači.
Brez dodatnih pošiljanj koga kam preko LCD zaslonov.
www.okarbon.eu
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Brišem svoje prispevke, vsak dan enega od prvega do zadn

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Par dni me ni bilo na forumu in iz tega mojega posta (1 stran te teme):
Zakaj je treba brisati teme, ki so smisel tega foruma? Se vam ne zdi tole malce otročja užaljenost, ker so vam ukinili oglase. Rc-ryder, se ti ne zdi, da so nekatere tvoje teme navdih mnogim mladim modelarjem.
Tudi jaz sem redno pregledoval male oglase, helikopter sem pa dejansko prodal na bolhi. Vsi forumi imajo vzpone in padce, vsekakor pa modelarska dejavnost ne bo zamrla zaradi ukinitve MO

Kako je možno, da administrator (tomazslo) tale moj post spremeni v tole:
MiroP napisal/-a:
PS: za vsako dodatno psovanje in neprimeren jezik v tej temi brišem dodaten prispevek.
Ta stavek je napisal Rc-ryder in ne jaz! Jaz ne psujem na forumu, ne tem ne kakem drugem.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Brišem svoje prispevke, vsak dan enega od prvega do zadn

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Pozdravljeni,

po ponovnem odprtju malih oglasov se je zdelo, da bo počasi mir na forumu.

žal

viewtopic.php?f=59&t=96144

V protest nekulturni in žaljivi komunikaciji nadaljujem z brisanjem.

viewtopic.php?f=159&t=84436&p=511959#p511959

Do uvedbe prepovedi objave najbolj glasnim razgrajačem, ki jim olika ni niti najmanj blizu. Modertor je tak ukrep že napovedal, a očitno še vedno velja - najprej zmerjam, potem vprašam...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Brišem svoje prispevke, vsak dan enega od prvega do zadn

Odgovor Napisal/-a Offshore »

rc-ryder napisal/-a:Pozdravljeni,

po ponovnem odprtju malih oglasov se je zdelo, da bo počasi mir na forumu.

žal

viewtopic.php?f=59&t=96144

V protest nekulturni in žaljivi komunikaciji nadaljujem z brisanjem.

viewtopic.php?f=159&t=84436&p=511959#p511959

Do uvedbe prepovedi objave najbolj glasnim razgrajačem, ki jim olika ni niti najmanj blizu. Modertor je tak ukrep že napovedal, a očitno še vedno velja - najprej zmerjam, potem vprašam...

LP
Malo se ohladi pa raje vzemi avijon ali čoln pa pojdi malo ven na zrak zdaj ko se je začelo vreme in sezona :wink:
p .s. post ni zlonamernega značaja tudi če tako zgleda,ampak poln lulček mam že teh prepucavanj tuki gor !
pidalc
Tekmovalec
Prispevkov: 308
Pridružen: 12 Mar 2013, 20:26

Re: Brišem svoje prispevke, vsak dan enega od prvega do zadn

Odgovor Napisal/-a pidalc »

Se popolnoma strinjam. Res ježe skrajni čas, da se ti prepiri nehajo!
Vse to vodi le v slabo voljo in blati že tako zapostavljeno modelarstvo.
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...