Jadralna šola Bloke

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Bločanka
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 24 Jul 2015, 17:46

Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a Bločanka »

Spoštovani!
Ker se šele uvajam v rabo spleta, sem kar ponosna, da sem se uspela (brez pomoči vnukov) sploh registrirati ...
Glavna namena mojega oglašanja v vaš Forum pa sta: Malo pozna, a toliko bolj iskrena zahvala Petru Kovačiču in vsem vam ostalim, ki ste tako lepo popestrili srečanje veteranov Jadralne šole Bloke pred desetletjem.

DRUGI namen pa je ponovno moje vabilo ob 80. obletnici postavitve hangerja za potebe Jadralne šole Bloke. To srečanje bo drugo leto, drugo soboto v kimovcu pred Osnovno šolo Cerknica. Ker imam kar nekaj bridkih izkušenj (do sedaj organizirala 12 manjših javnih prireditev), bom tokrat maximalno pozorna, da bo teklo ... letelo ... kot mora.

Zato vljudno vabljeni ...
Zadnjič spremenil Bločanka, dne 08 Dec 2017, 15:21, skupaj popravljeno 4 krat.
Uporabniški avatar
Valuk
Tekmovalec
Prispevkov: 280
Pridružen: 25 Okt 2005, 20:30

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a Valuk »

Vsekakor zanimivo! Drugo leto nas pravočasno obvestite na tem forumu pa se zagotovo vidimo!
Pa lep pozdrav!
Uporabniški avatar
samaljot
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 08 Dec 2007, 12:19
Kraj: Idrija

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a samaljot »

Pozdravljeni.
Novico je za objaviti tudi na http://www.sierra5.net .
L.p. Vojc
Bločanka
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 24 Jul 2015, 17:46

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a Bločanka »

Spoštovani!
Saj skoraj ne morem verjeti, da vas je toliko obiskalo "bloško" stran. Hvala za vzpodbudo. Med tem časom sem si zlomila roko, žal desno, prenosnik se mi je sesul (pa komaj sem se navadila Windows3- zdaj pa jovo na novo s sedmico) ... Zlomljena ključnica vnukinje je posledica tega zapisa ... Nimam pojma kako bi sama spravila link sem gor, ni res?

Tudi mi je neznanka kdo bo letos ves krompir pobral. Ta mlada dva po cele dneve v šihtu, najmlajši sin gre za cel teden na teren v Vipavo (vojak SV), mož ima vse "dobrote" avtoprevozništva naložene ...

A grem dalje ... da naberem seme krompirja za "veliko" slavje drugo leto, drugo soboto ...

A grem dalje ... v medije! Vojc, hvala za naslov. Malo še oklevam. Kam naj sploh kliknem? Med zgodbe? Ko sva šla z možem na pogreb v Šmartno pri Litiji sem dobila kontakt gospoda Matevža Peskarja, kateri mi je poslal knjigo o Milanu Borišku. Hvala gospod Matevž, če slučajno to preberete. In za naslov opensoaring ... Ma, se kar ne upam. Ko tako vse učeno pišete. Moj slog je bolj ... presodite, ko odprete spodnji link, kjer je brezplačna reklama ...
Joj, saj moram začeti razmišljati o donatorjih, kdaj, komu, kako ... Samo prva skrb je zdaj KROMPIR!

Leva roka, levi kazalec sta že utrujena, zato samo še -kopiraj- prilepi. Po istem postopku mi je slike izpred desetleja poslal gospod Milan Korbar. Milan, HVALA.
Lepe sončne pozdrave iz zibelke jadralnega letalstva, Martina

https://www.dnevnik.si/1042717868/mnenj ... -na-ulici-

http://issuu.com/bloskikorak/docs/2005-3/17

http://issuu.com/bloskikorak/docs/2006-1/26

https://imageshack.us/a/sjO4/1
Priponke
PTIÄŚKI Z GNEZDOM II 14.00.doc
(90.5 KiB) Prenešeno 291 krat
Zadnjič spremenil Bločanka, dne 07 Avg 2015, 10:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Bločanka
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 24 Jul 2015, 17:46

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a Bločanka »

POPRAVEK:
V prejšnem javljanju sem pomotoma zapisala ime gospoda Peskarja. Pravo ime je Matjaž Peskar, katerega poznam samo preko mobija. Gospod Matjaž Peskar, upam, da se tudi osebno srečava, da se vam opravičim za preimenovanje.
Hvala za razumevanje.
Lp Martina
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Na Blokah je letelo tudi jadralno letalo INKA konstruktorja Antona Kuhlja.

Morda bi se kdo ob tej priliki lotil izdelave male papirnate makete letala INKA po načrtu, ki sem ga naredil pred leti:

Klik na sliko za načrt!
Slika

Moj načrt pa je kasneje dodelal in obarval prijatelj Leif Ohlsson, ki je aktiven na forumu papirnatih maket.
Njegovo različico Inke, pa si lahko dolpotegnete tukaj: http://www.papermodelers.com/forum/avia ... lider.html
(mislim, da se je treba regirirat za download) V kolikor se ne želite registrirati, si shrannete in natisnete dele modela s slik pripetih spodaj.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

LP Mitja
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 10 Avg 2015, 07:26, skupaj popravljeno 1 krat.
SekA_1448
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 26 Jul 2015, 10:13
Kraj: Logatec

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a SekA_1448 »

Na vašo željo bom pripeljal leseno maketo letala Inka,
veliko maketo letala Vrabec (spodobilo bi se, da jo za to lepo priliko dokončam po desetih letih od začetka izdelovanja...)
posedujem tudi letalsko knjižico pilota iz tistega časa,

knjigo Generala Ambrožiča

menda se bo še kaj našlo.

Pisal sem na majl naslov Opensoaringa a odgovora od njih še nisem prejel. Najbrž bodo imeli več časa pozimi. Razumljivo.

Ob priliki nam opišite v kakšnem obsegu si želite proslaviti ta lep praznik slovenskih letalcev.

S spoštovanjem

Seka - Prireditev pred desetimi leti vam je uspela prav lepo.
Bločanka
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 24 Jul 2015, 17:46

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a Bločanka »

Dobro jutro dragi dopisovalci, posebno pa ti Seka, ki te osebno poznam.
Kako si stara sablja? Kot vidim, si zelo zaposlen, če "ambasador" zibelke jadralnega letalstva še ni dokončan. Pa saj nisi dobil prave vzpodbude in dovolj tolarjev, a ne?

Te zdaj pa jaz dražim ... No, ti pa mene, da bom šla mogoče že jutri na Opensoaring ... in kako že Vojc ... se ne upam preklopiti nazaj na članke, ker pol izgubim napisano ... Zakaj to pišem? Da vam predočim, kako se matram ... In rezultat? En prijazen gospod Peter mi vse lepo opiše kje, kako, kam je treba klikniti, da zadeva pravilno zalavfa. Peter, hvala za pozorno spremljanje! Se priporočam ...

Saj sem se lani v jeseni vpisala v tečaj računalništva za upokojence. Samo ... en dan kobila žrebila (če je žrebe slabotno, mu moraš pomagati- vsako uro mora piti), drugič hčeri odpovedal avto- je bolj pomemben šiht kot pa moje izobraževanje ..., tretjič v petek konec oktobra bi pa res veliko izvedela od kopiraj-prilepi so bile pa tiste grozne poplave. Pred vasjo nastane 200 metersko jezero, obvoz je čez Loški potok ali Sodražico. Rezultat? Mladina je naredila iz sodov in desk splav- na faceknjigi so se poimenovali Bloška mornarica, mi ta stari pa jih veselo opazovali ...

Zdaj pa expresno poročilo - moj profil!
Rodila sem se na pepelnico davnega leta MCMLX ob "obali" svetovnega čudesa ... v hiši pod znamenito kaščo iz 19. stoletja. Pod oboki te kašče sem pripovedovala pravljice nje nasledniku. Bratranec Tone zdaj v tej 450 let stari kašči suši mesne dobrote za svojo uspešno gostilno, jaz pa na Blokah s fligarji norim (fligarji- izraz domačinov za tečajnike Jadralne šole).

Ker sem dve desetletji nadomeščala po vseh poštah Notranjske in na vseh poštah poslušala ... Zibelka smučanja in jadralnega ... (leta 2000 me invalidsko upokojili - diagnoza depresija), sem v okviru leto prej ustanovljenega Društva za zdravo življenje Bloke izbrala temo ...

EXPRES POROČILO o prireditvah 2005!

Prvotna zamisel (v okviru moje finančne zmožnosti) je bila- zberem veterane te šole ... Starša (mama 30 let poštarca) sta itak vedela veliko, čeprav je Žerovnica 12 km oddaljena ..., Stopila še do upokojenega pravnika, lokalni piarovc in zgodovinar France Škrabec ... Potekale priprave za KLEPET VETERANOV OB ZELIŠČNEM ČAJU.

Tone Urbas, poročen z domačinko iz sosednje vasi ... upokojeni novinar (Kmečki glas, Ribič, TV-15, Bloški korak ...) v Sneberjah tam pa tam živi Gustav Ajdič, k njemu pojdi ...Alo, dragi možek. Na Blokah je še pol metra snega, ne boš še oral ... greva ...

Vse pa zapisati ... v letu 2004 leta sem dala tiskati priložnostno brošuro "Naše štrikane strani" ... 135 let pošte Bloke. Torej bo številka 2 tema... "Popelji me v nebo" Šla še okoli domačinov ...

Nekako je za mojo idejo izvedel Benjamin Ličer. 14 dni pred prireditvijo me poklical ... Zaradi spomina na svojega očeta bom priletel s Cesno ... jajčkom ...helihopterjem ... KAJ? Meni nič jasno. Zadnjih 10 dni se je odvijalo z nadzvočno hitrostjo. Omenjeni pilot je zrihtal vse možne papirje, na policiji so me samo debelo gledali ... dežurni mi itak ni nič verjel ...

Par dni prej ... sem Vinko Doles .... bom pripeljal nastajajočega Vrabca ...

Dva dni prej dobim klic gospoda z dolenjskim naglasom. Sem Denis Štrbenc ... bom pripeljal jadralno ...

Vse to je na veliko naša nacionalka poročala takoj v ponedeljek ob 17 uri. Celih 48 sekund. Kaj sem bila ponosna. Notranjske novice skoro 2 strani ... pomislite ... nič stiske s prostrom ...
Z Vinkotom prave filmske zvezde ..
TODA- v resnici sva bila z Vinkotom ena velika poraženca. Jaz sem od tiste nedelje dalje dobila etiketo "Nora poštarca, ki s fligarji nori" in oni pridni mizar, ki jo pa uboga, da vrabčka prepeluje sem in tja ...
A sva združila moči in še v jeseni požela salvo sramote. Midva sva uživala in novopridruženi veterani tudi.

ZDAJ me pa že kličejo, da je krompir za pobirat ... ZATO samo še to !!!

Tudi zdaj bom napisala brošuro ... "Moje štrikane strani" ZATO vas naprošam, če poznate koga, ki ve kaj zanimivega povedati o Blokah na to temo, ima kot gospod Seka kakšen dokumnt, sliko ... Mi pošljete skenirano ali pridem osebno (oktobra ne bo več dela na njivi, roka razgibana ...) ...

Ker se mi je mobi kartica uničila sem izgubila vse tf. številke iz tistega časa. Zato bi vas prosila za vaše kontakte - in za - Janez Kompare nekje iz Divače. Njegovo maketo vrabca lahko vidite na priponki iz Sl novic.

Ja huda je bila. Za dobro storjeno ... novinarko, kriminaliste, ... dve debeli uri sem se na sodišču morala zagovarjati kam, kdaj, kako so bila porabljena namenska sredstva ...
35.000 SIT sem Vinkotu še dandanes dolžna za prevoz neletečega ptiča.

V nedeljo 20. semptembra 2015 bo Mihaelov sejem na rondoju pred osnovno šolo Nova vas. Tam bom začela z zbiranjem finančnih sredstev za 10.9.2016. Zamisel imam ... vaše makete, seveda nekaj simboličnega (les, papir ...), jih na stojnici ponudimo. Nekaj % je mojega ...
Dovoljenje imam. Osebno dopolnilno delo in lahko to vse prodajam brez strahu, da mi redar našopa kazen 250€. Vrednotnica in paragonski blok - in to je to. Seka tvoja INKA je verjetno cela umetnina. Kaj pa nekaj na izi? Tako kot je gospod Janez vrabca zlimal ...?

Joj, zdaj bodo pa že hudi ... letim (z nogami) na njivo. Še priponko ...
Lp Martina, pobiralka krompirja
Priponke
KLEPET OB ÄŚAJU.pdf
(144.21 KiB) Prenešeno 306 krat
Zadnjič spremenil Bločanka, dne 17 Feb 2016, 16:32, skupaj popravljeno 6 krat.
Bločanka
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 24 Jul 2015, 17:46

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a Bločanka »

Ku-ku, jaz sem spet tu.

Sicer utrujena, me vsaka kost posebej boli ... oh in ta krompir, vročina, muhe, ... No, pa to vas verjetno ne zanima ... In da zdaj kuham golaž, da bom lahko do 12. v krompirju ... tudi ne.

In da se kitim s tujim perjem ... En dan se je pri nas oglasil Milan Korbar. Da nisem ravno o krompirju razpredala, sem mu pokazala občinski časopis misleč ... mogoče ga bo pa zanimalo ...

REZULTAT? Že naslednji dan mi je poslal spodnje linke. Pa ta človek je pravi detektiv ... O, jaz pa tudi. Na njihovi strani našla zapis o mojem sogovorniku izpred desetletja Francu Čuku. Kaj vse lepega mi je ta gospod povedal. Šele letos izvedela, da je žal že pokojni.

Grem! V krompir! V soboto je praznik, se ne gre na njivo, ampak na božjo pot. Letos bom (zlomljena roka je krasen izgovor) namesto na Brezje ali k Novi Štifti ostala za to klofalnico in pilila program ... Produkt te aktivnosti vam posredujem.
Lp Martina

...pa po senci hodite :oops:



- http://issuu.com/bloskikorak/docs/2005-3/18
- http://issuu.com/bloskikorak/docs/2005-4/16
- http://issuu.com/bloskikorak/docs/2009-4/1 in http://issuu.com/bloskikorak/docs/2009-4/4
- http://issuu.com/bloskikorak/docs/2012-1/30
- http://issuu.com/bloskikorak/docs/2012-3/10
- http://issuu.com/bloskikorak/docs/2012-4/18
- http://issuu.com/bloskikorak/docs/2013-1/10 in http://issuu.com/bloskikorak/docs/2013-1/12
- http://issuu.com/bloskikorak/docs/2013-2/18
- http://issuu.com/bloskikorak/docs/bloskikorak2013-4/24
- http://issuu.com/bloskikorak/docs/bloskikorak2014-1/2





Franc ÄŚuk.doc
(312.5 KiB) Prenešeno 262 krat
Zadnjič spremenil Bločanka, dne 12 Avg 2015, 17:55, skupaj popravljeno 1 krat.
SekA_1448
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 26 Jul 2015, 10:13
Kraj: Logatec

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a SekA_1448 »

Na spletu je izjemno težko najti slike naših starih letal.
Pripise slikam avtorji opremljajo s komentarjem, ki ne citira tudi vrste letala na sliki.
Vseeno je moč po najti kakšno uporabno. Sam jih zbiram že nekaj let.
Žalosti le dejstvo, da spletne strani niso večne in da se mnogo uporabnih zapisov in slik s časom tudi izgubi - preprosto izgine.
Prilagam nekaj slik za ogrevanje, nekaj naj jih ostane za srečni dan letalstva.
Morda bi nekoč na tem forumu organizirali zbirko slik razvrščenih po tipih letal. Slike bi služile ohranjanju spomina obiskovalcem foruma, modelarjem pa za raziskovanje detajlov potrebnih za opremo maket.
Precej dela ne tam področju je opravil Robi "2R".

Lep pozdrav

Seka
Priponke
Slika najdena na Ajdovskih straneh
Slika najdena na Ajdovskih straneh
ajdovscina1.jpg (60.71 KiB) Pogledano 23864 krat
Stara slika Vrabca
Stara slika Vrabca
Vrabac_07.jpg (23.19 KiB) Pogledano 23864 krat
SekA_1448
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 26 Jul 2015, 10:13
Kraj: Logatec

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a SekA_1448 »

Vsak začetni je težak,
nisem izjema.

Učim se pripenjati slike na forum...

Je kar trajalo.

Oproščam se za prikazovanje hrbta. Pokazati sem želel, da sem leta 2009 natisnil majico z napisom v stilu Vrabec letnik 1936.

Maketa od takrat ni kaj dosti napredovala.
Sedaj me bo gospa vzpodbujala, zato upam, da bom zmogel opraviti ta korak do naslednjega leta.

LP

Seka
Priponke
Maketa Vrabca_1
Maketa Vrabca_1
IMG_0355_small.jpg (271.95 KiB) Pogledano 23860 krat
SekA_1448
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 26 Jul 2015, 10:13
Kraj: Logatec

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a SekA_1448 »

Objavim še slike makete Inka, ki sodi v kontekst prireditve.

K sodelovanju bi veljalo pritegniti tudi spoštovanega modelarja g Novak Albina, ki je sicer svoje makete podaril Tehničnemu muzeju Bistra.

LP

Seka
Priponke
INKA 1.jpg
INKA 1.jpg (9.37 KiB) Pogledano 23859 krat
Inka med letom 2.jpg
Inka med letom 2.jpg (220.51 KiB) Pogledano 23859 krat
Inka 3_small.jpg
Inka 3_small.jpg (287.51 KiB) Pogledano 23859 krat
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Zdravo !
Lepa old school letala .Me pa zanima ali obstajajo kje kakšni načrti za tole?Tole je super gradivo za dolge zimske dneve.
lp
R
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
SekA_1448
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 26 Jul 2015, 10:13
Kraj: Logatec

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a SekA_1448 »

Zdravo,

podrobna načrta obeh modelov sem pripravil v lastni režiji.

Ker načrti niso pripravljeni v nulo jih raje ne delim z drugimi.

Modela nista preprosta za izdelavo in zahtevata precej modelarskih izkušenj.

Podobno velja za njune letalne sposobnosti.

Lep pozdrav

Seka
Bločanka
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 24 Jul 2015, 17:46

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a Bločanka »

Dober večer. Ker:
- se mi je pokvaril prenosnik (šla grafična kartica),
- do včeraj še kopali krompir (zdaj za povrh pa še gnije ... ker ni bil pred dežjem pobran),
- imeli dva pogreba in dva abrahama,
- sem mavca frej, roka pa boli, boli ...,
- me v križu štihnilo,
- zet in sin sta glih takrat na računalniku, ko bi tudi jaz utegnila se vam pohvaliti ...

ZATO samo par besed:

Gospod Seka-
Oprostite, niste tisti Štefan, ki mi je pred 10. leti pripovedoval, da dela 1 meter velikega vrabca in je iz okolice Postojne. Ste še hujši ... Joj koliko enih lajštic, kakšno potrpljenje ... Hvala vam za vzpodbudne besede.
Zaradi vaše velike makete Vrabca sem dobila zamisel- najamem še telovadnico in Vaš Vrabec bo veselo jadral pod stropom. Družbo mu bodo delali še ostali ptiči ... Društvo Leteči Kranjec iz Poljanske doline in gospod Polde iz Mirne peči bodo vse o Ludviku Stariču pripeljali.

Kocke.si sem zasledila na tem vašem forumu. Zanimivo. Poklicala. Pridejo, naredijo razstavo, ponudijo lego kocke za igro najmlajšim obiskovalcem. A ni to zanimivo, od 1. do 99. let ...

MAKETE za prodajo: Gospoda Janeza Kompareta sem našla. Mi je že dovolil, da izdelujem njegovega vrabčka, samo, do nedelje 20.9.2015, do Mihaelovga sejma ne vem koliko bom kaj uspela.

Zato pa vas naprošam, če želite, če utegnete kakšne poceni variante spominke letal narediti (tja do 10 €), da bo stojnica bolj letalsko obarvana ... Prinesete na sejmu do mene,
ob 10 uri je začetek programa, poveste ceno in če gre v prodajo gre, če ne pa drugo leto, a ne?

Drugače bom imela kompote, vloženo zelenjavo, čaje, gobe ... certificirano "Merico za Krpanovo sol," valjar, ki se sam "rola" ...

Letalski praznik 10.9.2016
propagiram po starem načinu- od ust do ust.
Tako sem hotela prejšni ponedeljek peljati moževega kolega Lojota k Marjanu Jermanu v Ivančno gorico, saj je hotel svojo bridko izkušnjo z državnimi organi spraviti v javnost ... In Jerman je že pravi tip za to ...

A je Lojo žal v nedeljo večer umrl. Tako sem šla sama, ker sem bila glih že zmenjena, pa novinar je imel dopust še takrat ... Mi je pokazal v Stični kako luštno imajo zrihtano sobo o letalstvu. Kaj je domače, strokovno, domiselno ... Pa še avtorja Štefana je poklical. Mlad fantina, pa se je toliko potrudil za zgodovino njihovega kraja.
Marjan je obljubil medijsko podporo ... lepo počasi, vsake kvatre bomo malo dali v javnost ... ima, da nam rata ...

Dopoldne sem pa še na nacionalki malo potipala, sicer je še daleč, a če pravočasno dobim pravi info za prave osebe ... kdo kaj daje v eter o jadralnem sem z malo treme začela. "Danica Lorenčič, a je že vse posneto!" mi je naglo zdrdral glas na drugi strani.


Neumorna kot sem, dobila Danico, ki mi pove ... "Ja, res je: V PETEK 4.9.2015 ob 23. uri bo na 2. PROGRAMU TV Slovenije V ODDAJI POLNOČNI KLUB .. Tihi šport višin."

Z A T O dragi ljubitelji modrega športa, vabljeni k ogledu, baje bo nekaj malega tudi o Blokah ... Ko sem jo spraševala kdo bodo gostje, me je le povabila k ogledu ... Zato tudi jaz vas ...

Lahko noč, sin pa zdaj nujno rabi nekaj poslat ...

Lep vikend vsem, Martina
Bločanka
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 24 Jul 2015, 17:46

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a Bločanka »

POLNOČNI KLUB: Tihi šport višin

Martina Hribar, Bloke: TRESLA SE JE GORA, RODILA SE JE MIŠ!

DANES od 16. do 22. ure radio ZELENI VAL, kjer mi bo spiker Grega MOGOČE lahko omogočil, da povem kje je pa slovenska zibelka jadralnega ...

Se ponavljam, a ne?
LP Martina
Bločanka
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 24 Jul 2015, 17:46

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a Bločanka »

Pozdravljeni vsi skupaj!

Ravnokar me je Turistično društvo obvestilo, da je sejem za 20.9.2015 zaradi slabega vremena prestavljen na drugo nedeljo 27.9.2015.

Vse zaprošeno pa še vedno drži.
Jaz sem z "Vrabčkom" tudi že napredovala. Jutri dobim prvi primerek.
Matej hvala, da si me opozoril za metrskega Vrabca na Bolhi. Sem ga včeraj dobila, samo ne vem kako se ga bom lotila sestaviti ...

V ponedeljek sem bila s sinom, ki je bil 13 let gojenec Zavoda Draga Ig, vabljena na prireditev ob 30. letnici Zavoda Škofljica. Slavnostni gost je bil Borut Pahor. In ker se je rokoval tudi z mojim prizadetim sinom sem brž pristavila svoj piskrček ...
Drugo leto, drugo soboto v septembru v Cerknici ... 80 let Jadralne šole Bloke ... Z zanimanjem prisluhnil kratki razlagi, tajnici Petri namignil, da mi je dala vizitko in obljubil, da pride ... Torej, slavnostni gost zagotovljen. Avgusta pošljem še vabilo ...

Zdaj, ko je 10.9.2015 mimo, da ni zmede kateri september ... bom šla v iskanje donatorjev.

Zato vas naprošam za naslove ... da so vsaj delni simpatizerji letalstva in bi bila moja prošnja uslišana ...

Lep vikend vam želim, čeprav deževen
Martina
Bločanka
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 24 Jul 2015, 17:46

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a Bločanka »

Dober večer vsem!

Držite pesti, da bo v nedeljo res sonce, da bomo imeli lep, uspešen Mihaelov sejem.

Da bomo kaj zaslužili ... za vložen trud in dnar.

Se moram nujno pohvaliti ... kako lepe vrabčke mi je Tadej (Graverko, Ig) z laserjem izrezal. Zdaj jih moram samo še zlepiti in "zajlo" napeljati. Ne vem kakšne barve naj vzamem sukanec ... Kako je pa original zgledalo? Sivo?

Oni meterski vrabec sem kar lepo nazaj zapakirala ... nimam pojma kako naj se ga lotim. Tistih koščkov je še pa še. ZATO bi vas prosila, če bo kdo imel čas ... če bi ga v nedeljo na sejmu nekdo sestavil. Po osmi uri bom tam, ob 10. je začetek programa ... Mislim, da bi bil vsega občudovanja vreden.

Za prireditvi v letu 2005 sem dala naredit DVD ..ali CD. ... Ali kako se pravilno reče? ... Par veteranov me je prosilo ...upam, da bo šlo v prodajo ...

Drugače bom pa privezala knjige, katere sem kupila na Bolhi (Leteči Kranjec, Kragulje gnezdo, dr. inž. Antona Kuhelja- Tehnika prva knjiga in Tehnika v vsakdanjem življenju- druga knjiga, Jadralno letalstvo (izdala Zveza letalskih organizacij Slovenije 1986) ter brošuro osnovne šole Mirna peč: Zelenec na dirkališču.

Počasi bomo še do muzeja prišli ...

Če bo mogoče kdo od vas prišel z modeli popestriti sejem- na policiji so mi rekli, da ni problema, ni mi treba nič prijavljat, samo Mateja iz TiC-a se povpraša, kje bi bilo najbolj primerno spuščati modele.

Samo še toplega sončka, pa bo.

Vljudno vabljeni!
Lp Martina
Bločanka
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 24 Jul 2015, 17:46

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a Bločanka »

Pozdravljeni!

S kratkim poročilom bi se vam rada pohvalila ... z uspešnim nastopom na Mihaelovem sejmu:

Najslabša novica: Bilo je brez sonca in zelo mraz, obiskovalcev za vzorec.

Slabša novica: Zaradi burje mi je eno maketo Vrabčka odpihnilo na tla, mimoidoči otrok pohodil (resk), stari ata, držeč vnuka za roko, elegantno izustil: "Prav ti je baba nora, drugič bodi pa doma!" Ker domačina poznam: NO COMMENT!

Novica: Zaslužila 33 €.

Dobra novica: Prodala enega Vrabčka in en letalski DVD. In to komu? Sam gospod Drago Gabrijel se je v tem mrazu in poleg vseh obveznosti, ki jih ima s svojimi vsesplošnimi aktivnostmi ... potrudil, da mi je prišel dati moralno podporo.
Razstavljene knjige so si z zanimanjem ogledovali. Posebno Leteči Kranjec: "Lej, s to knjigo sem pa odraščal!" so kar trije starejši gospodje pripomnili. Lepo, a ne?

Najboljša novica: V ponedeljek zjutraj odprem e-pošto ... "emilčka" kot je gospod Milan iz Opensoaringa poimenoval to čudo, me je obvestil ... Na njihovo stran dal vse "litanije" o Blokah.

Prezebli prsti pozabljeni! Priti na tako resno, učeno spletno stran z mojim klofanjem ... to preseže vsa pričakovanja! Gospod Milan, HVALA, da ste v vsem vašem prenatrpanem urniku tako lepo zrihtali ...

Tako, Vrabček je poletel ... prvi zaslužek za prireditev je tu, gremo dalje ...
Lp Martina
Bločanka
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 24 Jul 2015, 17:46

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a Bločanka »

Dobro jutro, stari znanci!

Ker je sedaj na kmetih čas za izobraževanje, forum z moje strani počiva.

Zdaj, ko je v igri Jadralna šola Bloke ... sem vas pa le poiskala ... da vas povabim ... pripenjam priponko ... haha, zdaj to obvladam!

Na prireditvi bo govora o komasaciji zemljišč, predstavitev zasnove sadnega drevoreda, pravega semena, bio lončka, nove storitve bio terapije ..in

seveda predstavljena prireditev drugo leto, drugo soboto v kimovcu...

Če imate čas, če imate zimske gume, če vas zanima ... vljudno vabljeni :)

Lep pozdrav iz zibelke jadralnega letalstva

Martina
MARTINA-HRIBAR_letak-a5-1.pdf
(451.3 KiB) Prenešeno 337 krat
Bločanka
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 24 Jul 2015, 17:46

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a Bločanka »

Malo z zamudo … Sreče, zdravja, zadovoljstva v tem letu vam vsem želim. Naj se vam uresničijo vse skrite želje …

No, bera za nazaj pa tudi nekaj velja, a ne? Sicer: lastna hvala, cena mala! Pa vendar … Bi se vam rada pohvalila … da imam za sabo: vsa izobraževanja za kmetijstvo, Začetniško socialno akademijo, PANČ Akademijo (samo še zaključni nastop me čaka) in vpisana za turističnega vodnika ter mediatorja I. stopnje.

Ko sem »letala« na vsa ta izobraževanja sem izkoristila šanso še za obisk z bloškim jadranjem povezanih veteranov. Tako sem:

Janez Kompare je bil prva moja »žrtev.« Kaj je človek dobrovoljen, še vedno pravi Ribnčan. Pa tudi repliko moje makete - takoj videl, da lajštice pri Vrabčku niso prav zasukane … preveč upora … pa tako ponosna sem bila … lasersko rezanje dalo lepo barvno obrobo, prav lepo …. Za laika … Stroka je pa stroka!

Franc Schwentner ve toliko o Blokah, da bom morala še parkrat zavit k njemu pod hrast, ko bom šla v prestolnico. Koliko informacij ve, še več pa veselih spominov … Kaj vse je bil pripravljen in MORAL narediti za 18 sekund poleta. Pomislite … za borih 18 sekund …

Francka Kralj je bila bloško dekle iz sosednje vasi Studenec. Franci Bračič je bil nje prvi mož, kateri se je par mesecev po poroki smrtno ponesrečil v Mariboru, ko je za kot reklamo za predfilm letel prenizko. Po tednu dni je umrl v bolnici 19.6.1950. Podpis tega enkratnega inštruktorja pa sem videla pri gospodu Scwentnerju … Brošura se bogati …
Ponovno pa naprošam za slike, gradivo, osebe …
VABIM pa vas:
V torek 1. marca 2016 ob 20. uri - Gallusovo dvorano CD Ljubljana dobrodelna prireditev »Kar vrag ne zmore, mu baba pripomore!« (brezplačne vstopnice dobite pri meni ali društvih, klubih …)
V nedeljo 3. aprila 2016 ob 17. uri - dvorana Bloški smučar Nova vas - dobrodelna prireditev »Polje, kdo bo tebe ljubil?« II. (vstop prost- prostovoljni prispevek).
En lep zimski pozdrav, Martina

P.S.: V oktobru sem se prijavila na Turnir socialnih inovacij, ki je bil pod Emporiumom. »Inovativni« video mi dal na YT Milan Korbar, saj jaz tega čuda ne obvladam …
z naslovom:
- Bloški spominki in socialno podjetje LOJO So.p., na strani 10ka Klub smeha … pa moji prvi korake v stand up.

VELIKO bolj zanimivo za vas letalce pa je dal gor Jože Rot, ta glavni pri Ansamblu Bloški odmev, kateri bo na srečanju 10.9.16 ta glavni za muziko:
- Bloke iz neba 2015
- Velike Bloke malo drugače …
Zadnjič spremenil Bločanka, dne 16 Mar 2016, 10:10, skupaj popravljeno 2 krat.
Bločanka
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 24 Jul 2015, 17:46

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a Bločanka »

Eden izmed vas, ki ni registriran, mi sporočil:

Danes ob 12.35 uri na RTV 2. program: Bloški asi, dokumentarni film. Bravo nacionalka! =D>

Sicer je povezava tudi na spletni strani Občine Bloke, pa vendar. Starejši se pridušamo le na TV.

Hvala za obvestilo. Se priporočam :D
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
pidalc
Tekmovalec
Prispevkov: 308
Pridružen: 12 Mar 2013, 20:26

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a pidalc »

=D> =D> =D> =D> =D> bravo, odlična predstavitev začetkov. =D> =D> =D> =D>
Bločanka
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 24 Jul 2015, 17:46

Re: Jadralna šola Bloke

Odgovor Napisal/-a Bločanka »

Dobro jutro!
Danes grem v svet … v Cerknico …
1. Na UE prijaviti glasbeno scensko prireditev (mini generalko za jesensko srečanje jadralnih veteranov…), da dobim vrednotico. Do 29.1. moram v CD podpisati pogodbo in dostavit vso tehnično dokumentacijo (se mi tudi sanja ne kakšno - ima kdo od vas izkušnje?) … če ne itak bom pa VPRAŠALA … Saj če bi vprašali mojega moža … ne znam biti tiho niti sekunde …

2. V grafični studio grem naročit tisk za obešanke za mojo certificirano Merico za Krpanovo sol, s katero bom skušala dobiti kakšen € na sejmu turizma Natour AlpeAdria na GR. Upam, da mi bo uspelo biti vsaj v četrtek in soboto na stojnici TIC Bloke … in z reklamnim materialom na RRA Zeleni Kras Pivka, kamor Bloke regionalno spadamo. Vabljeni!

3. Rumeni in modri baloni, na katerih bo privezana lesena žlica bo markacija … in pa 80 cm Vrabec … če mi ga bo uspelo sestaviti … PROSIM ZA POMOČ (v četrtek 28.1. dopoldne) … če ne bo v škatli glih tako atrakcija, a ne?
Dragi urejevalec tega foruma! Ali lahko na modre balone poleg svojega E naslova dopišem … in Forum Modelaraji.com/Jadralna šola Bloke? Do 12. ure moram sporočiti v Sevnico, kjer mi bodo tiskali balone …
Ta četrtek ob 16.30 me boste srečali na Trgu republike 2, kjer bom na 3. urnem tečaju - startup podjetniki v pisarni NLB - Inovativni podjetniki ...

4. VSTOPNICE za 1.3.2016 bom vse rezervirala in jih podarila dobrim ljudem s prošnjo za prostov. prispevek za plačilo dvorane. Do 1.2. moram plačati 9.800 €. In to je to. Rezervacije za vstopnice bodo na moj mejl, TIC Cerknica, po bljižnih lokalih (jesenske prireditve) Grahovo, Nova vas, Babno polje … Če ima oseba e naslov je O.K, če ne rabim tf, mobi, poštni naslov in podpis na prireditvi.

RAZLAGA: Do 1. marca 2016 je rok za razpise EU »Za državljane,« kamor se bom prijavila. 5 let moraš
hraniti vso dokumentacijo in res vse dokazat, da je bilo toliko ljudi na tvoji prireditvi (spisek e naslovov, fotokopija spiska s podpisi, fotografije, DVD … skratka v Bruselj dokazati… in še Brošuro ob tej priložnosti, se pojaviti v čim več medijih … prej in potem) In potem je še možnost 1:100, da tvoj program sploh izberejo (beri financirajo) …

Pa še … najmanj 5 drugih držav … pa ne sosednjih, te ti prinesejo zelo malo točk. Ali poznate koga iz Islandije, Nove Zelandije …hihi …. ki bi 10.9.2016 priletel v Grahovo na naše srečanje ??? In bi si upal biti partner mojemu bodočemu Zavodu VRABEC, da ga vpišem v razpis. Podatek rabim vsaj tja do 20.2.2016. Pomagali mi bodo na CMEPIUS, Ob železnici 30a, LJUBLJANA. Ker … vse v angleščini. In še bolje, še v jeziku tiste države iz katere bo partner. Joj, eno društvo iz Litije je imelo lani 15 partnerjev iz celega sveta. Le kako so se kaj dogovorili? V znakovnem jeziku?

5. Zdaj grem še račune za kmetijo, povšal prijavit oziroma nest na pospeševalno službo, če ne je kar velika kazen. Bi lahko od doma, a sem si lani pozabila licenco zrihtat. Joj, ta država. Pa kaj misli, da smo kmetje tako brihtni? Glavno, da smo prefrigani! Papirje naj urejajo pa zato izobraženi …
Lp,
Martina

p.s. Pripenjam glasbene goste, tako, malo za gušt in besedilo Merice … do zdaj v 4. jezikih … se priporočam za prevode … v finščino, kitajščino …

JOJ, datoteka docx ni dovoljena ... ko mi bo kdo povedal, kaj moram narediti vam pripnem. Jaz in mož pa nimava pojma ... Pa še telica, ki se je v nedeljo težko obravila, dobila mastitis, moram it še pomolst in trk v Cerknico ... čau, čau!
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...