Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko - DO 15.3.2020 !!!

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko - DO 15.3.2020 !!!

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Pozdravljeni!

Ker mislim da je prav da to naredim (sploh glede na ankete), sem se odločil da predstavim in ponudim skupno zavarovanje pri zavarovalnici Triglav. Najprej bi želel povedati, da RAZEN OGORMNO DELA, od tega nimam in ne bom imel NIČ.

Ker je v našem klubu zavarovanje obvezno, enako velja tudi za nekatere druge klube, tekmovanja in pripreditve smo se že pred leti odločili da se v klubu zavarujemo skupaj na določen dan v letu, kar pa prinese malo manj dela tistemu, ki bi se zavaroval, 20% "količinskega" popusta in precej dela meni in očetu :D.

Upajmo da ne, a če bi se zgodila kakšna nezgoda, nas bi glava malo manj bolela, če imamo urejeno zavarovanje. Pa tudi to je pogoj za udeležbo/letenje na tekmovanjih/srečanjih in večini slovenskih modelarskih pist. Zavarovalna vsota pa je popolnoma poljubna. Priporočam izbiro glede na težo/nevarnost modela po lastni presoji.

Tabela zavarovalnih vsot:
Slika

Iz te tabele si lahko določite iz zadnjega stolpca višino zavarovalne vsote in stolpca levo, koliko to stane.

Pogoji, omejitve, dodatki so pripeti na koncu tega posta. Mogoče nekaj "splošnih"- pilot more bit 0.0 alko, model pod 20kg, škoda kreša dveh modelov med sabo v zraku ni krita, povečan riziko (glej pogoje) je manj ovrednoten - čeprav s tem še ni bilo težav.
Vsak naj si sam prebere pogoje, takšni kot so, očitno delujejo, saj je do poškodb lastnine že prišlo in se je škoda krila iz zavarovalnice (recimo kreš modela na drugi - tuj parkiran model ob pisti...). Omenim naj še da to zavarovanje ni za SVOJE modele in SVOJO lastnino, pač pa škodo, ki se povzroči nekomu tretjemu. Vsa vprašanja glede pogojev naslovite na zavarovalnico, ker nimam pri tem nič. Tudi v temi se ne rabimo prepirat glede tega. Tako kot je je, če se z njimi strinjaš in bi želel biti zavarovan, se lahko skupno zavaruješ, če ne, se lahko individualno ali se ne :D.

Zavarovanje se sklene 4.4.2017 in prične teči 5.4.2017. PRIJAVE SO DO 25.3.2017 BREZ IZJEM.

DATUM JE DO 25.3.2017

Prijavite se lahko s sporočilom na moj ZS na forumu. Za prijavo potrebujem podatke, ki naj bodo jasno in pravilno vpisani v zasebnem sporočilu:
-IME, PRIIMEK
-NASLOV
-DAVČNA ŠTEVILKA
-izbrana ZAVAROVALNA VSOTA
-TELEFONSKA ŠTEVILKA
-E-MAIL kamor bom poslal potrdila

(podatke bom seveda varoval in predal le zavarovalnici. Če se kdo s tem ne strinja - naj se zavaruje individualno)

Da prijava velja, potrebujem tudi plačilo na TRR račun, ki bo sporočen po prijavi na ZS. Vse mora biti urejeno do 25.3.2017.

Ko bo polica sklenjena, pošljem potrdilo o zavarovanju preko ZS / maila.

Zavaruje se pri zavarovalnici Triglav, tako kot vsa leta. Če bi se zavarovali kje drugje ali drugače - se zavarujte individualno.



Lep pozdrav,
Jure
Priponke
PG-old-03-2.pdf
(83.33 KiB) Prenešeno 269 krat
pojasnilo zavarovalnice.doc
(26 KiB) Prenešeno 255 krat
Zadnjič spremenil JKSniper, dne 05 Mar 2020, 13:42, skupaj popravljeno 11 krat.
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
iMan
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 02 Apr 2014, 14:51

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko

Odgovor Napisal/-a iMan »

Moras biti član kluba ali gre tudi individualno?
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Ne potrebuješ biti član nobenega kluba da se skupinsko zavaruješ. Lahko se sicer individualno zavaruješ - kadarkoli, je pa tole "akcija" na količino in mislim da je prav, da se ponudi tukaj javno - čeprav vzame nekaj dela in koordinacije. Je pa vse skupaj brezpredmetno za tiste, ki imajo to že urejeno preko svojih klubov, so že zavarovani itd.

Lep pozdrav,
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Bravo Jure. Lepa gesta.

Jaz se vsako leto individualno zavarujem tudi pri Triglavu. Če bo naslednje leto ista ponudba bom jo vsekakor izkoristil.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

Ali obstaja tudi opcija nad 20kg? recimo 25kg?

lp
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

To pa žal ne vem :/ Kolikor vem je v Avstriji sigurno ta opcija, pri nas pa bo treba direktno poklicati v Triglav / kakšno drugo zavarovalnico in povprašati o tem.

Lep pozdrav,
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
pokmon
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 23 Maj 2007, 21:33
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko

Odgovor Napisal/-a pokmon »

Samo pripomba:

Krita je samo škoda, ki nastane pri uporabi modela v hobi namene. Če se zgodi škoda med uporabo modela v komercialne namene škoda ni krita.
Za odgovornostna zavarovanja namenjena komercialni rabi, so malce drugačna pravila.

LPM
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

pokmon napisal/-a:Samo pripomba:

Krita je samo škoda, ki nastane pri uporabi modela v hobi namene. Če se zgodi škoda med uporabo modela v komercialne namene škoda ni krita.
Za odgovornostna zavarovanja namenjena komercialni rabi, so malce drugačna pravila.

LPM
Kaj definira komercialno uporabo?
Služenje denjarja z Quadi?

Lp
Uporabniški avatar
pokmon
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 23 Maj 2007, 21:33
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko

Odgovor Napisal/-a pokmon »

Komercialna raba je vsaka raba pri kateri za svoje delo prejmeš neko plačilo. Problem, ki bi nastal v zvezi z škodnim dogodkom pri taki uporabi izvira predvsem iz Splošnih pogojev za zavarovanje odgovornosti lastnika zrakoplova ali druge letalne naprave (PG-old/10-4). Pogoji se nahajajo na tej povezavi: http://www.triglav.si/wps/wcm/connect/c ... b08023f5a0

3.člen - točka 5,6,8 in 9 so lahko razlog, da zavarovalnica zavrne izplačilo odškodnine.

LP Marko
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko

Odgovor Napisal/-a tintek »

To najbrž velja za vse modele?
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
JozeS
Dr. Modelar
Prispevkov: 2129
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, SI

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko

Odgovor Napisal/-a JozeS »

Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko

Odgovor Napisal/-a bovi »

Mi imamo v klubu (DMA Modra ptica) urejeno takole, pri Zavarovalnici Maribor, ki mislim, da je bila pri prverjanju najugodnejša, ne pa me držati za besedo.
-------
Za zavarovanje se smiselno uporabljajo "SPLOŠNI POGOJI ZA ZAVAROVANJE LASTNIKA ALI UPORABNIKA ZRAKOPLOVA ALI DRUGE LETALNE NAPRAVE PROTI ODGOVORNOSTI ZA ŠKODO, POVZROČENO TRETJIM OSEBAM"
Po navedenih splošnih pogojih je zavarovana odgovornost modelarja za škodo, ki jo le ta povzroči tretji osebi. Kritje velja za odgovornost po modelarju in ne po modelu. Zavarovalno kritje se nanaša samo na lastnika modela in se ne razširja na drugega uporabnika. Zavarovanje se sklene za obdobje enega leta. Kritje velja za celotno Evropo - teritorialno (izključena pa so vojna in krizna območja, kar je posebej navedeno v polici).
Izbrano zavarovanje vplačate na spodaj navedeni TRR našega društva. Vsak modelar dobi po vplačilu (enako kot lani) svojo zavarovalno polico po pošti.
"Lahko se odločite za dve višini zavarovalnih premij":
-zavarovalna premija 23,00 EUR - zavarovalna vsota (limit kritja) 10.000,00 EUR
-zavarovalna premija 45,00 EUR - zavarovalna vsota (limit kritja) 40.000,00 EUR
-------
To je to, je pa to bilo lani (2014), meni osebno še velja...
BojanG
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 16 Nov 2013, 17:41
Kraj: Maribor

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko - KONEC ZA 20

Odgovor Napisal/-a BojanG »

Pozdravljeni,

Pred kakšnim tednom dni sem bil na zavarovalnici Triglav v Mariboru, ker sem hotel urediti zavarovanje za sina. Žal nisem sklenil nobenega zavarovanja, ker mi je sicer zelo prijazna gospa povedala, da moram natančno opisati model, ki ga želim zavarovati. Ko sem ji pojasnil, da gremo običajno leteti z več modeli in da je zame takšno zavarovanje neuporabno, pa mi je povedala, da drugače ne gre. Kakšne so pa vaše informacije glede tega?

Bojan
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko - KONEC ZA 20

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

da moram natančno opisati model, ki ga želim zavarovati.
mogoče je narobe nekaj drugega.......zavaruješ svojo odgovornost,ne model.....uradno mislim da se imenuje......
.Zavarovanje odgovornosti lastnika zrakoplova ali druge letalne naprave za škodo ,povzročeno tretjim osebam
Slika
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko - KONEC ZA 20

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

BojanG napisal/-a:Pozdravljeni,

Pred kakšnim tednom dni sem bil na zavarovalnici Triglav v Mariboru, ker sem hotel urediti zavarovanje za sina. Žal nisem sklenil nobenega zavarovanja, ker mi je sicer zelo prijazna gospa povedala, da moram natančno opisati model, ki ga želim zavarovati. Ko sem ji pojasnil, da gremo običajno leteti z več modeli in da je zame takšno zavarovanje neuporabno, pa mi je povedala, da drugače ne gre. Kakšne so pa vaše informacije glede tega?

Bojan
Zdravo

Povej prijazni gospe, da rabiš Polico za zavarovanje zrakoplova za letalske modele do 20kg / razni modeli. Mislim, da se vodi pod šifro 3412 Zavarovanje odgovornosti za škodo povzročeno tretjim osebam.

Če ne bo šlo ti bom dal direkt kontakt od ene prijazne gospe iz Celja, ki je meni uredila polico.

LP Gorazd
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
BojanG
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 16 Nov 2013, 17:41
Kraj: Maribor

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko - KONEC ZA 20

Odgovor Napisal/-a BojanG »

Hvala vam za informacije.

Najbrž sem naletel na osebo, ki ni dovolj dobro poznala tovrstnega zavarovanja, jaz pa tudi nisem vedel kako se točno imenuje. Sicer sem ji razloži, da potrebujem zavarovanje odgovornosti za škodo, ki bi jo lahko z letalskim modelom povzročil tretji osebi, vendar je bilo na začetku nekega obrazca potrebno vnesti podatke o letalu in sva tam zaključila.

Sedaj bom poskusil srečo pri ZM, ki, kot pišete, isto stvar ponuja pol ceneje.

Hvala, Bojan
BojanG
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 16 Nov 2013, 17:41
Kraj: Maribor

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko - KONEC ZA 20

Odgovor Napisal/-a BojanG »

Pozdravljeni, spet jaz.

Sedaj sem poskusil tudi pri ZM in zahtevajo spisek modelov, katerih lastnik je zavarovanec. Ali je tudi drugje takšna zahteva?

Bojan
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko - KONEC ZA 20

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Živijo!

Vsi ki ste se skupinsko zavarovali ste dobili danes na mail svoje police. Dobili pa smo polek 20% pupust še kritje izven meja Slovenije in sicer na vso Evropo (kot kontinent, ne EU) razen par manjših in oddaljenih držav.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko - KONEC ZA 20

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

BojanG napisal/-a:Pozdravljeni, spet jaz.

Sedaj sem poskusil tudi pri ZM in zahtevajo spisek modelov, katerih lastnik je zavarovanec. Ali je tudi drugje takšna zahteva?

Bojan
.....................
Priponke
convert-jpg-to-pdf.net_2015-04-02_18-20-24.pdf
(106.85 KiB) Prenešeno 191 krat
Slika
aeroharpija
Razpravljalec
Prispevkov: 87
Pridružen: 14 Sep 2013, 21:09

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko - KONEC ZA 20

Odgovor Napisal/-a aeroharpija »

BojanG napisal/-a:Pozdravljeni, spet jaz.

Sedaj sem poskusil tudi pri ZM in zahtevajo spisek modelov, katerih lastnik je zavarovanec. Ali je tudi drugje takšna zahteva?

Bojan
LP.V MB ti za te zadeve,zavarovanje,lahko pomagajo v Letalskem Centru MB ali Klub MISTRAL.Pa veliko srece.LP.
BojanG
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 16 Nov 2013, 17:41
Kraj: Maribor

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko - KONEC ZA 20

Odgovor Napisal/-a BojanG »

aeroharpija napisal/-a:
BojanG napisal/-a:Pozdravljeni, spet jaz.

Sedaj sem poskusil tudi pri ZM in zahtevajo spisek modelov, katerih lastnik je zavarovanec. Ali je tudi drugje takšna zahteva?

Bojan
LP.V MB ti za te zadeve,zavarovanje,lahko pomagajo v Letalskem Centru MB ali Klub MISTRAL.Pa veliko srece.LP.
Dvomim, da mi bo kdo v našem klubu lahko kaj pomagal. Me pa zanima kako so to uredili v DMA Modra ptica. Hvaležen bom vsake kopije police (osebne podatke prikrijte), podobno kot je to napravil AlesZ.
Spiskov modelov namreč ne nameravam delat.

Hvala, Bojan
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko - ZA 2016!!!

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Kdor bi letos rad imel dalje urejeno, naj prebere prvi post in podaljša od lanskega leta ali na novo pošlje mail. :)

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko - ZA 2017

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Kdor bi letos rad imel dalje urejeno, naj prebere prvi post in podaljša od lanskega leta ali na novo pošlje mail. :)

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
bojan11
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 18 Jul 2013, 18:59
Kraj: Celje

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko - JE ŽE MIMO

Odgovor Napisal/-a bojan11 »

Pozdravljeni ste vsi ki ste se skupinsko zavarovali pri Juretu prejeli že kakšno potrdilo o zavarovanju , kjer meni še ni nič poslal.Pa me zanima kako je s tem kjer sem mu pisal pa mi nič ne odgovori.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Zavarovanje proti tretji osebi - skupinsko - JE ŽE MIMO

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Jure nima časa odgovarjat, zavarovanje pa velja z dnem zavarovanja, samo police/potrdila se razpošlje, ko jih uspejo na zavarovalnici poskenirat, posortirat itd ;)

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...