Hobbyking, garancija, zamenjava, carina

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Fratello
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 26 Avg 2006, 16:29
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Hobbyking, garancija, zamenjava, carina

Odgovor Napisal/-a Fratello »

Pozdravljeni,

na HK sem kupil izdelek vreden 70 USD. Ker se je pokvaril, z vezja se je pokadilo, sem zadevo reklamiral. Ker imajo politiko, da izdelke pod 100 USD ni potrebno pošiljati nazaj, če se iz slik nazorno vidi napaka, izdelka nisem poslal nazaj. Reklamacijo so mi odobrili in izdelek poslali.

Prejel sem obvestilo carisnke pošte za carinjenje. Pojasnil sem jim situacijo, predložil vso korespondenco vezano na uveljavitev garancije in zamenjave izdelka.
Zahtevali so obrazce CN23 - o izvozu, torej vračilu pokvarjenega izdelka nazaj na Kitajsko. Ker tega nimam, sem jim ponudil, da jim pokvarjen izdelek vrnem v pregled in v uničenje.

Bili so zelo nekomunikativni: Povejte ali carinimi ali vrnemo pošljemo nazaj pošiljatelju

Klical sem na carinsko pošto, govoril z g. Uršo, njen odnost je bil na zelo nizkem nivoju, na koncu mi je prekinila klic, brez da bi se poslovila. Napisal sem pritožno in jo poslal po faxu na carinsko pošto in še nekaj carinskih enot.

Kmalu sem prejel email z obvestilom:

---------------------------------------------
Pozdravljeni,

Po posvetu s carino lahko storite tako, da artikel, ki ga imate doma vrnete nazaj pošiljatelju preko carinske pošte in obrazcem Cn 23 ali pa storite to naknadno, ko že poravnate carinske dajatve in vam bodo kasneje stroški povrnjeni. Trenutno sami prevzemamo carinski del obračunavanja, zato so mnogi postopki še nejasni in negotovi.


Zato se vam opravičujemo in vas pozdravljamo
---------------------------------------------

Ima kdo idejo kako to rešit. Zelo so leseni in trdi. Sedaj naj kljub temu, da Kitajci ne želijo, jim pokvarjen izdelek pošljem nazaj, plačam stroške poštnine, tako da bom imel obrazec CN23 s katerim bom zahteval povračitv carine, ki jo bom sedaj plačal, saj sem se strinjal da carinijo.

Kaj pravite ?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Hobbyking, garancija, zamenjava, carina

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Poglej kaj je zate najceneje...

"Trenutno sami prevzemamo carinski del obračunavanja, zato so mnogi postopki še nejasni in negotovi."- katastrofa
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Hobbyking, garancija, zamenjava, carina

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Mogoce bi to temo lahko prestavili v bolj primerni del foruma.. (moderator?)
viewforum.php?f=12

Verjetno bodo tam hitreje padali predlogi oz. izkusnje.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Fratello
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 26 Avg 2006, 16:29
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Hobbyking, garancija, zamenjava, carina

Odgovor Napisal/-a Fratello »

kurnt29 napisal/-a:Mogoce bi to temo lahko prestavili v bolj primerni del foruma.. (moderator?)
viewforum.php?f=12

Verjetno bodo tam hitreje padali predlogi oz. izkusnje.
Ja, prosim, ce prestavis, hvala.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Hobbyking, garancija, zamenjava, carina

Odgovor Napisal/-a Brane »

Prav zanima me, kako boš tole rešil a izpade tako: v naši državi se bo nad tvojo smolo ali nesrečo nekdo mastil, ali boš poslal nazaj in boš plačal poštnino, ali ti bodo (še enkrat) zaračunali dajatve za reklamirano blago.
Sicer pa v naši vrli državi to ni najhuje. Ko se je moja žena v petek vrnila z nekega seminarja, se ji je kar kadilo iz ušes, ko je povedala, da mora firma, ki v tujino pošlje humanitarno pomoč (se pravi nekaj podari -zastonj) naši državi plačati DDV od vrednosti podarjenega ](*,) Pošten človek se mora strinjati, da je to najmanj skrajno neokusno, če ne kar vulgarno ali ogabno.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Hobbyking, garancija, zamenjava, carina

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

se pravi nekaj podari -zastonj) naši državi plačati DDV od vrednosti podarjenega
Pa saj to je že celo življenje tako.Jaz imam v skladišču vijak in če ga hočem vreči stran ,moram najprej plačati ddv.In če gledaš zgornji primer,nekdo je dejansko dobil dva kosa robe,dvomim da je dolžnost carinika da ugotavlja funkcijonalnost tega.Pa ne da bi se zezal,skozi je že tako.Če bereš kake tuje forume ugotoviš da je enako tudi v deželah ki so tradicionalno demokratične......
Slika
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Hobbyking, garancija, zamenjava, carina

Odgovor Napisal/-a scrat »

Bolano :(
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: Hobbyking, garancija, zamenjava, carina

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Plačaj tisto carinjenje pa je. Bo ceneje, potem pa pošlji kitajcem dokumente glede carine in mogoče se te bodo oni usmilili.
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Fratello
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 26 Avg 2006, 16:29
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Hobbyking, garancija, zamenjava, carina

Odgovor Napisal/-a Fratello »

mzakelj napisal/-a:Plačaj tisto carinjenje pa je. Bo ceneje, potem pa pošlji kitajcem dokumente glede carine in mogoče se te bodo oni usmilili.
Ma ne gre za denar, za princip gre. Ne moreš verjeti, da javni aparat toliko denarja pobere, potem pa nimajo ene življenske rešitve. Če bi naročil Windsurf desko vredno 2k EUR in bi se mi kaj uničila, bi proizvajalec rekel prereži jo, pošlji nam slike pa ti pošljemo novo. Kaj pa v tem primeru, tukaj bi bil pa že konkreten znesek, kaj bi prerezane kose pošiljal nazaj proizvajalcu kot en kreten in plačeval drago poštnino ?

Mislim, ne vem no... :roll:
rvpilot
Razpravljalec
Prispevkov: 196
Pridružen: 19 Nov 2004, 23:09

Re: Hobbyking, garancija, zamenjava, carina

Odgovor Napisal/-a rvpilot »

Jaz sem imel tudi že podoben primer in nisem uspel dokler nisem dal na radio val 202 kje pa mene čevelj žuli.Potem so se malo zmehčali in uredili zadevo ter denar vrnili.Premalo damo take stvari v medije ali odgovornim osebam, preveč pa med sabo bluzimo in s tem ni rešeno nič.
Franc
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Hobbyking, garancija, zamenjava, carina

Odgovor Napisal/-a Brane »

rvpilot napisal/-a:Jaz sem imel tudi že podoben primer in nisem uspel dokler nisem dal na radio val 202 kje pa mene čevelj žuli.Potem so se malo zmehčali in uredili zadevo ter denar vrnili.Premalo damo take stvari v medije ali odgovornim osebam, preveč pa med sabo bluzimo in s tem ni rešeno nič.
Franc
No saj se po eni strani strinjam, da se na tak način marsikaj reši. Ko se ti dvigne pokrov včasih posežeš tudi po takih vzvodih.
Vseeno pa to ni način, primeren za množično rabo, pa tudi zlorabljati se ga da. Po navadi je bolje najti neko ustrezno, razumno rešitev, ampak samo če je možna razumna komunikacija z obeh strani. Je pa jasno, tisti ki ima občutek, da ima moč, ponavadi ne čuti potrebe po razumni komunikaciji.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Hobbyking, garancija, zamenjava, carina

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Kaj ni tole spet malo drugače.....?
Ne vidim kaj bi tole imelo veze z garancijo, zamenjavo ali carino s HK. Sem kaj spregledal?
Sorry,jaz sem tudi spregledal...naslov teme je Hobbyking vejica garancija vejica zamenjava vejica carina, tako da sem razmišljal v smeri,da so to štiri stvari..................
Priponke
IMGP2868.JPG
IMGP2868.JPG (105.3 KiB) Pogledano 3188 krat
Zadnjič spremenil AlesZ, dne 13 Jun 2014, 17:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Hobbyking, garancija, zamenjava, carina

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

AlesZ napisal/-a:Kaj ni tole spet malo drugače.....?
Ne vidim kaj bi tole imelo veze z garancijo, zamenjavo ali carino s HK. Sem kaj spregledal?
Ce pa je govora o embalazi in naslovu posiljatelja, pa dajmo pisati to v predhodno temo (Modelarske trgovine na Kitajskem). Poskusimo obdrzati to temo res samo za garancijo, zamenjavo in tezave s carino v vezi s Hobbyking trgovino, sicer nova tema nima smisla in jo bodo moderatorji zdruzili z ze obstojeco.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
mat3
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 26 Nov 2009, 21:28
Kraj: Vrhpolje
Kontakt:

Re: Hobbyking, garancija, zamenjava, carina

Odgovor Napisal/-a mat3 »

Po dolgem času sem spet nekaj naročil iz HK in vidim, da po novem državni inkasanti ne glede na poslani račun gledajo ceno na spletni strani HK in ti po vsej sili vsiljujejo tisto ceno, čeprav si lahko v resnici plačal manj. Že samo s prijavo je znesek nekoliko nižji. Dokler se z njimi ne strinjaš ne dobiš izdelka, pa jim lahko pošiljaš vse mogoče PayPal račune. Tako čakam na "carinjenje" že dva tedna.
CopterX 450 SE V2
CopterX 500 SE V2
CopterX 250 SE FBL
JR X-3380 2.4GHz

Servis računalnikov
Blog
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Hobbyking, garancija, zamenjava, carina

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Paypal racun oz. izpisek velja kot racun, torej je to znesek katerega si odstel za nakup in to je edino relevantno merilo.
Kam pa bi sicer gledali v primeru nakupa od privatne osebe?

Sicer pa, vpisi se na HK stran in naredi "screen shot" cene po kateri si kupil zadevo in jim poslji poleg racuna se to.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...