Chris Williams v težavah

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
Klemen SU27
Freak
Prispevkov: 782
Pridružen: 29 Nov 2004, 06:15
Kraj: Bejgne-DG-Ligojna flugplac

Chris Williams v težavah

Odgovor Napisal/-a Klemen SU27 »

Živjo,

Tole sporočilo sem dobil iz Chris-ovega maila...

Good Morning!

I am sorry for reaching you rather too late due to the situation of things right now. My family and I made an unannounced trip to (Ukraine) for a programme. The programme was successful, but our journey has turned sour. everything was going fine until last night when we were mugged in an alley by a gang of thugs on our way back from shopping. All cash,credit cards and phones were stolen away including some valuable items, It was a terrible experience but the good thing is that they didn't hurt anyone or made away with our passports. I've report to the local authorities and canceled all our cards.

I'm really having some difficulties clearing our hotel bills..We're financially strapped due to the unexpected robbery attack. I'll be indeed grateful if i can get a loan of ÂŁ1,750 from you. This will enable me sort our hotel bills. but anything you can spare pending when we get things straightened out will be appreciated and I promise to refund it back as soon as we arrive home safely. Let me know what you can do so I can tell you how to get the money to me.

Thanks.

Ali ve mogoče kdo kaj več o tem oz. ali je stvar resnična?
Big and Scale is beautiful!
http://www.aerozaprega.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Chris Williams v težavah

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

:D Stvar je izredno preprosta. Če poznaš tega človeka osebno, potem veš kdo je in zakaj bi se obrnil na tebe in to preko EMAILA :D

Če človeka prvič vidiš je ta stvar enaka kot - ZADELI STE 1000000€, PLAČAJTE V NAPREJ 2000€, DA DOBITE ZNESEK. :lol: :lol: = nategancija.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: Chris Williams v težavah

Odgovor Napisal/-a VaZl »

http://www.hoax-slayer.com/william-story.shtml

Ja ni kaj, probat je treba, čeprav moraš bit fejst zakajen da bi padel na tako finto....

LP, Zlato
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Chris Williams v težavah

Odgovor Napisal/-a tornado »

Vse to so prevare!
Prodajal sem precej vredno zadeva na Bolhi. Dobil sem tale mail.

Thank you for your reply,am very happy to hear that it is still available for sale,i just moved to Texas few months ago,i really want to buy it from you and am ready to buy it at you asking price.i will pay for the shipping fee also because i will be responsible for the shipping.you don't need to do anything because i will arrange a trucking company from here who will come for the pickup a you location.so all you have to do is send me your home address where they will come for the pickup so that i can send it to the shipping company to calculate the price for the shipping.please i will need your address below including your phone number so that they can call when they are coming for pickup:

Your Name:
Address:
Telephone Number:


i will forward it to the shipping company immediately you send it to me so that they can calculate the shipping fee for me.So concerning the Payment,the payment will be made through PayPal secure Payment,i would have love to come over with cash but due to my present location and my work permit i wont be able to come with cash.so kindly provide me your PayPal details so that i can login for the payment.i will need your paypal details below.

PayPal Name:
PayPal Email:
Price:

Ko sem ga pozval naj mi da svoje podatke je capin poslal ''kopijo'' osebne izkaznice in naslov:
Primoz Victor
No 4 hoffman dc Texas dallas 75201

Slika
Lp Rado
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Chris Williams v težavah

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Zgleda so se lotli modelarje saj vem še za vsaj dva od katerih je podobno en hotel kupit model...Vsem je verjetno skupna bolha..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
MatBurgi
Tekmovalec
Prispevkov: 421
Pridružen: 19 Sep 2009, 13:27
Kraj: Mengeš

Re: Chris Williams v težavah

Odgovor Napisal/-a MatBurgi »

Mene sta že 2 poslala mail da mi od mene kupila RC in da bi jst mogu nakazat 300-500€ da se "sprosti"račun...
Imam pa na sumu da je en in isti to samo pod drugmu mail-om
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Chris Williams v težavah

Odgovor Napisal/-a scrat »

tornado napisal/-a:Vse to so prevare!
Prodajal sem precej vredno zadeva na Bolhi. Dobil sem tale mail.

Thank you for your reply,am very happy to hear that it is still available for sale,i just moved to Texas few months ago,i really want to buy it from you and am ready to buy it at you asking price.i will pay for the shipping fee also because i will be responsible for the shipping.you don't need to do anything because i will arrange a trucking company from here who will come for the pickup a you location.so all you have to do is send me your home address where they will come for the pickup so that i can send it to the shipping company to calculate the price for the shipping.please i will need your address below including your phone number so that they can call when they are coming for pickup:

Your Name:
Address:
Telephone Number:


i will forward it to the shipping company immediately you send it to me so that they can calculate the shipping fee for me.So concerning the Payment,the payment will be made through PayPal secure Payment,i would have love to come over with cash but due to my present location and my work permit i wont be able to come with cash.so kindly provide me your PayPal details so that i can login for the payment.i will need your paypal details below.

PayPal Name:
PayPal Email:
Price:

Ko sem ga pozval naj mi da svoje podatke je capin poslal ''kopijo'' osebne izkaznice in naslov:
Primoz Victor
No 4 hoffman dc Texas dallas 75201
Eden je že padu na finto in so dobil od njega kopijo osebne.
Uporabniški avatar
Klemen SU27
Freak
Prispevkov: 782
Pridružen: 29 Nov 2004, 06:15
Kraj: Bejgne-DG-Ligojna flugplac

Re: Chris Williams v težavah

Odgovor Napisal/-a Klemen SU27 »

Torej naj ostane kot opozorilo za vse naivneže :wink:
Big and Scale is beautiful!
http://www.aerozaprega.si
Uporabniški avatar
Rusjan
Freak
Prispevkov: 722
Pridružen: 09 Dec 2005, 22:41
Kraj: Lesce

Re: Chris Williams v težavah

Odgovor Napisal/-a Rusjan »

Dobil sem enak mail od "Chris-a" in sicer z naslova, ki je odprt na Yahoo. Ker sem bil s Chrisom kar nekajkrat v kontaktu vem, da to ni njegov pravi mail. Opozorilo j na mestu...

Chris-ovo opozorilo o Spamu-u
http://scalesoaring.co.uk/cgi-bin/yabb2 ... 280960/0#0
Zadnjič spremenil Rusjan, dne 19 Feb 2014, 14:53, skupaj popravljeno 1 krat.
LP, Uroš !
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Chris Williams v težavah

Odgovor Napisal/-a tintek »

Men so enkrat (nigerijci) v mail udrli in iz mojega maila razposlali vsem mailom ki jih imam notri (razen tistim z enakimi priimki) zelo podobno zgodbo, k sreči sem bil hitro opozorjen saj je bila v mailu nastavljena preusmeritev vem pa da je v tistem času nekaj ljudi že odgovorilo.

Tu pa tam še vedno dobim kak mail ampak ga prijavim kot nezaželjenega in to je to nazadnje je bil v mailu link za potrditev neke registracije pa slika od apple....

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: Chris Williams v težavah

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Meni so tud že pisal ene parkrat pa glede na to da ponavadi častijo kak rudnik zlata jim jaz pošljem povabilo na srečanje pa potem ni nobenega mejla več od njih : :D :D

Slika
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Chris Williams v težavah

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Rusjan napisal/-a:..... vem, da je njegov pravi mail c_williams........sky.com. Opozorilo j na mestu...
Nezaželjeno je na spletu objavljati katerikoli email, ker nanje prežijo nepridipravi tudi po forumih.
tropicar
Razpravljalec
Prispevkov: 55
Pridružen: 04 Feb 2011, 12:12
Kraj: Ptuj

Re: Chris Williams v težavah

Odgovor Napisal/-a tropicar »

Tudi sam sem že dobil kup podobnih mailov, vendar me je najbolj nažiral tip, ki se je predstavljal kot doktor s kenije.
Primer enega od mailov:
Od Mr.David Soanes ,
Vodja urada za tveganja ,
UBS Investment Bank ,
1 Finbury Avenue EC2M 2PP Zdru?eno kraljestvo .

Jaz sem Mr.David Soanes iz Dulwich , South London, Anglija . Delam z UBS investicijske banke v Londonu. Pi?em vam iz moje pisarne , ki bo v ogromno koristi za naju oba . V mojem oddelku , pri ?emer jeupravljavec tveganja ?ef, UBS investicijske banke v Londonu , sem odkril opu??ene vsoti 14,5 ÂŁ Million ( Fourtheen milijonov petsto tiso? Veliki britanski funt ) v ra?unu, ki pripada eni od na?ih tujih kupcevmilijarder Poslovni Mogul Late G. Moises Saba Masri ,?id iz Mehike , ki je bil?rtev helikopterski nesre?i . Nastalo do smrti in njegovih dru?inskih ?lanov , je bil Saba 47 let star . Tudi v helikopterju v ?asu nesre?e je bila njegova ?ena , njun sin Avraham ( Albert ) in njegova h?i -v-zakonpilot je tudi mrtev.

To bo izpla?ana ali delijo v ti odstotki , 60% za mene in 40 % za vas. Vse kar potrebujete je, da nalo?ite svoje podatke v na?em sistemu baze podatkov ban?nega koto?jih sorodnikov na Late g Moises Saba Masri . Vse kar zahtevajo zdaj je tvoj iskren Co -operation , zaupnosti in zaupanja , da bi nas videli ta transakcija uspe?no zaklju?ena . Prosimo, morate obdr?ati to transakcijo 100% skrivnost zaradi moje stali??e tukaj v moji banki .

Imam va?e kontaktne iz va?e dr?ave, mednarodne poslovne informacije, tukaj v Londonu , sem se odlo?il , da stik z vami v upanju, da boste na?li ta posel zanimiv . Prosim za va?o potrditev tega sporo?ila in ka?ejo, vas bo va? interest.I priskrbi dodatne informacije . Si prizadeva, da mi sporo?ite va?o odlo?itev v najkraj?em mo?nem ?asu . Mi bo v?e?, da vlagajo svoj ??dele? 60% v va?i dr?avi .

Rada bi, da bi zagotavljanje informacij podatke spodaj , da bi nam takoj nadaljevati s tem poslom .

1 . Va?e polno ime :
2 . Va? Direct Mobile ?tevilka:
3 . Va? Kontakt Naslov :
4 . Va? Starost:


S spo?tovanjem,
Mr.David Soanes
+447035919342
V glavnem katastrofa :S
...RedSheep...
Uporabniški avatar
nnejc
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 11 Mar 2012, 13:31
Kraj: Maribor

Re: Chris Williams v težavah

Odgovor Napisal/-a nnejc »

Torej je tudi to ponaredek?:

citiram;
Thanks for your response. I m Mr (Jack Mark) from USA I'm ok with the price and condition you gave me and i will be paying through paypal (www.paypal.com).. So i will be paying directly into your PayPal account without any delay, and i hope you have a paypal account and if not you can easily create your PayPal account on their website atwww.paypal.com and send me your PayPal email for the payment,You do not have to bother yourself about the shipping. I'll instruct a Shipping Co Agent to come for pick up at your door,when i must have pay you and here is my details below to show you that am seriously interested in your Item

Mr Jack Mark
Address:lot 20 woodland terrace,
City: Morgantown
State: West Virginia
Country : USA
Date of Birth:
09-01-1962

So kindly get back to me with your PayPal details like this below

Full Name:
PayPal Email:
Phone Number:
Amount:
Home Address:

As soon as i receive this details from you, i will proceed with the payment immediately and i have already arrange for a private shipping agents that will come for the pick up of the item at your house door step and they will take care of the picking up document including the full information to pick up the item at your house door step. So I will need your home address as soon as the payment is made to you..

Thanks
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Re: Chris Williams v težavah

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Verjetno nateg. On bo tebi plačal. Ti pošlješ robo in bo dal dispute. Zato si vse poslikaj in pošlji priporočeno če se že greš te finte, da boš imel dokazila za paypal če bo pritožba.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Chris Williams v težavah

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Ne padat na te fore. Gre za tipičen primer natega. Običajno so v ozadju ukraden kartice, čeki ... Na koncu ostaneš brez robe, kupnino moraš pa vrniti!

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
nnejc
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 11 Mar 2012, 13:31
Kraj: Maribor

Re: Chris Williams v težavah

Odgovor Napisal/-a nnejc »

Največja finta je, da bi človek rad kupil Tovornjak, in to oldtimerja (TAM), tak da nevem če bi res rad z njim čez lužo :)
lp
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Chris Williams v težavah

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

Reči mu, da naj kar agenti prinesejo denar! :)
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...