Paypal

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
_ID_
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 15 Dec 2008, 23:16
Kraj: Ljubljana-Podpeč

Paypal

Odgovor Napisal/-a _ID_ »

Zadnje čase se mi dogaja, da Paypal ne dela kot bi moral. Zdaj mi je že 2x zapored pri plačilu na hobbyking odtegnilo denar, na Paypal pa ni prišlo. A ima še kdo podobne probleme? Ravno včeraj sem bil na banki, da so mi sprostili prejšnje nakazilo, ki ni šlo skozi in mi je bilo povedano, da s nekako zahtevali dvakratni odtegljaj (2x isti znesek kot bi ga naj plačal). Čudno mi je tole vse skupaj! Nazadnje sem pačal 23.1 pa ni šlo skozi in sem čakal do včeraj če se bo kaj sprostilo. Šele obisk banke je pomagal. No, danes pa ista zgodba! ](*,) ](*,) ](*,) :^o :^o [-(
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

_ID_ napisal/-a:Zadnje čase se mi dogaja, da Paypal ne dela kot bi moral. Zdaj mi je že 2x zapored pri plačilu na hobbyking odtegnilo denar, na Paypal pa ni prišlo.
Ta stavek je tako čuden, da glava boli! PayPal je posrednik med tvojo kreditno kartico in trgovcem. Če PayPal plačila ni zaznal (kot to praviš s tem, da ni prišlo na PayPal), potem tudi odtegljaja ni bilo na kreditni kartici... ali pa napiši bolj razumljivo, da te človek lahko razume. #-o

Prej bi sklepal, da je PayPal zaznal transakcijo (konec koncev jo potrjuješ na njihovi strani) in jo trgal s kreditne kartice... HK pa ni dobil podatka o plačilu. V tem primeru kontaktiraš HK z referenčno številko PayPal transakcije in je zadeva rešena.
_ID_
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 15 Dec 2008, 23:16
Kraj: Ljubljana-Podpeč

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a _ID_ »

Pri plačilu preko paypala se ti pod my recent activitys izpišejo transakcije. No stvar je v tem, da je denar izginil z mojega bančnega računa, na paypalu pa pod recent activitys ni zabeleženo! Sam si zmeraj nakažem na račun ki je ločen(samo za spletne nakupe) 2-5€ več kot moram plačati in potem sprožim plačilo preko paypala. Do sedaj je delovalo že sigurno 100x! Z zadnjima dvema transakcijama pa je sam križ. Pri prvem problemu sem čakal par dni, če se bo kaj zgodilo in ker se ni, sem obiskal banko. Tam so mi prijazno razložili, da je paypal hotel odtegniti 2x namesto 1x (verjetno je baje prišlo do napake v komunikaciji, so mi razložili). No in sedaj se zgleda zgodba ponavlja!
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a mato »

Nakaži denar direktno na PayPal.
Lp Matej
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

Ok, sedaj razumem, kje imaš problem. Jaz tega načina plačil ne uporabljam, tako da bom težko pomagal.
Bi ti pa mogoče dal v razmislek, kot predhodnik, če bi namesto posebnega računa na banki raje nakazoval denar direktno na PayPal račun ali pa če bi uporabil novodobno kreditno kartico (nalagaš denar na njo).
_ID_
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 15 Dec 2008, 23:16
Kraj: Ljubljana-Podpeč

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a _ID_ »

Imam t.i. novodobno kartico (visa elektron- debetno kartico). Bom počakal do srede če bo kaj, če ne pa spet na banko! Berem po internetu, da je PayPal posodabljal sistem, da bi prej odtegnili denar iz računov in imajo že 1 teden težave s tem.
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Ti lepo kontaktiraj PayPal zadne dni imajo nekaj probleme s njihovim servisom. Aja pa geslo si tudi lahko zamenaš, ker so nedolgo nazaj hekeri ukradli nekaj uporabniških imen in gesel do računov (5 mestna številka).
Slika
Uporabniški avatar
urbyy
Razpravljalec
Prispevkov: 104
Pridružen: 24 Jun 2011, 17:31
Kraj: Novo mesto

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a urbyy »

Meni se na Paypalu dogaja isto. Pred 3 tedni sem naročil iz Hobbykinga, denar iz banke so trgali na paypalu pa še vedno nič.
leti že leti, sm kako leti je zdej uprašanje :P
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a Krist »

Meni je učeraj prav tako bilo čudno, ker ponavadi pokaže status naročila takoj v Hobbykingu. Meni pa je kazalo kar nekaj časa, da še ni plačano, čeprav sem opravil plačilo takoj.
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Krist napisal/-a:Meni je učeraj prav tako bilo čudno, ker ponavadi pokaže status naročila takoj v Hobbykingu. Meni pa je kazalo kar nekaj časa, da še ni plačano, čeprav sem opravil plačilo takoj.

Isti problem. Plačal v trenutku naročila in nisem bil več pozoren na to. Nakar sem šel gledat zakaj mi niso še poslali paketa (je bil na zalogi) in vidim, da piše, da še ni plačano. Sicer sem uredil s podporo v parih minutah, ampak očitno nisem bil edini.
Slika
_ID_
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 15 Dec 2008, 23:16
Kraj: Ljubljana-Podpeč

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a _ID_ »

No, meni je danes uspelo plačati. Klical sem na banko, da so mi sprostili rezerviran denar in še enkrat plačal. Zdaj je šlo takoj naprej. Mi je rekla uslužbenka da ima kar precej ljudi težave s paypalom zadnji teden!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a Krist »

Meni že delije. Še kartico za regulatorje so zopet dobili na zalogo, tako da bo moj paket šel naprej še pred kitajskim novim letom =D>

Off topic: Jaz imam težave s master card kartico in slovenskimi trgovinami... Master card secure code... čeprav se podatki ujemajo z tistimi na banki, mi ne spusti skozi. So me danes klicali z banke in mi je možak dal številko od procesnega centra, tako da upam, da rešim to zadevo. Je malce nerodno, ko opraviš že več kot 1000 naročil po celem svetu, potem pa se doma zatakne...
driving!
Tekmovalec
Prispevkov: 205
Pridružen: 25 Mar 2011, 22:40
Kraj: Okolica murske sobote

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a driving! »

Jaz pa mam eno težavo in sicer nevem kako prenest denar iz paypala na bančno kartico/račun. Gre se za to da mam na paypalu denar, ki ga morem nujno nekako spravit na kartico oz. v gotovino (to je nemogoče?)

Kako naj to rešim? Prosim za pomoč

Lp
*****************************************************
Traxxas rulz
~E-revo 1:8 Brushless (modificated)
~Mini Slash 1:16
~Ford Mustang boss
~Mini E-revo - PRODANO
~Rustler VXL - PRODANO
~Summit 1:8 - PRODANO

~ Summit 1:16 - SE IŠČE
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a Krist »

Gre, ampak plačaš provizijo. Nalo si preber na njihovi strani.
driving!
Tekmovalec
Prispevkov: 205
Pridružen: 25 Mar 2011, 22:40
Kraj: Okolica murske sobote

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a driving! »

Je to to kar sem našel? tisto withdraws pa plačam 2eur pa mi dajo denar na kartico?
*****************************************************
Traxxas rulz
~E-revo 1:8 Brushless (modificated)
~Mini Slash 1:16
~Ford Mustang boss
~Mini E-revo - PRODANO
~Rustler VXL - PRODANO
~Summit 1:8 - PRODANO

~ Summit 1:16 - SE IŠČE
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a Krist »

driving! napisal/-a:Je to to kar sem našel? tisto withdraws pa plačam 2eur pa mi dajo denar na kartico?
Ja, na kreditno kartico ti dajo.
driving!
Tekmovalec
Prispevkov: 205
Pridružen: 25 Mar 2011, 22:40
Kraj: Okolica murske sobote

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a driving! »

Hvala! Koliko časa pa ponavad traja? 2 dni?
*****************************************************
Traxxas rulz
~E-revo 1:8 Brushless (modificated)
~Mini Slash 1:16
~Ford Mustang boss
~Mini E-revo - PRODANO
~Rustler VXL - PRODANO
~Summit 1:8 - PRODANO

~ Summit 1:16 - SE IŠČE
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a Krist »

Čisto odvisno kdaj to narediš.
Uporabniški avatar
MatBurgi
Tekmovalec
Prispevkov: 421
Pridružen: 19 Sep 2009, 13:27
Kraj: Mengeš

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a MatBurgi »

Mene pa zanima neki in sicer prodal bi hpi-ja in mi je en pisal iz USE in mi pravi da je nakazal €€€ samo da morm njegovmu agentu nakazati neko vsoto da mi bo paypal sprostil račun ali je to nateg , kako se naj jst zaščitim
Zadnjič spremenil MatBurgi, dne 10 Feb 2014, 19:58, skupaj popravljeno 1 krat.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

MatBurgi napisal/-a:Mene pa zanima neki in sicer prodal bi hpi-ja in mi je en pisal iz USE in mi pravi da je nakazal €€€ samo da morm njegovmu agentu nakazati neko vsoto da mi bo paypal sprostil račun za ali je to nateg , kako se naj jst zaščitim
Ob stran daj željo po prodaji in preštudiraj napisano pa boš videl da je ogromen nateg....

Zgleda so se modelarjev lotli razni angleži/američani ki obvladajo slo ter oboji imajo agenta ki bo prišel po model ipd.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

Meni pa ni jasno, kako nekaterim to ni že samoumevno!
rvpilot
Razpravljalec
Prispevkov: 196
Pridružen: 19 Nov 2004, 23:09

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a rvpilot »

Po drugi strani ko kupuješ med domačimi (slo) pa obstaja strah kako boš plačal ali pa prevzel robo, ko ljudi skoraj poznaš.Pride pa tujec pa ni problem, mu daš denar pa še robo katero prodajaš. Takih primerov je bilo že polno in še so.Zanimivo.
Franc
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a scrat »

Pred dvema dnevoma sem imel isto težavo...plačal preko paypala na hobbyking in ponavadi se je takoj poznalo, da je plačano na HK strani...sedaj je pisalo, da je UNPAID. Seveda imaš spodaj gumb Pay now...tega ne klikat, ker ti potem 2x denar vzamejo. Raje pojdite pogledat na paypal zadnja plačila in meni je pisalo ,da je bil znesek odtegnjen iz kartice. Potem sem kontaktiral HK Live chat in so mi takoj preverili in uredili, da je bilo plačilo vidno na hk strani.
Uporabniški avatar
MatBurgi
Tekmovalec
Prispevkov: 421
Pridružen: 19 Sep 2009, 13:27
Kraj: Mengeš

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a MatBurgi »

Zaenkrat me še niso n... pa upam da me ne bojo
Nikoli mi še ni nobeden nakazal denarja na paypal pa po eni strani mu nisem vrjel po drugi pa tko ker je le velik znesek .....
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Paypal

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Na PP nikoli in nikdar ne rabiš drugemu pošiljat denar da ti ga lahko nakaže oz se sprosti in podobne bučke...P.s. večina modelarske robe oz modelov je v USA fajn cenejše, rabljena sploh...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...