Moja spletna stran

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Ultralajt napisal/-a:Kar se tiče števila obiskov, ali kako "visoko kotira na googlu" pa spoloh ni važno.
Bistveno je, da te obiskujejo ljudje, ki iščejo ravno to, kar lahko najdejo na tvoji strani. To nima nobene zveze s samim številom obiskov. Sčasoma (sodeč po rezultatih statistike moje spletne strani) te najdejo in obiskujejo večinoma ljudje, ki jih zanima ponujena tematika in gradivo.
Obiski firbcev, ki nimajo potrpljenja na strani biti več kot 10 sekund, pa itak samo zasedajo bandwidth...


LP Mitja
Torej po tvojem pisanju sem se dobro zafrknil, saj moja tematika nobenega ne zanima(vsaj za zdaj, pa že kar nekaj časa preminilo). Torej bom naredil lepo beckup in zapru gostovanje, ker mi samo odžira denar, ter jo postavil na brezplačno gostovanje, saj so za to čisto dovolj dobri. Zanima me samo kako se preseli domene, ker domena je pri istem ponudniku kot gostovanje?
Slika
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Ni nujno, da tematika nikogar je zanima, če ni obiska. Treba je zadevo tudi "oglaševati", da se razve.Ko zve za določeno spletno mesto neka kvota ljudi, se zadeva začne zelo hitro samodejno širiti naprej (po pregovoru: "dober glas seže v deveto vas!"). Vsekakor pa je treba imeti tudi neke ključne besede, po katerih te spletni brskalniki najhitreje najdejo.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

Jaz sem uporabil meta data, google analytics, Facebook, forum Modelarji, RCGroups, Open pilot forum, pa še v emailu imam v podpisu povezavo do spletne strani, parv tako sem povezavo poslal vsem, s katerimi sem v stiku.

Drugače pa uporaba iWeb aplikacije je res preprosta.
iWeb 1920x1080_1.png
iWeb 1920x1080_2.png
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Za neke konkretne podatke o obiskih in o dosegu ciljnega občinstva je itak prehitro govoriti. Tako kot vsaka stvar tudi osebna spletna stran rabi nekaj časa, da se uleže.

Probaj najt še teme, na forumih kjer si pisal o svojih projektih, in dodaj še 'download' linke direkt na svojo stran. Enako naredi tudi na YouTube itd.. Več je linkov na tvojo stran z drugih spletnih mest bolje je za tebe ;)

Če ti povem še več pa je to polj že plačljivo ](*,)

Domena pa se nastavi nekako tako.
Najprej na strežniku na katerem nameravaš gostovati 'vneseš' ime domene, ali to zate stori ponudnik.
Nato pa na strani ponudnika domene vneseš dns-e ali ip-je strežnika na katerem gostuješ.

Maš pa privlačno in ob enem polno stran uporabnih stvari tako da 'thumbs up'.
RC Addict!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

V letih se je nabralo kar nekaj materiala, tako da sem imel veliko dela, kaj dati na stran in kaj ne. Največ težav so mi povzročali kolibriji. Na koncu sem jih lepo dal skupaj in prihranil prostor za nove K modele. V kratkem prideta dva nova in verjetno en zaspali projekt. Prvi je Vee, drugi pa K-8 freedom (model na CO2 motor), zaspani pa K-7 stratos.
Povezav do strani sem kar naštancal, v podpisu je tudi povezava, tako da se pojavlja v vsaki temi, kjer se oglasim.

Pod tips&tricks bo tudi nekaj novih nasvetov. Pa tudi nemodelarski projekt, v planu imam izdelati mizo z letalskim krilom. Prvoten plan je bil klubska miza iz trupa retro cruiserja, ampak je bil malce predolg. Tako da si bom izdelal računalniško mizo z delom lesenega krila. Nekaj v tem stilu
Slika


Važno mi je, da je stran postavljena, tako da lahko samo še dodajam nove vsebine.


Hvala :oops:
Hvala tudi ostalim za veselo klikanje in pregledovanje strani! Vsaj na trenutno statistiko lahko rečem, da si obiskovalci vzamejo čas za pregled strani.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

Nekaj sem se matral z google translate, ampak sem na koncu obupal. Ne prevede strani direktno, ampak se odpre nova stran, kamor je potrebno skopirati tekst, ki ga želiš v drugem jeziku. V glavnem totalna beda...
Sem pa dobil tudi prvi odziv na spletno stran, je bila kritika, zakaj ni stran na voljo v slovenskem jeziku. Ampak, kot sem že napisal...
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a carcar »

Meni je stran všeč, sproti jo boš še popravljal in dodelal pa bo ;) Je pa to super način da zbereš ves svoj "material" na en kup in nato obujaš čez 10 let kaj si počel, pa razmišljaš kaj bi sedaj vse drugače naredil, ali pa tudi ne =D> =D>

krist =D>
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
jozy
Razpravljalec
Prispevkov: 91
Pridružen: 02 Feb 2012, 22:45
Kraj: Domžale

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a jozy »

Lep pozdrav Krist,

ker si malo prej napisal, da si dobil kritike,
da stran ni narejena v slovenskem jeziku
imam en predlog zate, ki ga boš mogoče koristil kasneje,
ko boš imel kaj več časa...

O čem govorim, ena prijateljica in njen fant
z naše fakultete imata spletno stran kjer tako kot ti
prikazujeta svoje izdelke. Stran je sicer orientirana bol na
arhitekturo- kar tudi sam študiram je pa narejena
dvo jezično... In sicer tako da lahko oba texta na strani vidiš sočasno...

še link do spletne strani: http://www.handmadeinmoste.com/2012/10/18/miza/

Ne rečem, da mora biti tako mogoče le za premislek.

Drugače pa vse pohvale za spletno stran je prav simpatična!


l.p. Jošt
darkside
Razpravljalec
Prispevkov: 158
Pridružen: 05 Nov 2012, 12:14

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a darkside »

za prevajanje poskusi še z presis amebis slovarjem. je bolj točen kot google translate.
sicer pa mi je stran všeč.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

darkside napisal/-a:za prevajanje poskusi še z presis amebis slovarjem. je bolj točen kot google translate.
sicer pa mi je stran všeč.
Poznam in uporabljam. Rad bi, da ko izbereš jezik, da ti avtomatično pokaže prevedeno stran. Ampak google translate je nekam trmast...
darkside
Razpravljalec
Prispevkov: 158
Pridružen: 05 Nov 2012, 12:14

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a darkside »

težava je da uporabljaš html in ne kakšen php ipd. zato je potrebno potem za vsako stran posebej ki se jo izbere kliknit da jo prevede
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

darkside napisal/-a:težava je da uporabljaš html in ne kakšen php ipd. zato je potrebno potem za vsako stran posebej ki se jo izbere kliknit da jo prevede
Kodo prilepiš na vsako stran posebaj. Vse super, pojavi se gumb z google translate, izbereš jezik in potem nič...
V bistvu bom kar opustil misel o prevodu strani, kdor pač ne govori angleško, si bo pomagal s prevajalniki, tako kot to počne ob odprtju tuje strani.
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a miharix »

Krist napisal/-a:Vse super, pojavi se gumb z google translate, izbereš jezik in potem nič...
Google translate v spletno stran implementirat, je po mojem okusu ena med najbolj motečih stvari.
Če ne vem jezika bom že sam šel v priljubljeni prevajalnik. Če vem tuji jezik raje berem v tujem jeziku kot v "goolajščini".
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

miharix napisal/-a:
Krist napisal/-a:Vse super, pojavi se gumb z google translate, izbereš jezik in potem nič...
Google translate v spletno stran implementirat, je po mojem okusu ena med najbolj motečih stvari.
Če ne vem jezika bom že sam šel v priljubljeni prevajalnik. Če vem tuji jezik raje berem v tujem jeziku kot v "goolajščini".
Itak večina pogleda fotke in to je to... Vsaj jaz tako počnem, če je pa še kaj zanjimivega, pa dam v prevajalnik.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Spletna stran bi morda bila bolj "živa", če bi opisoval nove dogodke v Blogu...
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

Je opcija, čeprav nisem ravno ljubitelj blogov.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Krist napisal/-a:Je opcija, čeprav nisem ravno ljubitelj blogov.
Je pa za obiskovalca biolj zanimivo, ker najprej pogleda na blog, kaj se dogaja...gradi..planira
GorazdK
Freak
Prispevkov: 467
Pridružen: 17 Okt 2006, 00:49
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a GorazdK »

Za razne novičke imaš cel kup freeware paketkov. Za enostavnejše stvari uporabljam cutenews http://cutephp.com/. Ne rabiš baze, ker dela s text datotekami. Inštalacija je enostavna. Uporaba tudi. Lahko si jo prilagodiš s pomočjo vzorcev (templates), da popolnoma ustreza obliki tvojih strani. Verzija 1.5 je beta in je nisem preizkusil. Zaenkrat sem še na 1.4.7.

So stvari, ki mi v CuteNews niso najbolj všeč, vendar je stvar uporabna :D in free =D>

Če uporabljaš HTML v news textu, lahko dobiš super končni efekt.

Lp, Gorazd
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

Malce posodobil stran!
Dodal sem blog, dodal nov album s slikami RC avta in dopisal tekst v temo KX-4 Dominator.

Sicer bom novosti ročno upisoval, ker to ni ravno stran, kjer se dnevno veliko dogaja.

Vsem srečno 2013!


P.S.: Janez, hvala za donacijo!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ker mi je pred časom umrl disk in sem uspel rešit le datoteke na FTP serverju, ki pa niso uporabne v iweb, sem se odločil lotiti strani čisto od začetka. Barvna shema ostaja enaka, razlika je širina strani, ki bo po novem 1400pik namesto sedanjih 700. Pri opisih modelov bodo po novem albumi s fotografijami, nekaj malenkosti bo dodanih, nekaj odstranjenih. Odločil sem se, da ne bom imel bloga. Kolibri modeli niso na eni strani, prav tako sem dodal nove modele ( stare modele, ki prej niso bili opisani na strani), skratka kup sprememb. Upam, da mi uspe naložit stran v roku enega tedna.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

Še par detailov, ampak stran končno deluje.
http://www.kads-world.com/KADS_World/Welcome.html
spletna stran.jpg
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Se pa matrate nekateri. Vzameš lepo Wordpress pa themo po želji pa sestaviš ni da ni. Če pa si malo bolj si lahko pa themo sam izdelaš. Enostavno, pregledno, pa še CMS ti samodejno posodablja, da ne govorim da je vse v Slo jeziku. :D
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a miharix »

mzakelj napisal/-a:Se pa matrate nekateri.
Koda ti izda, da Krist postavlja stran z iWeb-Build.

Sicer pa, da WP je trenutno fina hitra & uporabna rešitev. (Tudi moj blogec je WP 8-[ )
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a Krist »

Tu deluje na podoben način. Uredil sem template, potem pa sem samo razmnožil vse skupaj in dodal material. Porabil sem en vikend, ampak zato, ker sem moral fotografije iskat po rcgroups in forumu modelarji, ker tiste z spletne strani niso bile v dovolj veliki ločljivosti.
Tu se zadeva tudi enostavno posodobi, en klik in se naložijo le spremembe.

Uprašanje za tiste, ki ste obiskovali prejšnjo stran, je sedaj zadeva boljša ali slabša, pač kakršen koli komentar, da vidim, če sem sploh na pravi poti.
jozy
Razpravljalec
Prispevkov: 91
Pridružen: 02 Feb 2012, 22:45
Kraj: Domžale

Re: Moja spletna stran

Odgovor Napisal/-a jozy »

Živ, tako kot prejšna stran je tudi ta pregledna jasna in lilčno izdelana brez nepotrebne navlake.
Edino ne "scaila" se recimo v primeru ko imaš spletno stran odprto vendar ne preko celega zaslona
recmimo čes polovico/dve tretjini... ampak to itak nima neke velike veze...
Zelo fajn je na desni strani What you should know...

Vse pohvale za celo stran :)
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...