Kaj trenutno počnete?

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
Buschi
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 06 Nov 2005, 15:14
Kraj: Šempeter v Savinjski dolini

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a Buschi »

Ko ravno govorite o stružnicah:
že nekaj časa iščem amerikaner, ki gre na purkopf. Neki nemci so jih delali za svojo verzijo Klip Klap stroja, pa ne najdem več.

Hvala.
Mentor modelarskega krožka.
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Mitja...še včeraj je bilo vse skup na papirju. Bravo ! =D>
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

štajerc napisal/-a:Mitja...še včeraj je bilo vse skup na papirju. Bravo ! =D>
Zdi se mi, da sem bil štiri dni v delavnici, pa pred tem tri večere risal načrte. :-k .. torej od ideje do izdelka en teden.

Je pa pri meni tako, da moram idejo realizirat v enem šusu. Če dobim vmes kake druge prebliske potem iz konkretne ideje ni nič, ker mi že grejo druge bedarije po glavi. :lol: :lol:

Danes sem naredil še "glavo" na katero bom lahko pritrdil material brez podpore na konjičku za kose, ki jih je treba s čelne strani izvotliti (posodice itd..). Pobrskal sem po moji krami in uporabil aluminijasto kolo (snemalna glava?) iz odsluženega videorekorderja. Porezkal sem le eno stopničasto podložko iz 5mm debelega aluminija in spojil z vijakom M10 na sredini, v katerega glavo sem vrezal navoj M5 in vanjo privil centrirno špico. Po obodu pa imam štiri luknjice skozi katere bodo šli mali lesni vijaki, ki bodo držali kos na tej "glavi". Mimogrede sem glavo še malo postružil na stroju (kar tako..brez kake posebne potrebe) in sem bil presenečen kako se je lepo rezalo, čeprav sem dleto držal z roko, kakor da bi obdeloval les. "Svašta!" :roll: :lol: :lol:

No, sem videl, da "na roke" stari mojstri stružijo tudi železo, tako da z roko po občutku vodijo dolgi nož po vrtenini:
https://youtu.be/BDtrDv6uZTs?t=10m24s
byhand.jpg
byhand.jpg (203.99 KiB) Pogledano 13511 krat
Mitja
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 19 Jan 2019, 12:51, skupaj popravljeno 3 krat.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Nova vpenjalna glava se obnese in sem se že poigral z eno malo dvodelno posodico, ker me je zanimal postopek izdelave.. za samo obliko nisem ravno imel kake ideje in sem si kar sproti izmišljeval 8-[ :

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
_NoBoDy_
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 02 Maj 2007, 17:13

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a _NoBoDy_ »

končal sem pasjo hišico..
Priponke
DSC_0332 resize.jpg
DSC_0332 resize.jpg (153.8 KiB) Pogledano 13464 krat
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

hornet napisal/-a:Zdravo,

Iščem, kvaliteten hišni alarem na senzorje. A mi lahko kdo poda kakšno mnenje, če ga seveda kdo ima. :-k
Ali kje na tem forumu obstaja kakšna tovrstna debata?

Lp Miran
Visonic, ali model powerG ali Powermax, brezžični senzorji, huda roba.
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Riot88 napisal/-a:
hornet napisal/-a:Zdravo,

Iščem, kvaliteten hišni alarem na senzorje. A mi lahko kdo poda kakšno mnenje, če ga seveda kdo ima. :-k
Ali kje na tem forumu obstaja kakšna tovrstna debata?

Lp Miran
Visonic, ali model powerG ali Powermax, brezžični senzorji, huda roba.
Slika
Jaz imam tole sorto ( ne najdem več mojega modela, je pa pljunuti kot tale za katerega dajem link.. tale je morda malo bolj "moderen" pri obliki senzorjev) in že eno leto deluje BP. Ko noter vstaviš sim kartico (recimo BOB ki je ful poceni) ti lahko alarme javlja na telefon.. naredi klic ali pošlje SMS s sporočilom kateri senzor se je vklopil na številke ki jih ti določiš... drugo za drugo, če je katera zasedena. Lahko pokličeš tudi s telefonom domov alarm in vlomilcu skozi zvočnik alarmne naprave poveš, da prihajaš domov in da si javil tudi policiji.... ma da se userjejo.... Senzorji daljinski kar velik domet.. tudi iz moje delavnice, ki je stran od hiše. Senzor za požar je po moje preveč občutljiv... v delavnici kjer imam včasih veliko lesnega prahu v zraku, ga sproži.. Drugače pa je super. Sirena od alarma pa "gate trga"! Smotano je le to, da morajo imeti senzorji vsak svoje baterije. V navodilu piše, da je življenjska doba baterij okoli 6 do 8 mesecev, a meni delujejo že eno leto. Ko je baterija na senzorju istrošena, ledica žari v rdeči barvi, sicer pa samo zeleno utripne, kadar zazna gibanje. Menda za domače živali (mačke in manjši psi) ne reagira. Ima štiri daljinarje za vklop in izklop alarmov..so kot mali obeski za ključe. Seveda pa se vse da štelat na sami tipkovnici alarmne naprave. Ima še baterijo (NiMh) ki napaja alarmno napravo pri morebitnem izpadu el. toka v omrežju.
Načina varovanja sta dva.. recimo, ponoči varuješ samo zunaja vrata in recimo klet pa delavnico, kadar greš pa od bajte, pa vklopiš način da so aktivni vsi senzorji (še preostala okna, balkonska vrata, hodniki, preddverje..). Način, ko varuješ ponoči samo zunanja vrata in recimo balkonska okna in garažo..delavnico in klet, je zato, da v hodnikih senzorji ne delujejo, sicer bi se ponoči alarm oglasil, ko greš odtočit na WC ali pa ko ti zapaše iti v kuhinjo k hladilniku! ;) :) 8-[

http://www.ebay.de/itm/HOMSECUR-Funk-GS ... 2322396136?
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Fantaziram o DIY vpenjalni glavi, moji (z)mešanici "amerikanerja" in Longwortha:
Priponke
glava001-sm.jpg
glava001-sm.jpg (280.92 KiB) Pogledano 13303 krat
glava002-sm.jpg
glava002-sm.jpg (265.58 KiB) Pogledano 13303 krat
Uporabniški avatar
_NoBoDy_
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 02 Maj 2007, 17:13

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a _NoBoDy_ »

obnavlja se novarossi 21r7 8) očiščen motor čaka novo ojnico :-({|= če ima kdo doma kako novarossi pušo, bat ali kaj drugo viška se priporočam
Priponke
15435846_1233749766664118_2133166617_n.jpg
15435846_1233749766664118_2133166617_n.jpg (146.66 KiB) Pogledano 13266 krat
hornet
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 06 Jan 2016, 11:19
Kraj: Dolenjska

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a hornet »

Ultralajt napisal/-a:
Riot88 napisal/-a:
hornet napisal/-a:Zdravo,

Iščem, kvaliteten hišni alarem na senzorje. A mi lahko kdo poda kakšno mnenje, če ga seveda kdo ima. :-k
Ali kje na tem forumu obstaja kakšna tovrstna debata?

Lp Miran
Visonic, ali model powerG ali Powermax, brezžični senzorji, huda roba.
Slika
Jaz imam tole sorto ( ne najdem več mojega modela, je pa pljunuti kot tale za katerega dajem link.. tale je morda malo bolj "moderen" pri obliki senzorjev) in že eno leto deluje BP. Ko noter vstaviš sim kartico (recimo BOB ki je ful poceni) ti lahko alarme javlja na telefon.. naredi klic ali pošlje SMS s sporočilom kateri senzor se je vklopil na številke ki jih ti določiš... drugo za drugo, če je katera zasedena. Lahko pokličeš tudi s telefonom domov alarm in vlomilcu skozi zvočnik alarmne naprave poveš, da prihajaš domov in da si javil tudi policiji.... ma da se userjejo.... Senzorji daljinski kar velik domet.. tudi iz moje delavnice, ki je stran od hiše. Senzor za požar je po moje preveč občutljiv... v delavnici kjer imam včasih veliko lesnega prahu v zraku, ga sproži.. Drugače pa je super. Sirena od alarma pa "gate trga"! Smotano je le to, da morajo imeti senzorji vsak svoje baterije. V navodilu piše, da je življenjska doba baterij okoli 6 do 8 mesecev, a meni delujejo že eno leto. Ko je baterija na senzorju istrošena, ledica žari v rdeči barvi, sicer pa samo zeleno utripne, kadar zazna gibanje. Menda za domače živali (mačke in manjši psi) ne reagira. Ima štiri daljinarje za vklop in izklop alarmov..so kot mali obeski za ključe. Seveda pa se vse da štelat na sami tipkovnici alarmne naprave. Ima še baterijo (NiMh) ki napaja alarmno napravo pri morebitnem izpadu el. toka v omrežju.
Načina varovanja sta dva.. recimo, ponoči varuješ samo zunaja vrata in recimo klet pa delavnico, kadar greš pa od bajte, pa vklopiš način da so aktivni vsi senzorji (še preostala okna, balkonska vrata, hodniki, preddverje..). Način, ko varuješ ponoči samo zunanja vrata in recimo balkonska okna in garažo..delavnico in klet, je zato, da v hodnikih senzorji ne delujejo, sicer bi se ponoči alarm oglasil, ko greš odtočit na WC ali pa ko ti zapaše iti v kuhinjo k hladilniku! ;) :) 8-[

http://www.ebay.de/itm/HOMSECUR-Funk-GS ... 2322396136?
Najlepša hvala za tale izčrpen opis... Točno tako zadevo rabim, samo edina stvar, ki me moti so baterije in wirelees. Nekako ne verjamem tem dvem rečem.

LP Miran
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a štajerc »

_NoBoDy_ napisal/-a:obnavlja se novarossi 21r7 8) očiščen motor čaka novo ojnico :-({|= če ima kdo doma kako novarossi pušo, bat ali kaj drugo viška se priporočam
=D> Matej, lepo te je spet videti da si "zagrizel" v modelarske vode ;) Zaj pa le dokončaj stare projekte, zima se še niti ni prav začela...na spomlad pa ga bomo žgali !
Ta novarosi...kot sem že povedal, sem imel strahospoštovanje ko sem ga prvič vžgal pred garažo ;) Naj vama ga uspe spraviti spet med žive ;)
Glej kje mu je bilo prvo delovno mesto. Ta monstertruck ni vozil po dveh ;)
IMAG0300.jpg
IMAG0300.jpg (93.69 KiB) Pogledano 13096 krat
Evo, tudi jaz sem pred par dnevi obnovil 4takterja, na katerem je šla glavna gred...
ObnovaMagnum4t15ccm (Custom).jpg
ObnovaMagnum4t15ccm (Custom).jpg (118.87 KiB) Pogledano 13096 krat
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

:D

Prvi poizkus daljše izvotlene vrtenine... še kar nekako gre na moji DIY stružnici za les:
Priponke
20161218_192733_sm.jpg
20161218_192733_sm.jpg (276.35 KiB) Pogledano 13021 krat
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Božično Novoletni projekt, etiketirka za steklenice:

Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a Krist »

Še v fazi risanja, upam da končam do novega leta.
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 864
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

...
Zadnjič spremenil goodhunting, dne 02 Feb 2017, 20:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a Krist »

goodhunting napisal/-a:Avtoportret?

Gh
Hehe, ne. Mi ni podoben.
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 864
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

...
Zadnjič spremenil goodhunting, dne 02 Feb 2017, 20:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
_NoBoDy_
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 02 Maj 2007, 17:13

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a _NoBoDy_ »

Tony je dobil novo folijo na trup in nove oznake :D
Priponke
15731004_1251069714932123_845770844_n.jpg
15731004_1251069714932123_845770844_n.jpg (145.27 KiB) Pogledano 12767 krat
pidalc
Tekmovalec
Prispevkov: 308
Pridružen: 12 Mar 2013, 20:26

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a pidalc »

Ga delaš za combat? :o :D :D :D
Uporabniški avatar
_NoBoDy_
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 02 Maj 2007, 17:13

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a _NoBoDy_ »

pidalc napisal/-a:Ga delaš za combat? :o :D :D :D
ne, samo za zabavo :D
oldtimer 65
Razpravljalec
Prispevkov: 170
Pridružen: 14 Jul 2012, 14:10
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a oldtimer 65 »

Po načrtu iz revije TIM št.2/2007 sem izrezal merico za špagete :-$ ... da bo za darilo :D/

Slika

Slika
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Srečno 2017 in veliko užitka v vaših modelarskih hobijih!


Iz virtualnega papirja v realnost..tik pred novim letom:
IMG_2018.jpg
IMG_2018.jpg (261.56 KiB) Pogledano 12382 krat
IMG_2010.jpg
IMG_2010.jpg (260.28 KiB) Pogledano 12382 krat
To je bil moj zadnji projekt v 2016. Le kaj nam bo prineslo 2017?
Mitja
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 01 Jan 2017, 17:03, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
URAN8
Freak
Prispevkov: 524
Pridružen: 23 Nov 2004, 22:29
Kraj: Radeče

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a URAN8 »

=D> =D> =D> =D>
LP Andrej
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

:lol: :lol: In: "AKCIJA!"
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Re: Kaj trenutno počnete?

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Mitja, vrhunsko ! Iz tvojih rok iz dneva v dan pade neka noviteta. Ta zadnja se še meni dopade :) A boš izdal tudi kak načrt ?
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...