zoisova štipendija

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

zoisova štipendija

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Ker je sedaj čas za oddajo prošenj za zoisovo štipendijo me zanima nekaj stvari.
V tem hobiju denar zmeraj prav pride, zato me zanima kakšne so kaj moje možnosti oz. če se sploh splača oddati prošnjo.
Pogoja pod katerima lahko oddaš prošnjo sta naslednja;
-povprečje ocen 4,50 ali več, potrdilo od nadarjenosti
-vrhunski dosežki na državni ravni (prva tri mesta)
Moje povprečje ocen je 4.6, vendar ker je preveč takih učencev ki imajo tako povprečje se le to veča(lani je bilo na koncu 4.9). Tako da pod tem pogojem nimam ravno veliko možnosti.
Sem pa na državnem šolskem tekmovanju mladih tehnikov dosegel drugo mesto v kategoriji; rakete s trakom. Državna raven tekmovanja je, prva tri mesta tudi. Zanima me če je že kdo poizkusil na tak način, ter kakšen je bil njegov uspeh?
Jakob :lol:
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ja probej ne, sej ne moreš nič zajebat. Da boš dobil zaradi tega tekmovanja pa dvomim.
Fly it like you stole it!
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Kolikor jaz vem štejejo priznanja iz matematike, slovenščine, angleščine, fizike in kemije in nič več.
Sicer pa vseeno poskusi, mogoče pa tebi uspe.
LP Niko
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Odgovor Napisal/-a klima49 »

V pozivu piše, da je eden od posebnih pogojev za prejemanje štipendije:
izkazati itjemne dosežke na posameznem področju družbenega življenja, med katere spadajo:

-doseženo 1. do vključno 3. mesto oziroma podeljeno zlato priznanje na državnem tekmovanju
-priznanja za najboljše raziskovalne naloge
-nagrajeno znanstvenoraziskovalno, razvojno ali umetniško delo na državni ali mednarodni ravni
-objava znanstvenoraziskovalne naloge v strokovni reviji ali zborniku
-drugi izjemni dosežki v skladu s pravilnikom
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Uporabniški avatar
pan hlastek
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Dec 2006, 18:47
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a pan hlastek »

Evo jaz sem bil par let nazaj 2. na državnem prvenstvu v kategoriji f3j, in je to bilo dovolj. Prav tako sem lani obdržal štipendijo zaradi rezultata, ki smo ga kot ekipa dosegli na svetovnem prvenstvu v kategoriji f3j (2. mesto).
Mislim da se kriteriji glede pridobitve in ohranjanja štipendije ne bi smeli razlikovati, tako da ti priporočam da si urediš potrdilo o rezultatu in ga priložiš vlogi... Izgubiti nimaš kaj!!

Lp jan
There is no need to be Perfect, you just have to have a Vision!!
Uporabniški avatar
yan
Tekmovalec
Prispevkov: 404
Pridružen: 09 Nov 2007, 19:07
Kraj: Vir pri Domžalah

Odgovor Napisal/-a yan »

Mogoče kdo ve ali moraš biti med prvimi tremi v skupnem seštevku za DP ali je dovolj, da si med prvimi tremi na posamezni dirki. Letos sem bil nameč 2x drugi im 1x tretji (DP še ni zaključen) - ali to šteje ali bi moral biti med prvimi 3 v skupnem seštevku ?
LP Jan V.
Team Losi 8)
Buy, drive, crash, fix :P
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

aha. Kakšno potrdilo? Vem da moreš zraven poslati dokaz o dosežku, kot dokaz mislim poslati diplomo, je to premalo?
Jakob :lol:
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Diplome priložiš, važno je le, da so podpisane in poštemplane od tistega, ki ti jih je dal.
Uporabniški avatar
sennheiser
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 19 Nov 2005, 18:37
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a sennheiser »

Lan so kompliceral če si mu 4,5-4,7. povprečje ocen. In priznanja niso pomagala. Tko da je čist odvisno od pogojev, ki jih bodo dal. Tudi če imaš ne vem kakšna priznanja, če bo sreča boš zihr dubu. Zj te diplome itd. če jih upoštevajo je pa drugo. Mejl znaš napisat, pa jim ga pošl ;)
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Malo bolj si preberi pogoje..
Če hočeš uveljavljati pravico do štipendijo na podlagi povprečja ocen, se priznanja ne štejejo zraven.
Jakob :lol:
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Sicer imam pa problem. Na diplomi je samo kopija štemplja in podpisa tako da ne vem. Je to možno dobiti od vodstva tekmovanja?
Jakob :lol:
logar
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 31 Jul 2007, 16:31
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a logar »

Ni ti treba poslati orginal diplom, pošleš lahko kopije, tako da ni to problem.
Uporabniški avatar
sennheiser
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 19 Nov 2005, 18:37
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a sennheiser »

Ubistvu na podlagi samih ocen lahko dobiš sam če maš 5.0 povprečje. Lani pa če je blo povprečje pod 4,8 si mogu imet kakšno zlato priznanje iz šolskih tekmovanj. Vsaj glede na znance, ki so dali prošno za štipendijo. Ti sam pošl use kr maš. Nikol ne veš mogoče pa rata.
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...