Kaj trenutno počnete? 2011

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
scenic
Tekmovalec
Prispevkov: 208
Pridružen: 22 Sep 2008, 10:23
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a scenic »

Razmišljam,kaj je vzrok da med štartom z jadralnim modelom,kar naenkrat poči in ugotoviš da si ustau brez zl.carbon propelerja #-o !
Prop je Aero Carbon 11X6!
A je lahko utrujenost materjala,....
Priponke
Prop.jpg
Prop.jpg (47.47 KiB) Pogledano 2095 krat
Servo lovers
35 K64
Uporabniški avatar
dragonFLY
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 04 Maj 2008, 16:46
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a dragonFLY »

ti povem da maš pretežko roko :lol: :D :D
mribic5
Razpravljalec
Prispevkov: 71
Pridružen: 02 Dec 2008, 21:14

Propeler

Odgovor Napisal/-a mribic5 »

Zna bit da ti je odletel nosni del turbospinerja, ki je potem zadel ob propeler.Tile rdeči iz aluminja menda radi odpadejo če niso dobro prilepljeni.Pri malo trših pristankih se zgodi da se konus malo razmaje, pri naslednjem poletu pa zaradi tega odpade.Jaz jim pomagam s par kapljicami sekundarja.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Vraga meni se pa zdi, da mi je nekdo skuril elevone od letečega krila. Pa bom lahko spet pacal dve uri da bom zbrusil nove in jih oblekel v steklenko... #-o
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
scenic
Tekmovalec
Prispevkov: 208
Pridružen: 22 Sep 2008, 10:23
Kraj: Celje

Re: Propeler

Odgovor Napisal/-a scenic »

mribic5 napisal/-a:Zna bit da ti je odletel nosni del turbospinerja, ki je potem zadel ob propeler.Tile rdeči iz aluminja menda radi odpadejo če niso dobro prilepljeni.Pri malo trših pristankih se zgodi da se konus malo razmaje, pri naslednjem poletu pa zaradi tega odpade.Jaz jim pomagam s par kapljicami sekundarja.
Ja tole bi kr znalo bit :praskam: ,bom razmisliu u tem :-k ,al pa kak drug turbo spiner namontirau :roll: !! Kakšna ideja,link 8-[ !?
Servo lovers
35 K64
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Ravno pokosil travo in oplel dvorišče...proklet plevel :evil:
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Šel svojo pot, bejba pa svojo , sedaj je več časa za modelarstvo :)
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

NA vikendu prebarval mizo in klopce, ki sem jih že en dva tedna brusil :D

Zdej pa zgleda da lahko res na novo grem elevone delat, starih ni nikjer. Grr.
Fly it like you stole it!
ales73
Tekmovalec
Prispevkov: 341
Pridružen: 05 Jul 2009, 19:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ales73 »

Pregledujem kaj je še ostalo uporabno od mojega unikatnega Striroflya.

Pa ravno sem sem spoznal, da je jadranje s takšnim letalom tisto pravo ....

Na vrhu 3 vzpona, na kakšnih 150 m, ko sem bil že pri koncu odvzemanja gasa je nekajkrat čudno trznil.
Sem mislil, ga je dobil kakšen veter, OK, ga probam umiriti, pa gre v spiralo, pa v flutter, zloži krila, itak da komande niso več delale in zelo počasi pada kot helikopter proti tlom.

Sem imel vmes čas še razmišljati, da bi bilo dobro dati karbonski trakec v spoj kril. Pridem do letala in mi že na 10 metrov nekaj zelo smrdi - ko pridem bližje pa vidim, da se je skuril 10 A Turnigy ESC - čisto ga je razteplo, dokler nisem tega videl, sem bil prepričan da sem naredil napako v samem letenju.

Krilo se je res zložilo, ampak skoraj na stiku polovic, tako da bom samo odrezal 5 cm na vsaki strani . Razmišljam, ali bi Lipotu skrajšal balancer konektorje, ali je bolje da ga vržem stran.
Priponke
DSC09549.JPG
DSC09549.JPG (148.31 KiB) Pogledano 2023 krat
DSC09548.JPG
DSC09548.JPG (153.41 KiB) Pogledano 2023 krat
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Kolikor je videti je lipota samo malo osmodilo. Ne bo mu hudega. Bolj naj te skrbi sprejemnik.

lp, Metod
Nč bat, sam žgat...
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Kakšen maš pa pogon? (motor in prop?)

Madona tm nad ono bajtico je nek črn trikotnik, nekam velik avjonov dol pade :D
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
modelarcina
Profesor
Prispevkov: 1038
Pridružen: 18 Jan 2006, 13:30
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a modelarcina »

Ravnokar prisel s polja,kjer smo s kolegi meli kombat trening.
Imel smo se res fajn ce bi bilo tok cut-ou na tekmi bi blo tut fino :ratata: :whistle: :whistle:.

Čakamo še 3 kolege da dokoncajo modele potem bo pa že skoraj kot na tekmi :o :lol: :lol:



lp simon
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

modelarcina napisal/-a:Ravnokar prisel s polja,kjer smo s kolegi meli kombat trening.
Imel smo se res fajn ce bi bilo tok cut-ou na tekmi bi blo tut fino :ratata: :whistle: :whistle:.

Čakamo še 3 kolege da dokoncajo modele potem bo pa že skoraj kot na tekmi :o :lol: :lol:



lp simon
Jset sem pa ravno enga kao kombata pod noč usul,vendar se že popravlja tako da upam na jutri bolj uspešen let.Namreč takoj po startu mi ga je potegnilo v vertikalo,skoraj je naredil luping,nato pa kovit do podna...ugotovitve:težišče za cca1.5cm preveč nazaj,pa višina natrimana malenkost na gor
Uporabniški avatar
modelarcina
Profesor
Prispevkov: 1038
Pridružen: 18 Jan 2006, 13:30
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a modelarcina »

Ja smola...
Drugače tudi sam za prvi polet natrimam model rahlo navzgor za trotlziht da negre takoj v krtovo deželo :oops: :oops:
res pa je da mi ga ponavadi prvič vrže nekdo drug da mam roke pripravljene na heblih...


lp
www.okarbon.eu
ales73
Tekmovalec
Prispevkov: 341
Pridružen: 05 Jul 2009, 19:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ales73 »

T0RN4D0 napisal/-a:Kakšen maš pa pogon? (motor in prop?)
Setup je bil priporočen zas Stiroflya (in sploh ne dvomim, da je OK), edino baterija je bila 3S namesto 2S zaradi težišča , ampak je bil gas omejen v komandi na 70 %, ampak očitno še vedno preveč.
T0RN4D0 napisal/-a: Madona tm nad ono bajtico je nek črn trikotnik, nekam velik avjonov dol pade :D
Saj smo že itak ugotovili, da so tam neki zračni vrtinci pri tleh, samo to je bilo 150m višje, tako da veter ni kriv.
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

Aleš, če si na komandi omejil gas nisi naredil NIČ ker regler ne deluje tako! Deluje na PWM principu, kar pomeni da ves čas teče čez regler poln tok, samo širina pulzov je večja ali manjša.

Važno da se je vse dobro končalo in bo šola za drugič.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

@Coil, ni čisto res. Mislim, je in ni, ampak bolj ni. Kontroler šopa sunke iste napetosti (toka), vendar več gasa = več sunkov napetosti in manj pavze (tok teče dlje časa in greje reči...) Ravno v tem je lepota PWM regulacije, da ne mečeš energije stran tačas ko rabiš malo moči.

Tok bi bil skos enak, če bi zadevo reguliral z uporom, in bi z malo gasa grel samo regulator, namesto da bi energijo zmetal v motor.


@aleš, ti ga malo serješ s temi propelerji oziroma pogonskimi sklopi... Če nekemu sklopu namesto 2 celic uturiš 3 in propeler pustiš enak, boš tok povečal za približno dvakrat. Lahko malo manj, lahko več, ampak to vsekakor ni neka minimalna sprememba. Običajno brez menjave propelerja ne gre, razen če imaš na 2S popolnoma neizkoriščen motor.
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
digidon
Tekmovalec
Prispevkov: 225
Pridružen: 13 Dec 2009, 13:15
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a digidon »

glihkar končal barvno shemo za extro 300s depron/balsa, se keremu dopadne?
Slika
Slika
3D is art painted in the air :)
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

=D> =D> =D> Bo treba pogodbo z Extreme Flight-om podpisat :D





Lp, Marko!
Spektrum DX6i

GB-Models Yak 55M 1.4m
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Preračunavam velikost gum in platišč za moj novi avto.

http://www.carbibles.com/tyre_bible_pg4.html
lp Melly
Uporabniški avatar
sazuman
Tekmovalec
Prispevkov: 272
Pridružen: 19 Sep 2006, 20:31
Kraj: ljutomer
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sazuman »

Moj največji glineni projekt do sedaj je danes dobil končno podobo. Sedaj pa en mesec dolgotrajnega sušenja nato pa v peč.
Priponke
DSC_3414.gif
DSC_3414.gif (149.03 KiB) Pogledano 2013 krat
sazu
Uporabniški avatar
murva
Tekmovalec
Prispevkov: 390
Pridružen: 10 Feb 2011, 17:42
Kraj: Šempas

Odgovor Napisal/-a murva »

nabil "prevelik" :lol: motor na extrico sem se bal da mi urije požarno steno ker ni ne vem kako močna ampak džiiiii Juhej :D komaj čakam da jo spravim u luft :D baje da ne leti dobro od CMpro-ja bomo vidli... povem u kratkem :D
motor je Zenoah ZG20, model je predviden za 8ccm metanol...

še video:
http://www.youtube.com/watch?v=GwP_uM75-FI
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Odgovor Napisal/-a miskolin »

...
Zadnjič spremenil miskolin, dne 13 Nov 2019, 09:36, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
murva
Tekmovalec
Prispevkov: 390
Pridružen: 10 Feb 2011, 17:42
Kraj: Šempas

Odgovor Napisal/-a murva »

ja kaputaž gre lepo gor edino odspodaj je velika odprtina ker glava motorja štrli malo ven... ampak še vedno je kar dobro izpadlo... hehe celice pa ja bi bil že zelo vesel če bi jih v rep tlačil ampak žal ima model zelo težek rep... kaj je edina pomankljivost ker za ta denar je to odlično narejen model. tako da celice so približno 3/4 krila... da pridem procentualno približno 20% ( 1/3) krila z težiščem
Uporabniški avatar
mucy
Freak
Prispevkov: 610
Pridružen: 28 Sep 2007, 17:39
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a mucy »

murva napisal/-a:ja kaputaž gre lepo gor edino odspodaj je velika odprtina ker glava motorja štrli malo ven... ampak še vedno je kar dobro izpadlo... hehe celice pa ja bi bil že zelo vesel če bi jih v rep tlačil ampak žal ima model zelo težek rep... kaj je edina pomankljivost ker za ta denar je to odlično narejen model. tako da celice so približno 3/4 krila... da pridem procentualno približno 20% ( 1/3) krila z težiščem
Kok pa je to teško?

Upam da se zavedaš kaj govoriš.. tale avion bo zajeban ko pes. CMpro=pretežko.. CMpro+overkill motor=pretežko^2.

Ne praš me s kje vem..

pa veliko sreče.

LP
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...