Povej naprej!

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Povej naprej!

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

V Hoferju imajo poceni in dobre plastične škatle z predalniki (imajo tudi priložene pregrade) za samo 8€.
In tudi praktične namizne primeže z gumo za vakuumsko pritrjevanje in montažo ob mizo za 18€. Dobiš dva kosa. :D

Ko sem jaz to kupoval je bilo vse dražje, kvaliteta pa ista. :wink:

Slika

Slika
Zadnjič spremenil Pisaneli, dne 18 Feb 2011, 09:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

Tudi ti brusilniki so ugodni:

HOFER
Slika
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8647
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Pisaneli HVALA !!! Tvoj Povej Naprej je dosegel vsaj ena hvaležna ušesa ... :wink:
Priponke
PrimeĹľ.jpg
PrimeĹľ.jpg (52.04 KiB) Pogledano 30165 krat
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Roberto napisal/-a:Pisaneli HVALA !!! Tvoj Povej Naprej je dosegel vsaj ena hvaležna ušesa ... :wink:
No, to me pa res veseli Roberto. :D Moj namen se uresničuje. :D
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

tudi sam sem šel kupiti tistega večjega tamali pa so mi delovali tako škart :-? sem jih že imel v vozičku pa sem pomislil da raje kupim enega proxxon-ovega ker dva tako ali tako ne rabim.

aja pa še en regal sem naložil, teh ni nikoli preveč

Pa hvala za info.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Pisaneli napisal/-a:Moj namen se uresničuje. :D
Rubrika, ki zasluži vse pohvale. Dobra ideja.
Samo upam, da se ne bo prelevila v nabijalnico postov in brezveznega onegavljenja.


Tudi v Sparu imajo dobro ponudba ročnega orodja ISKRA. Posebno zanimiv ročni baterijski vrtalnik za ceno 19.90€.
Glej katalog stran 18.
SPAR katalog
Lp Rado
Uporabniški avatar
mucy
Freak
Prispevkov: 610
Pridružen: 28 Sep 2007, 17:39
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a mucy »

Mah, tale Hofer ima že 3 leta isto ponudbo, redko kaj novega. Takalo miško mam že 3 leta.. Zadnje čase Lidl raztura. Njihovo PARKSIDE orodje je kar ok, imajo svega i svašta, majo pa v SLO servis, kar tudi ni zanemarljivo..

Pa aja, barve je skor take ko metabo :lol:

Sicer pa Tornado, takle baterijski strojček za 20€ je res stran vržen dnar.
Jest sm se po 5-ih takih odločil in kupil Metabo, zdej mam pa gmh.
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

alesb napisal/-a:Tudi ti brusilniki so ugodni:

HOFER
Pa je to kaj vredno. Rabim drugega, ker mi je zdajšnji odpovedal(ohišje dobilo luft zaradi tresljalev).
Slika
Uporabniški avatar
Žan P.
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Feb 2010, 19:55
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a Žan P. »

Tudi sam sem si v četrtek v Hoferju kupil Digitalno pomično merilo za 9.99€. Do sedaj deluje normalno. Imel sem pa veliko srečo, ker sem vzel zadnji kos iz police.
http://www.hofer-slovenia.si/si/html/of ... _20296.htm
Lahko pa rečem, da poceni orodje ni ravno slabo orodje. V inter diskontu sem kupil vibracijski brusilnik in je delal ko urca. Skratka delal je dlje kot vibracijski brusilnik black&decker.
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Si lahko malo bolj natančen kateri brusilnik iz interdiskonta si nabavil.
Slika
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Tudi jaz imam skoraj vso orodje iz hoferja- Workzone. Izdelki so res ugodni, ampak je potrebno paziti kaj kupiš. Enostavni izdelki kot so pile, noži, ele. šubler, cvinge so super izdelki glede na ceno in zdržijo zelo dolgo. Problem so kakšni mehanski izdelki kot so npr. orodje za kovičenje... Ti nikakor ne delujejo tako kot bi morali.

lp, Metod
Nč bat, sam žgat...
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8647
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Pisaneli, še enkrat HVALA za tvojo informacijo. Z manjšimi spremembemi = 3 vijaki + podložna plošča = je izdelek postal točno tak, kakršnega sem si želel
=D> =D> =D>
Priponke
KonÄŤni1.jpg
KonÄŤni1.jpg (73.31 KiB) Pogledano 29812 krat
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

@Roberto kakšne spremembe pa si izvedel? Lahko poslikaš, oziramo malo več poveš?

hvala
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8647
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Prva sprememba, trije vijaki, od katerih sta dva vidna na zgornji sliki, predvsem nadomestita potrebo po nesigurni (?) vakumski pritrditvi na delovno površino. Druga spremememba, plošča na katero je z vijaki fiksiran primež, pa je namenjena predvsem temu, da je primež ob preveliki gneči na delovni mizi še vedno odstranlijv.
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
krucifix
Razpravljalec
Prispevkov: 53
Pridružen: 17 Feb 2011, 16:08

Odgovor Napisal/-a krucifix »

U hoferju od 24.2 imajo brusilnike za 24,90 € imajo pa za suho in mokro brušenje =)
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Za vse, ki imate na telefonu/dlančniku operacijski sistem Android, danes sem se nekaj igral in odkril nekaj modelarskega :lol:
Gre za simulator letenja pod imenom " Leo's RC simulator", najlažje ga dobite tako, da v Market-ov iskalnik vpišete RC simulator :)

http://www.leobueno.net/LeoRCAndroid.ht ... RC_ANDROID
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Odgovor Napisal/-a jannyy »

blaž berden napisal/-a:Za vse, ki imate na telefonu/dlančniku operacijski sistem Android, danes sem se nekaj igral in odkril nekaj modelarskega :lol:
Gre za simulator letenja pod imenom " Leo's RC simulator", najlažje ga dobite tako, da v Market-ov iskalnik vpišete RC simulator :)

http://www.leobueno.net/LeoRCAndroid.ht ... RC_ANDROID

=D> =D> hudo :D
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
Uporabniški avatar
mucy
Freak
Prispevkov: 610
Pridružen: 28 Sep 2007, 17:39
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a mucy »

Proti temule simulatorju je pa FMS HD simulator :lol:

Je pa lepo da se vsaj trudjo..

LP!
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

Na posojo sem dobil komplet na sliki...
Naj bi se šlo za hobi kakovost (to sem pričakoval) a ko rokujem z orodjem me ta ne navdušuje prav dosti!
Sicer naredi delo do konca a veliko bolj počasi kot bi to lahko naredil s podobnim orodjem druge znamke.

Ko sem prvič zlomil šajbo nisem vedel, da je nadaljevanje z delom onemogočeno.
Brusil sem, dokler se šajba razletela (vedno nosim vso zaščitno opremo).

Rezultat:
Skrivil sem vpenjalno glavo. Uporabil sem drugo šajbo,drug nastavek zanjo in tudi pušo ki gre v vpenjalno glavo....Še vedno je vse po strani :-?

Sedaj vedno ko menjam rezalno orodje porabim nekaj časa, da jo z kleščami "nacentriram" in lahko delam ne moteno.
Ko zamenjam sveder je zopet vse po starem.

NE PRIPOROČAM!
Priponke
400x600_TplastMultishlaif010031361.jpg
400x600_TplastMultishlaif010031361.jpg (200.03 KiB) Pogledano 28920 krat
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Zato je bolje dat 20€ več in kupiš malo boljšo zadevo, brez takega mini brusilnika si modelarstva sploh ne predstavljam, non stop ga uporabljam :lol:
Šajba se sicer zlomi tu pa tam, pa kaj to je potrošni material :)

Sicer sem prvo res kupil neko kitajsko zadevo in sem imel težave z krivljenjem in metanjem glave iz centra, na koncu je zakadil motor, v moji delavnici pa od takrat brni proxxon :wink:
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
MatejMusic
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 06 Apr 2009, 14:53
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a MatejMusic »

brejker napisal/-a:Na posojo sem dobil komplet na sliki...
Naj bi se šlo za hobi kakovost (to sem pričakoval) a ko rokujem z orodjem me ta ne navdušuje prav dosti!
Sicer naredi delo do konca a veliko bolj počasi kot bi to lahko naredil s podobnim orodjem druge znamke.

Ko sem prvič zlomil šajbo nisem vedel, da je nadaljevanje z delom onemogočeno.
Brusil sem, dokler se šajba razletela (vedno nosim vso zaščitno opremo).

Rezultat:
Skrivil sem vpenjalno glavo. Uporabil sem drugo šajbo,drug nastavek zanjo in tudi pušo ki gre v vpenjalno glavo....Še vedno je vse po strani :-?

Sedaj vedno ko menjam rezalno orodje porabim nekaj časa, da jo z kleščami "nacentriram" in lahko delam ne moteno.
Ko zamenjam sveder je zopet vse po starem.

NE PRIPOROČAM!
Totalna katastrofa je tale set od Iskre!!!!!!!!! 1x sem moral podaljšek menjat že v štartu, glava tudi katastrofa, pribor je še za prežvet...
Skratka 14 dni kasneje sem šel po Proxxona, to je to, dela kot šus, Obratov več kot dovolj, glava je pa itak v nulo!
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Sam uporabljam mašinco od Dremla... kaj naj rečem... noro! :) Mogoče so dragi originalni dodatki, se pa le ti dobijo zelo poceni kot cel set (dvesto dodatkov?!) v Interdiskontu za drobiž. Sicer je to bolj škart roba, ampak se da porabit. :) Mašinca je zmerom vštekana v štrom in obešena na stojalo. Tako je vedno pri roki.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ma iskra ima veliko takega šrota vmes, da ni za nikamor. Pod nivojem najcenejšega orodja iz interdiskonta. #-o

Da se ti glava povije zaradi rezanja s poškodovano šajbo mora bit res čunga lunga vse. Sam sem na takšnem kitajcu rezal z doma narejeno štirikotno "šajbo", pa ni bilo takšnih problemov... Je pa kmalu šla regulacija, potem pa po nekaj letih tudi stikalo. Sedaj pa na Dremlu, brez pritožb. (o cenah njihovih dodatkov pa ne bi, ker stane pet šajbic za kovino več tisti 200 delni kompleti #-o



Mimogrede, kdo ve, kam se mi najbolj splača pogledat za kompresor? V osnovi gledam zaradi airbrusha, ampak mislim da bo najmanj komplikacij če vzamem eno domači mojster 24l varjanto, zna še za kaj drugega priti prav... Morda kak nasvet česa se izogibati, če drugega ne :D
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
letalko
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:25
Kraj: PREBOLD
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a letalko »

Jst mam iskrinega že več kot 10 let pa dela perfektno. Je pa res rdeče barve kar pomeni bol profi orodje: Zavrti se na 36ooo obratov ter je 135 W. Potrebno bo na njemu v nadalje samo ležaje zamenjat :wink:
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Včeraj so v naši občini bili od interdiskonta in sem kupil tole; www.interdiskont.si/vsi-izdelki/izdelek.aspx/i6033
Danes sem jo malo potestiral in mi je zadeva kar všečna napram ostali dražji krami. Sem bil pred obiskom diskonta v neki tehnični trgovini in so imeli fen na vroč zrak za 55 evrov, kateri je imel slabo manualno resolucijo nastavljanja temperature(po 50 in več stopinj) in je temperaturo komaj da prikazovalo z signalnimi lučkami. Salabo mi je postalo ob navedeni ceni in sem rekel hvala ter adijo in šel po zgoraj omenjeno pištolo. Ta ima zadaj majhen digitalen zaslonček ter zelo občitljivi tipki plus in minus. S stikalom kjer se izbira pretok zraka imaš na enki z 300l/min konstantnik 50 stopinj celzija(odlično za sučenje lasišča), na dvojki imaš ravno tako pretok 300l/min ampak imaš stopenjsko regulacijo po 10 stopinj od 70 stopinj celzija(še sprejemljivo za lase) do 600 stopinj celzija. Podobno je na zadnji stopnji z največjim pretokom zraka. Na zaslonu se da lepo prebrati številke, zraven števil pa s pomočjo puščic dol/gor izpisuje korigiranje termostata. Tako vidiš kdaj se je temperatura poravnala z nastavljeno. Npr. iz 100 zavrtiš na 150 termostat se poravna nazaj na 100 ter puščica navzgor kaže korekcijo in zraven se povišuje številka dokler ne pride do izbrane temperature kjer puščica ugasne in le občasno potem korigira.
Slika
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...