Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Pazljivo je treba pregledati vse opcije, preden klikneš "plačam" :)
Pride lahko do ekstremnih razlik. Na primer ena "krneki" kamera za 35,87€, pa pride poštnina lahko še dodatnih 153,44€... 8-[ :-k #-o ](*,)
Ni mi jasno, zakaj ti bi paket prišel z DHL, če je izbrana opcija "brezplačna poštnina".
Priponke
opcije.jpg
opcije.jpg (28.83 KiB) Pogledano 11135 krat
Uporabniški avatar
Mr.47
Razpravljalec
Prispevkov: 68
Pridružen: 31 Avg 2008, 08:11
Kraj: Dolenja Trebuša

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a Mr.47 »

Pred pol leta sem imel enak problem s paketom iz HK-ja.DHL sem moral pooblastiti da je v mojem imenu Carinski pošti dostavil podatke o mojem nakupu. DHL zaračuna stroške bančne garancije,ker oni plačajo tvoje carinjenje in dajatve. Na koncu seveda plačaš DHL-u vse dajatve carini +omenjeno bančno garancijo.
Uporabniški avatar
modelarr
Freak
Prispevkov: 491
Pridružen: 06 Feb 2010, 13:22
Kraj: Kočevje

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a modelarr »

Mr.47 napisal/-a:Pred pol leta sem imel enak problem s paketom iz HK-ja.DHL sem moral pooblastiti da je v mojem imenu Carinski pošti dostavil podatke o mojem nakupu. DHL zaračuna stroške bančne garancije,ker oni plačajo tvoje carinjenje in dajatve. Na koncu seveda plačaš DHL-u vse dajatve carini +omenjeno bančno garancijo.
Točno tako. Moj namen je bil le opozoriti, da ne bo še kdo plačal tako neumnost.
Lahko pa poizkusite, pa spotem sporočite kako je šlo.
Tole sem naročil:
http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 30669.html
Kje tule piše, da bom moral plačati še bančno garancijo?
Še račun:
Slika
Kr neki !!
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a tintek »

Čakam paket iz KH (EU) baje je dostavljen nekje pri sosedu :grrrrrrrrrrr:

Ne vem če mi je že kdaj gls pripeljal paket na dom, čeprav so stari starši vedno doma, sosed pravi da se je navadil in da pri njem pušča pakete za cel zaselek.

Sem klical na gls pa pravijo da je to njihova praksa če se sosed strinja, aha sem rekel torej naročnik nima nobene besede tukaj, a ne to pa ne... ni se mi dalo prepirat z nič krivo gospo ampak mi je res tečno to. ](*,)

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
findme
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 01 Okt 2015, 14:22

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a findme »

modelarr napisal/-a:
Mr.47 napisal/-a:Pred pol leta sem imel enak problem s paketom iz HK-ja.DHL sem moral pooblastiti da je v mojem imenu Carinski pošti dostavil podatke o mojem nakupu. DHL zaračuna stroške bančne garancije,ker oni plačajo tvoje carinjenje in dajatve. Na koncu seveda plačaš DHL-u vse dajatve carini +omenjeno bančno garancijo.
Točno tako. Moj namen je bil le opozoriti, da ne bo še kdo plačal tako neumnost.
Lahko pa poizkusite, pa spotem sporočite kako je šlo.
Tole sem naročil:
http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 30669.html
Kje tule piše, da bom moral plačati še bančno garancijo?
Še račun:
Slika


DHL si lahko to privošči ker so pač eni izmed redkih svetovnih logistov s hitro poštnino, ki sodelujejo praktično z vsemi večjimi trgovci po svetu. Meni osebno je cca 5 dni dostavnega roka iz kjer koli na svetu vredno tistih dodatnih 10€. Če stvar ni prioriteta pač izberem free shipping in čakam. Lako bi rekel da se DHL drži znanega pregovora: "Time is money". :)
Kje pa piše, da je to dodaten strošek na njihove storitve pa forum verjetno ni pravi naslov za to, oz. boš porabil veliko več časa kot pa če pokličeš na DHL.
tintek napisal/-a:Čakam paket iz KH (EU) baje je dostavljen nekje pri sosedu :grrrrrrrrrrr:

Ne vem če mi je že kdaj gls pripeljal paket na dom, čeprav so stari starši vedno doma, sosed pravi da se je navadil in da pri njem pušča pakete za cel zaselek.

Sem klical na gls pa pravijo da je to njihova praksa če se sosed strinja, aha sem rekel torej naročnik nima nobene besede tukaj, a ne to pa ne... ni se mi dalo prepirat z nič krivo gospo ampak mi je res tečno to. ](*,)

LP
Sam sem imel take izkušnje samo prvič. Potem pa sem se s kurirjem lepo in vljudno pogovoril in od takrat naprej me paket vedno čaka doma. Kje sem dobil njegovo številko? Poklical na GLS vprašal za kontakt kurirja na mojem "rajonu" in enostavno rešil zadevo. Kadar imam sam težave se vedno spomnim na to, da so v večini primerov zadeve veliko bolj enostavne kot se mi zdi.

LP
https://www.youtube.com/channel/UCYH9ncSgf6BTqFBV-f9YDcA
Uporabniški avatar
modelarr
Freak
Prispevkov: 491
Pridružen: 06 Feb 2010, 13:22
Kraj: Kočevje

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a modelarr »

findme napisal/-a:
DHL si lahko to privošči ker so pač eni izmed redkih svetovnih logistov s hitro poštnino, ki sodelujejo praktično z vsemi večjimi trgovci po svetu. Meni osebno je cca 5 dni dostavnega roka iz kjer koli na svetu vredno tistih dodatnih 10€. Če stvar ni prioriteta pač izberem free shipping in čakam. Lako bi rekel da se DHL drži znanega pregovora: "Time is money". :)
Kje pa piše, da je to dodaten strošek na njihove storitve pa forum verjetno ni pravi naslov za to, oz. boš porabil veliko več časa kot pa če pokličeš na DHL.
Kot vidim nisi razumel mojega namena posta. Naj razložim, Upam, da ti bo potem jasno, da tega nisem napisal zaradi tega, ker bi hotel blatit DHL, ampak, da opozorim ostale forumaše na dodaten strošek pri naročilu iz tujine.
Napisal sem, da sem klical na DHL. Ko sem klical prvič, mi je možakar tam povedal, da gre za zavarovanje paketa. Nato sem kontaktiral še kitajce, ki so mi povedali, da paket tako ali tako zavarujejo že oni in naj ponovno prosim DHL za pojasnilo. Poslal sem jim mail ter priložil še kaj so napisali kitajci.
Naslednji dan so me klicali iz DHL-a in povedali, da mi je njihov operater narobe razložil, češ da gre za plačilo bančne garancije in ne za zavarovanje. Prav tako mi je možakar tvezil, da tako zaračunajo vse pošte, kar pa 100% ni res. Glede tistih tvojih dodatnih 10€ pa lahko rečem, da si usekal čisto mimo. Vsi naročujemo izdelke iz dalnje tujine le zato ker je tam ceneje. Se pravi, če naročim izdelek, ki gre preko DHL-a v vrednosti 25€ in še dodatnih 18€ za bančno garancijo +DDV-kaj praviš ? Se splača? Paket je bil na poti 12dni in ne 5!!!!
Torej še enkrat pišem:
Bodite pozorni pri izbiri pošte, da ne pride do prevelikih stroškov, kot v mojem primeru.
Morda sem komu pomagal kaj prišparati. Tak je bil namen.
LP
Kr neki !!
Uporabniški avatar
findme
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 01 Okt 2015, 14:22

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a findme »

modelarr napisal/-a:...
Morda sem komu pomagal kaj prišparati. Tak je bil namen.
LP
Tudi moj namen je bil pomagat ostalim modelarjem, ki imajo težave z dostavnimi službami....
LP
https://www.youtube.com/channel/UCYH9ncSgf6BTqFBV-f9YDcA
Uporabniški avatar
Andreo29
Freak
Prispevkov: 897
Pridružen: 13 Avg 2007, 20:43
Kraj: Nova Gorica

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a Andreo29 »

A je to res ali v HobbyKingu le ne vedo in potem vedno dopišejo?
parcelSize.png
parcelSize.png (80.86 KiB) Pogledano 10687 krat
Na Pošti piše:
Velikosti in masa
Največja dovoljena masa paketa je 30 kg (za Hrvaško in Srbijo je dovoljena masa 50 kg). Največje dovoljene velikosti paketa: stranica paketa ne sme preseči 1,5 m oziroma seštevek dolžine in največjega obsega (ki ne sme biti merjen po dolžini) ne sme preseči 3 m.
Andreo
klemenmo
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 31 Maj 2011, 21:32
Kraj: MKV-Vrhnika

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a klemenmo »

Tudi sam sem imel enak problem iz HK-EU skladišča. Nisem jim mogel dokazati da naša pošta nima teh imejitev in sem moral naročilo spraviti v 2 pošiljki (in imel s tem posledično dvojno poštnino)...

lpk
lp Klemen
Uporabniški avatar
Andreo29
Freak
Prispevkov: 897
Pridružen: 13 Avg 2007, 20:43
Kraj: Nova Gorica

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a Andreo29 »

Hvala za odgovor.
Ampak, kako naj dam en model na pol ](*,) :-k. Hm...
Lp,
Andreo
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

....1420X550X380,sem malo nazaj normalno dobil,edina razlika,ki sem jo opazil je da gredo male pošiljke Nizozemska Avstrija in k mam,te večje pa spotoma zavijejo še v Nemčijo in to traja par dni dodatka...kdo bo kitajca razumel...?
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a Krist »

Se je že komu zataknil paket iz EU skladišča Hobbykinga?
Meni so kmalu po naročilu poslali, da je paket oddan in dodali tracking številko, na začetku sem pač videl, da je informacija s strani GLS sprejeta ampak da paketa še nimajo, ponavadi dobijo paket še isti dan ali nakjasneje naslednji... Pri meni pa po enem tednu nič sprememb, kontaktiram podporo, in mi ves čas ponavlja eno in isto, da moram počakat 14 delovnih dni in če do takrat ni paketa, gredo v poizvedbo. seveda mine ta čas in potem novo presenečenje. Odprli so preiskavo, ki bo trajala 2-4 tedne in če se ne reši po 4 tednih, dobim denar nazaj....
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Odprli so preiskavo, ki bo trajala 2-4 tedne in če se ne reši po 4 tednih, dobim denar nazaj....
Žal ta preiskava je nateg.Vse živo so zahtevali od mene podatke iz nalepke paketa,ki ga nisem videl,jaz naj bi moral od dhl-ja iskat podatke,vmes je hotel še sliko paketa in točno težo.....očitno se pogovarjaš vedno z drugim Kitajcem,ki ti nekaj bluzi na kitajskem in še sam ne ve kje je Nizozemska,na Nizozemskem sploh ni firme je samo poverjenik ki ti posreduje robo,brez EU računa.........stvar se je rešila ko sem mu povedal, da so to dolžni oni uredit moja zadeva je edino, da jih prijavim na paypal......
Slika
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Morda se ti paket duši tukaj:
http://www.rtvslo.si/crna-kronika/foto- ... ije/398554

Mene malce zgornja novica o požaru skrbi, ker bi jutri..pojutrišnjem moral dobiti en paket.. :-k :-k :-?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a Krist »

AlesZ napisal/-a:
Odprli so preiskavo, ki bo trajala 2-4 tedne in če se ne reši po 4 tednih, dobim denar nazaj....
Žal ta preiskava je nateg.Vse živo so zahtevali od mene podatke iz nalepke paketa,ki ga nisem videl,jaz naj bi moral od dhl-ja iskat podatke,vmes je hotel še sliko paketa in točno težo.....očitno se pogovarjaš vedno z drugim Kitajcem,ki ti nekaj bluzi na kitajskem in še sam ne ve kje je Nizozemska,na Nizozemskem sploh ni firme je samo poverjenik ki ti posreduje robo,brez EU računa.........stvar se je rešila ko sem mu povedal, da so to dolžni oni uredit moja zadeva je edino, da jih prijavim na paypal......
Mene je tudi pošiljal v preverjanje na gls center. Bom odprl dispute na paypalu... Ne mislim čakat v nedogled. Po tistem sem naročil še dva paketa in en je bil dostavljen v 4 dneh, drugi bo pa jutri pri meni, ravno tako v 4 dneh. Najbolj me jezi, ker to ni ravno paketek, ampak 7kg težak...
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Krist napisal/-a:
AlesZ napisal/-a:
Odprli so preiskavo, ki bo trajala 2-4 tedne in če se ne reši po 4 tednih, dobim denar nazaj....
Žal ta preiskava je nateg.Vse živo so zahtevali od mene podatke iz nalepke paketa,ki ga nisem videl,jaz naj bi moral od dhl-ja iskat podatke,vmes je hotel še sliko paketa in točno težo.....očitno se pogovarjaš vedno z drugim Kitajcem,ki ti nekaj bluzi na kitajskem in še sam ne ve kje je Nizozemska,na Nizozemskem sploh ni firme je samo poverjenik ki ti posreduje robo,brez EU računa.........stvar se je rešila ko sem mu povedal, da so to dolžni oni uredit moja zadeva je edino, da jih prijavim na paypal......
Mene je tudi pošiljal v preverjanje na gls center. Bom odprl dispute na paypalu... Ne mislim čakat v nedogled. Po tistem sem naročil še dva paketa in en je bil dostavljen v 4 dneh, drugi bo pa jutri pri meni, ravno tako v 4 dneh. Najbolj me jezi, ker to ni ravno paketek, ampak 7kg težak...
To vlečejo da mine zastaralni rok na PP, potem pa ti reče odprite dispute na PP..Ko odpreš dispute pa začne z nesmisli da ne morejo odpret preiskave in da moreš preklicat dispute..
Meni se je zgubil manjši paketek(iz eu nl z tapoceni poštnino) in je trdil da ker je ta poštnina niso dolžni nič vračat sem se še malo preganjal potem pa odprl dispute in sem celo predlagal da mi vrnejo vrednost v obliki bonusa-poštnina, so še neki bluzili sem samo napisal da sem pripravljen počakat do roka za escalate če paket slučajno pride...Vmes še nekaj for-ne moremo vrnat ker je odprt dispute itd...Ko so vidli da iz te moke ne bo kruha, so 2 dni pred escalate rokom refundali...Na srečo se to dogaja bolj redko...

Je pa dhl vsake toliko malo hecen..Paket mi je par dni vozil v dostavo in potem nazaj v skladišče, konec tedna pa me kličejo z dhl centra da se ne da dostavit kao neki z naslovom pa da ni tel.št.. Sem potem ko sem dobil pogledal na paket in je bila gor hk nalepka z vsemi podatki..Potem enkrat isto v dostavi pa nazaj pa kličejo z centra če sem bil doma...Sicer ok večina pride bp..
Zadnjič spremenil mihec87, dne 21 Jul 2016, 11:26, skupaj popravljeno 2 krat.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Kaj pa vem... :-k

18. naročil (NL), danes dobil pred vrata. Tretji dan.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Mate pa eni očitno veze,18tega ob dveh sem naročil,pa je bila pošiljka včeraj zvečer v Austriji,sem pogledal,prag je prazen,pa živim v takorekoč centru EU
Slika
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Gls verjetno ne dela čez vikend ali ?
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a Krist »

mzakelj napisal/-a:Gls verjetno ne dela čez vikend ali ?
Ne, samo med tednoom
mdr
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 25 Nov 2007, 14:56
Kraj: Bloke

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a mdr »

Hrvaski ovinek.jpg
Hrvaski ovinek.jpg (11.43 KiB) Pogledano 10260 krat
Očitno so si tudi paketki iz HK zaželeli malo dopusta v sosednji Hrvaški :)

Trenutno je paket v carinskem postopku (kljub temu, da je vrednost pod 22€, kar je jasno označeno na obrazcu CN22/23). Ima kdo kakšno idejo, kaj je po tem sistemu pregledovanja pošiljk potrebno imeti na paketu, da ti ga sprostijo brez postopkov?
Tokrat imam s carino same probleme :D Poleg tega, da so napačno napisali moj naslov, ko so mi pošiljali obvestilo, jim tudi spletna stran za online predložitev dokumentacije ne deluje pravilno...

lpM
Slika
I belive I can fly...
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Glede poslovanja GLS-ja in verjetno vseh ostalih hitrih dostavnih služb;
Vedno ne-dostavo reklamira naročnik dostave, kar pomeni pošiljatelj. Reklamacija oz. iskanje pošiljke nima veze plačilnimi povezavami med naročnikom in pošiljateljem. To so samo bučke pošiljatelja, ker se mu (verjetno) ne da ukvarjati z reklamiranjem in prerekanjem s špedicijami.

Prejemnik mora vse reklamacije pošiljati na pošiljatelja pošiljke, tudi če gre za poškodovano pošiljko. V tem primeru je potrebno zahtevati zaznamek ob prevzemu, ki ga MORA napisati kurir oziroma tisti, ki pošiljko predaja.

Imam dnevno preko 20 paketov, ki za nas jih dostavlja GLS in :evil: ](*,) ter njihovega :whistle:
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a Krist »

Se je zadeva rešila v mojo korist. Pač odprl sem dispute na paypalu in potem so zadevo pohitrili,dan pred rokom pa sem zadevo predal paypalu, ki je na koncu rešil v mojo korist. Sicer mi ni jasno, kako se zgubi 7kg težak paket,... Umes so celo trdili pri HK, da je bil paket dostavljen.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Umes so celo trdili pri HK, da je bil paket dostavljen.
....lahko je bil,samo kam je pa vprašanje.Pri nas se je zgubila zdravniška kartoteka z vso dokumentacijo.Pošiljatelj jo je poslal,pošta je po poizvedbi trdila da jo je oddala naslovniku.......po treh mesecih je priromala nazaj k pošiljatelju......ja pošta jo je oddala,tri ulice naprej v sosedji center....vsi podpisi so bili na povratnici.....nihče se ni vsaj opravičil...
Slika
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Iz DX bi rad naročil eno baterijo. Problem je, ker jih zaradi varnosti ne pošiljajo v Slovenijo.
Mogoče kdo ve kje za kakšno drugo opcijo?
http://www.dx.com/p/replacement-3-7v-10 ... ack-370600
LP David
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...