Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

JATO napisal/-a:
Kralj Luka napisal/-a:Mi lahko kdo pove kje se sledi pošiljki s kitajske saj ko kliknem kodo za sledenje ki se nahaja zraven naročila mi odpre neko stran in zahteva naj vpišem kodo. Kode n morem vpisat saj je predolga in če naredim po zgledu na tej strani mi ne dobi nič http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/gen ... 14938384HK
Potrdi z Enter (brez vnosa - polje pusti prazno) in dobil boš tole:
The tracking result of the item (RB014......HK) is presently not available. Please try again later.

Traja kar nekaj časa preden dobiš pravi status o pošiljki. :wink:
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

No bom še sam malo pojamral, nekje novembra 2010 sem naročil en 3ch heli komplet z oddajnikom (saj veste tiste igrače) no helija še kar ni, mi pa zatrjuje trgovec da je poslal novega 28. januarja 2011 katerega tudi še ni.

Trgovec je imel že malo morje prodanih helijev in dober feedback tako da ne vem kaj bi lahko šlo narobe, sicer je vrednost 15€ pa me vseeno firbec matra ali bom sploh dobil kak heli ali pa celo 2 ;)

Podobna izkušnja se mi je zgodila in tako sem dobil dva artikla le z obupno zamudo tako da upam da se izkušnja ponovi.
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Jaz za izgubljene pakete sumim da so v bistvu bili okradeni in zgodba je tam zaključena. Sem imel primer, da sem dobil prazen paket in je bila na strani luknja.
Slika
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

Danes sem hotel slediti paketu iz HK in še vedni ni nobenih podatkov o njem čeprav sm dobil mail da je bil poslan že 3 dni nazaj. Ali ima še kdo podobne težave ?? In ali se da slediti še s kakšne truge strani ali le prekonjihove pošte ??
Lp Luka
pipo
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 19 Jan 2011, 21:39
Kraj: MB

Odgovor Napisal/-a pipo »

lahko traja tudi do 1 teden, preden boš lahko sledil pošiljko...

brez straha, bolj počasi gre to pri kitajcih
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ma tko jim bolj redko uspe v 3 dneh sploh zadevo vnest na pošti. Počakaj še par dni pa se bo pojavila v evidenci. :)
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Pohvale trgovinam, za zelo hitro reakcijo od naročila do dostave na dom :

- Fastlad perpormance
- Infinity hobby
- Cyberheli ( ki ga pa na žalost ni več )

Pahvalil bi še fabrike ki so mi unčikovito in hitro reševale probleme in reklamacije

Scorpion brushless motors
MKS servoti

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

no ne boste verjeli danes sem dobil heli, ki je bil poslan novembra 2010, čkatla je popolnoma sploščena in kuverta raztrgana a heli je nedotaknjen ;)

Gor je bila še nalepka opravljen carinski postopek... res ne vem kje se je stvar zadrževala toliko časa :-k

V hk pa tudi traja že 3 dni pa še vedno niso odposlali ampak dobro saj jim piše da ne morejo priti na zeleno vejo.

Ko pa sem naredil zadnje naročilo mi je nekaj čudno seštevalo poštnino saj mi je računalo dražjo (registred 300g) četudi sem izbral cenejšo, potem ko mi je uspelo plačati z nižjo poštnino sta se mi v mojem profilu pojavili dve naročili eno cenejše (plačano) in eno dražje (ne plačano) zanimivo nikoli se mi še ni zgodilo kaj podobnega, neplačano sem potem izbrisal in preklical zdaj zgleda tako kot bi moralo biti, pa da vidimo.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

Kako se sledi pošti ko enkrat zapusti hong kong ??
Lp Luka
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Klikneš na povezavo polek naročila. : )
Fly it like you stole it!
pomar
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 08 Okt 2010, 08:37
Kraj: okolica Ptuja

Odgovor Napisal/-a pomar »

Naročil dve pošiljki iz HK. Za obe sem plačal poštnino International (registered) air mail. Eno pošilko so poslali preko SWISS POST spremljam lahko samo do Zuricha čeprav je pošilka že nekaj dni na carini..Drugo pošiljko so poslali preko HONGKONG POST. Tega mislim da sploh ne moreš spremljat.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

LAhko vidiš kdaj so dobili na pošto, in kdaj so odposlali iz pošte. Zadnje čase traja 2 tedna, da se sploh pojavi na pošti, pa potem še 1 teden preden odpošljejo. :) Spet neke počasnostne rekorde podirajo.
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

pomar napisal/-a:Naročil dve pošiljki iz HK. Za obe sem plačal poštnino International (registered) air mail. Eno pošilko so poslali preko SWISS POST spremljam lahko samo do Zuricha čeprav je pošilka že nekaj dni na carini..Drugo pošiljko so poslali preko HONGKONG POST. Tega mislim da sploh ne moreš spremljat.
Hvala

Samo tako slabih izkušenj kot mam s HK trgovino in njihovo pošto še nisem imel :evil:
Lp Luka
Uporabniški avatar
nitrometan
Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: 18 Jul 2010, 14:36
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a nitrometan »

Baje da so imeli v tistih koncih kitajsko novo leto. Jaz tudi na robo čakam že dobre tri tedne :) :roll:
NE KLIČ HUDIČA !!!

It just MIGHT be IDIOT RESISTANT but NOTHING is IDIOT PROOF !! :lol:

LP Andraž
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

Sploh ni problem v čakanju (stvari ne rabim nujno) problem je v tem da ko sem prvič naročil pri njih je pošiljka čudežno izginila (čakal sem 2 meseca nisem izbral registred parcel) vsaka 2 tedna sem jim poslal mail v katerem sem spraševal kaj se je zgodilo z mojo pošiljko (na odgovor sem ponavadi čakal 3 dni). Njihov odgovor je bil vedno da je pošiljka v tranzitu. Ko pa sem zahteval naj mi prek maila posredujejo potrdilo o poslani pošiljki mi niso več odgovorili. Nakar se mi utrgalo in sem jim poslal mail, da bom na vse forume napisal kako nesposobna je njihova trgovina in da jih bom prijavil na paypal. Nakar sem dobil v roku 1 ure odgovor da je bila pošiljka vrnjena v njihovo skladišče in so mi v vrednosti naročila dodelili bonus točke.
Lp Luka
marolt55
Tekmovalec
Prispevkov: 389
Pridružen: 29 Avg 2010, 14:49
Kraj: Preserje pri Radomljah

Odgovor Napisal/-a marolt55 »

Zanima me kakšne so dajatve na Lindingerju (poštnina, davek?...).
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Marolt med državami ki so v EU ne plačaš davka ter carine.

Pri zamujanjo bodite pozorni na 45dnevni rok za pritožbe na paypal ter ebay prav tako primera ne zapreti dokler ne dobite robe ali pa denarja, namreč ko primer enkrat odpreš ter zapreš ga ni več možno odpreti(ob odprtju primera pa prodajalci ponavadi ratajo medeni da bi čimprej zaprli primer).Po tem roku si bolj kot ne nimate pomagat s čim.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
marolt55
Tekmovalec
Prispevkov: 389
Pridružen: 29 Avg 2010, 14:49
Kraj: Preserje pri Radomljah

Odgovor Napisal/-a marolt55 »

koliko pa je potem poštnina iz Lindingerja
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

6€, zastonj za naročila nad 100€.
Fly it like you stole it!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

T0RN4D0 napisal/-a:6€, zastonj za naročila nad 100€.
Belgium, Denmark, Luxembourg, Netherlands, Slovakia, Slovenia, Czech Republik, Hungary, Finland, France, Great Britain, Italy, Spain, Sweden
Deliveries:
cash in advance,MC,Visa

Additional delivery:
catalogue-and shoparticles will be delivered free from a sum of 10€ on.

Delivery conditions: 6€ fixed shippingcosts; Free of charge and shipping costs from an ordervalue of 90€ on.
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Odgovor Napisal/-a belovic »

pomar napisal/-a:Naročil dve pošiljki iz HK. Za obe sem plačal poštnino International (registered) air mail. Eno pošilko so poslali preko SWISS POST spremljam lahko samo do Zuricha čeprav je pošilka že nekaj dni na carini..
Kako dolgo je trajala v tvojem primeru pot iz Zuricha v SLO? Meni je kao 4.3. poslan paket iz Zuricha sedaj pa ze 10 dni ne duha ne sluha o njem.. Avioni pa prizemljeni :(
Uporabniški avatar
vidx
Profesor
Prispevkov: 1048
Pridružen: 26 Jan 2005, 21:27
Kraj: koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vidx »

veliko naročam na ebayu iz kitajske in 25.oktobra 2010 sem naročil 2 paketa v skupni vrednosti okoli 40€ in do sedaj nisem dobil nič!! #-o
vse pakete naročene pred tem datumom in za tem datumom sem že dobil tista dva (naročena pri dveh različnih prodajalcih) pa še danes nista prišla.
je možno da so se vse pošiljke tistega dne izgubile ali kaj??

imel pa sem toliko potrpljenja da sem čakal dokler na ebayu ni izginil kupljen artikel in na koncu niti negativnega feedbacka nisem moral pustit. Kontaktiral sem prodajalca in eden izmed njiju mi je vrnil denar, drugi pa nič :evil:

vseeno sem še nekaj časa upal da prideta z zamudo sedaj me pa zanima če je še kakšna možnost da se kaj pojavi pred vrati?
Flying Bastard Aircombat squadron
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

belovic napisal/-a:
pomar napisal/-a:Naročil dve pošiljki iz HK. Za obe sem plačal poštnino International (registered) air mail. Eno pošilko so poslali preko SWISS POST spremljam lahko samo do Zuricha čeprav je pošilka že nekaj dni na carini..
Kako dolgo je trajala v tvojem primeru pot iz Zuricha v SLO? Meni je kao 4.3. poslan paket iz Zuricha sedaj pa ze 10 dni ne duha ne sluha o njem.. Avioni pa prizemljeni :(
Tam do začetka februarja je potekalo v dokaj normalnih rokih, zdaj kakšen mesec, nekaj ne štima s pošiljkami imam naročilo odprto že lep čas v HK vse na zalogi in še je vedno v fazi priprave....iz Zuriha kakšnih 5 dni :^o
MKM
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

vidx pač pri teh stvareh se je najbolje držat dosledno teh rokov ebay ter paypal imata max 45dni da še vložiš primer po tem roku si nimaš kaj...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
flesh
Profesor
Prispevkov: 1005
Pridružen: 11 Dec 2006, 22:16
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a flesh »

Meni se je zgodilo da iz carinske pošte nisem dobil obvestila o prispeli pošilki in carinskem postopku, zato sem začel brskati in izbrskal da se je zataknilo pri nas, paket je bil v LJ na carinski pošti, obvestila pa od nikjer, po pretečenem mislim da 30 dnevnem roku paket vrnejo pošiljatelju zato kr na carinsko pošto kličite in malo povprašajte po dolgo stoječem paketu....
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...