Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Problem z plačilom vnaprej je ponavadi da ko trgovec dobi nakazano se mu ne mudi več.

majstoralc ponavadi ti jo prodajalec pove,je pa ponavadi če pošilja s tapoceni pošto,zadeva ne deluje..
majstoralc
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 30 Dec 2009, 18:08

Odgovor Napisal/-a majstoralc »

Aha!!!
Hvala!
Me pač zanima, ker vidim da se v tujini bolj splača naročevat, ker so deli cenejši za najmanj 20% pa še poštnina je cenejša. Le da kasneje pošiljka pride, vendar imam časa dovolj.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Ja iz tujine je pa tako lahko v enen tednu ali pa 3 tedne.Iz amerike je ponavadi poštnina kar visoka oz čist odvisno od prodajalca,ter katero kurirsko službo uporablja.
Uporabniški avatar
TECHNiC
Freak
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 14:14
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a TECHNiC »

Danes doživel še eno presenečenje ...

Nakup iz MIBO, polnilec + nekaj drobnarij, toliko da pride vrednost 100,16€. Na njihovi strani je zagotovilo, da nad 100€ plačajo poštnino oni in tudi pri potrdilu naročila je na računu pod "stroški pošiljanja" pisalo 0€.

No pri prijemu paketa sem moral plačati 109,49€. Prevzel seveda sem (kako ne bi - potrebujem polnilec), vendar upam, da bo MIBO lahko kaj storil, na mail sem jim že pisal ...

EDIT: Pravkar prijel klic glede poštnine in bodo preverili ter nato nakazali vrednost poštnine na račun. Bravo Mibo!
LP, Tomaž
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

TECHNiC napisal/-a:Danes doživel še eno presenečenje ...

Nakup iz MIBO, polnilec + nekaj drobnarij, toliko da pride vrednost 100,16€. Na njihovi strani je zagotovilo, da nad 100€ plačajo poštnino oni in tudi pri potrdilu naročila je na računu pod "stroški pošiljanja" pisalo 0€.

No pri prijemu paketa sem moral plačati 109,49€. Prevzel seveda sem (kako ne bi - potrebujem polnilec), vendar upam, da bo MIBO lahko kaj storil, na mail sem jim že pisal ...

EDIT: Pravkar prijel klic glede poštnine in bodo preverili ter nato nakazali vrednost poštnine na račun. Bravo Mibo!
To zato, ker si opazil, drugače pa bog si ga vedi...
kolesar007
Razpravljalec
Prispevkov: 169
Pridružen: 09 Nov 2009, 13:57
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kolesar007 »

Tistih 10€ni poštnina ampak cca 10% vrednosti .. neko zavarovanje al neki takega, zato ker si plačal po povzetju.

Sam sem imel isti primer, ko mi je Meininger pošiljal paket in je bilo tud neki takega. Takrat je on prijazno prevzel te stroške :).
LP
Sandi
valle
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Dec 2008, 12:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a valle »

5% od zneska se plača,če se plača po povzetju. se pravi izdelek+poštnina+5% od zneska ( odkupnine)
Uporabniški avatar
TECHNiC
Freak
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 14:14
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a TECHNiC »

Ja ... to je pa naša preljuba pošta. #-o
LP, Tomaž
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

A ne zna noben povedati tako da je razumljivo.
Če je pošiljka, tako imenovano " po povzetju" ti je Mibo dejansko zaračunal 0 eur poštnine, se pravi nič.
Ko pa je poštar prinesel, je treba kupnino plačati, denar pa poslati Mibu. To pa ponovno stane, tako da ti Mibo lahko pošlje 100krat zastonj, pošta te bo 100 krat obrala za nek procent, za uslugo, da plačani denar dobi tisti, ki ti je robo poslal.
Čemu torej sekiraš Mibo, če so te obrali poštarji, kar bi lahko zvedel takoj ob prejemu ne pa da pišeš po forumu tako da si vsak lahko razlaga po svoje, še najraje v najslabši luči, češ Mibo obljublja zastonj poštnino pa to ni res.
Visite na forumu in obrekujete, za vsakega kitajca veste, koliko zaračuna za tako in tako pošiljko, za že davno ustaljene stroške in način poslovanja v domačem prometu, se vam pa niti ne sanja.
Da bo jasno, tudi meni ni všeč, da je tako, a skubijo me še drugi (pa ne samo mene) iz državnega aparata, večina še bolj kot pošta(pošta vsaj samo toliko, kot ji sam dovolim, mnogi drugi so tako rekoč nenasitni), pa noben ne piše o ten na dolgo in na široko po forumu. Resnično srčno upam, da se bo našel pameten in te oderuhe zje*al, čeprav realno vem, da je za kaj takega hudo malo možnosti.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
TECHNiC
Freak
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 14:14
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a TECHNiC »

No da razjasnim ...

Mibo je dal paket na pošto kot brez poštnine, vendar so tam naredili napako in na pošiljko dodali "poštnino plača naslovnik", tako da sem plačal 4,17€ za poštnino plus ostalo, kar pobere pošta (odkupnina, provizija ...).
Morda zveni moja kritika bolj proti Mibo, vendar temu ni tako. Sedaj ko so mi razložili, kje je nastal problem, je ta kritika prešla na našo pošto in se strinjam, da to ne paše več v to temo.
Kako bi lahko izvedel takoj po prejemu, da je za tak strošek kriva pošta? Na paketu je bila nalepka "poštnino plača naslovnik" in najprej nisem pomislil, da bi pošta sama to dodala. Da bi bila samo odkupnina (pošiljanje denarja nazaj pošiljatelju) 9,33€ bi bilo pa tudi malo čudno, kajne?

Mibo je situacijo razrešil, super hiter odziv na kritiko, tako da ni problem. Za drugič pa GLS!

Super bi bilo, če bi zastonj poštnino ponudili že pri nižji ceni (ne samo mibo, vse trgovine), kakor to nekatere trgovine v Sloveniji že počnejo. Res je, da je to dokaj optimistično, vendar dokler bo enak artikel cenejši (s potnimi stroški vred) v tujini kakor pri nas, ugibajte kam bo šel moj denar?
LP, Tomaž
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

No saj nisem hotel biti preoster ampak včasih imam občutek, da bi eni radi mibo kar na križ pribili, pa je vseeno štacuna kot vsaka druga, eni imajo ene stvari bolje rešene drugi druge, enim gre eno na živce drugim drugo.
Vsaka trgovina pa obratuje zato, da se v njej kaj dobi in da tisti, ki v njej delajo, zaslužijo. Če se da čim več, tudi jaz bi rad zaslužil čim več, vsak si po moje želi dobro plačo.
Seveda konkurenca dela svoje in vsak se trudi po svoje, priti do svojega deleža kolača, kdor pa vsaj malo razume kako približno vse špila, mu je pa tudi lahko jasno, da en Mibo ne more imeti robe po taki ceni kot Hobby King.
Tudi s kritjem poštnine je tako, trgovina krije poštnino takrat, ko se tisto kar mora plačati za poštnino, pokrije z zadostnim zaslužkom pri prodaji naročenega blaga, pri tem realno ni mogoče pričakovati, da bi bilo to že pri vrednosti 20-30 eur.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
TECHNiC
Freak
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 14:14
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a TECHNiC »

Ta izkušnja ni bila prva (dvomim da tudi zadnja), ko sem plačal ogromno poštnine. Nekaj časa nazaj se spomnim, da sem za vrednost 50€ plačal ca. 8€ poštnine (pa ni Mibo ali katera modelarska trgovina), pa ni trgovina nič naredila ("bomo vprašali pri pošti ... ").

Menim, da danes kar večina nakupov poteka preko spleta, tako da bi bilo izredno privlačno za kupce, če bi znižali prag vrednosti za zastonj poštnino in poznam dve trgovini, ki imata ta prag 20-30€. Od sedaj kupujem tovrstne stvari samo še tam. Če bi takole naredili, bi bilo kmalu več prometa in takoj več profita (baziram na tem, kako bi sam ravnal).
LP, Tomaž
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

Jaz bi se pa najbolj razveselil možnosti plačila preko PayPala. S tem bi se ognil vseh dodatnih stroškov poštnih storitev.
Lp Matej
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ravno zato pa jaz opravim raje osebni prevzem pa je,pač tistih par ojrčkov za benz pa za kšno kavico med potjo,pa vsaj stvar tudi vidim..
kitajske robe pa itak ne naročam
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Paypala še dolgo ne bo, banke in pošta...
lp Melly
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

TECHNiC napisal/-a:
Menim, da danes kar večina nakupov poteka preko spleta, tako da bi bilo izredno privlačno za kupce, če bi znižali prag vrednosti za zastonj poštnino in poznam dve trgovini, ki imata ta prag 20-30€. Od sedaj kupujem tovrstne stvari samo še tam. Če bi takole naredili, bi bilo kmalu več prometa in takoj več profita (baziram na tem, kako bi sam ravnal).
Od 20eur blaga je pri eni pametni marži zaslužka 4, 5 ali morda največ 6 eur zaslužka.
Za razno administracijo in pakiranje, če je še taka malenkost se porabi na paket sigurno čez 10 min, ampak večinoma več. vsaj nekaj je čistega stroška, recinmo papir, morda škatla, selotejp , vrvica.
Delovna ura delavca v trgovini, pod 20 eur na uro, bo bolj težko ( da ne bo kdo rekel, hja jaz delam za 3, 4 ali 5 evrov na uro, za informacijo, znano je da se delodajalcu splača imeti zaposlenega delavca samo, če za njegovo uro iztrži najmanj 5x toliko kot delavec dobi neto plačano uro, torej pod 20 eur na uro, dela bolj malo ljudi pri nas )
Torej 3, 4 ali celo 5 evrov stane samo delo in strošeki okrog pakiranja paketa, še približno toliko je pa poštnina, od kod torej denar za zdravo poslovanje, če ti pošiljatelj plača še poštnino pri paketu za 20 eur.

Osebno poznam trgovca, ki je oklestil stroške na minimum, dajal nenormalne popuste, prevzel posel mnogim trgovcem in si vzporedno pridobil ogromno strank in prometa, a čez pol leta je že norel, da samo gara in da se nič ne zasluži, da to nima nobenega smisla in vse skupaj pustil in se lotil drugega posla. Škodil je sebi, ker ni nič zaslužil, strankam, ki so ostale brez dobavitelja blaga, trgovcem, ker jim je odžrl posel in zaslužek, pa tudi povsem razglasil trg.

Nič ni narobe z raznimi ugodnimi ponudbami, če so le na zdravih temeljih.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Brane napisal/-a: Osebno poznam trgovca, ki je oklestil stroške na minimum, dajal nenormalne popuste, prevzel posel mnogim trgovcem in si vzporedno pridobil ogromno strank in prometa, a čez pol leta je že norel, da samo gara in da se nič ne zasluži, da to nima nobenega smisla in vse skupaj pustil in se lotil drugega posla. Škodil je sebi, ker ni nič zaslužil, strankam, ki so ostale brez dobavitelja blaga, trgovcem, ker jim je odžrl posel in zaslužek, pa tudi povsem razglasil trg.

Nič ni narobe z raznimi ugodnimi ponudbami, če so le na zdravih temeljih.
Poznam še veliko podobnih bedakov, ki se vsepovsod hvalijo kako so najcenejši in bodo uničili konkurenco, nato pa vsi delamo za drobiž, sami pa propadejo.

Slovenija pač, zadnje čase vedno bolj "pasja", itak.
lp Melly
Uporabniški avatar
modelarr
Freak
Prispevkov: 491
Pridružen: 06 Feb 2010, 13:22
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a modelarr »

Naj povem še jaz en primer:
-v lindingerju izberite kateri koli del za helikopter ali letalo, prištejte poštnino in videli boste da se v veliko primerih ne splača kupovati v Sloveniji, pa še plačaš lahko preko neta.(poštnina je ceneje kot v slo.)
-pa še nekaj manjka: obročno odplačevanje, kajti nekatere stvari bi lažje kupili na obroke saj je npr.:300€ kar težko v teh časih dati naenkrat.
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Pravkar sem dobil iz mibota pošiljko..
Reč je stala 13.60€
pakiranje 2.06€
pa poštnine slabih 5€
za vse skupaj sem pa dal dobrih 20€ pa neki drobiža!
Ja tale pošta je res oderuška,ampak dobr za eno malenkost ki jo 2x na leto naročim se nabom požrl #-o
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Jaz tudi........samo kakor koli obračam se mi za ta denar ne splača vleč v Logatec.........
Slika
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Zaradi take poštnine vedno več ljudi naroča na ebayu, sicer čakaš kakšen dan več ampak manj stane... Tako nam naša lepa pošta uničuje posel v Sloveniji... ima pa pošta vsako leto odličen dobiček... če bi znižala cene, bi imela manj dobička, ampak slovenska podjetja bi več prodala in plačala več davkov, tako bi država dobila na koncu več denarja (pošta je v lasti države)... ampak naša vlada raje stiska pas okoli trebuha... samo kaj ko v trebuh itak nič ne pride... bebci nesposobni.
lp Melly
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Melly napisal/-a:Zaradi take poštnine vedno več ljudi naroča na ebayu, sicer čakaš kakšen dan več ampak manj stane... Tako nam naša lepa pošta uničuje posel v Sloveniji... ima pa pošta vsako leto odličen dobiček... če bi znižala cene, bi imela manj dobička, ampak slovenska podjetja bi več prodala in plačala več davkov, tako bi država dobila na koncu več denarja (pošta je v lasti države)... ampak naša vlada raje stiska pas okoli trebuha... samo kaj ko v trebuh itak nič ne pride... bebci nesposobni.
Kaj češ, nekateri ne znajo za dva dni naprej pomisliti kaj se bo zgodilo oz. nočejo ker imajo že kakšno korist od tega. Ampak to je že politika, brezveze razpravljat, ker očitno se državi gladko fučka za državljane.
Tako ali tako pa sploh ne vem, kako ima lahko SLOVENSKI poslanec, firmo v tujini, to je zame izdaja oz. delaš nekaj v kar ne vrjameš...
Never mind...

Sam sem zelo veliko kupovel od slovenskih proizvajalcev (ne samo modelarkso robo) ampak od kar sem mi je zgodilo da sem kupil Perlesov accu izvijač, večino robo hodim iskat na eBay. Zakaj? Identičnega kitjačka (če ne celo iz iste tovarne) dobim za pol manj cene z uganite kaj "FREE SHIPING". Orodje za mini brusilnik za pol cene z brezplačno poštnino.

Ne vem, pri plači kakršno imam bo še kar nekaj časa kupoval na eBay-u, na žalost je to tako, ker logično je da mora tudi slovenski trgovec zaslužiti, to idejo absolutno podpiram, ampak da te pošta slovenije "obere" za 5€ in provizijo na odkup, to se mi pa zdi absurdno. Ustvarili so si prevelik monopol in zdaj mastno kasirajo.

Državi pa ni jasno, da ljudem več daš, več zapravijo, več je davkov. Ampak če denarja ne daš, ljudje poiščemo alternativo, ki nas bo kaj kmalu tudi izpodrinila oz nas je že začela.
Slika
Uporabniški avatar
modelarr
Freak
Prispevkov: 491
Pridružen: 06 Feb 2010, 13:22
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a modelarr »

Zelo lepo razmišljanje neo. Tudi sam raje malo počakam in naročim del iz tujine, vendar se mi zdi da naše trgovce tako vsi dajemo ob posel. Ne vem ali imajo tako velike marže, da ne morejo biti konkurenčni tujini? REs ne vem? Sam bi raje nakupoval v Sloveniji, samo pri tako slabih plačah, kot so tu ne si ne morem pomagat, da ne bi prišparal kakšen evro.
Še vedno pa mi ni jasno zakaj modelarske trgovine ne dajejo možnost obročnega odplačila?
Mogoče jim pa le ne gre tako slabo, kajne?
Verjemite, da bi veliko več prodali.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

modelarr napisal/-a:Zelo lepo razmišljanje neo. Tudi sam raje malo počakam in naročim del iz tujine, vendar se mi zdi da naše trgovce tako vsi dajemo ob posel. Ne vem ali imajo tako velike marže, da ne morejo biti konkurenčni tujini? REs ne vem? Sam bi raje nakupoval v Sloveniji, samo pri tako slabih plačah, kot so tu ne si ne morem pomagat, da ne bi prišparal kakšen evro.
Še vedno pa mi ni jasno zakaj modelarske trgovine ne dajejo možnost obročnega odplačila?
Mogoče jim pa le ne gre tako slabo, kajne?
Verjemite, da bi veliko več prodali.
Modelar iz Brežic ima obročno odplačevanje, vsaj učasih je imel preko BANKREDIT-a. Sam sem na ta način kupil RV napravo pred leti pri njemu.
ales73
Tekmovalec
Prispevkov: 341
Pridružen: 05 Jul 2009, 19:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ales73 »

Neo32 napisal/-a: m, ampak da te pošta slovenije "obere" za 5€ in provizijo na odkup, to se mi pa zdi absurdno. Ustvarili so si prevelik monopol in zdaj mastno kasirajo.
Če te pošta obere in za to nekaj naredi še nakako gre, čeprav se močno strinjam da so predragi. Ampak mene so ljubljanski poštni uslužbenci hoteli obrati čisto " na suho" :

Avgust lani sem imel nekaj probleme s komando oz. sprejemnikom, ki sem ga kupil pred nekaj meseci. Ker nisem vedel točno kje je problem, sem poklical prodajalca in se dogovoril da komando pošljem po pošti nazaj, da preverijo z drugim sprejemnikom in me pokličejo kaj se da rešiti. Odnesem na pošto, plačam 4,47 eur poštnine in nestrpno čakam kdaj me prodajalec pokliče.

Ker klica čez dober teden ni bilo, pokličem v trgovino jaz. Povejo mi, da paketa še niso dobili. Malo se ustrašim in sprožim iskalno akcijo na pošti, kjer mi čez kak dan uspe izslediti moj paket na pošti Ljubljana Šentvid.

Pokličem prodajalca, mu povem kje je paket in obljubi, da bo paket dvignil, pogledal zadevo in me poklical.
Čez par dni ga spet pokličem jaz in mu povem, da pridem naslednji dan v Ljubljano, tako da bi zadevo prevzel - pa jim ni nič jasno. Spet ponovim zgodbo kje je paket in obljubijo, da bodo paket še isti dan dvignili in do naslednjega dne našli napako.
Naslednji dan se res pojavim v trgovni, spet nimajo pojma kje je moja komanda in ugotovimo da je po skoraj 14 dneh še vedno na pošti - ker nimajo časa iti po paket 300 m po klancu navzdol.

Tu pa se začne zanimivejši del moje poštne zgodbe :

Pa če sem že tu se odpravim na pošto sam po paket. Povem, da sem prišel po paket številka ta in ta, , ki ga je poslal ta in ta v trgovino to in to in kako zgleda. Paket hitro najdejo. Razložim jim da bom moj paket ( seveda proti podpisu) prevzel, ker že 14 dni leži pri njih in ga sam dostavil naslovniku.

Tip na okencu pa je zahteval da ponovno plačam dobre 4 EUR poštnino, da mi paket vrne. Mirno mu razložim ( 2x) da mi naj paketa ne pošilja domov, ampak da mi ga da čez pult, jaz pa mu podpišem ,da sem ga prevzel, zato ni treba paketa nikamo pošiljati in plačevati nobene poštnine.

Ampak tip je vztrajen, tudi če mi da paket samo čez pult HOČE da ponovno plačam poštnino.

Pa sem že segel v žep po denar, da bi plačal poštnino za dostavo čez pult, vendar sem mimogrede še vseeno vprašal ČIGAV je pravzaprav paket in tip na drugi strani okenca mrtvo hladno izjavi da sedaj paket ni več MOJ ampak NJIHOV.

Takrat pa sem, čeprav sem miren človek, popizdil da sem njim samo plačal storitev da paket dostavijo ne pa da sem jim ga prodal.

Čez nekaj časa se po posvetovanju na pošti le odločijo, da mi moj paket vsaj brezplačno vrnejo, brez da bi jim mogel za to dodatno plačati, če ga že dostavili niso.
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...