Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

SiByte napisal/-a:Pa si si siguren da je bil paket oddan takrat ko bi naj bil? ker se mi še to ni zgodili pri Pošti Slovenije pa dobivam in pošiljam po par paketov na teden medtem ko DPD, GLS in ostali je to praksa da čakaš po 3-4 dni in več za pakete po Sloveniji.
Pošta slovenije je zelo zanesljiva... Danes pošlješ, jutri dostavljeno. Dnevno pošiljamo po par paketov in se v celem letu ni zgodilo, da bi bilo drugače.

Problem pa je, če firma, ki paket pošilja, rabi par dni da ga pošlje. Nekatere spletne trgovine poslujejo tako, da prikazujejo zalogo, ki je v bistvu ni. GLS iz Nemčije = 3-4 dni, 1 dan za prepakiranje in 1 dan za dostavo. Simpl matematika. Kriva pa Pošta slovenije :-?

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a Krist »

Pošiljko mi je poslal kolega iz MB. Jaz sem tudi pričakoval, da bo zadeva naslednji dan.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Vlada sprejela novelo Zakona o izvajanju carinskih predpisov Evropske skupnosti

Vlada RS je na današnji redni seji določila besedilo predloga Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o izvajanju carinskih predpisov Evropske skupnosti.

Vir: zapisnik 33. redne seje Vlade RS, 22. April 2015

Carinski zakonik Skupnosti in njegove izvedbene določbe veljajo do 1. 5. 2016. Po tem datumu se bo začel uporabljati nov Carinski zakonik Unije, ki je bil sprejet z Uredbo (EU) št. 952/2013 Evropskega parlamenta in Sveta o carinskem zakoniku Unije.
Bog ve kaj so spet zaj.............................................
Slika
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a scrat »

AlesZ napisal/-a:
Vlada sprejela novelo Zakona o izvajanju carinskih predpisov Evropske skupnosti

Vlada RS je na današnji redni seji določila besedilo predloga Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o izvajanju carinskih predpisov Evropske skupnosti.

Vir: zapisnik 33. redne seje Vlade RS, 22. April 2015

Carinski zakonik Skupnosti in njegove izvedbene določbe veljajo do 1. 5. 2016. Po tem datumu se bo začel uporabljati nov Carinski zakonik Unije, ki je bil sprejet z Uredbo (EU) št. 952/2013 Evropskega parlamenta in Sveta o carinskem zakoniku Unije.
Bog ve kaj so spet zaj.............................................
Cenej in hitrej sigurn ne bo.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

rc-ryder napisal/-a:Zdravo!
Pred časom so nas s carinske pošte redno razveseljevali s plačilom postopka za pošiljke, katerih vrednost je manjša od 22€.

Izgleda, da se je nekaj spremenilo, saj je kar nekaj mojih pošiljk v zadnjem času prišlo do nabiralnika brez težav.

Prejšnji teden sem dobil tisto znamenito obvestilo in sem po e-pošti poslal kopijo e-bay nakupa za 20$.

Na moje veliko presenečenje sem s pošte dobil samo obvestilo o prispeli pošiljki in paket sem lahko brez plačila kakršnih koli stroškov tudi prevzel. =D>

Upam, da tak postopek ostane v praksi tudi v prihodnje.

Lp
Vajo sem ponovil s še enim motorjem in procedura je bila enaka: obvestilo in brez stroškov.

lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Izkušnja z Nizozemskim HK skladiščem in GLS dostavo...

Odposlano prejšnji četrtek (21.5.2015), naslednji dan prispelo v Avstrijo, kjer je dobesedno "zagreznilo" do danes, 26.5.2015.

Odgovor GLSa na moje vprašanje, zakaj je paket še vedno v Avstriji, se glasi:
Obveščam vas, da je paket 22.5. v Avstrijo prispel po odhodu naše linije proti Sloveniji. Pri paketu je planiran prihod v Sloveninijo danes, saj je bil včeraj v Avstriji praznik in iz tega razloga nismo prejeli izdobave ioz njihove strani.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Zanimivo..Naročeno 22.5 in odposlano 22.5-pa je v slo ima pa drugo težavo.

..Je že od četrtka(28.5) bil v dostavi pa vsakič vrnjen v gls skladišče pri nas-v petek zjutraj pa klic če pričakujem paket iz tujine češ da nekaj ne štima z naslovom čeprav ne vem zakaj ni kurir že v štartu poklical na tel. št., na hk je pravi naslov.. jutri bi ga naj dobil poročam kako je z naslovom na paketu...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Teli binkošti so $vabe čisto zje&al! Vsaj GLS, ki se vztrajno slabša...

Pošiljka, ki je šla po non-tracking poštni storitvi je že doma (naročena 2 dni kasneje), tista prva pa še luta po Avstriji.

Trenutno na poti 6 dni... (1 dan NL, 3 dni D, 2 dni A)

Eden od naših partnerjev iz Nemčije, od katerega dobivamo 3-5 paketov tedensko je ukinil GLS in presedlal na UPS... Problem: kakovost storitve.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Danes dobil..Na škatli naslov štima pa tudi tel.št. je gor napisana
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a perssak »

Presenečen pred 14 dnevi naročil motor i nesc na ebay-u s kitajske in danes paket doma , tudi navadna kitajska pošta je
kdaj hitra
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a tintek »

Kdo naročal iz DE zadnje čase, sam sem naročil baterije za aparat ker sem jih rabil en vikend tam daleč zato iz nemčije četudi je iz kitajske ceneje in v tem času že doma, trgovec na ebayu pravi da štrajkajo nemški poštarji in da nima kaj dal mi je tudi številko paketa pošte DE.
Upam da kmalu pride.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Tako je nemški poštarji štrajkajo (tudi DHL) in je zelo malo izbire (ali je pa sploh ni) glede dostave... Smo morali prjšnji teden izbrati expresno pošiljko za 170€ ker druge izbire ni bilo...
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Sem dobil skupaj kar sedem paketov iz nemčije v zadnjih dveh tednih in so bili vsi pri meni v treh do štirih delovnih dneh.
So pa mi naši cariniki iz HobbyKing-a paket zadržali za kar sedem dni :( na koncu pa ga sploh carinili niso #-o
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
bojan11
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 18 Jul 2013, 18:59
Kraj: Celje

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a bojan11 »

Zdravo prejšnji teden sem naročil iz hobykinga in sem danes dobil na mail naslednje obvestilo.SCS Express International LimitedDear Bojan ,Hobby King Order no.  / Airwaybill no. Just to inform you that your Hobby King parcel has arrived and completed customs clearance by bulk under one shipment in Europe. In order to dispatch the parcel to you, please settle the belowVAT payment within 7 working days. You do not need to pay the VAT payment again in your owncountry.The invoice of total amount EUR 29.14 will be sent to you via PayPal shortly. Don't worry if you do not have a PayPal account, you can still make the payment on www.paypal.com by credit card.Our PayPal account is [email protected] Once we have received the payment confirmation, your parcel will be sent either by GLS or DPDand should be with you within 3-5 working days.GLS or DPD will send you a dispatch email to confirm that your order has been sent. Alternatively, the tracking details can also be found at our website www.scsexpress.comIf you have any questions, please do not hesitate to contact us at [email protected] you for choosing our services.Please copy & paste the following details on PayPal for our record          Order no.  1 / Airwaybill no.  Customs Clearance Dated : 08-Jul-2015  Kind regards,SCS Express International Ltd
Če jaz pravilno razumem je to davek ki ga moram plačati. Naročil sem prvič iz hobykinga internatinoal in sem mislil da moram davek plačati naši carini ne drugi.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Ddv je treba plačat ob vstopu v eu.

Če bi prišlo k nam na pošto bi pa plačal še malo več davka in strošek carinjenja pa take pa to...
Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
KlemenB
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 Feb 2015, 12:34
Kraj: blizu Škofje Loke

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a KlemenB »

Pozdravljeni,
da še jaz povem svojo zgodbo, v banggoodu sem naročil 4 motorje za quada, pa sem jih dal v dva paketa po dva (pod 22€), da sem se izognl carini, en paket je prispel v 11 dneh, drugi pa šele v 22 dneh. Zgleda tako, kot bi se na letališču, ko je prispel v Slo nekje izgubil in so ga čez nekaj časa našli in dostavili.

https://www.17track.net/en/result/post- ... 00429178CN

https://www.17track.net/en/result/post- ... 00429133CN
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a SiByte »

V večini primerov je tu krivec kitajska, vsaj jaz opažam ko enkrat gre na letalo pošiljka je v Sloveniji v parih dneh. Samo da se pošilka pojavi na sledenju včasih traja več kot en teden. Pa tud tisti podtki o sledenju s kitajske včasih nimajo smisla :P
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a perssak »

hobbyking Nizozemska v nedeljo popoldan avto plačan, v ponedeljk odposlan in danes zjutraj pri meni presenečen nad GLS res se pri zadnjih paketih kr držijo reda
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

perssak napisal/-a:hobbyking Nizozemska v nedeljo popoldan avto plačan, v ponedeljk odposlan in danes zjutraj pri meni presenečen nad GLS res se pri zadnjih paketih kr držijo reda
Kaj si si pa tokrat omislil?

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a perssak »

naročena 2 Quanum vandala , enega moral sestavit za kolega enega pa sem naročil ker imam dele doma in sem ga sestavil vendar še nisem uspel sprobat
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a perssak »

Me imajo kitajci radi , evo bomo naredili prav en majhen klub Vandalov, prodal kolegu in danes je bilo oddano še eno naročilo za 4 vandale RTR,
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a gusar »

rc-ryder napisal/-a:
perssak napisal/-a:hobbyking Nizozemska v nedeljo popoldan avto plačan, v ponedeljk odposlan in danes zjutraj pri meni presenečen nad GLS res se pri zadnjih paketih kr držijo reda
Kaj si si pa tokrat omislil?

Lp
Reci kakšna je cena pošiljanja iz HK- EU nekako ne najdem pravih podatkov [-(

lp
MKM
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

skoraj do konca moraš naročilo speljat, je pa tam okrog 9€
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a gusar »

mzakelj napisal/-a:skoraj do konca moraš naročilo speljat, je pa tam okrog 9€
mislil sem na malo večje pakete...(kakšno jadralno letalo) :-k
MKM
perssak
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Apr 2012, 11:40

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a perssak »

Poštnina iz hobbyking EU je 9,8$

sem presenečen druga runda dostavljena šesti dan od plačila avtov
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...