Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
majstoralc
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 30 Dec 2009, 18:08

Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a majstoralc »

Cenik poštnine s pakiranjem (podobni izdelki , teža in cena:

Hobbyking iz honkonga : 3€ -prispelo v 10 dneh
helidirect iz amerike: 6,2€ -prispelo v 9 dneh
lindinger iz avstrije: 6€ -prispelo v 2 dneh
mibomodeli iz logatca(SLO): 7,8€ -prispelo naslednji dan


cene so preverjene, ker sem bil sam naročnik.
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

Hitrost se plača, nimaš kej :lol:
Lp Matej
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

To imaš samo poštnino ali je zraven všteto tudi pakiranje?

lp, Metod
Nč bat, sam žgat...
majstoralc
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 30 Dec 2009, 18:08

Odgovor Napisal/-a majstoralc »

Seveda je všteto pakiranje-saj to je tudi del poštnine a ne?
Zmotil sem se glede Hobbykinga, namreč poštnina znaša 3 dolarje s pakiranjem vred(do 100g).-in ne 3 evre.
V mibotu pa toliko računajo samo pakiranje.-pa še pošta doda svoj delež!!!!
Si predstavljate da je hobbyking na drugemu koncu sveta?-3$ Smešno.!!!!
rotom
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 14 Jan 2009, 17:36

Odgovor Napisal/-a rotom »

To ni smešno ampak žalostno:)
kos
Profesor
Prispevkov: 1622
Pridružen: 29 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor-USA-Bangkok-Doha-Bogota-Teheran-Maribor kolodvor

Odgovor Napisal/-a kos »

kitajcu 3USD vec pomeni kot slovencu 10EUR..
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Jaz sem, kar se tiče mibota, enkrat izgubil živce, ko sem za 2 motorja v vrednosti 8€/kos plačal 29€ s poštnino, "pakiranjem" in ostalimi neumnostmi, ki ti jih uturijo. Takrat sem se zaklel, da je to moj zadnji nakup tam.

Še več živcev pa sem zgubil, ko sem nekaj dni zatem opazil pri kitajcu iste motorje po 5$ komad, oziroma s poštnino vred 13.5$, kar je zneslo takrat nekaj manj kot 9€ za oba skupaj... ampak dobro, na napakah se učimo, pa ta še niti ni bila tako draga - oz. kakor za koga :)

J
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
majstoralc
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 30 Dec 2009, 18:08

Odgovor Napisal/-a majstoralc »

Ja res je.
Na tem forumu sem dobil take podatke, jih preveril in poizkusil na lastni koži.
Sramota, da v sloveniji zaračunajo več pakiranje(npr. mibo), kot je v tujini vse skupaj s pakiranjem. Saj morajo oni na kitajskem tudi zapakirati, mar ne?
Pol se bojo pa čudli zakaj ne gre!!!!!
Poglejte cene s poštnino v tujini pol pa pri nas pa boste vidli, da se ne splača kupovati v Sloveniji. Pa še delov nimajo(kaj šele nadgradnjih). HAHAHA::::
majstoralc
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 30 Dec 2009, 18:08

Odgovor Napisal/-a majstoralc »

Pa še to glede mibota:
-ne moreš plačati z mastercard(čeprav piše da lahko)
-vsi deli so dražji kot v tujini
-nimajo zaloge
-in piše,da če kupiš nad 100€ je poštnina zastonj-VRAGA ZASTONJ-še 1% vrednosti pošiljke zaračuna pošta. HA!!!!!!!!!!!!!
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Kolikor vem, je povsod v tujini treba plačati vnaprej, po Sloveniji se pa pošilja po povzetju (plačaš ko prejmeš), kjer, če si malo žleht, ali neresen (in takih ni malo), paket lahko brez obveznosti in stroškov tudi zavrneš, pošiljatelj, pa plača postnino za tja in potem še za nazaj, pa še zapakirati mora pošiljko.

Kitajcu pa, potem, ko je enkrat plačano, dol visi ali boš pošiljko prevzel, ali si boš vmes premislil.

Kar se tiče pakiranja, od kod ideja, da je to lahko zastonj? To je lahko "zastonj" tam, kjer je ogromno prometa in velike pošiljke financirajo manjše in se vse izravna, tako da se zasluži, če pa tega ni veliko (v Sloveniji nobena trgovina ne pošilja toliko, vsaj modelarske robe ne) in izdelek ne stane veliko, pa ne more pokriti nekaj evrov stroška s pakiranjem, od kod, tudi vsak od vas, tistih, ki z delom zasalužite svoj denar, ne hodi v službo zato, da mu konec meseca nekdo reče hvala (ali pa še to ne), hočete plačo, kajne ?
Po drugi strani razmerje ni tako, ko vzamemo npr. 5kil težak paket.

Ne dajat torej primerjav, ki niso povsem poštene.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
ssikuc
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 10 Sep 2005, 21:02
Kraj: Zagorje

Odgovor Napisal/-a ssikuc »

V neki drugi slovenski modelarski trgovini je tako...
Stroški dostave se prištejejo v postopku naročila in znašajo pri naročilu pod 200 € 5 €, nad 200 € pa stroške dostave prevzamemo mi.
pa verjetno je vsem poznano kje...
ales73
Tekmovalec
Prispevkov: 341
Pridružen: 05 Jul 2009, 19:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ales73 »

Prav gotovo se pri res masovnem pošiljanju pošiljk da optimizirati stroške pošiljanja, morda tudi v SLO, veliki prodajalci imanjo verjetno tudi pogodbe s pošto za kakšne % popusta.
Vendar se tu štejejo pošiljke v 100 in 1000 na mesec, ne v nekaj 10 pošiljkah v najboljšem primeru na mesec. ŽVendar pa modelarstvo kljub temu ne spada po tako masovno potrošnjo.

Je pa žalostno da za je kakšen izdelek poštnina iz HK v SLO nižja kot v znotraj SLO, pošiljko pa ti prinese pa isti poštar.

Res pa so malo brezveze fore z zaračunavanjem "pakiranja" kjer ti oblazinjrno kuverto vredno 20 centov ali kakšen odpadni karton z nekaj pene prodajao za 2 EUR.

Mislim da bi ta minimalni strošek z lahkoto pokrili z ne ravno nizko maržo.
Saj ima internet prodaja prednost tudi za trgovca, ni mu treba imeti robe na polici, odpremi ti lahko kadar hoče, ne da ima ravno tisto minuto čas zate ko stopiš v trgovino ...

Sicer pa konkurenca že močno dela svoje . . . Če bi imeli kitajci pošlihtano še garancijo in dostavo v 1 tednu, mislim, da dostave po pošti iz SLO trgovin ne bi bila več potrebna.
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Brane, ne slepo zagovarjat trgovcev.

Pri takšnih maržah kot jih imajo nekateri (in glede na cene kitajske robe lepo vidimo, kakšne te marže so oz. v kakšnih okvirih se gibljejo), bi lahko robo s kombijem vsakemu domov pripeljali.

Nekateri delamo z bistveno manjšimi profiti (%), pa to počnemo, tako da vem in trdim, da se to da.


Sploh pa, oblazinjena kuverta stane 80 centov, stroški pakiranja pa 4€ ? Ja pa ja de....
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

:o #-o

Jamrate ko stare babe!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Sploh ne, tudi v teh časih čisto lepo zaslužim in mi lepo gre, tako da samo potrkam po lesu.


Samo ene stvari pa se mi zdijo že prav absurdno neumne in če je že debata na to temo, se pač pove.


Sicer pa vsak kupuje, kjer mu je ljubo in za to plačuje, kolikor misli, da je primerno :)
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Se moje mnenje

Poštnina je v SLO močno precenjena, sploh pa če je v storitvi odkupnina, kar pa ni samo krivda trgovcev.
Tudi v SLO bi lahko trgovina zahtevala predplačilo, potem bi bilo manj stroškov pri dostavnih storitvah.
Stroške pakiranja in pošiljanja si trgovci oblikujejo po svoje in morajo imeti objavljen cenik teh storitev tako, da je dostopen in pregleden. Ker smo v svobodni Evropi, konkurenca urejuje trg in kupci kupujemo tam, kjer je po našem mnenju najprimernejše glede na naša pričakovanja.
Ta forum je namenjen izmenjavi mnenj in to, kar je napisano v tej temi, kaže na drugačno razmišljanje SLO trgovcev in njihovih zagovornikov.

Po drugi strani pa kar narašča stevilo modelarskih trgovin pri nas #-o #-o #-o

Lp

Tomaž
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Problem ni vedno v trgovcih, problem je tudi Pošta Slovenije s tarifami, ki so nenormalne sploh za odkupnino...

Jaz ponavadi pošiljam kupcem z navadno pošto in poštnine ne zaračunam. (rezervni deli za Protosa)...

Pri pultih, kjer računam kupcu poštnino 3e, me pa stane strošek z odkupnino okoli 5e (2,7e poštnina, 0,3 škatla in pakiranje ostalo odkupnina)... za 30e plačila. Krepko preveč pobere pošta.
Če pa kupec nakaže direkt na TRR pa plača provizijo banki (nekaj 10 centov).
Zato raje pošljem pult kot navadno pošiljko in počakam kupca, da ga prejme in potem nakaže (naknadno). Do sedaj še nisem imel problemov s plačili, čeprav, bi se lahko našel kakšen zvitež in mi ne bi plačal.

p.s. pa še s popusti na količino, pred nekaj leti sem pošiljal za večje podjetje in sem imel povprečno 8000e poštnine na leto, s Pošte Slovenije so mi odgovorili, da je to premalo za kakšen popust, so pa vedno jamrali, ko sem prinesel 50000 kosov pošiljk naenkrat... pač DINOZAVRI, ampak saj so tudi tisti tapravi izumrli, pa bodo tudi tile...
lp Melly
rotom
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 14 Jan 2009, 17:36

Odgovor Napisal/-a rotom »

Pozdravljeni, tudi iz Anglije se da dobiti pošiljko v Slovenijo za ÂŁ2.95. Pa pakiranje menda ja ni tudi v Angliji cenejše kot v Sloveniji. Res pa je, da pošiljajo samo pakete do 1kg v Slovenijo. Ni sicer modelarska trgovina, vendar se pogovarjamo o poštninah tako, da preverite:
http://www.game.co.uk/Help/~h9845/Despatch/Postage/.
Lep pozdrav
(pošiljajo pa preverjeno za ta denar, ker sem že naročal od njih)
Uporabniški avatar
Ericsson
Razpravljalec
Prispevkov: 148
Pridružen: 08 Sep 2008, 22:34
Kraj: Črni Vrh nad Polhovim Gradcem

Odgovor Napisal/-a Ericsson »

Izkušnja mibo 1:
Ob nakupu moje prve rv naprave (optic6) so ponujali slovenska navodila v PDF-ju. Ker takrat še nisem imel interneta in mi navodil niso mogli poslati na e-mail, so rekli da mi jih bodo poslali na CD-ju po pošti. Dobil CD,poštnina vse na njihove stroške, zapakirana škatlica od CD-ja zaščitena s 3mm topolovo šperplato z vsake strani. Kasneje je ta embalaže prišla še kako prav. Torej ocena:5+

Izkušnja mibo2:
Naročam na spletni štacuni (ja SIOL je potegnu internet u hribe), in po nesreči po prvem artiklu kliknem kupi. Oh, ja, pač oddam še eno naročilo z vsem kar potrebujem in ponovno oddam naročilo. Nato sem takoj klical v trgovino, za preklic prvega naročila. No izkazalo se je da so prejeli moje drugo naročilio ne pa tudi prvega. Ob tem mi je prodajalec še prijazno povedal da nekaterih artiklov nimajo na zalogi, in da bo za počakat 3 dni. OK, bom počakal ampak čudno, sem bil siguren da sem nekaj zamešal. Še enkrat vprašam če 100% ni od mene oz. kogarkoli naročen 6x4 prop. Seveda ni, OK. Vse stvari dobim na dom, seveda me odre slovenska pošta po njihovem ceniku in to je to. Čez 4 mesece pa dobim še paket presenečenja. Stane 13,50€. Dobro, začuden plačam, in kasneje ugotovim da je to tisti prop katerega naročilo sem poizkušal preklicati. Pa niti ni hudo da sem dobil še en prop, hudo mi je bilo da sem plačal za poštnino več kot za sam artikel #-o. Zakaj pa je prišlo do 4 mesečne zakasnitve pa mi še sedaj ne gre v butico.

No sedaj drobnarije naročam iz kitajske, po letala grem v mibota, po avtomobile pa v mantuo.
Modelarstvo, ena izmed redkih stvari pri katerih mi ni žal da sem u "hribah duma"
Thomi77
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 22 Jun 2009, 12:07
Kraj: okolica Ljubljane

Odgovor Napisal/-a Thomi77 »

Na vse tole bom dal en odgovor...
določni trgovci .. so nesposobni.. !!
Žal je tako da uporabljamo op.p. uporabljajo pošto slovenije , ta pa dela po svoje in ima svoje cene..
samo mal si poglejte . privatno distribucijo paketov..2,5 € za do 2 kg.. in tako naprej.. če bi se trgovci potrudili poiskali privatne distributerje bi bila cena transporta nižja.....
žal pri nas še ni krize da bi se trgovci pobrigali za kvalitetno in poceni dostavo.. katera bi šla njim in nam v korist..

lp
T.
I'm so.... stay away !
Uporabniški avatar
FRIZER
Tekmovalec
Prispevkov: 258
Pridružen: 08 Maj 2009, 06:27
Kraj: BOHORC pri MB
Kontakt:

POSTA

Odgovor Napisal/-a FRIZER »

Kar je res je res !!
Sem narocil paket iz TIARACENTER (koroska) , sama PTT iz smeri do mene je bila nekje 4€ ampak denar ki sem ga jaz moral placati postarju in ga oni potem nakazejo trgovini - TA usluga pa me je stala se 7.40 € (%od vrednosti paketa) !!

Tako da BISTVENI oderuh v tej verigi je POSTA SLOVENIJE !!
:^o :^o :^o
HITEC..............performance of the future !
hitek
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 02 Sep 2008, 19:00

Odgovor Napisal/-a hitek »

ssikuc napisal/-a:V neki drugi slovenski modelarski trgovini je tako...
Stroški dostave se prištejejo v postopku naročila in znašajo pri naročilu pod 200 € 5 €, nad 200 € pa stroške dostave prevzamemo mi.
pa verjetno je vsem poznano kje...
Naj se pridružim temi. Sam se poslužujem naslednjih distributerjev. viewtopic.php?t=26917&start=30
Bistevno ceneje. Plačaš samo 5 ali 4 EUR in nobene provizije. Itak pa je nad 100 oz 200 zastonj.
Uporabniški avatar
flesh
Profesor
Prispevkov: 1005
Pridružen: 11 Dec 2006, 22:16
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a flesh »

Ja al pa noročite kak kos iz večine nemških Štacun :o :o izpod 20€ poštnine težko kaj najdeš.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

flesh napisal/-a:Ja al pa noročite kak kos iz večine nemških Štacun :o :o izpod 20€ poštnine težko kaj najdeš.
Za poštnine so Angleži zakon, manjše stvari 1 funt (pride v 3-5 dneh), zadnjič sem naročal okoli 10kg robe, 15e poštnine...
Nemci še niso dovolj fleksibilni, vse hočejo na DHL ... (25e za malenkosti).
Italijani pa itak morajo na DHL, drugače se vse "izgubi" (ukradejo) na njihovi pošti.
Avstrijci pa so nekje vmes 6e (za malenkosti preveč za večje kose pa super) za poštnino ali zastonj nad 300e...
lp Melly
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

In ugotovitev :o .Pošta Slovenije nas lup k KOZLE :evil: .
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...