Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
bojan11
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 18 Jul 2013, 18:59
Kraj: Celje

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a bojan11 »

Zdravo rabim pomoč naročil sem nekaj stvari pri lindingerju zadevo so mi poslali z Austrian post ,ko je le ta prispela v Ljubljano se je tam nekaj zakompliciralo in že cel teden ždi v Ljubljani. Vsak dan jo poskenirajo ampak zgodi se nič. Nazadnje so napisali da ne najdejo naslovnika ,kjer zraven sledilnika pošte AG ni nikjer kontaktne številke me zanima kdo dostavlja po Sloveniji za njih. Sem klical na pošto Slovenije pa pravijo da to niso oni.Nujno bi rabil kakšno številko da jih konktaktiram kjer mi bodo drugače paket nazaj postlali.
Uporabniški avatar
smarnca
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 18 Avg 2016, 22:25

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a smarnca »

Lp čeprav vem da je že bilo napisano ampak ne najdem posta me nekaj zanima.

Za brata bi rad naročil nekaj iz Nizozemske vendar ne pošiljajo v Slovenijo. Pa me zanima katera je že tista firma v avstriji ali kje, ki prepošlje tvoj paket?
simonbrushless
Začetnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 25 Apr 2016, 05:27

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a simonbrushless »

Pozdravljeni,

samo za info, iz banggood.com sem naročil ta polnilec: https://www.banggood.com/Eachine-D800-7 ... mds=search

Dobim obvestilo, da moram posredovati račun in ostalo zaradi carinskega postopka...seveda vse pošljem in danes dobim paket na dom z odkupnino 17,39€ :o :o =D> bravo. Na 38€ se plača torej še dodatnih 17€ :o :-? #-o daleč smo prišli v tej naši deželi. Groza

lp,
Simon
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

To je že kar nekaj časa.potrebno je preračunati,saj se marsikaka zadeva za isti denar dobi tudi pri naših ali okoliških trgovcih,pa še problemov z garancijo in nasveti ,vprašanji ni
Slika
simonbrushless
Začetnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 25 Apr 2016, 05:27

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a simonbrushless »

AlesZ napisal/-a:To je že kar nekaj časa.potrebno je preračunati,saj se marsikaka zadeva za isti denar dobi tudi pri naših ali okoliških trgovcih,pa še problemov z garancijo in nasveti ,vprašanji ni
Ma jaz sem že lani imel ta polnilec, sedaj pa sem še enega naročil. Ampak lani sem plačal samo 22% davek, oz. nekje 10€. 17,39€ pa je že veliko.
Ja kaj čem, drugič bom bolj pazljiv.

lp
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Ja, sedaj si pa plačal še za odpiranja paketa in štroške obvestila,postopka,pa bogsigavedikaj še.Ekipa se je zamenjala,prej je carinila carina,sedaj ti pa carini pošta.....................
Slika
simonbrushless
Začetnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 25 Apr 2016, 05:27

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a simonbrushless »

AlesZ napisal/-a:Ja, sedaj si pa plačal še za odpiranja paketa in štroške obvestila,postopka,pa bogsigavedikaj še.Ekipa se je zamenjala,prej je carinila carina,sedaj ti pa carini pošta.....................
Super.... =D>
pravi so...

lp
Uporabniški avatar
dadamic
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 24 Sep 2013, 13:33

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a dadamic »

Naročil sem paket iz Rusije. Po enem tednu sem v trackingu zagledal, da se nahaja na Ruski carini??? A ima kdo izkušnje z naročanjem iz Rusije? Zakaj gre preko njihove carine? Da bo šlo preko naše mi je jasno :-)
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Normalno,tudi vse zadeve pri kitajcu gredo skozi izhodno carinsko kontrolo......
Slika
Uporabniški avatar
Pisk
Razpravljalec
Prispevkov: 97
Pridružen: 06 Feb 2005, 19:59
Kontakt:

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a Pisk »

Ali kdo ve, ali je sedaj postalo kar normalno, da ti carinska pošta v pregled vzame paket-ek iz Kitajske in ti za pregled zaračuna 5 eur (tudi, če jim pošlješ dokazilo, da je pod 22 eur)? Torej, kupiš za 10 eur, in čeprav ne spada pod carino, ti slovenska pošta zaračuna še 5 eur (+50% samo za samovoljno pošto), ker so se oni odločili, da ti bodo pregledali paket?!
Nepomembna osebna modelarska stran: http://leti-leti.splet.arnes.si/
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3303
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Kadar prečkaš mejo Evropske unije lahko carinik zahteva, da odpreš kovček tudi če izjaviš, da nimaš ničesar za prijaviti v njem. Ali ni morda analogija?
Uporabniški avatar
jajzi
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 01 Apr 2016, 08:53
Kraj: Radomlje

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a jajzi »

Pisk napisal/-a: 25 Sep 2018, 17:32 Ali kdo ve, ali je sedaj postalo kar normalno, da ti carinska pošta v pregled vzame paket-ek iz Kitajske in ti za pregled zaračuna 5 eur (tudi, če jim pošlješ dokazilo, da je pod 22 eur)? Torej, kupiš za 10 eur, in čeprav ne spada pod carino, ti slovenska pošta zaračuna še 5 eur (+50% samo za samovoljno pošto), ker so se oni odločili, da ti bodo pregledali paket?!
Imam podobno izkušnjo. Poštar je rekel, da ni normalno in naj se pritožim, vendar bi moral takrat zavrniti pošiljko in dokazovati svoj prav.
Takrat sem pošiljko vseeno sprejel in klical na pošto da bi se pritožil. Telefon je po prevezavi (na carinski oddelek/pritožbe) zvonil dokler operater ni prekinil klica...
Dovolj da sem obupal. Mislim, da je to njihova stalna praksa..
Pač boj proti lokalnemu šerifu/mafiji...
Uporabniški avatar
KamiKaza
Dr. Modelar
Prispevkov: 6017
Pridružen: 09 Jan 2005, 13:28
Kraj: radovljica
Kontakt:

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Pisk napisal/-a: 25 Sep 2018, 17:32 Ali kdo ve, ali je sedaj postalo kar normalno, da ti carinska pošta v pregled vzame paket-ek iz Kitajske in ti za pregled zaračuna 5 eur (tudi, če jim pošlješ dokazilo, da je pod 22 eur)? Torej, kupiš za 10 eur, in čeprav ne spada pod carino, ti slovenska pošta zaračuna še 5 eur (+50% samo za samovoljno pošto), ker so se oni odločili, da ti bodo pregledali paket?!
So sam našli eno tržno nišo, kjer še mal pade v vedno lačno državno malho #-o . Če bi se pa rad pritožil, poj pa... telefon zvoni v prazno... na maile ni odgovora..., pa naj bo to carina, davkarija... skratka, obup od "države"! :-k #-o
__od oka, prbližn genau__
______________________

----lp Rupert----
Uporabniški avatar
Pisk
Razpravljalec
Prispevkov: 97
Pridružen: 06 Feb 2005, 19:59
Kontakt:

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Odgovor Napisal/-a Pisk »

jajzi napisal/-a: 26 Sep 2018, 09:00
Pisk napisal/-a: 25 Sep 2018, 17:32 Ali kdo ve, ali je sedaj postalo kar normalno, da ti carinska pošta v pregled vzame paket-ek iz Kitajske in ti za pregled zaračuna 5 eur (tudi, če jim pošlješ dokazilo, da je pod 22 eur)? Torej, kupiš za 10 eur, in čeprav ne spada pod carino, ti slovenska pošta zaračuna še 5 eur (+50% samo za samovoljno pošto), ker so se oni odločili, da ti bodo pregledali paket?!
Imam podobno izkušnjo. Poštar je rekel, da ni normalno in naj se pritožim, vendar bi moral takrat zavrniti pošiljko in dokazovati svoj prav.
Takrat sem pošiljko vseeno sprejel in klical na pošto da bi se pritožil. Telefon je po prevezavi (na carinski oddelek/pritožbe) zvonil dokler operater ni prekinil klica...
Dovolj da sem obupal. Mislim, da je to njihova stalna praksa..
Pač boj proti lokalnemu šerifu/mafiji...
Ah, ja... moja Slovenija! :cry:
Nepomembna osebna modelarska stran: http://leti-leti.splet.arnes.si/
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...