Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
webmar
Razpravljalec
Prispevkov: 178
Pridružen: 12 Jun 2008, 14:44
Kraj: Maribor

Paket

Odgovor Napisal/-a webmar »

ales73 napisal/-a:
Neo32 napisal/-a: m, ampak da te pošta slovenije "obere" za 5€ in provizijo na odkup, to se mi pa zdi absurdno. Ustvarili so si prevelik monopol in zdaj mastno kasirajo.
Če te pošta obere in za to nekaj naredi še nakako gre, čeprav se močno strinjam da so predragi. Ampak mene so ljubljanski poštni uslužbenci hoteli obrati čisto " na suho" :

Avgust lani sem imel nekaj probleme s komando oz. sprejemnikom, ki sem ga kupil pred nekaj meseci. Ker nisem vedel točno kje je problem, sem poklical prodajalca in se dogovoril da komando pošljem po pošti nazaj, da preverijo z drugim sprejemnikom in me pokličejo kaj se da rešiti. Odnesem na pošto, plačam 4,47 eur poštnine in nestrpno čakam kdaj me prodajalec pokliče.

Ker klica čez dober teden ni bilo, pokličem v trgovino jaz. Povejo mi, da paketa še niso dobili. Malo se ustrašim in sprožim iskalno akcijo na pošti, kjer mi čez kak dan uspe izslediti moj paket na pošti Ljubljana Šentvid.

Pokličem prodajalca, mu povem kje je paket in obljubi, da bo paket dvignil, pogledal zadevo in me poklical.
Čez par dni ga spet pokličem jaz in mu povem, da pridem naslednji dan v Ljubljano, tako da bi zadevo prevzel - pa jim ni nič jasno. Spet ponovim zgodbo kje je paket in obljubijo, da bodo paket še isti dan dvignili in do naslednjega dne našli napako.
Naslednji dan se res pojavim v trgovni, spet nimajo pojma kje je moja komanda in ugotovimo da je po skoraj 14 dneh še vedno na pošti - ker nimajo časa iti po paket 300 m po klancu navzdol.

Tu pa se začne zanimivejši del moje poštne zgodbe :

Pa če sem že tu se odpravim na pošto sam po paket. Povem, da sem prišel po paket številka ta in ta, , ki ga je poslal ta in ta v trgovino to in to in kako zgleda. Paket hitro najdejo. Razložim jim da bom moj paket ( seveda proti podpisu) prevzel, ker že 14 dni leži pri njih in ga sam dostavil naslovniku.

Tip na okencu pa je zahteval da ponovno plačam dobre 4 EUR poštnino, da mi paket vrne. Mirno mu razložim ( 2x) da mi naj paketa ne pošilja domov, ampak da mi ga da čez pult, jaz pa mu podpišem ,da sem ga prevzel, zato ni treba paketa nikamo pošiljati in plačevati nobene poštnine.

Ampak tip je vztrajen, tudi če mi da paket samo čez pult HOČE da ponovno plačam poštnino.

Pa sem že segel v žep po denar, da bi plačal poštnino za dostavo čez pult, vendar sem mimogrede še vseeno vprašal ČIGAV je pravzaprav paket in tip na drugi strani okenca mrtvo hladno izjavi da sedaj paket ni več MOJ ampak NJIHOV.

Takrat pa sem, čeprav sem miren človek, popizdil da sem njim samo plačal storitev da paket dostavijo ne pa da sem jim ga prodal.

Čez nekaj časa se po posvetovanju na pošti le odločijo, da mi moj paket vsaj brezplačno vrnejo, brez da bi jim mogel za to dodatno plačati, če ga že dostavili niso.
LP. Mene so na posti okradli nesramno kot kaksni Gangsterji.Sem ze napisal da postarji modelarji studentje kradejo kot vidre.Kontrola inspektorji so pa za ku.Ce bi take imeli Kitajci bi jim celi kseft propadu...
MIRAN
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

No, tej heci s pošto so malo hecni. Prva razlika je, da vse kar kupiš na ebayu oz kjerkoli že, je prej plačano, kar je brez potrditve (vašega podpisa), je pravzaprav navadno pismo. In navadno pisma morajo pošte običajno pošiljati z izgubo, država pa jim pač podeli monopol pod določenimi pogoji. (To je, omogočanje vsem državljanom pošiljanje poceni pisem). V glavnem, pošiljanje navadnega pisma brez česarkoli je tudi pri nas poceni.

Kitajci imajo pač stvar prirejeno svojim cenam in noro ugodno poštnino. Cenejšo delovno silo, manj sranja z davki, domače proizvajalce...


Slovenija pa pač oderuška povsod, zato pa so cene tako napihnjene. Recimo 20% se privarčuje že samo s tem, ker ti ni terba plačat DDVja če kaj malega naročiš. (pri naših trgovinah ga moraš). Takoj ko te zahaklajo na carini ti postane malo bolj jasno, zakaj so pri nas cene takšne... Ti zadevo obdavčijo, ocarinijo, zaračunajo to, da so ti jo obdavčl, pa še poštarja moraš plačat. Da kakšne ležarine ne omenjam. In dodatnega časa.


Kdorkoli pri nas te reči prodaja, pa se mora od tega tudi živet. Se pravi spet financirat neko trgovino, fizično ali spletno, prit skozi mesec in državi spet pustit vsaj tretjino. Igrat na neko masovno prodajo v naši državici prodajalci iz takšnih nišnih tržnih smeri ne morejo. Tako da se pač navijajo marže, in ko rabiš kakšno stvar takoj, plačaš.

Sranje je edino to, da so in bodo razlike ponekod kmalu takšne, da se bo bolj splačalo prevrntivno naročit dvojno vse iz ebaya kot tvegat obisk domače trgovine. [-X
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

TORN4DO saj se v marsičem, kar si napisal strinjam, ne pa z vsem. Predvsem me moti, da v bistvu ne razumeš, od kod resnična draginja in požrešnost naše države, saj ni DDV in carina (in stopnje ki jih imamo) tisto usodno, kar našo državo naredi tako pošastno drago, požrešno, proizvajalce, ki v njej hočejo nekaj ustvariti pa nekonkurenčne. Carino in DDV imajo skoraj vse države.

Pa pustimo to, tega je za par dni debat in izgubljanja časa na forumu, pa še efekta od tega nebi bilo niti najmanjšega.

Kar se tiče pošte, se mi malo zdi, da razdalja, kako daleč ti nekaj dostavijo, ne igra neke zelo velike vloge, stane prevzem in predaja, logistika. Med pošiljko, ki se pošlje iz ene vasi v sosednjo in tisto ki se pošlje iz Rateč v Lendavo, je malo razlike, treba je, sprejeti naložiti peljati razložiti, oddati.

Iz lastnih izkušenj lahko rečem, da je sledljiv paket iz Hong Konga v Slovenijo vedno stal več, kot pošiljanje istega blaga nazaj na isti način, sledljivo, v HK zaradi reklamacije. Torej naša pošta le ni tako oderuška, celo cenejša je od kitajske, ob dejstvu, da je vedno šlo za povsem isto blago oz. izdelek.

Verjamem da se pri kakšnem specifičnem paketu, to tudi obrne, vseeno, pa dejstvo, ki sem ga zgoraj napisal, kaže, da vse primerjeve le niso povsem realne.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Brane napisal/-a:TORN4DO saj se v marsičem, kar si napisal strinjam, ne pa z vsem. Predvsem me moti, da v bistvu ne razumeš, od kod resnična draginja in požrešnost naše države, saj ni DDV in carina (in stopnje ki jih imamo) tisto usodno, kar našo državo naredi tako pošastno drago, požrešno, proizvajalce, ki v njej hočejo nekaj ustvariti pa nekonkurenčne. Carino in DDV imajo skoraj vse države.

Pa pustimo to, tega je za par dni debat in izgubljanja časa na forumu, pa še efekta od tega nebi bilo niti najmanjšega.

Kar se tiče pošte, se mi malo zdi, da razdalja, kako daleč ti nekaj dostavijo, ne igra neke zelo velike vloge, stane prevzem in predaja, logistika. Med pošiljko, ki se pošlje iz ene vasi v sosednjo in tisto ki se pošlje iz Rateč v Lendavo, je malo razlike, treba je, sprejeti naložiti peljati razložiti, oddati.

Iz lastnih izkušenj lahko rečem, da je sledljiv paket iz Hong Konga v Slovenijo vedno stal več, kot pošiljanje istega blaga nazaj na isti način, sledljivo, v HK zaradi reklamacije. Torej naša pošta le ni tako oderuška, celo cenejša je od kitajske, ob dejstvu, da je vedno šlo za povsem isto blago oz. izdelek.

Verjamem da se pri kakšnem specifičnem paketu, to tudi obrne, vseeno, pa dejstvo, ki sem ga zgoraj napisal, kaže, da vse primerjeve le niso povsem realne.
Res je Brane, strinjam se, da se vsesplošne primerjave ne da narediti.

Ampak poglej primerjavo pa mi povej kaj meniš na to:

Gre se za en in isti produkt in sicer gnani zobnik za Savage-a:

Slo trgovina:http://www.cool-pc.org/productdetail.php?prodid=3035

eBay(Japan):http://cgi.ebay.com/HPI-Savage-Steel-Sp ... 3c9356d009

Cena če bi naročil iz slovenije:

- artikel: 51€
- poštnina: 5€
- odkup: cca 1€
--------------------
- skupaj: 57 €

Cena če bi naročil iz eBay-a:

- artikel: 30 €
- poštnina: 3 €
- odkup: / (plačano preko PP)
------------------------------------
- skupaj: 33€

Edina slabost cenejše varijante je 10 dnevno čakanje in za to poštnino ne dobiš registriranega paketa (tracking number), ampak kar sem do sedaj imel izkušnje z eBay uporabniki so nazaddnje ko so mi izgubili paket brezplačno poslali novega in v veliki večini tudi je tako, da za pakete manjše vrednosti brez poštnine ki bi vključevala registrirano pošiljko, pošljejo še enkrat če se le ta zgubi.

Pa ne me narobe razumet z trgovino Cool PC, Mibo modeli in Modelar.si ( pri njih sem kupoval) imam odlične izkušnje in jim lahko rečem samo BRAVO, ker skrbijo za svoje stranke tudi če naročiš za 15 € robe. Takih je zelo malo zadnje čase.

Kot pravim vsesplošne primerjave se ne da narediti, bolje bi bilo narediti koliko je to obremenjujoče za določen budget (slovenski, ameriški, kitajski, nemški) potem bi se lahko zgovarjali da je nekaj drago oz poceni, ne moremo pa se kar povprek primerjati z drugimi trgi. Samo glede na zgornji izračun se bo večina odločila za nakup preko eBaya, če so seveda vsi zahtevani pogoji izpolnjeni (paypal račun, da artikel lahko počakaš 10 dni,...)

Drugače pa so včasih kralju dajali desetino, zdaj pa državi dvakrat toliko #-o :D
Slika
Uporabniški avatar
modelarr
Freak
Prispevkov: 491
Pridružen: 06 Feb 2010, 13:22
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a modelarr »

Kako je na ebayu s poštnino, če recimo naročiš več izdelkov(različnih) ki so iz različnih lokacij? Ima kdo izkušnje?A jih dobiš skupaj?
Ima kdo izkušnje z licitacijo na ebayu?
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

EBAY je virtualna trgovina na kateri prodaja mnogo trgovcev z mnogo računi in delujejo z mnogo lokacij. Vsak nakup je samostojen, razen v primeru, da je kupljenih več artiklov istega prodajalca istočasno. V tem primeru je poštnina lahko skupna za več artiklov. V vseh ostalih primerih pa ne.

Mipo
Uporabniški avatar
dragonFLY
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 04 Maj 2008, 16:46
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a dragonFLY »

Glede pošte v četrtek popoldam naročil v Londonu danes že pri meni :o :D mislim da so tle v marsikaterem primeru lahko naša pošta v dostavi iz enega mest v drugo skrije :lol: drugače traja 4 do 5 delovnih dni tako da =D> :D prijetno presenečen danes :wink:

L.P. Matjaž
webmar
Razpravljalec
Prispevkov: 178
Pridružen: 12 Jun 2008, 14:44
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a webmar »

dragonFLY napisal/-a:Glede pošte v četrtek popoldam naročil v Londonu danes že pri meni :o :D mislim da so tle v marsikaterem primeru lahko naša pošta v dostavi iz enega mest v drugo skrije :lol: drugače traja 4 do 5 delovnih dni tako da =D> :D prijetno presenečen danes :wink:

L.P. Matjaž
LP.Cvetka.V SLO so zanalasc unicili postarji najbolse postarske naprave,racunalnisko kontrolirane samo da bi vse osebno delali in kradli..LP.PS .Pa ni nobeden odgovarjal,sedel..LP.
MIRAN
Uporabniški avatar
modelarr
Freak
Prispevkov: 491
Pridružen: 06 Feb 2010, 13:22
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a modelarr »

Iz katere trgovine v londonu si naročeval?(dragonfly)
Prosim za link.
Hvala.
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

webmar :

Tebi se je pa kar zameril tale svet, ane #-o #-o #-o ?

Si mogel imet pa težko otroštvo !

Prosim te pojdi dol iz tega foruma klamfe srat, če nimaš nič pametnega za povedat !

Obtoževati nekoga da krade, brez utemeljenih razlogov in dokazov je malce nezrelo, se ti ne zdi ?

Pa lep pozdrav
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
janček
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 07 Jan 2010, 21:16
Kraj: Brnik

Odgovor Napisal/-a janček »

Sprašujem za mojega prjatla ki namerava naročit neki robe iz HK Za okoli 250$ in tehta ~ 450 g a ma kdo kej izkušenj s tako stvarjo..! :praskam: [-o< [-o<
What goes up usually comes down.
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a FastOne »

Naj vpraša prodajalca koliko je poštnina! Verjetno kakih 20$. Potem pa mu bo naša vrla carina nabila na skupni znesek še 20% DDV (mogoče še kak 1-3 % carine, odvisno od robe) in 5eur stroškov.
Ali kake izkušnje misliš? Sam sem dobil iz Kitajske že čez 200 pošiljk. Uspešno.


lpm
Uporabniški avatar
janček
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 07 Jan 2010, 21:16
Kraj: Brnik

Odgovor Napisal/-a janček »

huh to pa je velik...! ja carina je do 70€ zastonj..?
What goes up usually comes down.
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a FastOne »

Carina se obračuna pri vrednosti nad 150eur, ddv pa nad 22eur (vrednost blaga + poštnina).

lpm
Uporabniški avatar
janček
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 07 Jan 2010, 21:16
Kraj: Brnik

Odgovor Napisal/-a janček »

Hvala kok pa je približn carina kšn ve za okol 300 €
What goes up usually comes down.
Uporabniški avatar
janček
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 07 Jan 2010, 21:16
Kraj: Brnik

Odgovor Napisal/-a janček »

Zaninma me če je kdo že naročal tole RV napravo in koloko je placal

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... y_(Mode_2)
What goes up usually comes down.
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Sedaj pa res zadnjič odgovarjam na vprašanja o poštnini.

Naklikaj si kaj želiš kupiti. Pojdi v košarico in spodaj poglej koliko je poštnina. A je res tako zelo težko?
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Pa če si par minut vzameš,bi sigurno to našel..........
viewtopic.php?t=49715&start=0&postdays= ... ransmitter
Slika
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Več kot očitno je jamranje o dnevni, tedenski,_____... zamudi paketa obvezno, zato odpiram novo temo, kjer se lahko izkašljate. Upam, da bo to rešitev za smetenje v namenskih temah o izdelkih iz vzhoda. [-o<

Tema je zaradi takih postov popolnoma prenasičena in nepregledna. Povprečen uporabnik, ki išče neke informacije o izdelku se stežka prebije skozi vse poste o dostavi zato...

...sezona tipkanja o dostavnih rokih se začne zdaj in tu.

Debatirajte o dostavi, zamujanju, poštnih storitvah, trackingu, stroških, mogoče se pohvalite kako hitro ste dobili carinsko pošto ali kako zamujajo; NEGLEDE NA IZVOR POŠILJKE (tudi po Sloveniji). :^o
Zadnjič spremenil Phoinix, dne 26 Dec 2011, 19:30, skupaj popravljeno 4 krat.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Bom prvi :lol:
Pohvala gre Lindigerju za super hitrost. tretji do četrti dan prihajajo paketi na dom pod pogojem, da imajo vse na zalogi. Lepo pakirajo, še račun zavarujejo, nad 90€ pa brezplačna poštnina.
Pohvala gre E-Store Rotterdam. Osmi dan od naročila me je poštar presenetil s paketom. Odlično pakirano, poslano preko TNT-ja pa še poštnino sem plačal 2€ manj, kot je dejansko bila napisana na paketu.
RCBearings iz Naglije je tudi vreden omembe. Pošta v nekaj dneh doma, za manjše pisemske pošiljke je poštnina 1 funt
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

gusar napisal/-a:
Ultralajt napisal/-a:
gusar napisal/-a: Smo rekl da bomo nehal v tej temi jamrat.


O čem pa naj debatiramo.....o novem protikorupcijskemu zakonu :^o
O novostih, o izkušnjah z artikli, priporočilih za nabavo ustreznih artiklov za konkreten model, opozorila na "škart" ali manjvredno robo ipd...

O dobavnih rokih in podobnih vprašanjih in ugibanjih je bila odprta posebna tema ravno iz razloga, da na tej strani ostanemo pri res koristnih in uporabnih informacijah, ne pa da kar naprej beremo zaskrbljujoče pisanje ljudi, kateri ne vejo da je potrpljenje božja mast ;) .

Jamranje in spraševanje sitnih uporabnikov, ki ne vejo da v Hong Kongu ne čakajo v nizkem štartu samo za njihovo naročilo, in ki že po parih urah panično preverjajo če je njihov paketek že na poti v Slovenijo, in jamrajo za vsak zamujen dan, samo zabija tole temo do obupne nepreglednosti, kjer se sploh več ne da najti noter kak koristna informacija ali obvestilo....
Licitacije pa pripomorejo k preglednosti foruma :lol:


dodamo v to temo še lecitacije...


Glede na to, kako ste zgovorni, vam pa v novi temi ni za razpravljat.

Bom jaz začel:
Zadnjič spremenil Phoinix, dne 17 Feb 2011, 12:45, skupaj popravljeno 2 krat.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

11. februarja so mi iz Boca bearings odposlali paket... tracking pa pravi samo, da ga je pošta 12. sprejela od tu naprej zmanjka informacij.


Aaaaaaaa, kaj pa zdj? Skrbi me, ali bo prišel ali ne? Ali naj kar sprožim paypal dispute?

Aaaaaaaaa??!?!?#?

NUJNO!"!"

:D

Pa nadaljujte.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Phoinix napisal/-a:11. februarja so mi iz Boca bearings odposlali paket... tracking pa pravi samo, da ga je pošta 12. sprejela od tu naprej zmanjka informacij.


Aaaaaaaa, kaj pa zdj? Skrbi me, ali bo prišel ali ne? Ali naj kar sprožim paypal dispute?

Aaaaaaaaa??!?!?#?

NUJNO!"!"

:D

Pa nadaljujte.
brez panike, bo se pojavil paket na vratih.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Uf, hvala, pa sem pomirjen :)

//sarcasm off ;)
Uporabniški avatar
Matt-X
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 28 Sep 2009, 11:06
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a Matt-X »

Jaz bi tudi imeu neki za povedat o tako imenovani trgovini Lindinger.
Tipom sem naročil Heli en ponedeljek in sem jim nakazal denar preko i-net banke KP. Ponavadi dinar po taki obliki plačila potrebuje 4-5 dni, da se pojavi na določenem IBAN računu. No dinar so dobili v petek isti teden, še tako je bilo neznosno čakat in sem se spraševal kaj bom čez weekend počel :cry: .
No povrh vsega še sobota je bila deževna :x KO... sem v soboto bil že ves obupan mi pride neki kombi pred vrata in.. HELI DOMA TIPI SO LEGENDE!!!!!!
:D :) 8) :D :P :D :)
Pa walda poštnina Ä‘abe :P
Gravity Fighter!!!
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...