Modelarske trgovine na Kitajskem

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

gusar napisal/-a:Sicer ni v kontekstu ... samo za primerjavo.... nujno sem rabil dve malenkosti, sem naročil v eni izmed naših trgovin in poglej:
cena delov je bila 7€(trikrat precenjena)
stroški pakiranja 2,80€(nerazumljivo-pisemska ovojnica)
poštnina reči in piši 6,30€
tega enostavno ne moreš verjet..ali pač #-o

lp

Sva ze 2 s taksnim pakiranjem.. Paket ki sem ga narocil je imel ceno dobre 3€.. Pakiranje je naneslo 2€ (2 konca lepenke povita z sirokim selotejpom) in nakoncu paket do doma pride za 11,3€.. Nikoli vec.. :(
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

nori-modelar napisal/-a:Ne pardon vzel sem tole :wink:

GLS Express Courier 10kg (Germany to Slovenia) $19.79
Narobe sem videl do 3kg seveda!!

se pravi da je do 10kg 19.79 $ to pa še gre skoz pač narediš pravi nakup :D v tej kilaži bi se še znašel kak model..razen če nimajo druge tarife zaradi velikosti paketa..?? bomo sprobali.

lp
MKM
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Mislim, da je pogoj le en model na pošiljko. Vsaj tako je iz HK skladišča.
Sam razmišljam, da bi tudi naročil pri njih lipote. Ker se mi yzdi škoda plačevat vseh dodatnih stroškov in čakati do onemoglosti, da pride roba do doma.
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Jap ko sem naročil prvi paket iz DE warehousa je bil malo čez 5 kil, tako da gre do 10kg BP.

Pa tudi zdaj ko sem naročil nekaj malega sem vzel to :wink:

Poleg tega dobiš paket na dom v 7 dneh =D> =D>
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Bevcan
Freak
Prispevkov: 584
Pridružen: 06 Jun 2006, 07:36
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Bevcan »

http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... duct=14858

Eden boljših produktov iz HK. Sploh pa je zanimivo brat komentarje. :)
Gravitacija je hudič.

LP Primož Iskra
digital
Razpravljalec
Prispevkov: 78
Pridružen: 07 Mar 2008, 11:05
Kraj: medvode

Odgovor Napisal/-a digital »

Krist napisal/-a:Mislim, da je pogoj le en model na pošiljko. Vsaj tako je iz HK skladišča.
Sam razmišljam, da bi tudi naročil pri njih lipote. Ker se mi yzdi škoda plačevat vseh dodatnih stroškov in čakati do onemoglosti, da pride roba do doma.
No tud jaz mal razmišljam da bi kar iz De naročil, sam kolk je pa dražje potem vse skupaj?
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Jah preračunaj si, cena iz kitajske z poštnino + 20% in cena iz DE z poštnino...

Če vzameš večjo količino (beri za več $) se splača ker ni carine in podobnih dajatev.
LP Blaž :)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

blaž berden napisal/-a:Jah preračunaj si, cena iz kitajske z poštnino + 20% in cena iz DE z poštnino...

Če vzameš večjo količino (beri za več $) se splača ker ni carine in podobnih dajatev.
Ravno o temu razmišljam. Pa odpade še nepotrebno čakanje na carino.
Roko na srce, ampak da traja skoraj en teden od prejetja računa pa do dostave s carine, je pa tut žalost. Zadnjič sem naročil očala iz ZDA, do nas so rabila 10 dni, potem pa še 6 od carine pa do mojih vrat...
digital
Razpravljalec
Prispevkov: 78
Pridružen: 07 Mar 2008, 11:05
Kraj: medvode

Odgovor Napisal/-a digital »

Krist napisal/-a:
blaž berden napisal/-a:Jah preračunaj si, cena iz kitajske z poštnino + 20% in cena iz DE z poštnino...

Če vzameš večjo količino (beri za več $) se splača ker ni carine in podobnih dajatev.
Ravno o temu razmišljam. Pa odpade še nepotrebno čakanje na carino.
Roko na srce, ampak da traja skoraj en teden od prejetja računa pa do dostave s carine, je pa tut žalost. Zadnjič sem naročil očala iz ZDA, do nas so rabila 10 dni, potem pa še 6 od carine pa do mojih vrat...
No sej lih to je žalostno, da se potem pr nas še najdalj zavlačuje! Mal bodo moral še skladišče zapolnit pa bo. Zdej ga verjetn filajo s tistim kar najbolj gre(predvidevam...)
lp
Uporabniški avatar
Iztok S.
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 23 Nov 2004, 21:19
Kraj: Ljubljana & Trzin

Odgovor Napisal/-a Iztok S. »

Rad bi vedel katere servote se splača kupit v HK. Katere kupujete v glavnem? kaj pa kakšni močnejši recimo za DC-3 2,6m.
Hvala za nasvet.
LP Iztok
Heliji: Futura-Royal competition, Futura-Trainer, Bell 47G indoor, Junior 50II (EXheli: Bell47II(1990), Kyosho xy)
Taxi II, asw-22, Jak55, Lupo, (Guppy v izdelavi), Discus, DC-3 (2,6m), ...jadrnica F5G v izdelavi
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

Iztok S. napisal/-a:Rad bi vedel katere servote se splača kupit v HK. Katere kupujete v glavnem? kaj pa kakšni močnejši recimo za DC-3 2,6m.
Hvala za nasvet.
LP Iztok

Malo pobrskaj po ponudbi in pogledaš mnenja kupcev in če so zadovoljni bi naj bil izdelek O.K. :wink:
MKM
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Iztok S. napisal/-a:Rad bi vedel katere servote se splača kupit v HK. Katere kupujete v glavnem? kaj pa kakšni močnejši recimo za DC-3 2,6m.
Hvala za nasvet.
LP Iztok
Najbrž ti v naovdilih za model piše kakšno moč morajo imeti, pa tudi iz lukenj v mizicah za servomotorje lahko izmeriš kako veliki naj bodo.
Potem poišči na HK servomotorje te velikosti in momenta, ter poglej cene in komentarje. In ne išči najcenejše, ker imaš le velik in dragocen model!
Uporabniški avatar
Darin
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 28 Jun 2006, 08:55
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Darin »

Kvalitetni kitajski servomotorji iz Hobbykinga so znamke HD.

Lp
Lp,
Darin
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Darin napisal/-a:Kvalitetni kitajski servomotorji iz Hobbykinga so znamke HD.

Lp
Še boljši so INO-Lab. Ali pa MKS.
Kot je rekel Ultralajt, poglej kaj rabiš, potem pa pod komentarje. Boš dobil najbolj realno sliko o kvaliteti serva.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Jakob :lol:
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

jaki 3 napisal/-a:http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=15183

Zgleda zanimivo. :roll:
Predrago...
Najprej te opalijo pri poštnini,potem naša carina,na koncu pa lahko sam moleš,da je vse še v enem kosu. Ko bo v nemškem skladišču,bo malo bolje.
Uporabniški avatar
modelarr
Freak
Prispevkov: 491
Pridružen: 06 Feb 2010, 13:22
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a modelarr »

daddyrider napisal/-a:Jaz imam en paket že 2 meseca v tem Guangzhou-u pa tudi ni videti da bi se kaj premaknilo. Očitno se paketi tam izgubljajo :x
Še enkrat sem kontaktiral prodajalca in mu zagrozil s prijavo na ebay-u in da bom na vseh forumih opozoril na njihovo trgovino, ker zavajajo potrošnike. Odgovorili so mi, da če ne prejmem paketa v dveh tednih (ker imajo novo leto) mi vrnejo denar.
Če sem počakal toliko časa bom pa še dva tedna.
Kr neki !!
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Heh, novo leto je že bilo 14.jan. kot vem...
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
borisk
Zagrizenec
Prispevkov: 273
Pridružen: 20 Jun 2002, 01:00
Kraj: šmarje

Odgovor Napisal/-a borisk »

na DX piše da majo novo leto 3.2.2011, zaprto imajo pa od 1-7 februarja
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

borisk napisal/-a:na DX piše da majo novo leto 3.2.2011, zaprto imajo pa od 1-7 februarja
Pa je res:
2011 date February 3
2012 date January 23

Zmedel me je podatek iz žurnala, ki je star eno leto:lol:
http://www.zurnal24.si/svet/srecno-novo ... 831/clanek
Tigrovo leto
Čeprav so Kitajci ob 17. uri v četrtek po našem času vstopili v novo leto, pa bodo imeli prave slovesnosti šele 14. februarja, saj se takrat začne kitajsko novo leto, ki bo v znamenju tigra. So se pa za pokušino vseeno poveselili tudi sinoči.
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

T0RN4D0 napisal/-a:Ja, zdaj že papirnate kataloge pošiljajo #-o
Super, to bo branje za sranje! :D
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

@jannyy kaj pol, 3/4 :S, roki dobave so pa 1 mesec(ko bi bilo vsaj to res; traja tudi po pol leta pa ne dobijo, nategujejo pa ljudi); ravno 13.januarja sem naročil en paket; po oddaji naročila, plačam; potem pa drug dan pogledam status pa je bil en artikel "backordered"; še pri naročilu je bil na voljo :x :x in sedaj veselo čakanje čakam že 2 tedna, pa še 3 bom sigurno da sploh dobijo; potem pa seveda še 2 tedna do mene #-o #-o.

lp
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Eh itak je stran boljša, saj ravno tako vse vidiš, vsaka stvar ima zraven še zalogo, slike in uporabniške komentarje.
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Odgovor Napisal/-a jannyy »

Pa moti me to ki recimo imajo 230 kosov backorder in pomojem jih dobijo 250 in valda je tistih 230 že avtomatsko prodano.

Ko sem gledal baterije 360mah 2s rhino so jih imeli in naslednji dan ko sem želel naročit jih ni blo več. Isto propelerje sem komaj ujel da sem dobil kaj. te zaloge teh stvari ki gredo bodo morali popravit.
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

carcar napisal/-a:@jannyy kaj pol, 3/4 :S, roki dobave so pa 1 mesec(ko bi bilo vsaj to res; traja tudi po pol leta pa ne dobijo, nategujejo pa ljudi); ravno 13.januarja sem naročil en paket; po oddaji naročila, plačam; potem pa drug dan pogledam status pa je bil en artikel "backordered"; še pri naročilu je bil na voljo :x :x in sedaj veselo čakanje čakam že 2 tedna, pa še 3 bom sigurno da sploh dobijo; potem pa seveda še 2 tedna do mene #-o #-o.

lp
Sicer ne vem kakšen način naročanja imate ali preverite će je zaloga ali ni, pa zdaj poševnookcev ne nameravam zagovarjat. V zadnjem času sem naredil par naročil iz principa, da vidim če bodo kje zaštekali, ampak moram reč, da sem dobil vse v roku 14 dni, čeravno so bili vmes prazniki, pa vsebina brezhibno delujoča. Tako da trenutno nimam pripomb, kar pa ne pomeni da enkrat ne bo drugače......govorim o HK
MKM
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...