Izginula trgovina

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Uporabniški avatar
flesh
Profesor
Prispevkov: 1005
Pridružen: 11 Dec 2006, 22:16
Kraj: Logatec

Izginula trgovina

Odgovor Napisal/-a flesh »

Ravno sem hotel pogledati nek oglas od MIBO in opažam da so v celoti izginili iz foruma. :o :o #-o
gas
Freak
Prispevkov: 468
Pridružen: 11 Feb 2008, 11:24
Kraj: Cerkvenjak

Odgovor Napisal/-a gas »

Vsaj kakšno pojasnilo bi lahko dali :-k . Mogoče pa še pride.
Uporabniški avatar
Boško
Tekmovalec
Prispevkov: 226
Pridružen: 02 Okt 2006, 10:22
Kraj: Rakek

Odgovor Napisal/-a Boško »

Pojasnilo daš preden narediš kaj takega!
Vsaj spodobilo bi se!Razen če sploh ne vejo da jih ni več gor?
LP Boštjan

Vsako tele ima svoje veselje!
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

Boško napisal/-a:Pojasnilo daš preden narediš kaj takega!
Vsaj spodobilo bi se!Razen če sploh ne vejo da jih ni več gor?
Verjetno so prebrali kakšno kritiko na njihovo poslovanje :^o
MKM
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Zgleda prišlo do odločitve da ne bodo več dajali prispevka za forum.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Verjetno tudi njih daje recesija, pa jim je začelo primanjkovati denarja za financiranje foruma. Mogoče bodo imeli pa svoj forum na njihovem serverju in večje popuste ter manj reklame.
Slika
Uporabniški avatar
Iztok S.
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 23 Nov 2004, 21:19
Kraj: Ljubljana & Trzin

Odgovor Napisal/-a Iztok S. »

Fantje težko je preživet s tako dejavnostjo in v teh časih, še posebej ob kitajcih. Včasih, ko ni bilo možno še naročat iz HK pa je bilo tudi sila težko za plače zbrat, kaj šele danes. Dobri so vsi, ki sploh preživijo.
LP iztok
Heliji: Futura-Royal competition, Futura-Trainer, Bell 47G indoor, Junior 50II (EXheli: Bell47II(1990), Kyosho xy)
Taxi II, asw-22, Jak55, Lupo, (Guppy v izdelavi), Discus, DC-3 (2,6m), ...jadrnica F5G v izdelavi
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Konkurenca iz daljnega vzhoda je res močna in neusmisljena.
Bojim, da so k tej odločitvi pripomogli tudi posamezni prenapeteži z svojimi izlivi ''gnojnice'' po tej trgovini. :wink:
Lp Rado
Uporabniški avatar
Iztok S.
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 23 Nov 2004, 21:19
Kraj: Ljubljana & Trzin

Odgovor Napisal/-a Iztok S. »

Za vsako stvar grem najprej pogledat v naše domače modelarske trgovine in največkrat tudi kupim, kar sem iskal. Malce višja cena odtehta, čakanje, in vse spremljajoče stroške poštnega naročanja. V praksi se izkaže, da moraš na po pošti naročeno blago iz ZDA ali Hong Konga... računati, da te bo na koncu naročeno stalo 1,5 krat dražje od cene zapisane v katalogu. Ceneje te pridejo le pošiljke pod 20USD ostalo pa je precej dražje. Hitro se izkaže, da naše trgovine le niso za VSE stvari tako nekonkurenčne. Pa še nekaj, več kot vas naroča v HK slabše se piše modelarstvu doma. Zamisli si, da imaš heli in bi rad kupil rezervne dele takoj, ko si imel crash. Ko sem letel, je bilo zame najpomembneje, da sem dobil dele takoj. Ne vem kako ostali gledate na to ampak meni je v takem primeru hitrost pomembnejša kot 20% nižja cena.
LP Iztok
Heliji: Futura-Royal competition, Futura-Trainer, Bell 47G indoor, Junior 50II (EXheli: Bell47II(1990), Kyosho xy)
Taxi II, asw-22, Jak55, Lupo, (Guppy v izdelavi), Discus, DC-3 (2,6m), ...jadrnica F5G v izdelavi
Uporabniški avatar
dart2
Tekmovalec
Prispevkov: 339
Pridružen: 17 Jan 2007, 16:14
Kraj: ptuj

Odgovor Napisal/-a dart2 »

Iztok S. napisal/-a:Za vsako stvar grem najprej pogledat v naše domače modelarske trgovine in največkrat tudi kupim, kar sem iskal. Malce višja cena odtehta, čakanje, in vse spremljajoče stroške poštnega naročanja. V praksi se izkaže, da moraš na po pošti naročeno blago iz ZDA ali Hong Konga... računati, da te bo na koncu naročeno stalo 1,5 krat dražje od cene zapisane v katalogu. Ceneje te pridejo le pošiljke pod 20USD ostalo pa je precej dražje. Hitro se izkaže, da naše trgovine le niso za VSE stvari tako nekonkurenčne. Pa še nekaj, več kot vas naroča v HK slabše se piše modelarstvu doma. Zamisli si, da imaš heli in bi rad kupil rezervne dele takoj, ko si imel crash. Ko sem letel, je bilo zame najpomembneje, da sem dobil dele takoj. Ne vem kako ostali gledate na to ampak meni je v takem primeru hitrost pomembnejša kot 20% nižja cena.
LP Iztok
=D> =D>

Se popolnoma strinjam.
Uporabniški avatar
Ultimate
Tekmovalec
Prispevkov: 371
Pridružen: 07 Dec 2004, 21:46
Kraj: Rezervat

Ajpes

Odgovor Napisal/-a Ultimate »

Podatki o poslovanju podjetij so seveda v naši deželi javno dostopni, da ne bom nesramen in kopiral iz ajpesa, si lahko vsi tisti, ki tega niste vedeli pogledate tukaj:

http://www.ajpes.si/jolp/

Registracija na portalu AJPES je brezplačna.

Presenečeni boste, pa ne samo za modelarsko usmerjena podjetja, tudi za druga s katerimi poslujete in ne veste ali so v rdečem... pa ne si mislit, da so vse te št., vsote, zneski realni in v dobrobit države...

lp
Zadnjič spremenil Ultimate, dne 24 Jan 2011, 13:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Albert Einstein:
Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost, čeravno glede prvega nisem gotov.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

Iztok S. napisal/-a:Za vsako stvar grem najprej pogledat v naše domače modelarske trgovine in največkrat tudi kupim, kar sem iskal. Malce višja cena odtehta, čakanje, in vse spremljajoče stroške poštnega naročanja. V praksi se izkaže, da moraš na po pošti naročeno blago iz ZDA ali Hong Konga... računati, da te bo na koncu naročeno stalo 1,5 krat dražje od cene zapisane v katalogu. Ceneje te pridejo le pošiljke pod 20USD ostalo pa je precej dražje. Hitro se izkaže, da naše trgovine le niso za VSE stvari tako nekonkurenčne. Pa še nekaj, več kot vas naroča v HK slabše se piše modelarstvu doma. Zamisli si, da imaš heli in bi rad kupil rezervne dele takoj, ko si imel crash. Ko sem letel, je bilo zame najpomembneje, da sem dobil dele takoj. Ne vem kako ostali gledate na to ampak meni je v takem primeru hitrost pomnejša kot 20% nižja cena.
LP Iztok
Pred mnogimi leti, ko še pri nas ni bilo praktično nič za dobit, smo morali za vsako malenkost k sosedom, potem smo bili veseli, ko so se pri nas začele pojavljat trgovine, sicer ponudba bolj ko ne skromna ampak bilo je ok
Ampak kot je značilno za našo domovino vsi bi radi obogateli čez noč.
Roko na srce, če mene pošiljka v vrednosto 10€ ++++ stane toliko kot da se zapeljem v Avst..., verjetno tu nekaj ne štima. :oops: kdo pa ne bi najraje kupoval doma?
Sicer konkurenčna ponudba vpliva na boljše stanje v modelarstvu in ne obratno saj si tudi tisti ki nimajo v izubilju € privoščijo kak model-opremo, ki si sicer ne bi......... za naše trgovine pa je to bolj kruto, globalizacija terja svoj davek.
"Tisto o 1,5 x dražje kot je v ponudbi iz Hong Konga seveda ne drži, no vsaj do zdaj ni" [-X

lp
MKM
Uporabniški avatar
kokynator
Tekmovalec
Prispevkov: 329
Pridružen: 13 Dec 2009, 17:03
Kraj: Zemlja

Odgovor Napisal/-a kokynator »

Popolnoma se strinjam z nekaterimi komentarji. Tudi sam raje takoj dobim rezervni del, kot pa da čakam 3 tedne na pošiljko. Na koncu pa še obstaja možnost, da bo vse skupaj polomljeno. Je pa izbira v tujini večja... Pa zdaj ima hobbyking še nemški warehouse... Čakalna doba se močnooo skrajša. Same negativne stvari za slovenske trgovine.. Mimogrede.. Tudi trgovina v Cerknici ne daje znakov življenja :S http://www.cool-pc.org


EDIT:
Svojo trditev o cool-pc v Cerknici popravljam. Ugotovljeno je bilo, da trgovina še vedno obstaja in obratuje. Problem sem imel z dostop z mojega IP naslova. Kaj je šlo narobe še ugotavlajo. Sem obvestil pristojne v trgovini in rešujejo problem...
Zadnjič spremenil kokynator, dne 03 Feb 2011, 10:55, skupaj popravljeno 1 krat.
www.rcmap.info - modelarski zemljevid z lokacijami po celem svetu - tudi za Android
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Vse lepo in prav samo ko so za nek del pri nas v eni štacuni hotli oz še hočejo 16eur, medtem ko ga iz drugod dobim za 7 ali manj eur sorry fantje to je za mene izkoriščanje(pa ni nič eksotičnega ravno obratno kos alu ploščice, s tem da je trgovina uvoznik k nam za to firmo).Prav tako kitajska roba po kar nekaj višjih cenah.

Sem pripravljen dati kakšen euro več pa da podprem naše trgovce,ne pustim pa se izkoriščat.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Sem kupil nekaj stvari pri Mibo trgovini. Vendar me najbolj moti to, da imaju na spletni trgovini večino stvari "rdeče". Kao, da ni na zalogi. Res se mi ne ljubi klicat ali je res rdeče ali pa imajo na zalogi.

Ponavadi kupujem zvečer in potem res nimaš nikogar klicat.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Če so se odločili, da jih na forumu ne bo več, je pač to njihova odločitev.
Res, da so kar potiho poniknili, a to bi včasih naredil tudi jaz, ko se name spravi kak luzer z nekimi bedastoćami.

Jaz jih čisto razumem.

Mitja
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 25 Jan 2011, 13:11, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Iztok S. napisal/-a:Za vsako stvar grem najprej pogledat v naše domače modelarske trgovine in največkrat tudi kupim, kar sem iskal. Malce višja cena odtehta, čakanje, in vse spremljajoče stroške poštnega naročanja. V praksi se izkaže, da moraš na po pošti naročeno blago iz ZDA ali Hong Konga... računati, da te bo na koncu naročeno stalo 1,5 krat dražje od cene zapisane v katalogu. Ceneje te pridejo le pošiljke pod 20USD ostalo pa je precej dražje. Hitro se izkaže, da naše trgovine le niso za VSE stvari tako nekonkurenčne. Pa še nekaj, več kot vas naroča v HK slabše se piše modelarstvu doma. Zamisli si, da imaš heli in bi rad kupil rezervne dele takoj, ko si imel crash. Ko sem letel, je bilo zame najpomembneje, da sem dobil dele takoj. Ne vem kako ostali gledate na to ampak meni je v takem primeru hitrost pomembnejša kot 20% nižja cena.
LP Iztok
Glede rezervnih delov, imam za vsak tip helikopterja, ki ga imam, vsaj še enega kompletnega v rezervnih delih, najbolj "udarne" dele celo v več kosih. Ko usadim, imam takoj nadomestni del na voljo, naročeno pa pride ponavadi še pred drugim crashem... če pa že prej zopet usadim, pa boh pomagaj. Torej, rezerva vedno doma na zalogi, okej ? :)

Tudi glede "na koncu pride precej dražje" - to je čisto rahlo bluzenje. Mi hvalabogu pri modelarstvu ni potrebno gledati res na čisto vsak cent, pa vseeno si prav zaradi direktnega nakupovanja pri kitajcu lahko privoščim več in boljših modelov, kot bi si jih lahko sicer, pa še ostane za eksperimentiranje in raznorazne nepotrebne neumnosti. Itak je 95% robe made-in-china in ne vidim razloga, zakaj bi futral požrešne posrednike, če lahko dobim direkt.
Razlaga "imajo na zalogi" pa tudi ne drži vode, ker je pri večini potrebno počakat vsaj 3-4 dni, če rabiš karkoli, kar ni ravno široka potrošnja, tako da ne vidim nekega smisla v tem.
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Uporabniški avatar
Električar
Tekmovalec
Prispevkov: 310
Pridružen: 13 Sep 2006, 16:16
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Električar »

Na internetu trgovina še zmeraj obstaja, tako, da jaz ne bi govoril o "izginuli" trgovini. Ne vem pa, ali še vedno obstaja trgovina na kraju dosedanjega poslovanja, tj. tista, s pravimi vrati, prostorom in blagom, ne virtualna na internetu ... Sigurno pa ima kdo informacije tudi o tem.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Pri nas v Slovenski Istri imajo pregovor "Ku češ, ku ne!".
Noben nobenega ne prislili kupovati v Sloveniji, Nemčiji ali pri Kitajcu, vsak se sam odloča kje bo kupoval, kaj in za koliko denarja. (jaz zadnje čase večino kupujem v EU).

Zakaj so se umaknili ne vemo, to kar pišete so samo špekulacije.

Vendar pa imajo nekateri skrajno nekulturen način pisanja sploh čez domače trgovine.

Del nekonkurenčnosti gre tudi na račun naših bank (ni paypala v SLO) in seveda tudi nemogočih tarif Pošte Slovenije. Da o komplikacijah, ki jih imajo uvozniku ob uvozu sploh... (carina in kompanija), potem svoj lonec pristavi še država in končna cena je krepko višja od nabavne. Vsak, ki se s poslom ukvarja, ve kako je s tem.
lp Melly
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

No čeprav so si vsaj deloma nekateri naši trgovci tudi sami krivi. S svojim odnosom do strank ževijo 5 in več let nazaj, ko si vse lahko kupil samo pri nas. Ne morejo se sporazumeti, da so sedaj drugi časi.
Recimo sem direkt na eni nemški strani naročil avto. In mi rečejo, naj se obrnem na lokalnega zastopnika. Se obrnem, pošljem mail, da mi pošljejo ponudbo (v vrednosti 2000€). Še do danes je nisem dobil. Recimo druga nemška trgovina je poslal ponudbo v roku nekaj ur, čez 5 dni sem imel avto doma. In kdo je potem kriv za naše trgovce? Čisto prav jim je.

Alpa druga naša trgovine. Naročiš, potem pa čakaš ko budala. Res nisem pripravljen čakat na manjkajoči del 1 mesec in več. Zakaj le bi, če bo pa tujec to takoj poslal in imaš v roku nekaj dni doma.

Tomaž
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Big woof, sej samo iz foruma zginli. So že ocenili da imajo s tem več dela in stroškov kot pa profita. Itak je toliko poznana trgovina da jim ena rubrika na koncu foruma ne pomeni prav dosti.

Kar se tiče cen, je Melly kar prav povedal. Ni osnovne varjante, da bodo Slovenske trgovine konkurenčne, če je poštnina iz kitajske cenejša , kot je iz enega konca ljubljane na drugega. (Plačilo po povzetju je pa še ena naša značilnost, ki je po svoje fajn, po drugi strani pa popolnoma neučinkovita zadeva). Proizvodnja je itak vsa na Kitajskem, pa pod 20€ zadeve še obdavčene niso. (Jah vraga, na koncu pa sešteješ malo tiste nizke zneske in prideš do 4 mestne številke, in je vse skupaj 200€ že zaradi DDVja ceneje). Tretja stvar je, da kitajec mora zaslužit za preživetje pol toliko, kot trgovina pri nas. Pa še za trg ima cel svet, ne pa neko deželico kjer je ena modelarska trgovina za vsakih 50 modelarjev.

Ni nobene realne možnosti, da bi bile naše trgovine cenovno konkurenčne, zato je na tem področju se sploh škoda bost s kitajci. Tle bi se lahko potrudl vsaj toliko, da bi konkuriral švabom, ne pa da na koncu naročiš iz avstrije, ker je poštnina zastonj, pri nas ti pa računajo poštnino + stroške pakiranja + poštar te pri odkupnini še enkrat olupi.


Pa nič ne želim šimfat čez trgovine. Imajo poslovne modele kakršne hočejo met, trg bo pa odločil, če bo to šlo skoz ali ne. Itak zaenkrat še sami izbiramo, h komu bomo nosili svoj denar. Da bi pa kupoval pri nas po dvojnih cenah, samo zato, da bom lahko tudi v bodoče kupoval po dvojnih cenah, je pa malo smešno.
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
Iztok S.
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 23 Nov 2004, 21:19
Kraj: Ljubljana & Trzin

Odgovor Napisal/-a Iztok S. »

Prejšnji mesec sem naročil robo v ZDA. Po plačanih računih in konverziji je vse skupaj zneslo:

1. Blago 144,59USD + poštnina =209,66USD = 153€ (nakažem)

2. Fedex prijava manipulacija, pošiljke 25,00€
3. Carinske dajatve = 16,92€
4. DDV= 34,49€
5. Stroški bančne garancije=2,1€
SKUPAJ 2-5 = 78,51
DDV od osnove 27,10€=5,42€
ZA PLAČILO SKUPAJ 2-5 z DDV torej 83,93€ (plačam FedExu ob prevzemu)

VSE SKUPAJ 1+ (2-5 z DDV) = 236,39€ za blago, ki je v ZDA stalo stalo 144,59 USD (105,29€).

Osnovno ceno v ZDA torej pomnožiš z 2,25 in dobiš koliko približno te dejansko stane uvoženo v EU. Seveda so odstopanja samo ne prav velika.

Ista zadeva kupljena v trgovini pri nas stane cca 245,00€ sedaj pa presodite ali se mi je splačalo?

LP Iztok S.
Heliji: Futura-Royal competition, Futura-Trainer, Bell 47G indoor, Junior 50II (EXheli: Bell47II(1990), Kyosho xy)
Taxi II, asw-22, Jak55, Lupo, (Guppy v izdelavi), Discus, DC-3 (2,6m), ...jadrnica F5G v izdelavi
Uporabniški avatar
Iztok S.
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 23 Nov 2004, 21:19
Kraj: Ljubljana & Trzin

Odgovor Napisal/-a Iztok S. »

Pa še nekaj. Z Mibo modeli je vse OK. sem jih klical po telefonu. Jutri grem k njim kupit Oracover (rdeči prosojni), ker ga danes v Lj. nisem nikjer dobil.
LP iztok
Heliji: Futura-Royal competition, Futura-Trainer, Bell 47G indoor, Junior 50II (EXheli: Bell47II(1990), Kyosho xy)
Taxi II, asw-22, Jak55, Lupo, (Guppy v izdelavi), Discus, DC-3 (2,6m), ...jadrnica F5G v izdelavi
Uporabniški avatar
monday
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 22 Feb 2005, 15:40
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a monday »

Mibo je OK. Bil v soboto tam za neko malenkost in so založeni kot ponavadi. Ne vem od kje taka panika, če izginejo s foruma. :)

LP
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Kaj pa če bojo prenovili internetno stran??????
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...