Dobil tole na mail, pa je kar velik resnice v njem!!

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Eh, sem mislil nekaj zafilozofirati na temo reševanja sveta, pa sem se premislil. Zato samo tole: dokler boste pogrevali preteklost, bo tako kot je. Zazrite se raje v prihodnost in poskrbite, da bo lepa!
Uporabniški avatar
frr
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 09 Feb 2009, 18:12
Kraj: KK

Odgovor Napisal/-a frr »

digidon napisal/-a:
Kladu napisal/-a:
digidon napisal/-a: Če gledam starše in njihove podobne zgodbice kot si ti napisal Offshore, to so bla leta brezkrbna zanimiva, res je da je blo dela precej več ampak bolj fizičniga, danes pa boge otroke matrajo v šoli 100000x bolj kot so leta 1985, in saj ni čudno da so deca tako sfustrirana in iščejo potuho v igricah in facebooku če pa majo možgane sprane.

Kar tolažite se s tem.

Ko smo bili starši povabljeni na izredni roditeljski sestanek zaradi slabega rezultata pri ŠN iz matematike mi je bilo jasno, da na eni od Lj. gimnazij za 2 meseca zaostajajo z učno snovjo pri matematiki glede na Srednji šoli za strojništvo v letu 1982, ko sem jo obiskoval sam.
Ker imam (še) dober spomin v glavnem kake hude razlike po zahtevnosti ni, razlika je samo v volji posameznikov.
Zgornji citat odraža sedanji pogled na šolstvo in "vatiranje" otrok.
Kreteni so ukinili obvezno služenje vojske, maminih sinčkov bo vsako leto več :evil:

Res nevem, kdo bo delal za našo penzijo.
bravo :) se se mi smilite :) res je bolj težko življenje ste meli, šolo,in vse kar zraven prinese življenje. kak ste lahko živeli, zakaj niste te delali samomorov in uničevali svojega življenja. če vam je tak slabo šlo, pa v šoli so vas tepli. bogi bogi.

za penzijo pa si sproti plačujete stem ko delate, poglej si malo plačilno listo pa ti bo mogoče jasno. pa ne vse na mlade prelagat kdo bo kaj pa koga.
Vsak naj za sebe poskrbi pa bo svet lepši.
Malo si se mogoče zmotil, samomor redko dela , kdor je reven, ali mu je res hudo (med in po vojni so bili samomori v veliko manjšem številu), vrerjetno je obratno...
leti vse, če res dobro vržeš
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ok11 »

Ena mala resnica...
Kdor hoče spreminjat svet mora začeti pri sebi!!! :roll:
Lep dan Franc
bike-2007
Tekmovalec
Prispevkov: 306
Pridružen: 04 Jul 2007, 12:09
Kraj: Kjer piha...

Odgovor Napisal/-a bike-2007 »

Bejžte raj avjone delat! :D
Sanje so vse!
Uporabniški avatar
digidon
Tekmovalec
Prispevkov: 225
Pridružen: 13 Dec 2009, 13:15
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a digidon »

frr napisal/-a: Malo si se mogoče zmotil, samomor redko dela , kdor je reven, ali mu je res hudo (med in po vojni so bili samomori v veliko manjšem številu), vrerjetno je obratno...
malo sarkazma je bilo vmes :) točno to sem hoto napisat. ampak poznam vsaj enih 5 osebkov, katere sem osebno poznal ki so samomor delali ali naredili.
3D is art painted in the air :)
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Ko sem bil jest mulc, ok sedaj sem star slabih 30 , ni bilo računalnikov kot sedaj. So ble tiste jebe od spektrumov in take zadeve. Kot mulci moram reči da sem imel srečo da živim na vasi. Lepo smo tastarim kradli žeblje, sosedu deske, tretjemu sosedu kak polivinil in delal barake v gmajn. Sedaj pa mulc ne zna držet več kladiva v rok ( razen če je 3 letnik strojne :) ). Potem pogledam mulca od sestre ( star dobro leto pa še malo). Dvomim da bo videl kdaj blato tako od blizu kot jaz. Domov smo prišli od blata, da nas je mat slekla pred bajto in samo v kopalnico napodila. Malo je bentila pa je blo. De sedaj vidim sosedovega mulca de se valja po griču kot mi , mi še ni prišlo na oči. Pa koliko metel je tastara zlomila na naših zadnjicah (včasih sem mislil da sva z bratom glavna potrošnika metel na slovenskem) . Danes bi imeli socialno za vratom če mulca samo klofneš, bognedaj da mu daš par vzgojnih. Mene je fotr včasih tako prtegnu da sem imel pogled iz meja našega osončja. Ampak sem mu hvaležen !!!. No pa dejmo še eno o vojski. Kolikokrat pošiljam tastare v k... ker mi težijo da nism bil v vojski in bla bla bla. No kaj so pa oni delali. Če koga kej vprašeš so se po pravici naučili mogoče avto vozit, pojstlo postiljat pa strelat z flinto. ( No izpit sem naredil v avtošoli, pojstlo sem se sam nauču postiljat, streljanje z flintami pa tud ni tak hudič. Vaja dela mojstra. ) Ostali čas ko to niso delal pa so pil pa kadil in se ga zadeval. Ä�abe govort da niso vedl kaj je trava. Dobr so vedl, in tisti kateri so dosti pošteni in še sedaj kdaj kakega zvijejo vam lahko povejo da kadimo samo sranje, nasproti kvalitete včasih. Tako da če realno pogledamo se ni kej dost spremenilo. Jeba je ista kot včasih, samo odvisno je kako človek gleda na to jebo. !!! Meni osebno nič ne manjka , verjamem pa da je fotr mogu včasih veliko več fizično naredit kot jaz sedaj. Kar pa ne pomeni da jaz ne delam. Z veseljem grem drva "štimat" v gmajno z starim. Lepo v miru delava in kako debato rečeva. Prav spočijem se od te džungle okrog nas. :D
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Odgovor Napisal/-a klima49 »

mzakelj napisal/-a: Z veseljem grem drva "štimat" v gmajno z starim. Lepo v miru delava in kako debato rečeva. Prav spočijem se od te džungle okrog nas. :D
Jaz enako :D :D :D
Ata žaga, jaz pa na prikolico zlagam.
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Jaz bi se raje preselil k Aburidžinom ali drugim domordcem, težava je da ne znam nihovega jezika in zaradi stalnega mlatenja z macolo po glavi sem se stisnil v klopčič v kot in se tam tresem. Današen svet je res utesnjen. Še nag ne moreš skakat okrog kot so moji predniki nabiralci in lovci. Nazadne pa zaradi stresa dobim infarkt. To ni življenje to je novodobna beda.
Slika
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ej, kakšno debato resno ste ruknili iz ene posrečene ŠALE. :)
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ok11 »

:o :lol: ne vem al bi se smejal al ne
Kaj jamramo, če nas kdo spomni ...

Kot majhni otroci

A te še kaj boli ?
JAAA UUUUAAAA ---čeprav je že pozabil, da je pred pol ure padel #-o
Lep dan Franc
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Ja sej ni lih tako hudo, malo moramo biti zapufani zaradi davkarije katera potem z državo lepo razmetuje denar da financira druge zapufane države kot je npr. Grčija, pa še več davkov sploh plačat ne moreš ker jih ni možno z ničemer, pa tako naprej. Bom še vesel če me rubežniki nikdar nebojo obiskali. :^o #-o :oops: To bedo sem imel v mislih. Aburidžini ne poznajo davkarjev.
pegasus napisal/-a:Eh, sem mislil nekaj zafilozofirati na temo reševanja sveta, pa sem se premislil. Zato samo tole: dokler boste pogrevali preteklost, bo tako kot je. Zazrite se raje v prihodnost in poskrbite, da bo lepa!
Bi že bi vedel kako. Za začetek mi pride na pamet ena bolj brutalna ideja kot je naprimer topove iz vadnic preusmerit na parlament in še kakšno ustanovo da se z granatami malo zgliha z zemljo. :P
Zadnjič spremenil shqwarch, dne 19 Nov 2010, 19:35, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
logar
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 31 Jul 2007, 16:31
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a logar »

mzakelj napisal/-a:Ko sem bil jest mulc, ok sedaj sem star slabih 30 , ni bilo računalnikov kot sedaj. So ble tiste jebe od spektrumov in take zadeve. Kot mulci moram reči da sem imel srečo da živim na vasi. Lepo smo tastarim kradli žeblje, sosedu deske, tretjemu sosedu kak polivinil in delal barake v gmajn. Sedaj pa mulc ne zna držet več kladiva v rok ( razen če je 3 letnik strojne :) ). Potem pogledam mulca od sestre ( star dobro leto pa še malo). Dvomim da bo videl kdaj blato tako od blizu kot jaz. Domov smo prišli od blata, da nas je mat slekla pred bajto in samo v kopalnico napodila. Malo je bentila pa je blo. De sedaj vidim sosedovega mulca de se valja po griču kot mi , mi še ni prišlo na oči. Pa koliko metel je tastara zlomila na naših zadnjicah (včasih sem mislil da sva z bratom glavna potrošnika metel na slovenskem) . Danes bi imeli socialno za vratom če mulca samo klofneš, bognedaj da mu daš par vzgojnih. Mene je fotr včasih tako prtegnu da sem imel pogled iz meja našega osončja. Ampak sem mu hvaležen !!!. No pa dejmo še eno o vojski. Kolikokrat pošiljam tastare v k... ker mi težijo da nism bil v vojski in bla bla bla. No kaj so pa oni delali. Če koga kej vprašeš so se po pravici naučili mogoče avto vozit, pojstlo postiljat pa strelat z flinto. ( No izpit sem naredil v avtošoli, pojstlo sem se sam nauču postiljat, streljanje z flintami pa tud ni tak hudič. Vaja dela mojstra. ) Ostali čas ko to niso delal pa so pil pa kadil in se ga zadeval. Ä�abe govort da niso vedl kaj je trava. Dobr so vedl, in tisti kateri so dosti pošteni in še sedaj kdaj kakega zvijejo vam lahko povejo da kadimo samo sranje, nasproti kvalitete včasih. Tako da če realno pogledamo se ni kej dost spremenilo. Jeba je ista kot včasih, samo odvisno je kako človek gleda na to jebo. !!! Meni osebno nič ne manjka , verjamem pa da je fotr mogu včasih veliko več fizično naredit kot jaz sedaj. Kar pa ne pomeni da jaz ne delam. Z veseljem grem drva "štimat" v gmajno z starim. Lepo v miru delava in kako debato rečeva. Prav spočijem se od te džungle okrog nas. :D
Tudi danes krademo žeblje, iščemo deske, ter polvinil in si izdelujemo, oz. smo izdelovali ''bunkerje'' v gozdovih, vse dokler ne pride sosed kateri se ima za lastnika gozda in nam nabija, da nas bo tožil zaradi 3 zabitih žebljev v smreki, saj se bo ta menda čez par let posušila ipd.

LP
robertjur
Profesor
Prispevkov: 1036
Pridružen: 21 Nov 2004, 03:05

Odgovor Napisal/-a robertjur »

Ja pišuka!!! Danes niti enga gnilga drevesa ne smeš posekat ko lih avion gor obtiči!! He he!! #-o #-o #-o Ma lahko ampak je drago!!!!
Kladu in podobni mojstri.
"VI" ste videl svetlo prihodnost in ste imeli možnosti ki jih mladina danes nima, ker svetle prihodnosti ni (razen če si pozombljen talentiran lopov).
Nima niti enega lepega poštenega zgleda, zakaj si sploh sploh karkoli prizadevat. Zgled je edino kar jim lahko damo, ampak smo tud mi imel bolj slabe tko de ne vemo koko nej bi to sploh zgledal #-o #-o !!! ???
Če se komu zdi da je lahko zgled mladim je po vsej verjetnosti močno potreben terapevta (al pa metka).
Prodal smo tričetrt življenja za 14 dni dopusta in kurčevga jurja ki ti ga preden dojameš z vso možno eleganco izpulijo iz rok, pa še premal je.
AMPAK!! Važn je de smo zadovoljni in si vtepamo u glavo de bo boljš če se bomo držali pravil igre ki pa je tako umazana da so pravila že čisto v osnovi zlorabljena do amena saj nihče na tem svetu ne služi svojemu namenu,
In to vsakodnevno 4WD grebenje na tak in drugačen način ni nikakršen zgled pač pa pogreb ki ga more mladina gledat vsak dan. Vse skup je prišlo tako daleč da je sramotno pošteno delat.
Pa tud medsebojni odnosi so čist u k....u"!!.............................................
Tolkla na hitr =P~

Zdej pa če je človek z malim zadovoljen je to pač zato ker ima majhnega!! Druge ni!! #-o #-o #-o
Robert
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...