Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Samo ti zadeve ne boš obdržal in ni ravno darilo..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Evo, model je doma brez težav. Sem poklical in napisal mail in dobil brez plačila. :D
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Pisaneli napisal/-a:Evo, model je doma brez težav. Sem poklical in napisal mail in dobil brez plačila. :D
No super, se bo vedelo za drugič, kako postopati v primeru daril.

LP
Slika
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Nisem vedel kam naj napišem... V glavnem zanima me če ima kdo izkušnje z prodajo na ebay-u, namreč imam neko zadevo ki je bolj popularna v nemčiji in resneje razmišljam da bi stvar prodal tam...
So morda kakšna navodila kje na forumu in pa na kaj je treba biti pozoren?
lp
neicheq
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 01 Avg 2010, 11:45

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a neicheq »

Pozdravljeni!

Iz amerike želim naročiti tole: http://store.rc4wd.com/110-RC4WD-Trail- ... _1512.html , saj v evropi te zadeve nisem zasledil. Pri izračunu na njihovi strani naj bi me avto nanesel 300dolarjev plus 90dolarjev poštnine v slovenijo(3-7dni). Skupaj torej nekje 300€.
Kako je s carino zdaj, sem dobil več različnih informacij in bi bilo najbolje, da še tukaj vprašam. Plačam še 20% ddvja in 2,5% carine, je to vse ali je še kaj zraven, česar nevem?

LP
Axial Deadbolt
Uporabniški avatar
ahim041
Razpravljalec
Prispevkov: 95
Pridružen: 17 Sep 2008, 19:02
Kraj: Ljubljana

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a ahim041 »

Zdravo,

Plačaš 20 % davek + carino + administrativne stroške (okoli 7 €)
Skratka po mojih izkušnjah če naročim na 100 € me pride na carini
vse skupaj približno 25 % od celotne cene.
V tvojem primeru boš plačal še 75 €.
Bolje se splača naročiti v EU.


LP, Miha
Uporabniški avatar
nejc_l_m
Razpravljalec
Prispevkov: 115
Pridružen: 28 Dec 2011, 08:52
Kraj: Makole

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a nejc_l_m »

Jaz sem enkrat naročil iz Hobbykinga pa je bilo 24€ brez poštnine pol so mi pa carinli pa sem vse skupaj plačal 55€
Do danes mi ni jasno kako. Če bi mi računali 20% davka pa 4% carine pa postopek carinjenja nebi smelo tolko bit.
Plus tega da sem 2 mesca čakal na paket.
Kak pa mate izkušnje drugi modelarji? Kak mislite da carinijo cariniki?
Gledajo po teži pa odprejo če se jim zdi sumljivo ali to kr po naključju?
Uporabniški avatar
ahim041
Razpravljalec
Prispevkov: 95
Pridružen: 17 Sep 2008, 19:02
Kraj: Ljubljana

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a ahim041 »

Zdravo,

V tvojem primeru ko je bila vrednost paketa 24 € bi moral na carini plačati 20% davek(brez carine, ker je vrednost pod 100€) + stroški obvestila na dom (1,5€)+provizija za položnico(0,96€)+stroški za njihovo delo (3,5€) kar znese okoli 10,76 €.Najslabše je da plačuješ na carini pakete ko malo presežejo, ker so dodatni stroški višji kot davek.

Moje izkušnje so, da gledajo po teži in velikosti paketa. Dostikrat sem naročil stvar katera je bila tudi 100 € ampak
je bil paket majhen in lahek tako, da sem ga dobil brez carine in davka.
Enkrat sem naročil heli iz ebay-a za 15 € pa sem moral na carini dokazovati da je res 15 €.
Aja pa še to včasih ampak ne vedno jih lahko "nategneš" in prineseš prirejeni račun iz HobbyKinga pri katerem sam določaš vrednost tvojega paketa.

LP, Miha
_ID_
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 15 Dec 2008, 23:16
Kraj: Ljubljana-Podpeč

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a _ID_ »

Moje izkunje so takšne, da mi odprejo večje in težje pakete. Če je paket majhen in težak vzbudi pozornost, prav tako če je večjih dimenzij in kljub temu ne preveč težak. V obeh primerih se verjetno porodi vprašanje: kaj pa je tukaj takega noter!? Večji in težji paketi pa načeloma nikoli ne pridejo mimo carinika. Manjši in lažji paketi padejo v 80% skozi.
Uporabniški avatar
nejc_l_m
Razpravljalec
Prispevkov: 115
Pridružen: 28 Dec 2011, 08:52
Kraj: Makole

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a nejc_l_m »

Samo jaz se mogo carini link od Hobbykinga poslat da so ceno vidli. tak da račun prerihtaš nebi delovalo.
Uporabniški avatar
ahim041
Razpravljalec
Prispevkov: 95
Pridružen: 17 Sep 2008, 19:02
Kraj: Ljubljana

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a ahim041 »

Zdravo,

Saj pravim da včasih uspe če jim dam link od mojega Customs Inv odvisno
gdo te obravnava.


LP, Miha
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Sam vedno pošljem račun tak kot je pa še do sedaj ni bilo težav.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
topman16
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 29 Mar 2012, 17:56
Kraj: Ptuj

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a topman16 »

Nevem če je bilo že mogoče kje omenjeno, mene pa zanima če je kdo kaj naročal iz "helipal" , kako je z dobavo in načini plačil,poštnina, carina ? :-k
Nabavil bi v vrednosti 170 eur, poštnina naj bi bila 40 eur pod opcijo Air mail, sedaj me pa zanima če še tukaj pridejo kakšni dodatni stroški ?? :-k , če bi lahko kdo
pojasnil na kratko :lol:
LP
Dobro je prav začeti, še bolje prav končati.
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a nob »

Kot povsod, če naročaš iz držav, ki niso članice EU. Celotnemu znesku dodaj 20% DDV-ja in prištej 5 EUR za stroške obvestnine.
Ker pa naročaš v vrednosti nad 150 EUR bi bil lahko deležen tudi carinjenja. Je pa carinjenje odvisno od blaga, ki ga uvažaš, za nekatere tipe blaga carinjenja ni. Najbolje je da preveriš (pokliči) na carini, kjer ti bodo dali točne podatke za tvoje blago.
Uporabniški avatar
mummy
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 28 Jan 2012, 19:50
Kraj: Velenje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a mummy »

Jaz sem imel nazadnje sreco da je sel paket vreden 60$ kar mimo carine bil pa je v navadni mehurckasti ovojnivi od DDM. Sem bil tako vesel,da sem kar nov paket narocil seveda zopet pri DDM. :oops:
Futaba 3PK 2.4ghz.
Hpi baja 5b ss.
Frsky Taranis X9D.
quadrocopter acrobee.
Uporabniški avatar
dejan_cigy
Tekmovalec
Prispevkov: 391
Pridružen: 31 Maj 2009, 11:01
Kraj: Kaplja vas

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a dejan_cigy »

Zdravo

zanima me kaj pomeni Import charges (uvozna cena), ker je kolega naročeval iz amerike nek model in je zraven cene prišteto še 100 dolarjev te uvozne cene, sedaj pa nevema kaj bi to pomenilo mogoče da nebo treba plačati carine in ti jo že v naprej zaračunajo ali bo vse eno carina oz. kaj bi to pomenilo.

Lp Dejan :wink:
uživajte v modelarstvu
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

»Import charges« prevajamo, kot »uvozne dajatve«, najpogosteje gre za carino in davek na dodano vrednost, nekateri tipi blaga pa imajo še dodatne, specifične obdavčitve. Na kaj točno se omenjena postavka nanaša, iz zapisanega ni mogoče vedeti, je pa velika verjetnost, da je bil naročen predmet iz tretje države in je bil v ZDA uvožen. Posledično je bila skladno z njihovo zakonodajo obračunana uvozna dajatev. Ker bo le ta iz ZDA sedaj uvožen na območje EU, natančneje Slovenijo, bo na celoten znesek (bruto cena + poštnina) obračunana slovenska uvozna dajatev (o načinu obračunavanja sem že pisal in se na tem mestu ne bom ponavljal), poleg tega pa bo potrebno plačati tudi stroške postopka (postopek carinjenje + obvestilo).


LP
Alex
Uporabniški avatar
dejan_cigy
Tekmovalec
Prispevkov: 391
Pridružen: 31 Maj 2009, 11:01
Kraj: Kaplja vas

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a dejan_cigy »

avto je bil naročen iz ebay-a za njega je dal nekje 300 dolarjev + 130 dolarjev uvozne dajatve + 30 dolarjev poštnine

Bi se mogoče sedaj dalo kaj bolj natančno povedati v čem je fora te uvozne dajatve ki bo narejena v ameriki

ne ebay strani sem našel še tole
Shipping

After receiving your payment, the seller ships your item to a US shipping center. Professional custom processors at the US shipping center process the package, complete customs forms, pays applicable import charges, and ship the package to the address that you specified at the time of purchase. Items that ship through the Global Shipping Program generally arrive within one week after departing the US shipping center.
Lp Dejan :wink:
uživajte v modelarstvu
digibum
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 Feb 2013, 20:19

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a digibum »

Če ti je uporabnik ponudil plačilo uvoznih dajatev že kar preko Ebaya, potem na Slovenski carini ne bo nobenih težav niti stroškov. To ma Ebay zelo dobro poštimano in sem zadevo že večkrat koristil.

Skratka, prodajalec bo že v USA poskrbel za plačilo uvoznih dajatev za Slovenijo.

Vendar to je dvorezni meč. Če slovenska carina tega izdelka sploh nebi čekirala, ti nebi bilo treba plačat dajatev. Tako si jih pa vseeno plačal :D
Kiki123
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 18 Jun 2013, 07:48

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Kiki123 »

Pozdravljeni , kje ti na hobby king strani piše ali izdelek vsebuje CE certifikat ,ter ali ga ta dva izdelka imata?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... arbox.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... r_ESC.html
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Kiki123 napisal/-a:Pozdravljeni , kje ti na hobby king strani piše ali izdelek vsebuje CE certifikat ,ter ali ga ta dva izdelka imata?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... arbox.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... r_ESC.html
Ne potrebujes CE oznacbe, gre za osebno uporabo.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Pozdrav

Ne vem, če ste o tem že debatirali vendar sem bil v petek kar presenečen, ko mi je poštar rekel, da moram plačati 1,02€ ob predaji paketa. :o
Ker so me iz carine obvestili, da moram predložiti račun in je bila vrednost paketa pod 22€ sem pričakoval, da ga bo poštar dostavil brezplačno. :evil:

No na moje začudenje sem moral plačati Tiskanje dokumentov za carinjenje. Pa saj ne moreš verjeti kaj vse nam država zaračuna. Ne gre se za 1€ ampak čisto zajebavanje ljudstva.

Me zanima, če bi se dalo dogovoriti, da te obveščajo preko emaila?

LP G
Priponke
2013-11-24 12.16.02.jpg
2013-11-24 12.16.02.jpg (244.12 KiB) Pogledano 3545 krat
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Enako se je zgodilo pri meni prejšnji teden.

Zato sem drugi paket malce bolj spremljal in ko je prišel na carino sem jim takoj posredoval račun. Obvestila takrat nisem dobil domov in tudi ni bilo potrebno plačati tistega €, čeprav je bil paket carinjen.

Obveščanje preko maila bi bilo super in še hitreje, tako za njih, kot tudi za nas.
LP David
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a scrat »

Ne bodo obveščali preko maila. Na čem bodo pa potem služili?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Na nekem drugem forumu je negdo napisal

"Uvedli so novo storitev - "tiskanje dokumentov" - ki jo plačaš tudi, če je pošiljka sproščena brez uvoznih dajatev. Seveda samo, če so morali natisniti dokumente, ki si jih poslal po e-pošti.
Baje pa se obeta tudi plačljivo obveščanje strank - če ti pošljejo obvestilo, ti ga zaračunajo."

Zato ker negdo ne more računa pogledat na računalniku, ter obvestit po e-pošti...

Je pa to maslo pošte..

Pač očitno striženje kjer se le da..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...