Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

scrat napisal/-a:Zakaj pa špediterju? Nazadnje sem dobil iz HobbyKinga-international skladišča robo v vrednosti 200€ in sem šel na carinsko pošto, pokazal paypal račun in samo plačal DDV+carino+njihove čudne zneske in odšel domov. Čudno.

Al pa se je spet ena "pijavka" prišla do nekoga... :(
Glih te nove pijavke me je strah. Carina in ddv sta ista, samo "tisti čudni zneski" dobijo spredaj enko ali dvojko...

Golazen... Za nič dela bodo do bili 10 ali 20%...

Poročam, ko se stvar razplete...

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Neki novi popravki so,menda.¸Od 150€ navzgor ni več "fizična oseba,roba za osebno uporabo,carinjenje po povrečni carinski stopnji".Za vse je potreben papir in tarifne številke,to pa je baje tako zakomplicirano da ti mora urediti strokovni delavec........................kje bi bil pa povprečen državljan sposoben prepisat par številk iz uradnega lista.Ko na papirju ,ki ga napiše usposobljena oseba najdeš v šestih členih sedem napak,ti šef te osebe razlaga kako so v stiski s časom in pravila so se komaj spremenila in jih niso še osvojili...................
Slika
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a scrat »

Nimam besed... ](*,)
gas
Freak
Prispevkov: 468
Pridružen: 11 Feb 2008, 11:24
Kraj: Cerkvenjak

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a gas »

Če bi od modelarja iz Srbije kupil rabljen rc avto v vrednosti 65€, kaj lahko pričakujem - kakšen bi bil postopek?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Krist »

gas napisal/-a:Če bi od modelarja iz Srbije kupil rabljen rc avto v vrednosti 65€, kaj lahko pričakujem - kakšen bi bil postopek?
Enak.
gas
Freak
Prispevkov: 468
Pridružen: 11 Feb 2008, 11:24
Kraj: Cerkvenjak

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a gas »

Krist napisal/-a:
gas napisal/-a:Če bi od modelarja iz Srbije kupil rabljen rc avto v vrednosti 65€, kaj lahko pričakujem - kakšen bi bil postopek?
Enak.
Torej me vse skupaj stane približno 100€ - brez poštnine.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

rc-ryder napisal/-a:
scrat napisal/-a:Zakaj pa špediterju? Nazadnje sem dobil iz HobbyKinga-international skladišča robo v vrednosti 200€ in sem šel na carinsko pošto, pokazal paypal račun in samo plačal DDV+carino+njihove čudne zneske in odšel domov. Čudno.

Al pa se je spet ena "pijavka" prišla do nekoga... :(
Glih te nove pijavke me je strah. Carina in ddv sta ista, samo "tisti čudni zneski" dobijo spredaj enko ali dvojko...

Golazen... Za nič dela bodo do bili 10 ali 20%...

Poročam, ko se stvar razplete...

Lp
Evo, razplet s pijavko:
Slika

Posel je opravila ista firma, a gre za ZAHTEVNO CARINJENJE !

Hudo zahtevno ;-)

K sreči je bila cena skoraj ista kot za tiste primere pod 150€.

Skratka tokrat je šli brez hudih pretresov - samo kak evro več kot prej ;-)

Alenka že ve - evro tu, evro tam pa je miljon :lol:

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Poglej kaki študirani ljudje so ti izdali račun,to pač "košta" Ponavadi ti račun izda frizerka z večernim administrativnim tečajem,aja to se reče referentka,je pa ugodneje,vsaj za firmo..................
Slika
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a scrat »

rc-ryder napisal/-a:
rc-ryder napisal/-a:
scrat napisal/-a:Zakaj pa špediterju? Nazadnje sem dobil iz HobbyKinga-international skladišča robo v vrednosti 200€ in sem šel na carinsko pošto, pokazal paypal račun in samo plačal DDV+carino+njihove čudne zneske in odšel domov. Čudno.

Al pa se je spet ena "pijavka" prišla do nekoga... :(
Glih te nove pijavke me je strah. Carina in ddv sta ista, samo "tisti čudni zneski" dobijo spredaj enko ali dvojko...

Golazen... Za nič dela bodo do bili 10 ali 20%...

Poročam, ko se stvar razplete...

Lp
Evo, razplet s pijavko:
Slika

Posel je opravila ista firma, a gre za ZAHTEVNO CARINJENJE !

Hudo zahtevno ;-)

K sreči je bila cena skoraj ista kot za tiste primere pod 150€.

Skratka tokrat je šli brez hudih pretresov - samo kak evro več kot prej ;-)

Alenka že ve - evro tu, evro tam pa je miljon :lol:

LP

Pomoje je to naredil isto carinik, ki ponavadi carini tudi robo manjše vrednosti :(
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Ali je kdo opazil,tistih 5€ za obvestilo je pri kompliciranih pošiljkah 10€...................
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

scrat napisal/-a: Pomoje je to naredil isto carinik, ki ponavadi carini tudi robo manjše vrednosti :(
Samo, ko je to delal, je moral biti bolj pameten in to stane ;-)

Verjetno je še sedaj na rehabilitaciji zaradi napora :lol: :lol:

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a tintek »

Mene so pa tut tokrat pošteno ociganili

Naročil sem 3 osni gimbal iz HK ter drobnarije za 100g (minimalna poštnina na gimbal je bila zastonj) skupaj plačanega 160€
Dobim obvestilo, pošljem račune kot ponavadi drug dan namesto pošiljke dobim mail da rabijo davčno številko ter slovenski naziv in namen uporabe. Podatke takoj posredujem na urad.
Tretji dan me ena žena kliče iz carine češ da sem povedal le za en izdelek kaj je za ostalo (konektorji) pa ne, torej kaj je to zakaj se rabi... polek tega sem ji še ca 10min razlagaj zakaj in kako deluje gimbal ter da je to za hobi in da ne bom služil z njim. Po času pogovora me je postalo strah koliko me bo ta "vroč" pogovor stal pa pravi ene 40% vrednosti pa še njihovi stroški #-o Prav lepo sem jo prosil če že lahko enkrat obdavčijo in ocarinijo ter dajo paket naprej pa pravi da ne ve če bo šlo danes (bilo je dopoldne) in glej ga zlomka res ni šlo skratka paket je bil v LJ več kot teden dni stalo pa me je dodatnih 63€ ](*,) ](*,) ](*,)

Rider kako da ti niso zaračunali carine če je nad 150€?

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

tintek napisal/-a:Mene so pa tut tokrat pošteno ociganili

Naročil sem 3 osni gimbal iz HK ter drobnarije za 100g (minimalna poštnina na gimbal je bila zastonj) skupaj plačanega 160€
Dobim obvestilo, pošljem račune kot ponavadi drug dan namesto pošiljke dobim mail da rabijo davčno številko ter slovenski naziv in namen uporabe. Podatke takoj posredujem na urad.
Tretji dan me ena žena kliče iz carine češ da sem povedal le za en izdelek kaj je za ostalo (konektorji) pa ne, torej kaj je to zakaj se rabi... polek tega sem ji še ca 10min razlagaj zakaj in kako deluje gimbal ter da je to za hobi in da ne bom služil z njim. Po času pogovora me je postalo strah koliko me bo ta "vroč" pogovor stal pa pravi ene 40% vrednosti pa še njihovi stroški #-o Prav lepo sem jo prosil če že lahko enkrat obdavčijo in ocarinijo ter dajo paket naprej pa pravi da ne ve če bo šlo danes (bilo je dopoldne) in glej ga zlomka res ni šlo skratka paket je bil v LJ več kot teden dni stalo pa me je dodatnih 63€ ](*,) ](*,) ](*,)

Rider kako da ti niso zaračunali carine če je nad 150€?

LP
Kdo bi razumel te carinike, če še sami ne razumejo točno predpisov...

Redno se mimo njih splazi mnogo pošiljk preko 22€, drugič ti pa za 5€ naredijo cel halo in zahtevajo potrdilo z matičnega urada, overjeno v Vatikanu, da imaš res 43 številko čevlja....
Pri tebi so očitno tudi opravili t.i. zahtevno carinjenje, in ker je bilo notri več ariklov, je bilo potrebno najti več tarifnih številk... Matr, upam, da si je tisti bošček opomogel...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Evo nas spet!

Skratka, enemu od kolegov se je ista reč "prikradla" mimo postopka, moj se je zataknil v očeh carinikov :lol:

Novost pa je spletni portal, na katerem lahko sedaj za manjši strošek garaško delo carinikov opravimo kar sami:
Slika

Tako jim bo ostalo več časa za prestrezanje pošiljk. :-k #-o

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Krist »

rc-ryder napisal/-a:Evo nas spet!

Skratka, enemu od kolegov se je ista reč "prikradla" mimo postopka, moj se je zataknil v očeh carinikov :lol:

Novost pa je spletni portal, na katerem lahko sedaj za manjši strošek garaško delo carinikov opravimo kar sami:
Slika

Tako jim bo ostalo več časa za prestrezanje pošiljk. :-k #-o

LP
Jaz namenoma ne bom uporabljal portala, naj malo švicajo v službi ;)
Uporabniški avatar
joemontana1234
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Dec 2011, 09:11
Kraj: Ljubljana

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a joemontana1234 »

Koliko časa čaka paket na carini preden posljejo nazaj?

Hvala lp
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

tintek napisal/-a:Mene so pa tut tokrat pošteno ociganili

Naročil sem 3 osni gimbal iz HK ter drobnarije za 100g (minimalna poštnina na gimbal je bila zastonj) skupaj plačanega 160€
Dobim obvestilo, pošljem račune kot ponavadi drug dan namesto pošiljke dobim mail da rabijo davčno številko ter slovenski naziv in namen uporabe. Podatke takoj posredujem na urad.
Tretji dan me ena žena kliče iz carine češ da sem povedal le za en izdelek kaj je za ostalo (konektorji) pa ne, torej kaj je to zakaj se rabi... polek tega sem ji še ca 10min razlagaj zakaj in kako deluje gimbal ter da je to za hobi in da ne bom služil z njim. Po času pogovora me je postalo strah koliko me bo ta "vroč" pogovor stal pa pravi ene 40% vrednosti pa še njihovi stroški #-o Prav lepo sem jo prosil če že lahko enkrat obdavčijo in ocarinijo ter dajo paket naprej pa pravi da ne ve če bo šlo danes (bilo je dopoldne) in glej ga zlomka res ni šlo skratka paket je bil v LJ več kot teden dni stalo pa me je dodatnih 63€ ](*,) ](*,) ](*,)

Rider kako da ti niso zaračunali carine če je nad 150€?

LP
Poznam ta pogovor-pri meni se je šlo za dve škatlci za baterije(za hpi savage) po vprašanju kako se temu reče še drugače, sem klic raje prijazno po hitrem postopku končal, in enostavno poslal vse papirje kar sem imel od tega nakupa...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a scrat »

tintek napisal/-a:Mene so pa tut tokrat pošteno ociganili

Naročil sem 3 osni gimbal iz HK ter drobnarije za 100g (minimalna poštnina na gimbal je bila zastonj) skupaj plačanega 160€
Dobim obvestilo, pošljem račune kot ponavadi drug dan namesto pošiljke dobim mail da rabijo davčno številko ter slovenski naziv in namen uporabe. Podatke takoj posredujem na urad.
Tretji dan me ena žena kliče iz carine češ da sem povedal le za en izdelek kaj je za ostalo (konektorji) pa ne, torej kaj je to zakaj se rabi... polek tega sem ji še ca 10min razlagaj zakaj in kako deluje gimbal ter da je to za hobi in da ne bom služil z njim. Po času pogovora me je postalo strah koliko me bo ta "vroč" pogovor stal pa pravi ene 40% vrednosti pa še njihovi stroški #-o Prav lepo sem jo prosil če že lahko enkrat obdavčijo in ocarinijo ter dajo paket naprej pa pravi da ne ve če bo šlo danes (bilo je dopoldne) in glej ga zlomka res ni šlo skratka paket je bil v LJ več kot teden dni stalo pa me je dodatnih 63€ ](*,) ](*,) ](*,)

Rider kako da ti niso zaračunali carine če je nad 150€?

LP
63€...pa sj niso normalni. :(

No sj meni so na ceno 25€ prbili še 11,5€ (davka+njihovi stroški)...bolano.
zupgas
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 28 Feb 2007, 12:44
Kraj: LJ in Dolenjska

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a zupgas »

Imam občutek, da se nihče ne pozanima, kakšni bodo stroški, če bo prišel paket v roke delavcu carinske pošte.

Ok spremenilo se je do 22€ tukaj je sedaj dodatni strošek cca 5€, ki ga prej ni bilo.

Nad 22€ pa je strošek malenkost višji kakor je bil prej. Vrednost (z poštnino) + 22%DDV + stroški. Pa 22% DDV si ni izmislila pošta ampak država.

Ne vem, če sem se kdaj zmotil za 1€ pri skupni vrednosti. Razen pri vrednostih, kjer je vključena še carina (pač se nisem nikoli poglabljal v carinske stopnje).

Vse kar gre mimo rok carinskih uslužbencev je pa čista sreča.

Torej želim nam veliko sreče......... :D
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a scrat »

zupgas napisal/-a:Imam občutek, da se nihče ne pozanima, kakšni bodo stroški, če bo prišel paket v roke delavcu carinske pošte.

Ok spremenilo se je do 22€ tukaj je sedaj dodatni strošek cca 5€, ki ga prej ni bilo.

Nad 22€ pa je strošek malenkost višji kakor je bil prej. Vrednost (z poštnino) + 22%DDV + stroški. Pa 22% DDV si ni izmislila pošta ampak država.

Ne vem, če sem se kdaj zmotil za 1€ pri skupni vrednosti. Razen pri vrednostih, kjer je vključena še carina (pač se nisem nikoli poglabljal v carinske stopnje).

Vse kar gre mimo rok carinskih uslužbencev je pa čista sreča.

Torej želim nam veliko sreče......... :D
Glede DDV 22% nimam težav. In vem, da te ta najbol udari po žepu. Ampak njihovi dodatni stroški so odveč.
zupgas
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 28 Feb 2007, 12:44
Kraj: LJ in Dolenjska

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a zupgas »

Samo ti stroški niso samo za fizične osebe so tudi za podjetja in tudi v drugih državah.
Brez tega ne gre in to je potrebno vključiti v ceno.

Mogoče bi bil zanimiv podatek koliko takih paketkov (do carinske vrednosti) prispe dnevno na carinsko pošto v tem trenutku.
Za par let nazaj je bil podatek 500 dnevno. Seveda to je številka za vse uporabnike (knjige, prehranski dodatki, parfumi, igrače, itd......) ne samo modelarje.
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a carcar »

Ciganija, da ni večje 8-[ [-( [-(
Pošta Slovenije je dobitnica letošnje glavne nagrade Postal Technology International na letošnjem POST-EXPU - kandidirala je s projektom »Carinjenje poštnih pošiljk«
link: http://www.posta.si/novica/29603/Posta- ... 493&page=1
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Žirijo sestavljajo pomembne vplivne osebe iz referenčnih poštnih in logističnih podjetij (Deutsche Post DHL, predstavniki angleške, danske, avstralske, francoske pošte…).
...in bodo vsi uporabili pridobljene izkušnje..........
Slika
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a FastOne »

Danes sem dobil pošiljko v vrednosti 26,99$ .... oziroma na carini je že od 23.9. .... osem dni, da sem dobil obvestilo ... na poziv sem jim poslal link do aukcije ebay in izpisek paypal. Na Mastercard so mi odtegnili 20,84 eur, če računam po tečajnih listah carine je tudi pod 22eur. Kljub temu moram za prevzem plačati še 4,05eur (nisem še bil na pošti). Iščem po internetu zakonske podlage na osnovi katere si imajo pravico ta pregled zaračunati. Ker so v kontrolo vzeli paket, ki je v osnovi oproščen plačila DDV? Ima me, da prijavim na policijo krajo, pa naj oni dokažejo opravičenost! Državni aparat je servis prebivalstvu ali sam sebi namen? Profitni center? Če kupim v bodoče nekaj iz čajne za 3eur me zopet lahko doleti ta dodatek? Druje v evropi je tudi taka praksa?

lpm

p.s. to mi je pa zdaj res dvignilo pritisk :)
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Ker so v kontrolo vzeli paket, ki je v osnovi oproščen plačila DDV?
Dokazali ti bodo,da vrednost pošiljke ni bila dovolj jasno označena.....
Slika
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...