Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
msev
Razpravljalec
Prispevkov: 166
Pridružen: 01 Sep 2010, 13:45

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a msev »

A v vsakem primeru upoštevajo poštnino? A jim lahko pošlješ samo linke brez poštnine :)
_ID_
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 15 Dec 2008, 23:16
Kraj: Ljubljana-Podpeč

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a _ID_ »

Ne moreš kar poslati linkov do artiklov. Poslati moraš račun. Na hobbykingu ga dobiš, ko se prijaviš na stran če greš pod rubriko check order, klikneš na view pri številki naročila, da ti pokaže kaj si naročil, potem pa klikneš tam na Customs Inv (link tik nad modrim okvirčkom s tvojim naslovom) in se ti odpre v novem oknu račun v .pdf. To poššlješ na mail carinske pošte in čez 2 dni dobiš domov paket.
Uporabniški avatar
dart2
Tekmovalec
Prispevkov: 339
Pridružen: 17 Jan 2007, 16:14
Kraj: ptuj

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a dart2 »

Pošlješ jim samo link do hobbykinga pa nič drugo.
Lp, Nejc
_ID_
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 15 Dec 2008, 23:16
Kraj: Ljubljana-Podpeč

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a _ID_ »

No, zanimivo. Meni so zavrnili, ko sem poslal linke. Moral sem poslati račun! Zgleda spet odvisno komu pošlješ in kak dan ima :lol:
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Če napišejo, da pošlji račun, to ni limona, akvarijska ribica ali kuhinjski stol. Iz slednjih kot tudi iz linka na stran prodajalca ne morejo oceniti skupne vrednosti pošiljke, ki je mimogrede odvisna tudi od poštnine.
[psyho]
Tekmovalec
Prispevkov: 263
Pridružen: 15 Okt 2008, 20:14

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a [psyho] »

Zanima me če se da prek Hobbykinga kupit na firmo iz nemškega skladišča? Ima kdo to izkušnjo?
Uporabniški avatar
manpower
Freak
Prispevkov: 644
Pridružen: 27 Jun 2009, 19:59
Kraj: Okolica KRANJA

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a manpower »

Kaj boš hobi n firmo kupoval plačej davk normalno tko kt ga mormo navadni smrtniki ](*,) [-( :evil: :evil: :evil:
Bolje biti pameten in zaskrbljen, kot pa neumen in nasmejan!
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

[psyho] napisal/-a:Zanima me če se da prek Hobbykinga kupit na firmo iz nemškega skladišča? Ima kdo to izkušnjo?
Dober si ti men. Ali se lahko zmenim s tvojm šefom, da pridem delat na tvojo firmo, da bom lahko koristil bonuse? ;)
Slika
[psyho]
Tekmovalec
Prispevkov: 263
Pridružen: 15 Okt 2008, 20:14

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a [psyho] »

Artikli se ne kupujejo za hobi,vendar za opremo,ki jo podjetje uporablja za posel. Nevem zakaj se takoj razburjate. Pač kupili bi iz hk,ker ima največjo izbiro.
Uporabniški avatar
manpower
Freak
Prispevkov: 644
Pridružen: 27 Jun 2009, 19:59
Kraj: Okolica KRANJA

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a manpower »

Kaj to rabte rv naprave za stroje krmilt ali pa el. motorček za kosilnico na propeler'
lp
MAL HECA
Bolje biti pameten in zaskrbljen, kot pa neumen in nasmejan!
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

[psyho] napisal/-a:Artikli se ne kupujejo za hobi,vendar za opremo,ki jo podjetje uporablja za posel. Nevem zakaj se takoj razburjate. Pač kupili bi iz hk,ker ima največjo izbiro.
No potem pa kar, itakq davka ne plačaš, če kot fizična oseba naročaš znotraj EUja za podjetja pa sam najbolje veš kako je. In v tem primeru bi zastopil, da npr. kot primer naprava, ki jo izdelujete za svoje delovanje potrebuje baterijo.
Slika
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

No potem pa kar, itakq davka ne plačaš, če kot fizična oseba naročaš znotraj EUja
..................? fižična oseba v vsakem primeru plača prometni davek.....obdavčenje po"kraju dogodka"......če kupiš pri nemcu ,plačaš nemcu ddv..........
Slika
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

Ker sem naročil nekaj stvari iz HobbyKinga v vrednosti okoli 40€ me iz carine terjajo da jim pošlem podatke kaj sem kupu. Kaj je najbolje da jim sporočim. Izpisek iz payPala, ali kar linke iz hobby kinga

Hvala
LP
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a nob »

Se prijaviš v Hobbyking, klikneš na naročilo in imaš nekje link "Customs Inv", ki ti bo odprl "račun", ki ga potem pošlješ na carino. Jaz tale račun convertam v PDF in pošljem preko emaila.
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

Hvala za pomoč
LP
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Pri custom inv je treba biti previden..Namreč pri nakupu lahko izberemo koliko procentov vrednosti nam naj prikaže na tem računu-In če izberemo npr 60% je na tem pod custom inv 40% nižja cena in zna postati sila neprijetno če carinik preveri cene v hk(kar ni nič nenavadnega) in je potrebno obrazložit/priložit zakaj takšna razlika v ceni..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Producer
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 29 Maj 2009, 07:03

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Producer »

največ odstopanja je lahko 20%...se prawi w HK pri oddaji naročila 80%!!
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

Na uho mi je prišlo da bom moral poleg carinjenja plačat še poštnino iz Ljubljane do mojega kraja. Je to res?
LP
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Ne če plačaš carino ti zaračunajo še obvestnino (nekje 4€)
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a megane »

WaterBoy napisal/-a:Na uho mi je prišlo da bom moral poleg carinjenja plačat še poštnino iz Ljubljane do mojega kraja. Je to res?
Saj če si naročil samo za 40€ ne boš plačal nič carine. Boš pa plačal ddv.

LP, Dejan
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Ko carina odpre paket in če imaš za plačat ddv ali pa carino ti prištejejo cca 5eur manipulativnih stroškov...Poštnino zagotovo ne..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
HyperJack
Profesor
Prispevkov: 1230
Pridružen: 16 Maj 2004, 11:07
Kraj: Kočevje
Kontakt:

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a HyperJack »

mihec87 napisal/-a:Ko carina odpre paket in če imaš za plačat ddv ali pa carino ti prištejejo cca 5eur manipulativnih stroškov...Poštnino zagotovo ne..
Meni na srečo pri zadnjem paketu niso računali stroškov odpakiranja... če bi mi jih... mamicu jim vidim ](*,) ... Še plačat jih moram da odprejo paket, za katerega sploh nočem, da sploh tikajo notranjost paketa...republika banana

Nazaj pa tudi zapakirajo po liniji najmanjšega odpora :-?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Ne za odpiranje...

V primeru da je vrednost zadeve nad 22eur oz ni oproščena dajatve(ddv ali carina) je zraven cca5 eur nekih stroškov že skozi..nič se ni spremenilo..

Še vedno je tako kot je zapisal krist v prvem postu in nič drugače
"Če ste dobili obvestilo od carinske pošte in je znesek nakupa večji od 22€ (poštnina se tudi šteje v ta znesek), boste plačali še uvozne dajatve in stroške postopka.
Se pravi vrednost paketa + vrednost carine (nekateri proizvodi se carinijo, več o temu najdete na http://www.carina.gov.si/si/informacije ... eko_poste/ ). Na vse skupaj pa še 20%DDV + 4,26€ za stroške carinskega postopka. "
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Thinko
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 03 Feb 2012, 19:35

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Thinko »

naroču preko ebaya flysky 9x dalinc in polnilnik imax b6ac preko lecitacije.Dalinc 50€ polnilc 23,50€.
Zagotovljeno je blo free shiping in kitajske.Čaku skor mesec nakar poštar prinese koverti obvestilo da je roba zaustavljena in da morm prinest ali poslat račun izdelka ali printscreen kaj sm naroču in kolk je stalo.
Prinesem tja liste in počakam urco.Polnilc ki je bil čez 22€ se ne dotaknejo in ne plačam ddv.Za dalinc ki je bil 50€ plačam ddv.Nakar teta da račun.
2x2.25€ za obvestili ki jo je poštar prnesu,nekaj evrov za upravno takso ter znesek ddvja za dalinc.Nakar v roke mi porine ˝lepo˝ poselotejpano škatlo dalinca.
Še dobr da sm šu po paket osebno čene bi še poštarja plaču za paket
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Ne zavajat... Velja tako kot je napisal krist in nič drugače. Nobene poštnine se ne plačuje...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...