Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Odgovor Napisal/-a scrat »

gusar napisal/-a:
scrat napisal/-a:
letat napisal/-a:Pozdravljeni imam vprašanje rad bi naročil izdelek iz kitajske cena izdelka pride z davkom ter poštnino nekaj čez 150€ zanima me ali bom sedaj mogel na ta znesek plačati še kakšno dajatev. Cena samega izdelka z poštnino pa je 125€.
Potem boš plačal samo DDV. Poštnina ni všteta v dajatve.
Plačal boš na vse DDV tudi na poštnino

lp
Če pokažeš račun na katerem je razvidna cena izdelka in posebej cena poštnine, potem plačaš samo DDV na izdelek. To je pri naročilu iz hobbykinga. Takšne izkušnje imam jaz. Res pa sem pozabil pripisati še nekaj € ,ki ti jih pobere carinska pošta za njihovo obdelavo.
Uporabniški avatar
dragonFLY
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 04 Maj 2008, 16:46
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a dragonFLY »

Če pokažeš račun na katerem je razvidna cena izdelka in posebej cena poštnine, potem plačaš samo DDV na izdelek. To je pri naročilu iz hobbykinga. Takšne izkušnje imam jaz. Res pa sem pozabil pripisati še nekaj € ,ki ti jih pobere carinska pošta za njihovo obdelavo.
Po zakonodaji EU se ddv računa na celotno vrednost pošiljke v katero spada tudi poštnina..... razen če so kaj na novo sprejeli...ampak ne da bi vedel. Mislim pa da je že bilo o tem marsikaj napisanega.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Jah če jim pokažeš ene par ločenih računov se jim verjetno ne da zajebavat preveč in vzamejo kr-eno osnovo. :lol:
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
profesjonalc
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 27 Sep 2011, 20:35
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a profesjonalc »

vrjetno res neumno uprašanje zopet, ampak če jaz naročim iz HK-ja robo skupna vrednost okoli 70€, bom moral pošiljati kopijo računa ali ne? aja pa kje se dobi račun od hk-ja? :o :o :-k
See you in the air :)

Govoriti da znaš leteti ni težko, težje je ostati v zraku.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Posljejo ti ga na email kot potrdilo narocila / imas na zapisu transakcij kreditne kartice / paypal email potrdilo.
Uporabniški avatar
profesjonalc
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 27 Sep 2011, 20:35
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a profesjonalc »

aha hvala! in pol samo screen shot nardim in to je to če prav razumem?
See you in the air :)

Govoriti da znaš leteti ni težko, težje je ostati v zraku.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Forwardiras email ali sprintas... odvisno ali greš iskat osebno ali pa pošlješ elektronsko.

Zraven hočejo še obvestilo, ki ti ga pošljejo.
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Iz hobykinga imaš pod naročilom še en link do custom invoice. Tisto daš 100% pa jim pošlješ ali neseš in je to to. Meni so do sedaj skoraj zmeri kaj kompliciral, pa sem jim tist print poslal pa je blo. Je pa res da so zadnje mesece mal bel leni, ali bolj obremenjeni. 5 dni z HK pol pa še tle en tedn držijo robo. Za nikamor, samo to je cena za pocen nakup :)

En primer kje boš mogoče čakal na robo :)

Posting Date Drop-off Point Origin
29-Nov-2011 Air Mail Centre (Counter Section) Air Mail Centre (Counter Section)

Date # Location Delivery Status
29-Nov-2011 Hong Kong Item posted.
1-Dec-2011 Hong Kong Processed for departure.
4-Dec-2011 Hong Kong The item left Hong Kong for its destination on 4-Dec-2011
5-Dec-2011 Slovenia (Republic of) Arrived.
5-Dec-2011 Slovenia (Republic of) Pending customs inspection.
13-Dec-2011 Slovenia (Republic of) In transit.
14-Dec-2011 Slovenia (Republic of) Arrived the delivery office and is being processed.
14-Dec-2011 Slovenia (Republic of) Arrived the delivery office and is being processed.
14-Dec-2011 Slovenia (Republic of) Delivered.
Uporabniški avatar
Breithuften
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 04 Apr 2011, 19:55
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Breithuften »

Mogoče eno bolj tako vprašanje.........

Davek DDV se plača nad 22 evri skupne vrednosti. Kaj pa če naenkrat naročim recimo 5 paketov, katerih ima vsak vrednost 21 evrov in jih naenkrat dobi za pregledat isti carinik? Se še vedno upošteva vsak posamezno ali ti lahko rečejo, da se bo to štelo kot en paket?

Lp,
Miha.

Hvala za odgovore!
Moja mati so djali: "Bojim se leteti z letalom. Kako bom prišla dol, če se kaj pokvari!!??"

Dol boš že prišla.......Samo v kakšnem stanju je vprašanje.....
Uporabniški avatar
spiky
Tekmovalec
Prispevkov: 436
Pridružen: 31 Mar 2008, 12:46
Kraj: Mengeš

Odgovor Napisal/-a spiky »

Vsak paket je svoj paket :wink:




LP Izi
RFM Fox F5D
Mibo Flash F5B
Mibo Osa F5B
X-TAZE F3P
Messerschmitt Bf 109 Funfighter
HobbyKing® Go Discover FPV
KingKong HEX 300 FPV

Fr'SKY X9D - TARANIS
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

Poznam kolega, ki mu je carinik združil paketa in je potem plačal davek na skupno vrednost!
Uporabniški avatar
Breithuften
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 04 Apr 2011, 19:55
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Breithuften »

Ja sej to mene zanima......ker dejansko maš ti ločene pakete samo količina blaga oz skupna vrednost je pa enaka al maš ti en paket ali pa deset paketov.....ali je bolj naročiti vsakih nekaj dni iz hobbykinga ali naročate več pošiljk naenkrat?

Pa še nekaj. Ali plačaš carinski postopek tudi če ni vrednost preko 22 evrov ali pač vedno kadar se jim zdi pogledat tvoj paket?

Lp,
Miha.

Hvala za odgovore!
Moja mati so djali: "Bojim se leteti z letalom. Kako bom prišla dol, če se kaj pokvari!!??"

Dol boš že prišla.......Samo v kakšnem stanju je vprašanje.....
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Do 22eur ni nič za plačat neglede na to ali pregledajo ali ne..
Sedaj ne vem kako je v drugih trgovinah se mi je že zgodilo da mi je trgovc dal robo skupaj v en paket iz dveh zaporednih naročil..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Producer
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 29 Maj 2009, 07:03

Odgovor Napisal/-a Producer »

se je že naredilo da so mi spustili preko 30€ vrednosti paketa brez dodatnega plačila. (32€)


tako da...
Odvisno kakšna luna je, če je bla slaba plača,...regres, božičnica... :evil:
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Odvisno je kak dan ima carinik. Načeloma so omejitve take kot so jih predhodniki napisali, je pa res da včasih prideš skozi tudi kaj nad njimi brez težav. Ponavadi tisti procenti ddv pri taki mali vsoti niso kritični, bolj te jezijo dodatni stroški zaradi carine in dodatne 2-5dni čakanja na paket...

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
ARF
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 19 Jun 2006, 16:57
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a ARF »

Breithuften napisal/-a:Mogoče eno bolj tako vprašanje.........

Davek DDV se plača nad 22 evri skupne vrednosti. Kaj pa če naenkrat naročim recimo 5 paketov, katerih ima vsak vrednost 21 evrov in jih naenkrat dobi za pregledat isti carinik? Se še vedno upošteva vsak posamezno ali ti lahko rečejo, da se bo to štelo kot en paket?

Lp,
Miha.

Hvala za odgovore!
Danes prevzel na carinski pošti 3 pakete s povsem enako vsebino, vsak posamezni je bil tik pod 22€.
Nobenega problema oziroma dodatnih vprašanj, vse brez dodatnih stroškov.


Lep pozdrav.
ARF or RF
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

ARF napisal/-a:
Breithuften napisal/-a:Mogoče eno bolj tako vprašanje.........

Davek DDV se plača nad 22 evri skupne vrednosti. Kaj pa če naenkrat naročim recimo 5 paketov, katerih ima vsak vrednost 21 evrov in jih naenkrat dobi za pregledat isti carinik? Se še vedno upošteva vsak posamezno ali ti lahko rečejo, da se bo to štelo kot en paket?

Lp,
Miha.

Hvala za odgovore!
Danes prevzel na carinski pošti 3 pakete s povsem enako vsebino, vsak posamezni je bil tik pod 22€.
Nobenega problema oziroma dodatnih vprašanj, vse brez dodatnih stroškov.


Lep pozdrav.

Paketi se štejejo posamezno, skup ti jih ne more nihče vržt. Lahko pa zaradi preveč enakih artiklov žnara kakšen tržni inšpektor če sumi da ni za osebno uporabo.
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
Breithuften
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 04 Apr 2011, 19:55
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Breithuften »

Ja, to razumem ja. Hvala lepa vsem za odgovore!
Moja mati so djali: "Bojim se leteti z letalom. Kako bom prišla dol, če se kaj pokvari!!??"

Dol boš že prišla.......Samo v kakšnem stanju je vprašanje.....
Uporabniški avatar
Breithuften
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 04 Apr 2011, 19:55
Kraj: Celje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Breithuften »

A lahko vprašam kaj tole pomeni:

Customer paid with: instant
HK Absorbed PayPal Charge:0.86

To sem najdel na strani kjer daš VIEW, da vidiš kaj je v naročilu.

Zanima me zato, ker je znesek v evrih na paypal izpisu vedno višji kot je pri checkout na hobbyking strani. Ali oni nimajo ažurnih menjalnih tečajev ali mi paypal doda kakšno provizijo? Kolikor vem je paypal brezplačen....

Hvala za odgovore!
Moja mati so djali: "Bojim se leteti z letalom. Kako bom prišla dol, če se kaj pokvari!!??"

Dol boš že prišla.......Samo v kakšnem stanju je vprašanje.....
Uporabniški avatar
Breithuften
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 04 Apr 2011, 19:55
Kraj: Celje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Breithuften »

Breithuften napisal/-a:A lahko vprašam kaj tole pomeni:

Customer paid with: instant
HK Absorbed PayPal Charge:0.86

To sem najdel na strani kjer daš VIEW, da vidiš kaj je v naročilu.

Zanima me zato, ker je znesek v evrih na paypal izpisu vedno višji kot je pri checkout na hobbyking strani. Ali oni nimajo ažurnih menjalnih tečajev ali mi paypal doda kakšno provizijo? Kolikor vem je paypal brezplačen....

Hvala za odgovore!
Ah včasih sprašujem kot kak zmeden bruc......znesek v dolarjih je na obeh straneh enak. Očitno nimajo istih menjalnih tečajev.....
Moja mati so djali: "Bojim se leteti z letalom. Kako bom prišla dol, če se kaj pokvari!!??"

Dol boš že prišla.......Samo v kakšnem stanju je vprašanje.....
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Paypal ima slab menjalni tečaj.Zato ko plačuješ klikni na conversion options pa izberi other namesto paypal in tako pretvori banka z bolj ugodnim tečajem..

Sem našel dve sliki na netu..
http://i164.photobucket.com/albums/u29/ ... ypalcc.jpg
http://i164.photobucket.com/albums/u29/ ... palcc2.jpg
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a carcar »

urbyy napisal/-a:dan dan
zanima me kolk približno pride poštnina ter davek in carina iz Hobbykinga, mam paket za 88,66 evrou :P :P
l.p. urbyy
Tam nekje 20-25 € s poštnino do tebe te bo prišlo...
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a Krist »

4,26€ so stroški carinskega postopka v primeru, da je vrednost pošiljke večja od 22€.
_ID_
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 15 Dec 2008, 23:16
Kraj: Ljubljana-Podpeč

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a _ID_ »

Melly napisal/-a:Poštnina se šteje v osnovo za ddv. Torek kitajcu daš recimo 80e za robo in 20e za poštnino.
Naši pa ti zaračunajo cca. 3e za stroške, pa še 20% na 100e, skupaj 23e.
O.K. recimo, da se poštnina šteje, ampak kje je tu logika!? Nato jim plačaš še manipulativne stroške carinjenja (3€) in poštnino za obvestilo (1,45€). Po moji logiki bi morali biti stroški pošiljanja (poštnina) upravičeni dajatev DDVja.

En banalni primer pri vsem tem:
Na dom dobim obvestilo, da sem dobil priporočeno pošiljko s PCP številko.... pa vse kar gre zraven na ta papir. Na pošto jim pošljem račun in s tem dokažem, da gre za blagko vrednosti 50€+10€ poštnine. Čez par dni dobim na dom paket in moram domplačati ustrezen DDV (20%), manipulativne stroške (3€) in stroške za obvestilo(1.45€).

Naslednjiš spet dobim isti papir, jim pošljem račun in s tem dokažem, da gre za blagko vrednosti 20€ + 6€ poštnine. Čez nekaj dni dobim na dom paket brez vseh dodatnih stroškov!

V drugem primeru sem vesel in se mi zdi super, ker nič ne doplačam, ampak a če je vrednost pod 22€ potem ni manipulativnih stroškov (3€) in stroškov obveščanja (1,45€)!!??

Kdo tu zdaj koga nateguje!? :ratata: :razpaljot: :-k :---)

Na uradni strani ministrstva za finance piše med drugim:
DDV pri uvozu se obračuna od davčne osnove, ki jo sestavljata po carinskih predpisih ugotovljena carinska vrednost blaga ter znesek carine in drugih dajatev, ki se plačujejo ob uvozu. DDV se glede na vrsto blaga obračuna po splošni stopnji 20 % oziroma znižani stopnji 8,5 %. Znižana stopnja DDV velja npr. za prehrambene izdelke, zdravila, knjige itd. Blago, za katero velja znižana stopnja DDV
in pa še
Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve DDV, se upošteva samo vrednost blaga (brez poštnine).
link na stran.

Edit: če prebereš do konca ugotoviš:
Kaj je osnova za obračun carine in DDV?

Osnova za obračun uvoznih dajatev je carinska vrednost blaga, določena v skladu s pravili določanja carinske vrednosti blaga. Carinska vrednost blaga je sestavljena iz vrednosti blaga in ostalih stroškov (poštnina, zavarovanje ipd.), ki nastanejo ob dobavi blaga na območje EU. Z izjemo pošiljk nekomercialne narave se poštnina do namembnega kraja v celoti všteva v carinsko vrednost.
Torej se poštnina vendarle šteje v DDV :o Sem pa v praksi imel več takh primerov kot sem napisal zgoraj, da ko vrednost ne presega 22€ določeni stroški enostavno izpuhtijo!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a Krist »

_ID_ napisal/-a:
Melly napisal/-a:Poštnina se šteje v osnovo za ddv. Torek kitajcu daš recimo 80e za robo in 20e za poštnino.
Naši pa ti zaračunajo cca. 3e za stroške, pa še 20% na 100e, skupaj 23e.
O.K. recimo, da se poštnina šteje, ampak kje je tu logika!? Nato jim plačaš še manipulativne stroške carinjenja (3€) in poštnino za obvestilo (1,45€). Po moji logiki bi morali biti stroški pošiljanja (poštnina) upravičeni dajatev DDVja.

En banalni primer pri vsem tem:
Na dom dobim obvestilo, da sem dobil priporočeno pošiljko s PCP številko.... pa vse kar gre zraven na ta papir. Na pošto jim pošljem račun in s tem dokažem, da gre za blagko vrednosti 50€+10€ poštnine. Čez par dni dobim na dom paket in moram domplačati ustrezen DDV (20%), manipulativne stroške (3€) in stroške za obvestilo(1.45€).

Naslednjiš spet dobim isti papir, jim pošljem račun in s tem dokažem, da gre za blagko vrednosti 20€ + 6€ poštnine. Čez nekaj dni dobim na dom paket brez vseh dodatnih stroškov!

V drugem primeru sem vesel in se mi zdi super, ker nič ne doplačam, ampak a če je vrednost pod 22€ potem ni manipulativnih stroškov (3€) in stroškov obveščanja (1,45€)!!??

Kdo tu zdaj koga nateguje!? :ratata: :razpaljot: :-k :---)

Na uradni strani ministrstva za finance piše med drugim:
DDV pri uvozu se obračuna od davčne osnove, ki jo sestavljata po carinskih predpisih ugotovljena carinska vrednost blaga ter znesek carine in drugih dajatev, ki se plačujejo ob uvozu. DDV se glede na vrsto blaga obračuna po splošni stopnji 20 % oziroma znižani stopnji 8,5 %. Znižana stopnja DDV velja npr. za prehrambene izdelke, zdravila, knjige itd. Blago, za katero velja znižana stopnja DDV
in pa še
Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve DDV, se upošteva samo vrednost blaga (brez poštnine).
link na stran.

Edit: če prebereš do konca ugotoviš:
Kaj je osnova za obračun carine in DDV?

Osnova za obračun uvoznih dajatev je carinska vrednost blaga, določena v skladu s pravili določanja carinske vrednosti blaga. Carinska vrednost blaga je sestavljena iz vrednosti blaga in ostalih stroškov (poštnina, zavarovanje ipd.), ki nastanejo ob dobavi blaga na območje EU. Z izjemo pošiljk nekomercialne narave se poštnina do namembnega kraja v celoti všteva v carinsko vrednost.
Torej se poštnina vendarle šteje v DDV :o Sem pa v praksi imel več takh primerov kot sem napisal zgoraj, da ko vrednost ne presega 22€ določeni stroški enostavno izpuhtijo!
Se strinjam, ampak tvoji citati so malce med vrsticami.
V glavnem nad 22€ vas lahko doleti DDV in stroški carinskega postopka.
Dokazati, da je zastojn poštnina, je možno v primeru uporabe ebaya, kjer jasno piše free shipping, ostalo je tako tako...
To, da gredo nekateri paketki večjih vrednosti mimo postopka, je stalna praksa zadnjih let. Ko sem sam opravljal spletne nakupe pred 6 leti, ni bilo paketka, ki bi šel mimo postopka. Račun so zahtevali za vsako pošiljko, ne glede na vrednost. Seveda so imeli takrat nekaj krat manj pošiljk kot danes.
Gre pa večina paketov čez dve kontroli, prvo dobi pošta in preceni ali gre paketek na naslovnika ali na carino, v primeru carine pa še ti presodijo, ali naj gre paket naprej naslovniku ali v carinski postopek.
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...