Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Že par mesecev je tako :( rešitev je tujina jaz večino stvari naročam v Avstrijo :)

P.S. Meni so odgovorili ko sem se pritožil da drugič naj prodajalec priloži račun :( saj veš kitajci in račun je pa kot dan in noč :(
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a FastOne »

AlesZ napisal/-a:
Ker so v kontrolo vzeli paket, ki je v osnovi oproščen plačila DDV?
Dokazali ti bodo,da vrednost pošiljke ni bila dovolj jasno označena.....
Saj pa je na pošiljki pisalo vrednost 12$ :)

lpm
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Icoman »

Tale je huda. Plačal DDV in carino kar SCS preko pay-pal... kaj pa naša država? Sploh dobi kaj tega davka? Saj ne da komaj čakam da dam davek državi... zdaj, ali so zmenjeni z carino in plačajo kar pavšalno al pa švercajo... smrdi en mičkeno.
Priponke
NATEGO.jpg
NATEGO.jpg (43.95 KiB) Pogledano 20875 krat
šmergl itaq rulz
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a FastOne »

SiByte napisal/-a:Že par mesecev je tako :( rešitev je tujina jaz večino stvari naročam v Avstrijo :)

P.S. Meni so odgovorili ko sem se pritožil da drugič naj prodajalec priloži račun :( saj veš kitajci in račun je pa kot dan in noč :(

In kako Avstrijci vestno obračunavajo DDV, če so pošiljke dražje? Oziroma kako poteka potem postopek, kako te obvestijo in kako dokazuješ ceno?

lpm
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Se še nisem srečal s tem zaenkrat, do sedaj je bila najvišja vrednost 50€, pa me niso vprašali po nobenem računu :) upam da bo v bodoče tudi tako :)
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Icoman napisal/-a:Tale je huda. Plačal DDV in carino kar SCS preko pay-pal... kaj pa naša država? Sploh dobi kaj tega davka? Saj ne da komaj čakam da dam davek državi... zdaj, ali so zmenjeni z carino in plačajo kar pavšalno al pa švercajo... smrdi en mičkeno.
Dostavna služba(v tem primeru scs) ob uvozu plača na naši carini...V bistvu ima že tudi ebay itd podobno narejeno..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
LaKi206
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 25 Okt 2010, 13:31
Kraj: Ljubljana

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a LaKi206 »

Po kakšnem sistemu zdaj carina pregleduje pošiljke pod 22€? a odprejo čisto vse, samo tiste z nejasno označeno vrednostjo, ali samo kolikor se jim ljubi?
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a carcar »

LaKi206 napisal/-a:Po kakšnem sistemu zdaj carina pregleduje pošiljke pod 22€? a odprejo čisto vse, samo tiste z nejasno označeno vrednostjo, ali samo kolikor se jim ljubi?

"random" ](*,) ](*,)
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
RC rabbit
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 31 Okt 2011, 19:45
Kraj: Zadobrova

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a RC rabbit »

Po novem se poštnina ne šteje več v vrednost blaga ,ki je osnova za carino,http://www.fu.gov.si/carina/podrocja/postni_promet/
LP GZ
Na zrak !
nofeardh
Začetnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 08 Okt 2013, 15:34
Kraj: Logatec

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a nofeardh »

RC rabbit napisal/-a:Po novem se poštnina ne šteje več v vrednost blaga ,ki je osnova za carino,http://www.fu.gov.si/carina/podrocja/postni_promet/
LP GZ
Vprašanje pa je kako je z upoštevanjem poštnine pri obračunu DDV.....
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a carcar »

RC rabbit napisal/-a:Po novem se poštnina ne šteje več v vrednost blaga ,ki je osnova za carino,http://www.fu.gov.si/carina/podrocja/postni_promet/
LP GZ

Kje to piše? Kako po novem, od kdaj ?
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Odgovor
Osnova za obračun uvoznih dajatev je carinska vrednost blaga, določena v skladu s pravili
določanja carinske vrednosti blaga. Carinska vrednost blaga je sestavljena iz vrednosti blaga in
ostalih stroškov (poštnina, zavarovanje ipd.), ki nastanejo ob dobavi blaga na območje EU. Z
izjemo pošiljk nekomercialne narave se poštnina do namembnega kraja v celoti všteva v
carinsko vrednost. Več informacij o carinski vrednosti si lahko preberete na naslovu Carinska
vrednos
Na zgornji povezavi piše tole,ali je kje kaj novejšega......?
Slika
RC rabbit
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 31 Okt 2011, 19:45
Kraj: Zadobrova

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a RC rabbit »

RC rabbit napisal/-a:Po novem se poštnina ne šteje več v vrednost blaga ,ki je osnova za carino,http://www.fu.gov.si/carina/podrocja/postni_promet/
LP GZ

Se opravičujem za zmedo,sem mislil na tole:



"""""Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve, se upošteva vrednost blaga (brez poštnine ali drugih posrednih stroškov). Plačila uvoznih dajatev (carine) so lahko oproščene:

pošiljke blaga zanemarljive vrednosti, ki se pošiljajo neposredne iz tretje države prejemniku v EU, do skupne vrednosti 150 evrov. Oprostitev ne velja za alkoholne pijače, parfume in toaletne vode ter tobak in tobačne izdelke;
blago v pošiljkah nekomercialne narave, ki jih iz tretje države pošiljajo fizične osebe drugim fizičnim osebam na carinskem območju EU do vrednosti 45 evrov. Pri tem veljajo za alkohol, cigarete in določene druge izdelke količinske omejitve.


Ob uvozu se obračuna in plača tudi davek na dodano vrednost, razen, če gre za pošiljko blaga zanemarljive vrednosti, ki je oproščena plačila carine in ne presega vrednosti 22 evrov. """"
Na zrak !
j3rn3j
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 16 Sep 2006, 20:55
Kraj: okolica Ptuja

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a j3rn3j »

Prosil bi za nasvet nekoga, ki ima več izkušenj z nakupi iz tujine. Zanima me namreč kaj se mi bolj splača, da naročim izdelek direkt iz Kitajske za 50€ ali se bolj splača izdelek kupiti iz skladišča v Evropi, kjer ima izdelek ceno 63€. Gre pa za povsem enak izdelek.

Že v naprej se zahvaljujem za odgovore in pomoč.
Jernej
Slika
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a sihu »

Iz EU. Vse, kar je nad 22 EUR, zapade carini in dajatvam.
Hitec Eclipse 7 Pro, RV-9, Scout, EPP Mustang P-51, Bliss Topmodel CZ, Robbe Charter, CopterX 450
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a MiroP »

j3rn3j napisal/-a:Prosil bi za nasvet nekoga, ki ima več izkušenj z nakupi iz tujine. Zanima me namreč kaj se mi bolj splača, da naročim izdelek direkt iz Kitajske za 50€ ali se bolj splača izdelek kupiti iz skladišča v Evropi, kjer ima izdelek ceno 63€. Gre pa za povsem enak izdelek.
Za izdelek iz Kitajske (navadno free shipping) plačaš 22% DDV + okrog 6 EUR obvestilo in strošek carine: (50 x 1,22) + 6 = 67 EUR

Za izdelek iz evropskega skladišča pa navadno plačaš poštnino 5 EUR in seveda ni nujno, da bo res prišla iz evropskega skladišča. Včasih je malo dvomljivo to evropsko skladišče, lahko je tudi samo evropska pošta iz kitajske. Bodi pazljiv.

Od 22 do 150 EUR je samo 22% DDV, nad 150 EUR pa še carina!
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a SiByte »

ja sam carina je tam od 2-4% (odvino od kategorije v katero spada izdelek), tako da carina ni problem jaz bi raje videl če bi bilo DDV nad 150€ in carina nad 22€ :lol:
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
Uporabniški avatar
modelarr
Freak
Prispevkov: 491
Pridružen: 06 Feb 2010, 13:22
Kraj: Kočevje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a modelarr »

Pravkar dobil pošto od DHL-a.
Zaračunali so mi: UPORABA INSTRUMENTA ZAVAROVANJA ZA CARINSKO OBV., kar me stane 15€ +DDV.
A mogoče kdo ve kaj to pomeni.
Pa kaj se jim je strgalo al kaj? Plačal sem 60€ za izdelek, zdej pa še 32€ davka in uporabo nekega inštrumenta.
Jutri kličem na carino, da vidim kaj to pomeni. :evil: :evil: :evil:
Kr neki !!
Uporabniški avatar
modelarr
Freak
Prispevkov: 491
Pridružen: 06 Feb 2010, 13:22
Kraj: Kočevje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a modelarr »

Klical sem na DHL in vprašal kakšne stroške so mi zaračunali.
Pravijo, da zaračunajo strošek zavarovanja, ki znaša 18€ za zneske v vrednosti do 500€.
Prav tako so mi povedali, da to počnejo vse hitre pošte, kar pa seveda ni res.
A je še kdo imel tak primer?
Skratka izogibajte se naročil, ki gredo preko DHL-a iz kitajske.
Lp.
Kr neki !!
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a scrat »

modelarr napisal/-a:Klical sem na DHL in vprašal kakšne stroške so mi zaračunali.
Pravijo, da zaračunajo strošek zavarovanja, ki znaša 18€ za zneske v vrednosti do 500€.
Prav tako so mi povedali, da to počnejo vse hitre pošte, kar pa seveda ni res.
A je še kdo imel tak primer?
Skratka izogibajte se naročil, ki gredo preko DHL-a iz kitajske.
Lp.
Vem, da je to star post...samo to je bolano...to ti ne bi smeli zaračunat. Sploh pa ne tebi.
Uporabniški avatar
HyperJack
Profesor
Prispevkov: 1230
Pridružen: 16 Maj 2004, 11:07
Kraj: Kočevje
Kontakt:

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a HyperJack »

Ne razumem. Kupim izdelek vreden 20,20 €, dobim obvestilo o carinskem postopku. Kljub temu da znesek nakupa ne dosega cene za obdavčitev, moram vseeno plačati postopek preverjanja e-poslovanje?

Splača pisat kakšno pritožbo na račun?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

HyperJack napisal/-a:Ne razumem. Kupim izdelek vreden 20,20 €, dobim obvestilo o carinskem postopku. Kljub temu da znesek nakupa ne dosega cene za obdavčitev, moram vseeno plačati postopek preverjanja e-poslovanje?

Splača pisat kakšno pritožbo na račun?
V bistvu se ne splača no lahko samo..In ja že nekaj časa tudi če je paket pod 22eur ti lahko zaračunajo postopek preverjanja...Postopek preverjanja naj nebi zaračunali če je cn obrazec izpolnjen pravilno(veliko sreče pri tem)..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a scrat »

mihec87 napisal/-a:
HyperJack napisal/-a:Ne razumem. Kupim izdelek vreden 20,20 €, dobim obvestilo o carinskem postopku. Kljub temu da znesek nakupa ne dosega cene za obdavčitev, moram vseeno plačati postopek preverjanja e-poslovanje?

Splača pisat kakšno pritožbo na račun?
V bistvu se ne splača no lahko samo..In ja že nekaj časa tudi če je paket pod 22eur ti lahko zaračunajo postopek preverjanja...Postopek preverjanja naj nebi zaračunali če je cn obrazec izpolnjen pravilno(veliko sreče pri tem)..
Bolano...če ni čez 22€ ti nimajo niti centa za računat. Ne pa 4€+
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...