Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

mihec87 napisal/-a:Na nekem drugem forumu je negdo napisal

"Uvedli so novo storitev - "tiskanje dokumentov" - ki jo plačaš tudi, če je pošiljka sproščena brez uvoznih dajatev. Seveda samo, če so morali natisniti dokumente, ki si jih poslal po e-pošti.
Baje pa se obeta tudi plačljivo obveščanje strank - če ti pošljejo obvestilo, ti ga zaračunajo."

Zato ker negdo ne more računa pogledat na računalniku, ter obvestit po e-pošti...

Je pa to maslo pošte..

Pač očitno striženje kjer se le da..
Zanimivo mi je pa to, da niso zaračunali obvestnine, ki jo drugače ob plačilu carine.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Vprašanje časa bi rekel..Malo po malo je treba narod navajat...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
petelin11
Tekmovalec
Prispevkov: 212
Pridružen: 10 Avg 2013, 22:10

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a petelin11 »

oi,

mene zanima kako je to zdaj z carino in vsem tem v sloveniji?

če naročim stvari iz HK iz kitajske do koliko € lahko naročim brez carine?

še moram plačati kaj drugega razen carine?

LP
SlikaSlika

Ansmann Terrier 2.0
Traxxas Summit 1:10
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

petelin11 napisal/-a:oi,

mene zanima kako je to zdaj z carino in vsem tem v sloveniji?

če naročim stvari iz HK iz kitajske do koliko € lahko naročim brez carine?

še moram plačati kaj drugega razen carine?

LP
viewtopic.php?f=12&t=61019
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
dadamic
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 24 Sep 2013, 13:33

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a dadamic »

petelin11 napisal/-a:oi,

mene zanima kako je to zdaj z carino in vsem tem v sloveniji?

če naročim stvari iz HK iz kitajske do koliko € lahko naročim brez carine?

še moram plačati kaj drugega razen carine?

LP
Ponavadi pridejo davek in ostalo kar ti zaračuna carina ravno toliko, kot je razlika med $ in €. Se pravi da lahko cene v $ smatraš kar za cene v €. ](*,)
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

Iz kitajskesem naročal micro quada v vrednosti preračunano 29€. Dodatno verjetno plačam 22% za ddv in 6€ za poštne stroške še kaj poosebenega zravek ker tukaj se omenja še 4.7% carina (predvidevam da je to za vrednosti nad 150€)
http://www.carina.gov.si/si/vprasanja_i ... _4_2_2008/
LP
tropicar
Razpravljalec
Prispevkov: 55
Pridružen: 04 Feb 2011, 12:12
Kraj: Ptuj

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a tropicar »

Za vse kar je nad 22€ se plača 22% DDV + stroški pošte kot si jih omenil (včasih prideš tudi z večjo vrednostjo skozi, pomemben faktor tukaj igra, če ima pošiljka tracking number, kajti takrat cariniki takoj smatrajo, da je v pošiljki nekaj dražjega in jo preverijo). Drugače pa do 150€ posebnega davka ni, oz. dokler ne uvažaš večjih količin kot pravna oseba.
...RedSheep...
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

Hvala.
Je možno carini v naprej sporočiti da prihaja paket na tvoje ime, jim posedovati tracking number in da potem ko pride paket in ko pride paket ti samo enkrat pišejo katero vrednost moraš plačati
LP
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a scrat »

WaterBoy napisal/-a:Hvala.
Je možno carini v naprej sporočiti da prihaja paket na tvoje ime, jim posedovati tracking number in da potem ko pride paket in ko pride paket ti samo enkrat pišejo katero vrednost moraš plačati
Žal ne.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Brane »

V glavnem jaz iz prakse pred kratkim vem, da so mi za izdelek, ki je z vsemi stroški vključno s poštnino prišel v Slovenijo za 59€ nabili 19€ dodatnih dajatev kar je krepko preko tega kar znaša davek, ob tem da sem izdelek prišel prevzet direktno k njim na pošto. Nisem pa siguren, ali sem s tem dobil paket kak evro ceneje, ali bi mi za točno isti denar paket prinesel poštar domov, ker tudi direkt na carinski pošti, ti(med drugim) zaračunajo neko vročitev ](*,)
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a scrat »

Brane napisal/-a:V glavnem jaz iz prakse pred kratkim vem, da so mi za izdelek, ki je z vsemi stroški vključno s poštnino prišel v Slovenijo za 59€ nabili 19€ dodatnih dajatev kar je krepko preko tega kar znaša davek, ob tem da sem izdelek prišel prevzet direktno k njim na pošto. Nisem pa siguren, ali sem s tem dobil paket kak evro ceneje, ali bi mi za točno isti denar paket prinesel poštar domov, ker tudi direkt na carinski pošti, ti(med drugim) zaračunajo neko vročitev ](*,)
Sam so te fajn "ocurili". Jst sm za paket 162€ všteta poštnina plačal dodatnih okrog 42€ vštet davek, carina in neke njihove dajatve. Šel sem pa iskat direkt k njim na carisnko pošto.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Zakaj niste bolj specifični pri tem kaj so zaračunali? Izdajo račun kjer vse lepo piše, to posploševanje pa ni ravno primerljivo.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Brane »

Namerno nisem šel v detajle, ker hočem opozoriti na dejstvo, koliko več si ta država vzame, kot ji dejansko po zakonu pripada. Vzame si pa zato, ker si to lahko privošči, saj se lahko dobesedno norca dela iz državljanov. V tržnem gospodarstvu, si tega ne more privoščiti nihče.
Pa pojdimo pogledat zadevo od bliže: razen zakonsko predpisanih obveznosti v znesku 12,51€, sem plačal še -Vpl.UPN do 98,00€ 1kos-1,05€
-predložitev pošiljke 1 kos-3,05€
-obvesrtilo uporabniku 1 kos-1,28€
-tiskanje dokumentov 1 kos-1,02€
Skupaj 6,40€ ali v tem konkretnem primeru rahlo čez 50% več kot znašajo zakonsko predpisane obveznosti.
Spodaj pa zahvala za nakup in reklama za neko podjetje, ki izdelke ponuja s 15% popusta #-o da dol padeš... in to na računu carinske pošte.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a scrat »

Brane napisal/-a:Namerno nisem šel v detajle, ker hočem opozoriti na dejstvo, koliko več si ta država vzame, kot ji dejansko po zakonu pripada. Vzame si pa zato, ker si to lahko privošči, saj se lahko dobesedno norca dela iz državljanov. V tržnem gospodarstvu, si tega ne more privoščiti nihče.
Pa pojdimo pogledat zadevo od bliže: razen zakonsko predpisanih obveznosti v znesku 12,51€, sem plačal še -Vpl.UPN do 98,00€ 1kos-1,05€
-predložitev pošiljke 1 kos-3,05€
-obvesrtilo uporabniku 1 kos-1,28€
-tiskanje dokumentov 1 kos-1,02€
Skupaj 6,40€ ali v tem konkretnem primeru rahlo čez 50% več kot znašajo zakonsko predpisane obveznosti.
Spodaj pa zahvala za nakup in reklama za neko podjetje, ki izdelke ponuja s 15% popusta #-o da dol padeš... in to na računu carinske pošte.
Tale tiskanje dokumentov je pa bolana. Kaj bi blo, če bi ti vsak trgovec, ki ti izda račun še to dodatno zaračunal? No saj morda je to že v ceni izdelka...
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

Pomoje je čas da se malo modernizirajo in začnejo obvestila pošiljati po elektronski pošti. Saj je zmeraj zraven naslova napisana
LP
Uporabniški avatar
FLOJA
Razpravljalec
Prispevkov: 141
Pridružen: 22 Okt 2007, 16:55
Kraj: Kranj

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a FLOJA »

-tiskanje dokumentov 1 kos-1,02€

Tole tiskanje dokumentov po novem zaračunajo tudi takrat, ko carinik pogleda v pošiljko in napiše listek za predložitev računa. Čeprav je znesek premajhen za obračun dajatev zaračunajo tiskanje dokumentov 1,02€, kar se plača ob prevzemu pošiljke.

Barabinsko!
Nikoli ne scagaj
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Brane »

Pa saj barabinsko je tudi vse ostalo
Kaj za vraga je Vpl.UPN do 98,00€-----1,05€ ničesar od tega nisem naročil, niti ne rabim. Vročitev----3,05€.... ](*,) dostavo do mojega naslova sem že plačal, do mojega naslova, ne do carinske pošte, pošiljka je moja in pravico jo imam dobiti. Dol mi visi kako, jo bom dobil, vem samo da nikakršnega dodatnega vročanja ne rabim in ga tudi nisem naročil. Če pa to rabi carina, pa naj za to poskrbi iz zakonsko določernih obveznosti. Itak mi ni prav ljubo, da nekdo šnofa po mojih pošiljkah, ampak v redu, to je njihova služba, a naj jo opravijo, brez da mi razen obveznosti, za katere nekako razumem, da sem jih dolžan plačati, nabijejo še en kup balasta zraven ](*,)
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a tintek »

Štroški so res nenormalni ampak kaj čmo luknje je treba poflikat :-k
LP Tine

Kaj malga tut postružim
dreja
Razpravljalec
Prispevkov: 172
Pridružen: 02 Feb 2007, 14:24
Kraj: Solkan

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a dreja »

FLOJA napisal/-a:-tiskanje dokumentov 1 kos-1,02€

Tole tiskanje dokumentov po novem zaračunajo tudi takrat, ko carinik pogleda v pošiljko in napiše listek za predložitev računa. Čeprav je znesek premajhen za obračun dajatev zaračunajo tiskanje dokumentov 1,02€, kar se plača ob prevzemu pošiljke.

Barabinsko!
Od mene so velikokrat zahtevali, naj posljem racun (ali izpis spletnega nakupa), tudi ce znesek ni presegal 22 eur.
A to pomeni, da bom moral od sedaj dalje tudi v tem primeru placat stroske tiskanja dokumentov ?
LP Andrej

Euromodel Mini Ellipse
Elipsa 2.85m by Anton Percic
MPX Fox (motoriziran)
Omei 2000 EP
Robbe Arcus
Blade MCX2
Blade MSR X
Maverick Atom XB 1/18
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

Da
LP
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

WaterBoy napisal/-a:Da
Ne vem od kje ti to. Če imaš izdelek in poštnino (vrednost pošiljke) pod 22€ ne boš plačal ničesar.
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a VaZl »

Če se cariniku zdi da je pošiljka vredna več kot je na deklaraciji zahteva izpisek plačila, kartica, Paypal....
Sicer je bil že dostikrat objavljen link....
http://www.carina.gov.si/si/carinski_po ... eko_poste/


LP, Zlato
Uporabniški avatar
MC
Razpravljalec
Prispevkov: 175
Pridružen: 15 Nov 2004, 19:16
Kraj: Kamnik

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a MC »

Phoinix napisal/-a:
Ne vem od kje ti to. Če imaš izdelek in poštnino (vrednost pošiljke) pod 22€ ne boš plačal ničesar.
Po novem so začeli zaračunavati 1,02€ (za tiskanje dokumentacije), tudi če je vrednost paketa pod 22€. Skratka sedaj 1€ plačaš vsakič, ko cariniki zahtevajo račun oz. pošljejo obvestilo o carinskem postopku. :oops: :roll:
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Zanimivo, se posipam s pepelom. 14 dni nazaj sem dobil obvestilo od carine brez stroškov.
Uporabniški avatar
MC
Razpravljalec
Prispevkov: 175
Pridružen: 15 Nov 2004, 19:16
Kraj: Kamnik

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a MC »

Phoinix napisal/-a:Zanimivo, 14 dni nazaj sem dobil obvestilo od carine brez stroškov.
Jaz pa 2x plačal, čeprav sta bili obe pošiljki pod 22€ #-o :^o

Morda pa je vse skupaj odvisno od posameznega carinika in njegove razpoloženosti :oops:
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...