Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Modelarska trgovina v Hong Kongu

Odgovor Napisal/-a tintek »

NL je znotraj EU tako da lahko brez skrbi naročiš 100 in več € pa ti ne bo nihče odpiral paketa ne glede na vrednost in težo.

Poštnina pa je res samo še tale : Registered (Tracking) Parcel - Netherlands to Slovenia $9.59 četudi daš v košarico en sam regler za 20g nič večje pakete bo treba delat da se bo splačalo, je pa nižja poštnina še vedno omenjena v "shipping cost"

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
borisk
Zagrizenec
Prispevkov: 273
Pridružen: 20 Jun 2002, 01:00
Kraj: šmarje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a borisk »

pri meni je na voljo še tole:
Standard (No Tracking) Mail - Netherlands to Slovenia $2.63 500g.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a tintek »

pa si dodal karkoli v košarico in prišel do tega zneska?

Ker na seznamu jo pokaže tudi meni ampak ko nadaljuješ naročilo ti pokaže samo tisto za 9$.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
borisk
Zagrizenec
Prispevkov: 273
Pridružen: 20 Jun 2002, 01:00
Kraj: šmarje

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a borisk »

ja, sem dodal, saj tole sem kopiral iz košarice, samo grame sem popravil, tiste tabele pa itak ne najdem več, odkar so stran spremenili in je search zgoraj desno.
PussyG
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 02 Nov 2007, 16:04

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a PussyG »

borisk napisal/-a:ja, sem dodal, saj tole sem kopiral iz košarice, samo grame sem popravil, tiste tabele pa itak ne najdem več, odkar so stran spremenili in je search zgoraj desno.
Ti si kopiral tole iz tabele pod košarico. Potem, ko pritisneš na check out, pa nimaš te izbire, ampak je ena in edina "Registered" za 10$.
_ID_
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 15 Dec 2008, 23:16
Kraj: Ljubljana-Podpeč

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a _ID_ »

A poštnino za likaono folijo in večje zadeve pa so sedaj is HK nažgali na 34$!? ](*,) Tukaj se poraja vprašanje zakaj folije ni na voljo v NL in DE!?
Uporabniški avatar
manpower
Freak
Prispevkov: 644
Pridružen: 27 Jun 2009, 19:59
Kraj: Okolica KRANJA

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a manpower »

Zato pa v angliji obstaja trgovina GiantShark
Bolje biti pameten in zaskrbljen, kot pa neumen in nasmejan!
drava
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 14 Jan 2010, 18:21
Kraj: Ptuj

Re: Črna lista oglaševalcev

Odgovor Napisal/-a drava »

Pozdrav!

Danes me je prijatelj klical da bi rad preko mene kupil na ebay-u ta izdelek: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... ink:top:en
Cena cca 39€
Mene pa zanima, če bo ta stvar še morala iti skozi carino ali kako. In pa če imajo takšni izdelki CE oznako?

Prosim za pomoč!

Lp

Dušan
cero4
Razpravljalec
Prispevkov: 77
Pridružen: 02 Avg 2011, 13:04
Kraj: Vipava

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a cero4 »

Vse pošiljke grejo skozi carino, cariniki potem odprejo in pogledajo le tiste ki se jim zijo sumljive. Glede konkretnega izdelka, lahko vsekakor pičakuješ izvedbo carinskega postopka, za ta postopek pa je v tvojem primeru potreben tudi CE certifikat, tak da če ga ni lahko pričakuješ zavrnitev pošiljke.
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

cero4 napisal/-a:Vse pošiljke grejo skozi carino, cariniki potem odprejo in pogledajo le tiste ki se jim zijo sumljive. Glede konkretnega izdelka, lahko vsekakor pičakuješ izvedbo carinskega postopka, za ta postopek pa je v tvojem primeru potreben tudi CE certifikat, tak da če ga ni lahko pričakuješ zavrnitev pošiljke.

Od 20.12.2012 ni potrebno več CE certifikata za izdelke namenjene osebni rabi.
"Kaj pomeni, če izdelek nima oznake CE? (20. 12. 2011)

Oznaka CE je obvezna za določene kategorije izdelkov in pomeni, da so ti skladni z zakonodajo EU. Izdelka, ki nima CE oznake, pa je ta zanj obvezna, carinski organi ne smejo sprostiti v prost promet. Če carinski organi pri kontrolah uvoženega blaga ugotovijo, da manjka oznaka CE ali predpisana dokumentacija ali da imajo izdelki značilnosti, na podlagi katerih je mogoče sklepati na obstoj nevarnosti za zdravje in varnost potrošnikov, zadržijo sprostitev blaga v prost promet in o tem obvestijo organe, pristojne za nadzor trga, ki ukrepajo v skladu s svojimi pristojnostmi (Tržni inšpektorat RS, Zdravstveni inšpektorat RS).

V skladu z Zakonom o tehničnih zahtevah in o ugotavljanju skladnosti veljajo obveznosti glede skladnosti izdelkov za gospodarske subjekte. Pri blagu, ki se uvozi za lastno uporabo fizičnih oseb, carinski organi ne preverjajo označenosti z oznako CE. "
Slika
Uporabniški avatar
dart2
Tekmovalec
Prispevkov: 339
Pridružen: 17 Jan 2007, 16:14
Kraj: ptuj

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a dart2 »

Mislim da zna biti večji problem z dovoljenjem za uporabo tega izdelka kot pa z ce oznako.
Lp, Nejc
Uporabniški avatar
Matejček
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 13 Okt 2008, 13:45

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Matejček »

Ko prebiram zadnje poste nisem prepričan kako je z oznako CE...
Če naprimer naročim izdelek ki nima CE oznake in ga na carini pregledajo, kaj naredijo? Ali ga dobim brez težav na dom, ali ga "zavrnejo", ker pač nima te oznake?
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a gusar »

Matejček napisal/-a:Ko prebiram zadnje poste nisem prepričan kako je z oznako CE...
Če naprimer naročim izdelek ki nima CE oznake in ga na carini pregledajo, kaj naredijo? Ali ga dobim brez težav na dom, ali ga "zavrnejo", ker pač nima te oznake?
V skladu z Zakonom o tehničnih zahtevah in o ugotavljanju skladnosti veljajo obveznosti glede skladnosti izdelkov za gospodarske subjekte. Pri blagu, ki se uvozi za lastno uporabo fizičnih oseb, carinski organi ne preverjajo označenosti z oznako CE. "

si prebral dva posta višje!
MKM
Uporabniški avatar
Matejček
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 13 Okt 2008, 13:45

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Matejček »

Sem prebral...

po tem postu:
dart2 napisal/-a:Mislim da zna biti večji problem z dovoljenjem za uporabo tega izdelka kot pa z ce oznako.
Pa nisem bil več prepričan kako je z izdelki brez CE oznake ;)
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Matejček napisal/-a:Sem prebral...

po tem postu:
dart2 napisal/-a:Mislim da zna biti večji problem z dovoljenjem za uporabo tega izdelka kot pa z ce oznako.
Pa nisem bil več prepričan kako je z izdelki brez CE oznake ;)
Vprašanje se je nanašalo na dovoljenje za uporabo tega izdelka v EU (narejen izpit in pridobljeno dovoljenje za radioamaterja), ker imaš z njim možnost tudi oddajanja v frekvenčnem območju od 136 do 174 mhz, ki je pri nas rezervirano za ZARE (Uprava za zaščito in reševanje RS).

CE oznaka za osebno rabo na carini nima več pomena.
Slika
drava
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 14 Jan 2010, 18:21
Kraj: Ptuj

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a drava »

Tisti izdelek sem naročil. Prodajalec mi je potrdil da ima CE oznako. Povedal je tudi da je podobne naprave že pošiljal v slovenijo in da "ni bilo težav".
Kar bom pa videl čez 14-20dni.

Lp
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

drava napisal/-a:Tisti izdelek sem naročil. Prodajalec mi je potrdil da ima CE oznako. Povedal je tudi da je podobne naprave že pošiljal v slovenijo in da "ni bilo težav".
Kar bom pa videl čez 14-20dni.

Lp

No poročaj kako je šlo, rabim enega zase in ker še nimam izpita me zanima če ga bom lahko jaz naročil oz ga bo naročil fotr.
Slika
drava
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 14 Jan 2010, 18:21
Kraj: Ptuj

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a drava »

Bom sporočil. šele sedaj sem videl, da ste napisali da potrebuješ izpit za radioamaterja. Jas to nisem!
Ali naj pričakujem še kakšno zahtevo, da imam izpit? Zahtevajo to takšne dokumente tudi carina?

Lp

Dušan
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

drava napisal/-a:Bom sporočil. šele sedaj sem videl, da ste napisali da potrebuješ izpit za radioamaterja. Jas to nisem!
Ali naj pričakujem še kakšno zahtevo, da imam izpit? Zahtevajo to takšne dokumente tudi carina?

Lp

Dušan
Ne vem, če ti bodo kaj rekli za izpit, reči, da imaš za kolega, ki je ravnokar naredil izpit (darilo).

Vem, da od nekaterih so zahtevali predložitev potrdila, boš videl.

lp
Slika
drava
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 14 Jan 2010, 18:21
Kraj: Ptuj

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a drava »

Hvala Neo32 za express odgovor :lol: .

Sem že razmišljal v tej smeri. Upam da sploh nebo nobenih težav.

Lp
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

http://pmrslovenija.mojforum.si/pmrslov ... asc-0.html

Preleti zgornji link, se mi zdi, da ne bo težav.

Težave si lahko nakoplješ, če boš napravo uporabljal na nezakonit način oz, če boš oddajal na frekvencah, ki so rezervirane za razne službe.
Slika
drava
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 14 Jan 2010, 18:21
Kraj: Ptuj

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a drava »

Danes me preseneti poštar s paketom za kolega.
Dobil kar sem naročil.

Lp
Dušan
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Fantje pozdravljeni

Ali ima kdo izkušnje kako je z stvarmi, ki jih dobiš zastonj in so tudi rabljene? V mojem primeru gre za rabljeno letalo (The Dom), ki sem ga dobil v okviru projekta letenja po vsem svetu. Torej, za njega nisem dal nič.
Kako je z carino? Dobil sem obvestilo, da je paket prispel in ne vem kaj jim naj priložim/razložim?

LP Gorazd
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Pisaneli napisal/-a:Fantje pozdravljeni

Ali ima kdo izkušnje kako je z stvarmi, ki jih dobiš zastonj in so tudi rabljene? V mojem primeru gre za rabljeno letalo (The Dom), ki sem ga dobil v okviru projekta letenja po vsem svetu. Torej, za njega nisem dal nič.
Kako je z carino? Dobil sem obvestilo, da je paket prispel in ne vem kaj jim naj priložim/razložim?

LP Gorazd
Pri novem carinskem obrazcu, ki ga dobiš na dom, imaš pod možnosti tudi alinejo "darilo" kjer vpišeš vrednost izdelka. Kako pa bodo na carini to obravnavali pa ne vem.

Sam sem leto nazaj dobil rabljen klima modul za avto, ki mi ga je poslal kolega iz amerike. Cena je bila 23 $ za poštnino, modul pa je bil zastonj (mi ga je šenkal) vendar sem kljub temu moral določit neko vrednost in zanj plačat davek (23$ za poštnino in 25 $ za modul). Sem klical tudi na carino in so mi rekli, da davek plača ne glede na to ali je to rabljena zadeva (kljub temu, da je bil davek že plačan, sicer v ameriki ampak vseeno)

Najbolje da pokličeš, razložiš zadevo in potem pošlješ obrazec, kjer vpišeš neko minimalno vrednost darila.
Slika
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Carinske dajatve pri naročanju izven EU

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Neo hvala za odgovor.

Uradni odgovor sem našel. Jutri pokličem in javim, kako bo postopek potekal.

Ali je treba plačati uvozne dajatve, če nekdo iz ZDA pošlje darilo (malo dražji mobilni telefon oz. prenosni računalnik) za rojstni dan nekomu v Slovenijo? (30. 12. 2011)

Carina se obračuna po predpisani stopnji od vrednosti blaga, ki je običajno razvidna iz računa, kadar pa pošiljki račun ni predložen, se carinska vrednost lahko ugotavlja tudi po vrednosti enakega ali podobnega blaga, uvoženega na carinsko območje Unije. Če je pošiljka brezplačna oziroma poslana kot darilo, je zanjo prav tako treba plačati uvozne dajatve.

V posameznih primerih pa so za blago predpisane oprostitve plačila dajatev. Blago v pošiljki, ki jo iz tretje države pošlje fizična oseba drugi fizični osebi, ki živi na carinskem območju Unije, je oproščeno uvoznih dajatev in DDV do vrednosti 45 evrov na pošiljko, če tak uvoz ni tržne narave. Pošiljka ni tržne narave, če je priložnostna, vsebuje blago, namenjeno izključno osebni uporabi prejemnika ali njegove družine, glede na naravo ali količino blaga pa se vidi, da ne gre za tržne namene, ter jo pošiljatelj pošlje prejemniku brezplačno.

Če so izpolnjeni navedeni pogiji, se odobri oprostitev plačila dajatev, v nasprotnem primeru pa je treba plačati carino in DDV, tudi če gre za darilo.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...