Je modelarstvo, šport ali hobi?

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Uporabniški avatar
pan hlastek
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Dec 2006, 18:47
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a pan hlastek »

Phoinix se povsem strinjam z vami! V srednji šoli sem bil brez statusa vsa 4 leta, ravno zato ker se nisem želel izgovarjati na moje obšolske dejavnosti. Na koncu smo bili jaz in še ene par sošolcev ki ravno tako niso imeli statusa, budale ker nismo izkoristili možnosti. Zaradi tega sem bil x-krat nenapovedano vprašan, da o situacijah kakršno je opisal Jure ne govorim! Ker pa sem sedaj na bolonjskem sistemu študija, kjer moraš za napredovanje opraviti vse izpite, se mi zdi neumno zakaj ne bi izkoristil možnosti in si olajšal delo, če sem do statusa opravičen!

Kar sem želel povedati je bil odgovor na vprašanje ali je modelarstvo šport ali ne in mislim, da sem na mojem primeru opisal kako je s situacijo na LZS in OKS.
There is no need to be Perfect, you just have to have a Vision!!
ROZKO
Začetnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 28 Jun 2007, 11:48

Odgovor Napisal/-a ROZKO »

Zdravo!

Ne vem zakaj berem neko negativno mišljenje če kot modelar pridobiš
status športnika?

A ni fer če v petek popoldne greš na tekmo, domov prideš v Nedeljo res
pozno zvečer in se pol v ponedeljek opravičiš spraševanja?

Jaz mislim da je pridobitev statusa športnika za modelarja uspeh in
lahko rečem samo: Bravo Vegovi za tako tretiranje!

l.p.,

Borut
Nihče ne ve vsega!
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Kot jaz razumem ne gre za to, da bi bil status športnika za modelarja tu tretiran negativno, gre samo za (ne) logiko dodeljevanja, ko vsak "fudbaler sa loptom" dobi status, modelarji in več, zelo uspešni modelarji pa tega ne dobijo.
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Phoinix napisal/-a: "fudbaler sa loptom" dobi status, modelarji in več, zelo uspešni modelarji pa tega ne dobijo.
=D>

Jaz sem probal dobiti status že v osnovni šoli, sicer ne z modelarstvom, z plavanjem čeprav sem bil v sloveniji na državni ravni takrat precej uspešen ga nisem dobil, vsak fuzbaler ki pa je igral v petintrideseti ligi rezervo pa takoj, brez problema dobi, magari po roku za oddajo prošnje. Po tem takem, je šport fuzbal, mogoče košarka za vse ostalo pa...
V gimaziji in sedaj na faksu se mi niti prošenj ne da pisat, brez veze

To je samo športnik na papirju, ki nima nobene resne vrednosti, še manj moralne. Modelarstvo je tu še bolj zapostavljeno, splošno mnjenje "Ma kaki šport, tam se igraš z daljincem pa misliš da si car" je žal tu preveč močno, po mojem mnenju se raje v to ne vtikat, modelarji imamo ob tej dejavnosti svoje užitke, kako pa nas opredeljujejo drugi niti ni tako grozno pomembno, čeprav zaradi tega trpijo druge dejavnosti, žal

ps: Vi sošolci s statusi so imeli na koncu težave s pridobitvijo ocen, prib. polovica jih ponavlja letnike, tako da so ti statusi za tiste bolj zrele, ki uredijo zadeve z ocenjevanjem, tisti ki zlorabljajo status v namene, ne me vprašat, imam status samo zato, da se mu ni treba učiti se mu na koncu vse maščuje.


pa se opravičujem za off topic :oops:
LP Blaž :)
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...