Ebay in izkušnje

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Ebay in izkušnje

Odgovor Napisal/-a ok11 »

Ima kdo kakšno slabo izkušnjo z nakupi preko eBay-a?
Ali pa mogoče kakšen dober nasvet!!!
Sam sem se registriral , sedaj bom pa probal zlecitirat en regulator.
Kot vidim prodajalci precej vrednosti artikla zaračunajo kar z precej hudo poštnino #-o
Pa naše ljube Slovenije tudi vidim, da eni nočejo poznat , oziroma se je bojijo :-?
Lep dan Franc
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Tale link ti pove vse o ebayu ...

Ne kupuj, če se ne moreš prej na lastne oči prepričat kaj kupuješ in ne veš, kako točno boš plačal.
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a FastOne »

Enostavno kupuj samo tam, kjer jasno piše koliko je poštnina v Slovenijo. Produkt stane pač toliko kolikor stane skupaj s poštnino. Poštnine imajo nabite, ker potem plačajo manj provizije Ebayu. Glej tudi ocene prodajalca! Plačuj s PayPal, če se kaj zalomi dobiš denar nazaj skoraj 100%. Na kratko.

lp Mitja
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Z eBay-om imam zaenkrat odlične izkušnje.

Potrebno je pazati (posebej pri kitajcih) da dajo recimo izdelek 2Ă— (gre za en in isti izdelek) in sicer:

1.) Izdelek je na avkciji in ima začetno ceno 9,90$ z brezplačno poštnino
2.) Izdelek je isto na avkciji z začetno ceno 0,99$ vendar tokrat z 8,99$ poštnine

Kar pomeni da v katerem koli primeru plačaš tistih 10$ (dobro razen če kdo ne zlicitira čez tebe), ker eBay prodajalcem vzame neke procente (pač tistim ki imajo firmo) in zato oni prodajo izdelek po najnižji možni ceni z pač višjo poštnino. Dostikrat sem dobil izdelek za 1$ in sem potem plačal 20 ali 30$ poštnine, vendar je bila še vedno ugodna cena.

Če iščeš dotičen tip artikla se splača pobrskat po eBay-u z uporabo različnih fraz, ker nekateri prodajalci dajejo recimo samo št. artikla nikjer pa ni napisano ime dejanskega artikla.

V glavnem eBay je zakon. :D
Slika
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Tudi sam lahko rečem samo ebay- zakon. Registriran sem od januarja in od naročenih ca 20 artiklov samo super pozitivne izkušnje. največkrat je roba precej boljša kot na slikah.
je pa res treba dobro prečesati ebay saj se nekateri izdelki skrivajo pod xxx imenom.

Moti pa me (mogoče se celo da naštimat) da lahko vidim samo za zadnjih 60 dni katere artikle sem kupil (ebay-won)

LP
Zadnjič spremenil tintek, dne 10 Mar 2010, 22:52, skupaj popravljeno 2 krat.
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

pegasus napisal/-a:Tale link ti pove vse o ebayu ...

Ne kupuj, če se ne moreš prej na lastne oči prepričat kaj kupuješ in ne veš, kako točno boš plačal.
Ja in kako se boš prepričal če je prodajalec na kitajskem oz ameriki?

Tako ali tako pa si prodajalci z visoko oceno (99%+) ne bodo privoščili da bi katerega nategnili in s tem dobili slabo oceno oz. opozorilo iz eBay-a.

Prvo pravilo pa je če kupuješ na eBay-u nakup tudi dokončaj na eBay-u, ker si bolje zaščiten kot če bi nakup opravil direkt z prodajalcem...
Slika
Uporabniški avatar
dif0r
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 23 Jun 2007, 19:24
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a dif0r »

Tudi sam veliko uporabljam Ebay in nekatere zadeve se da dobiti tudi ceneje kot pri HobbyKingu..
Pripomnil bi mogoče edino, da se mi zdi najbolj zanesljiv način plačevanja PayPal,
saj v primeru da nek izdelek NE prejmeš, dobiš celoten denar povrnjen...

Nazadnje enega paketa nisem prejel, nato sem se s prodajalcem dogovoril da bo poslal nov paket (ki tudi ni prispel),
preko paypala sem nato zahteval nazaj denar in sem ga tudi prejel
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Neo32 napisal/-a:Ja in kako se boš prepričal če je prodajalec na kitajskem oz ameriki?
Enostavno. Ne boš kupil.

Visoka ocena prodajalca ne pomeni čisto nič. Obstajajo krogi barab, ki si med seboj drug drugemu dajejo visoke ocene in potem nategujejo vse okrog sebe.

Poleg tega preveč vem o internetu, da bi kupoval na ebayu. Še bolha smrdi.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Pegasus mislim da rahlo pretiravaš...
Na ebay je potrebno iti z glavo oz z neko mero previdnosti,ter dobro pregledati pa je..

Kar se tiče bolhe pa ne bom nič rekel ker ju ne moreš niti približno primerjati..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

pegasus napisal/-a:Tale link ti pove vse o ebayu ...

Ne kupuj, če se ne moreš prej na lastne oči prepričat kaj kupuješ in ne veš, kako točno boš plačal.
Temule iz linka sem se pa pošteno nasmejal :D. Ha ha, dobro ga je! :D

Emm... jaz sem nabavljal Oakley robo in dobil BP, in to tako, da celo iz njihove uradne strani nebi dobil določenih leč posebej, medtem ko mi je ta prodajalec naredil uslugo in mi ponudil leče po ceni, katero sem jaz predlagal in je bila fer :). In ja, so originalne :)

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

@pegasus
Dramatiziraš po nepotrebnem.
Me prav zanima, koliko nakupov si že opravil preko ebaya.

Do sedaj imam samo dobre izkušnje. Načeloma se da z vsemi zmenit, mogoče se edino nemci bolj trdi, kar se tiče pošiljanja v Slovenijo.
Sam vedno gledam, da je plačilo preko paypala in da pošilja v Slovenijo.
So pa večinoma tehnične stvari veliko cenejše, kot pri nas. Rami za nov prenosnik iz amerike so stali 16€ s poštnino (2GB 800MHz), pri nas pa 25....
10 boomov za heli velikosti t-rex 500 in kopije me je prišlo 14,5€ s poštnino, pri nas ne bi dobil niti enega za ta denar....
Tako da, če nekaj rabiš in imaš vsaj malo časa, lahko kupiš enako zadevo za veliko manj denarja.
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

mihec87 napisal/-a:Pegasus mislim da rahlo pretiravaš...
Na ebay je potrebno iti z glavo oz z neko mero previdnosti,ter dobro pregledati pa je..
Brez težav primerjaš ebay, bolho in male oglase na tem forumu. Vsem je skupno dejstvo, da so ljudje naivni in pohlepni. Kar poglej, koliko kregarij je okrog posameznih prodajalcev ...

Krist: na ebayu sem kupil trikrat, delujočo robo dobil samo enkrat. Ko sem se pritožil prodajalcu, sem dobil črno piko kot kupec. Tko da zame je ebay potrata časa in denarja. Pogojno uporaben kot referenca za cene, da lahko kakega trgovca mal priviješ. To je pa vse.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Sam imam 38 nakupov in nobenih težav.
Zadnjič so mi poslali napačne matice in enkrat napačen motor, sem pa zato dobil obakrat brezplačno prava artikla.
Pri nakupu vedno pogledam, feedback, ki ga je dobil prodajalec. Če nimam 99%, sploh ne razmišljam o nakupu.
Če ti da negativen feedback, mu ga tudi ti stisneš.
Do sedam nisem imel te potrebe. Ponavadi raje prej kontaktiram prodajalca.
Uporabniški avatar
monday
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 22 Feb 2005, 15:40
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a monday »

Imam 34 nakupov prek e-baya in tudi 3 kolege s podobno količino (eden pa celo čez 80, se mi zdi) ...
Pri meni nikoli še nobenega problema... Kolega je enkrat vračal projektor in dobil večino povrnjeno (zaradi nekih dead pixlov), ter pa še nekih manjših podobnih stvari.
Tako da Ebay je zelo uredu, če ga uporabljaš z glavo. Če kdaj nisi prepričan, kontaktiraš prodajalca in takoj boš videl kako se obnaša. Pa vedno preverit feedback... Tudi, če je veliko barab in si izboljšujejo feedback, ima sigurno tudi kak feedback koga, ki ga je že "nategnil" pred tabo... Zato je fino prebrat.

LP, Matic
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Jup, aja, pa še tisto, če dobiš kaj crknjeno... jaz sem kupoval lava lamp z električnimi strelami... no, dobil sem domov in ni delovalo, zato sem želel vrniti, ampak je rekel da mi poštnine za nazaj ne more vrniti, ampak da bo poslal novo, jaz pa naj to vržem v smeti... no, ko sem dobil novo tudi nova ni delovala. Po modelarsko sem zadevo odprl in opazil, da je na vezju bil en element, ki je bil pretežek za dva pina, ki sta ga držala in je med transportom odpadel iz vezja - pri obeh enako. Tisto zalotam in voila... dva lava lampa za ceno enega :).

Kar se tiče pa recimo drugega nakupa... nabavljam prstan za novo leto, in nisem dobil ca. 2 tedna in pol iz anglije, ki je ponavadi v 3-5dneh pri nas. Dobil sem prstan in denar zanj :).

Tako da zaenkrat vse zakon, tudi če se je kej zataknilo (kot recimo primer zgoraj) je šlo potem vse BP.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
TommyBoy
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 06 Mar 2005, 22:45
Kraj: Kranj, Radomlje

Odgovor Napisal/-a TommyBoy »

Preko e-baya sem opravil 269 nakupov. Pogledal sem pod zgodovino fedbackov in tam je bila ta številka.

Do sedaj ni bilo problema. Vedno se je vse dalo rešit. Enkrat sem dobil brushlessa, ki je imel krivo os. Sem ga poslikal in poslal slike prodajalcu. On mi je brezplačno poslal nov motor.

lp
Še to razbijemo pa gremo, ...
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Tudi sam sem kupil že veliko različnih stvari preko eBaya :D in sem biu vedno zadovoljen sploh kadar sm kej biddow pa pol zmagal ;)

eBay je zakon sam mal moraš vedit stvari da se ne nategneš :P
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ne, ebaya NE moreš primerjati z bolho in takšnimi malimi oglasi. Šanse, da te nategne nekdo iz bolhe so za ene dva velikostna razreda višje, kot da te nategne nekdo iz ebaya. Bolha nima nobenga rating sistema, nobene zaščite kupca, ničesar.

Na ebayu pač kupuješ od tistih, ki imajo veliko dobro ocenjenih tranzakcij. 10 000 prodanih artiklov in ocena 99%, je takoj jasno da pač poslujejo tako kot je treba. Druga stvar je, da se plačuje s paypalom, kjer imaš posrednika če kaj zagusti. Če pride do spora, blokirajo račune, tako da se resni prodajalci tudi kadar mogoče niso sami krivi pobrigajo, da se zadeve uredijo brez panike.

In še ena stvar pri ratingu- nižji kot je, višje provizijie plačujejo. Če imaš rating 100% pač dobiš popust. Poleg tega dobiš tudi več strank. Tako da so ljudje dejansko motivirani da se posluje tako kot se spodobi in spoštuje tisto kar se objavi. Če nekaj zlicitiraš, ali pa objaviš, moraš to spoštovat, drugače te izobčijo. Med tem ko lahko na bolhi serješ kolk ti paše, pa ni panike, ker vsem dol visi.
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
deci
Tekmovalec
Prispevkov: 289
Pridružen: 13 Jan 2009, 19:20
Kraj: Sežana - Šepulje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a deci »

Opravil že okoli 80 nakupov na ebayu. Vse ok. Velikokrat tudi že mimo ebaya.....

lp
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

pegasus napisal/-a:
mihec87 napisal/-a:Pegasus mislim da rahlo pretiravaš...
Na ebay je potrebno iti z glavo oz z neko mero previdnosti,ter dobro pregledati pa je..
Brez težav primerjaš ebay, bolho in male oglase na tem forumu. Vsem je skupno dejstvo, da so ljudje naivni in pohlepni. Kar poglej, koliko kregarij je okrog posameznih prodajalcev ...

Krist: na ebayu sem kupil trikrat, delujočo robo dobil samo enkrat. Ko sem se pritožil prodajalcu, sem dobil črno piko kot kupec. Tko da zame je ebay potrata časa in denarja. Pogojno uporaben kot referenca za cene, da lahko kakega trgovca mal priviješ. To je pa vse.
Ima bolha sistem kjer se točkuje prodajalce(ja vem da boš argumentiral to s tem da si dajejo en drugemu pike),je bolha zavarovana s strani paypala?

Če prodajalec ni nič ukrenil,bi sprožil paypal despute ter na ebay..
Vidim pa da si se že odločil v svoj prav,sam nimam toliko denarja da bi za dele plačeval 2xvišjo ceno(bi z veseljem dal par evrov več pri nas,samo 1x ali pa 2x več sorry pač ne gre) res pa je da sem kupoval stvari nove v škatli in ne rabljene..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Cca 100 nakupov preko eBaya, z niti eno transakcijo da bi bil razočaran, bile so sicer manjše neprijetnosti in sicer:


- pošiljka z pogonskimi osmi se je nekje zgubila (vrednost cca 10$), kontaktiram prodajalca kateri mi brez problema pošlje drug paket

- prodajalec mi pošlje 10 parov nedelujočih LED pozicijskih diod, po kontaktu z prodajalcem mi vrne vse stroške transakcije

- prodajalec mi ni mogel zagotoviti izdelka katerega sem hotel (torbica za mobilni telefon katerih mu je pač zmanjkalo) nakar mi vrne celotno kupnino plus tega dobim pri njem 10% popusta če bi vzel kakšno drugo stvar

Če pogledam vse skupaj je to odličen rezultat, sicer večina stvari je bila vrednosti do 20€ vendar kakšen nakup pa je presegel tudi vrednost 150 € pa niti pomislil nisem da bi se kaj sfižilo.

Ne vem no pegasus ampak očitno si imel smolo pri tvojih nakupih, ni pa sedaj treba tako črno gledati na ta svet trgovanja, se pa strinjam da obstaja določen rizik, vendar če bi vsi na to gledali tako kot ti, potem eBay, Bolha, Amazon in ostali ne bi nikoli zaživeli, kar pomeni da bi bila večina obsojena na več ali manj monopolne cene slovenskih podjetnikov in uvoznikov, kar bi se tudi poznalo pri modelarskih denarnicah...
Slika
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Neo32 napisal/-a:Ne vem no pegasus ampak očitno si imel smolo pri tvojih nakupih, ni pa sedaj treba tako črno gledati na ta svet trgovanja
Ma jaz črno gledam na vse človeške aktivnosti, ki jih poganja pohlep. Trgovanje je precej pri vrhu seznama, obseg teh aktivnosti pa aktivno uničuje naš planet ...
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

pegasus napisal/-a:
Neo32 napisal/-a:Ne vem no pegasus ampak očitno si imel smolo pri tvojih nakupih, ni pa sedaj treba tako črno gledati na ta svet trgovanja
Ma jaz črno gledam na vse človeške aktivnosti, ki jih poganja pohlep. Trgovanje je precej pri vrhu seznama, obseg teh aktivnosti pa aktivno uničuje naš planet ...
Se strinjam s tabo, vendar ti lahko povem da izmed vseh hobijem, ki sem jih imel(imam), so modelarji najbolj pošteni ljudje daleč naokoli. Pri drugih se je šlo da čim več zaslužijo na tebi, tu pa da se pomaga eden drugemu ne pa da se na njih služi, vsaj jaz sem dobil tak občutek in tudi izkušnje imam take. Tudi večina trgovcev z katerimi sem sodeloval so sami modelarji in nekako ne navijajo cen v nedogled (zaslužiti še vedno morajo, to je jasno) ampak ti ponudijo eno normalno sprejemljivo ceno z nekaj zaslužka za njih.

Ampak spet smo zašli off-topic, kar pomeni da smo naredili še eno temo neuporabno... no ja nekako...
Slika
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ok11 »

Ja res raznovrstna mnenja in izkušnje :o :D =D>
Vesel sem vseh vaših mnenj bo ttreba v akcijo...
No jaz sem imel do sedaj le en nakup preko Ebaja , ki pa ga nisem opravil jaz pač pa pooblaščen serviser in prodajalec za ta artikel.
Šlo je za testno črpalko Graco mark-X -skoraj polovico cenejša kot pri nas.
Črpalka je lepo prispela zapakirana na paleti , z vsem kar naj bi spadalo zraven pri novi, čeprav je bila malo rabljena--- testni artikel.
Ker je bila le še šest mesecev v garanciji , je prodajalec dodal preostali garancij še dodatnih 12 mesecev :o :o :o .Sicer ne vem če bi se pri uveljavljanju garancije kaj zatikalo , ni pa bilo do sedaj nobenih problemov s tem strojem.
Nad vsem sem bil res prijetno presenečen, prav tako sem imel srečo , da je ta Slovenski zastopnik sploh šel uvažat to zame. Sicer res, da za manjšo provizijo, ki pa sem jo z veseljem dal . Raje kot da bi sam prevzel rizik. No mogoče si je ta naš zastopnik tudi pri prodajalcu isposloval kakšen dodatni popust, če je, je pač dober v trgovanju. :lol: =D> =D> =D>
Priponke
a80f_12.jpeg
a80f_12.jpeg (36.19 KiB) Pogledano 3401 krat
Lep dan Franc
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

A smem vprašat ali je to črpalka za nanašanje barve oz. laka? Za dvokomponentni lak definitivno ni ker bi potreboval dve cevi za obe komponenti.
Slika
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...