Hobbyking v Sloveniji

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

UROŠ MURKOVIČ napisal/-a:Too človeka je treba že v štartu zatoučt do dna :evil: .Mislm spet je pršla Slovenska nevoščlivost na dan :evil: .
Puste človeka naj naredi nekaj za modelarstvo, in ga nehajte pluvat z raznimi znanji o podjetništvu,ker za to obstajajo druge inštitucije.
Jst osebno ga podpiram in če bo vse kot je treba bom z veseljem kupoval pri njemu.
V kolikor se človek ni sposoben soočiti z našo mentaliteto, bo zelo razočaran. Sam je ''dregnil v osir'' in reakcije se takšne ali drugačne. Osebno vidim večimo komentarjev in nasvetov dobronamernih. Žal se včasih lotevamo stvari mnogo preveč enostavno. Za uspešno podjetništvo je treba kar precej več kot samo velika želja. Naj ti nasveti ne bodo odveč, mogoče nisi našel pravega mesta za zbiranje le-teh, ali pa.........

Moje razmišljanje je, da je prav, če na tržišču vlada konkurence in vsekakor podpiram inovativnost. v kolikor bo z idejo uspel in bodo cene ''normalne'' uspeh ne more izostati.
Spomnite se samo časov, ko smo hodili k Schweighoferju, kjer so nas gledali zviška in podcenjujoče. Ko so se pojavili drugi trgovci, predvsem domači, ki so dosegli konkurenčnost so pa začeli vabiti kupce z pošiljanje katalogov, mailov,.......Žal ali na srečo jaz tega nisem pozabil.
Lp Rado
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

UROŠ MURKOVIČ napisal/-a:Too človeka je treba že v štartu zatoučt do dna :evil: .Mislm spet je pršla Slovenska nevoščlivost na dan :evil: .
Puste človeka naj naredi nekaj za modelarstvo, in ga nehajte pluvat z raznimi znanji o podjetništvu,ker za to obstajajo druge inštitucije.
Jst osebno ga podpiram in če bo vse kot je treba bom z veseljem kupoval pri njemu.
Sicer ne vem ali se zgornje pisanje nanaša na moj prispevek, vendar če se, kar sem zapisal nekaj prispevkov više ni bilo pravilno razumljeno.

Bistvo mojega pomisleka je v dveh delih. Ko človek pozna zadevo nekoliko podrobneje vidi, da so določene zadeve nekoliko bolj kompleksne, kot se zdijo zgolj na prvi pogled. Tako posameznik v svoji vnemi določene zadeve spregleda, ki mu lahko kasneje povzročajo težave, ki so lahko postopkovne ali finančne narave.

Zgoraj sem zapisal v Sloveniji odmeven primer, ki pa naj bi služil zgolj za vzgled kako se lahko nekoliko brezskrbna avantura trgovca konča za na koncu opeharjene kupce, saj se finančno breme v večini primerov prevali ravno na njih. To pa že ni več problem zgolj ustreznih inšpekcijskih služb temveč kupcev samih in prav je, da se zavedajo s tem povezanih tveganj.

Ker nimam razloga, da bi sumil v dobronamernost avtorja te niti, da postavi korekten odnos s kupci, sem ga želel zgolj opozoriti na določene elemente, ki jih je dobro poznati že na začetku in ne kasneje, ko projekt pobere že precej truda in denarja.

Nikakor pa moje pisanje ne temelji na nevoščljivosti, navzlic dejstvu, da je le ta dokaj značilna za naše kraje.

LP
Alex
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Alex 76 napisal/-a:
UROŠ MURKOVIČ napisal/-a:Too človeka je treba že v štartu zatoučt do dna :evil: .Mislm spet je pršla Slovenska nevoščlivost na dan :evil: .
Puste človeka naj naredi nekaj za modelarstvo, in ga nehajte pluvat z raznimi znanji o podjetništvu,ker za to obstajajo druge inštitucije.
Jst osebno ga podpiram in če bo vse kot je treba bom z veseljem kupoval pri njemu.
Sicer ne vem ali se zgornje pisanje nanaša na moj prispevek, vendar če se, kar sem zapisal nekaj prispevkov više ni bilo pravilno razumljeno.

Bistvo mojega pomisleka je v dveh delih. Ko človek pozna zadevo nekoliko podrobneje vidi, da so določene zadeve nekoliko bolj kompleksne, kot se zdijo zgolj na prvi pogled. Tako posameznik v svoji vnemi določene zadeve spregleda, ki mu lahko kasneje povzročajo težave, ki so lahko postopkovne ali finančne narave.

Zgoraj sem zapisal v Sloveniji odmeven primer, ki pa naj bi služil zgolj za vzgled kako se lahko nekoliko brezskrbna avantura trgovca konča za na koncu opeharjene kupce, saj se finančno breme v večini primerov prevali ravno na njih. To pa že ni več problem zgolj ustreznih inšpekcijskih služb temveč kupcev samih in prav je, da se zavedajo s tem povezanih tveganj.

Ker nimam razloga, da bi sumil v dobronamernost avtorja te niti, da postavi korekten odnos s kupci, sem ga želel zgolj opozoriti na določene elemente, ki jih je dobro poznati že na začetku in ne kasneje, ko projekt pobere že precej truda in denarja.

Nikakor pa moje pisanje ne temelji na nevoščljivosti, navzlic dejstvu, da je le ta dokaj značilna za naše kraje.

LP
Alex
Všeč mi je tvoj način izražanja Alex! =D>
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Jereb88
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 31 Maj 2008, 08:55
Kraj: Lipce

Odgovor Napisal/-a Jereb88 »

G.Murkovič nihče ga ne misli zatolči in nihče mu ne jemlje poguma.Samo glede kupovanja brez carin,davkov ter ostalih dajatev ne bo moglo iti.Kakšen nasvet iz podjetništva pa nikoli ne škodi.Posebej s strani Braneta,ki je podjetnik že kar nekaj časa in ima verjetno že veliko izkušenj na tem področju.Mislim pa da posti niso zlonamerni vendar samo v razmislek,da naj se stvari loti počasi in preudarno. :D
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Mislim, da nevoščljivosti tu ni, ampak le dobronamerna svarila.

Kdor je količkaj zbrihtan, lahko pogrunta, da odpiranje "trgovine ali skladišča" pri nas za izdelke iz Hobby Kinga ne more obroditi sadov, razen v primeru, ko bi nekdo delal le vsake toliko malo večja naročila ki bi jih prejemal od tistih, ki sami ne znajo ali nimajo možnodti kupovati direktno iz HK.
Nekako kot "pomoč ali usluga" ožjemu krogu "prijateljev"....

Pri tem bi lahko v žep dal razliko od "normalne cene" do "cene, ki jo ima kot Premium user", ter morebitne popuste zaradi količinskih popustov.

Kot je že Melly v enem postu povedal, sledi prepakiranje artiklov in razpošiljanje konkretnim ponudnikom, kar naredi dodatne stroške (ki jih sicer lahko obesimo naročnikom) ampak vzame kar nekaj prostega časa.

Zadeve se lahko zakomplicirajo zaradi reklamacij, ker vemo, da se vsake toliko pojavi kak faliran servo (ne dela, ne centrira, ima izrazito zračnost, se pokadi po nekaj minutah delovanja...), lahko kak iizdelek uporabnik po neumnosti enostavno skuri, pa ti bo težil z reklamacijo...

Mislim, da se bi največ kupcev našlo med bolj mladimi, ki še nimajo kreditne kartice in ki nimajo lastnega zaslužka, ki se še ne spoznajo najbolje na stvari iz modelarstva...in s temi bi bilo najbrž zelo veliko "reklamacij", komplikacij, neporavnanih obveznosti, zavrnitve pošiljk....ki bi grenile življenje lastniku "trgovine".


Mislim, da so vsi nasveti dobronamerni in izhajajo iz poznavanja razmer pri nas in naši mentaliteti. S tem ne mislim na fovšijo, ampak na to, kako bi nekateri radi plačali malo za nek artikel, in kako bi potem trgovca najraje za jajca obesili na prvo drevo ker jim naročen artikel (itak cenena škart roba) ne deluje kot neka profi 10x dražja zadeva.

Če vseeno dobronamerne nasvete smatrate za fovšijo, se iskreno vprašajmo, ali bi bilo res dobro, če bi namesto tega vsi napisali:

Super!! Coool! Odlična ideja!
Jaz bom zagotovo kupoval pri tebi!
Končno se je eden spomnil!
Imaš vso mojo moralno podporo.
Kar tako naprej!
Komaj čakam, da boš začel z zbiranjem naročil!



Rad bi se že kar sedajle postavil v vrsto in naročam:

2 komada Futaba 2,4ghz sistem po ceni 1300$
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... 8Mode_1%29

Plačam po povzetju, ko bom preveril,. če bo vse delovalo O.K.


Hmmm..... kaj če se vmes premislim? (to je običajen pojav pri mladih nadebudnežih)
Kaj če zavrnem paket... kaj če sem še premlad in bo moj foter poslal odprto, razpakirano in morda že spraskano zadevo nazaj , zahteval vračilo denarja in ti povrh vsega grozil s tržno inšpekcijo?


LP Mitja

P.S.:
Sicer pa, nisem proti! Le preveč se sekiram, da bi nekdo po nepotrebnem zabredel v težave, ker zaradi idealizma ne vidi realnosti. Če sem zaradi tega ispadel v nekaterih očeh kot nevoščljivec, povem, da nisem nikomur ničesar nevoščljiv. Niti neuspehov :)

V bistvu jo človek še najlepše odnese, če nikomur nič ne svetuje...torej, da si misli "Boli me k***c zate in za tvoje početje!"
Ampak, če si vzgojen tako, da tistemu, ki se hoče zaletei z glavo v zid to dobronamerno odsvetuješ, pa te zato okolica graja kot nekega čudaka.... potem ne vem, kam gre ta svet in kje se je razblinila srčna kultura.
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a FastOne »

Jaz kupujem na kitajskem (HC, ebay ipd.) skoraj izključno drobnarije (ogromno drobnarij) za katere ni treba plačati davka. Včasih pade mimo dajatev tudi kaj dražjega. Poštnina in stroški plačila skupaj so v bistvu manjši, kot pri poslovanju po Sloveniji. To pomeni, da bo roba, ki jo boš ti uradno uvozil vsaj 20% dražja + stroški pošiljanja po Sloveniji. Dvomim, da dobiš tam toliko boljše cene oziroma nižje stroške poštnine. Davku in carini pa se ne izogneš. Jaz npr, dobim neko zippy baterijo za dejanskih 16eur, pri tebi bo pa stala brez tvojega zaslužka okrog 22eur.

Dražje in večje stvari se iz kitajske v glavnem ne splača nabavljati individualno, ker po vseh prištetih stroških pri nas ali v naši bližini niso mnogo dražje. Očitno se jih obstoječim trgovinam splača uvažati. Glavna cenovna prednost drobne kitajske robe ni v njihovi cenenosti sami, pač pa v davčni olajšavi in majhnem strošku poštnine in nakazila. Avtralci nimajo menda dajatev do vrednosti 1000AUD. #-o, pa še pošta pride v par dneh. Kako je šele tam lokalnim modelarskim trgovinam.

Mitja
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Zgleda tako kot bi vsi nekomu ne privoščili uspeha........V vsaki malo večji vasi deluja Obrtno podjetniška zbornica ali pa izpostava.Vsedeš se k referentki,skoraj ne rabiš papirjev,ker je vsedosegljivo elektronsko,po uri in pol greš ven z napison " sp-pomoč pri prodaji na terenu". Ne rabiš skladišča ,ne rabiš pisarne,edino uraden naslov kjer te najdejo.Celo če si zaposlen lahko to pridobiš,stroški bagatela,postopek enostaven kot pasulj..........
Slika
Uporabniški avatar
Električar
Tekmovalec
Prispevkov: 310
Pridružen: 13 Sep 2006, 16:16
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Električar »

Želim ti vso srečo, z veseljem bom kaj kupil pri tebi. Pazi le, da boš konkurenčen - cena ne sme biti bistveno višja od cene z všteto poštnino in dajatvami državi, ki bi jo slovenski kupec plačal ob direktnemu nakupu iz Hobbyking trgovine (recimo ne več kot 10%) ... Če boš naročal večje količine od časa do časa, bo nekaj prihranka že pri poštnini. Vsekakor boš moral postaviti tudi spletno trgovino, da boš prodajal tudi v druge države EU in mogoče še kam drugam ...

V kolikor pa misliš s tem poslom obogateti, pa raje pojdi kupiti loto listek - danes je žrebanje.
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ok11 »

Električar je napisal:
"Vsekakor boš moral postaviti tudi spletno trgovino, da boš prodajal tudi v druge države EU in mogoče še kam drugam ..."

To je en redkih konstruktivnih nasvetov in edino tako se ti bo posel splačal.
Seveda pa si lahko hvaležen tudi tem, ki te dobronamerno svarijo pred pastmi in težavami.

V evropi nekaj trgovcev z modelarsko robo vsekakor še kar naprej uspešno posluje. Seveda se ni noben dober trgovec omejil na tako majhno področje, ki bi ga lahko peš prelaufal v enem dnevu ...

Slovenski, pa tudi evropski modelarji pa bodo še naprej večino izdelkov kupoval tam, kjer se jim bo ZDELO najbolje- beri najceneje. Možnost imaš da si to ti :o Je pa ta možnost zelo zelo majčkena .
Lep dan Franc
Uporabniški avatar
Longi
Tekmovalec
Prispevkov: 323
Pridružen: 26 Avg 2005, 17:01
Kraj: radovljica

Odgovor Napisal/-a Longi »

Težka bo, težka bo, sicer pa probat ni greh.
V EU prodajat, si že v štartu nekonkurenčen zaradi našega DDV, pri nas je 20%, v avstriji in nemčiji je pa 19%.
Probaj, vso srečo ti želim, zapreš še zmeraj lahko.

Lp Longi
Uporabniški avatar
Šircelj
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Apr 2009, 18:03
Kraj: ILIRSKA BISTRICA

Hvala za nasvete,dobre in slabe..

Odgovor Napisal/-a Šircelj »

Pa seeno vprašanje bi vam postavil,če bi lahko kdo mi pomagal..Zakaj nima nobena modelarska trgovina možnosti nakupa na trajnik al pa kakšen mini kredit???Upam si reči,da bi marsikdo raje kupu robo vredno 2000€ al pa še več,na kakšen daljši rok odplačila...Nima vsakdo možnosti kesh izplačila...Bi blo verjetno tudi več kupcev potem in več robe bi se prodal...Vsaj jaz tako mislim...
Možno pa,da kera ma,sam nism še zasledu...
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Saj imajo trajnike in možnost odplačevanja kreditov, ne vse, ampak nekatere pa. Preslabo si gledav, da nisi opazil, da tudi to opcijo ponujajo.
Slika
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

Če si kreditno sposoben ni nobenega problema dobiti kredit. Vprašanje pa je če je pametno za hobi jemati kredit :wink:
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Coil napisal/-a:Če si kreditno sposoben ni nobenega problema dobiti kredit. Vprašanje pa je če je pametno za hobi jemati kredit :wink:
Se popolnoma strinjam. Žal vedno redkejši način razmišljanja. Še nekoliko bolj provokativno vprašanje. Če že za kreditno sposobnega ni pametno jemanje kredita za tovrstne nakupe, kako je to šele pri tistih, ki jih kreditodajalci ovrednotijo kot kreditno nesposobne. Če torej parafraziram. Si taka oseba dejansko sme želeti nakopati si obveznost iz naslova vračanja kredita.

LP
Alex
Uporabniški avatar
Šircelj
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Apr 2009, 18:03
Kraj: ILIRSKA BISTRICA

Itak da ne!!

Odgovor Napisal/-a Šircelj »

To je itak nelogično...
Sam vseen bi raje kupu npr.. komando vredno 1000€ na 12 obrokov,kot pa jih takoj odštel...To pravim zase...
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Re: Itak da ne!!

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Šircelj napisal/-a:To je itak nelogično...
Sam vseen bi raje kupu npr.. komando vredno 1000€ na 12 obrokov,kot pa jih takoj odštel...To pravim zase...
Modelarska trgovina naj se ukvarja z nabavo dobre opreme in skuša pridobiti dobro ceno. Ne more pa biti izterjevalec neplačanih obrokov kredita. Pa še nekaj: ali imaš tolk višek denarja, da bi ga lahko imel rizično naloženega v terjatvah. Veliko bolje bi bilo, da bi imel več na zalogi.
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Fantje, ne ga srat, pamet v glavo, ne pa v roke.

Hobi se plačuje na gotovino, nikakor ne na kakršnekoli oblike kreditiranja. Gre za luksuz in nadstandard in če moraš za to jemati kredit... ne vem no...

Sicer pa imaš možnost pogodbe pri (mislim da) abanki, za ban-kredit... tja do 1000€ gre, kolikor se spomnim, kar pa je za večino dovolj.
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Uporabniški avatar
Nik
Freak
Prispevkov: 772
Pridružen: 15 Nov 2004, 16:35
Kraj: Biel, CH

Re: Hvala za nasvete,dobre in slabe..

Odgovor Napisal/-a Nik »

Šircelj napisal/-a:Pa seeno vprašanje bi vam postavil,če bi lahko kdo mi pomagal..Zakaj nima nobena modelarska trgovina možnosti nakupa na trajnik al pa kakšen mini kredit???Upam si reči,da bi marsikdo raje kupu robo vredno 2000€ al pa še več,na kakšen daljši rok odplačila...Nima vsakdo možnosti kesh izplačila...Bi blo verjetno tudi več kupcev potem in več robe bi se prodal...Vsaj jaz tako mislim...
Možno pa,da kera ma,sam nism še zasledu...
Glede pisave bi se lahko bolj potrudil... glede trgovine pa, če bodo cene sprejemljive... zakaj pa ne.
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Že kaj novega? Trgovina že posluje?
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...