Okrevanje očeta Roberta

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Živnorc napisal/-a:...imata pa obadva veliko srečo, ker sta lahko veliko prišparala pri materialu za izdelavo zmajev (po slikah sodeč na vajino telesno maso).
Če me spomin ne vara (?) se v današnjih dneh prevažajo z dosti manjšimi kvdraturami, kakor so na objavlenih slikah. Mogoče se še dobi kakšen tak začetniški zmaj ???
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Prelistal sem celo "svojo" temo in ugotovil, da sploh še nisem objavil slike "glavnega krivca" svojih poškodb (?). Res ne vem, zakaj je morala zrasti prav na tem mestu, ker bi bila lahko tam čudovita izletne cona ... :razpaljot:
Menda sem jo v celoti "oluščil" samo jaz, ker so očevidci povedali, da je bila oluščena "na sveže" ...
Slika je nastala točno po enem letu moje nesreče in smreki sem nesel v zahvalo, ker se me je usmilila (?), majhen šopek sončnic. Drugače pa se ta smreka nahaja v prvem levem ovinku od zadnjih hiš v Hotedršici proti Logatecu ali od odcepa za Novi Svet. Vsak vikend, ko sem se vračal iz Soče domov ali se nanjo vračal, sem se vozil mimo nje, dovolj poguma za "fizični kontakt" pa sem zbral šele točno po enem letu. Samega dogodka nesreče pa se popolnoma nič ne spominjam in verjetno je tako tudi najbolje ...
Priponke
10-Roberto3.jpg
10-Roberto3.jpg (91.61 KiB) Pogledano 3961 krat
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

No ja, moram zopet malo pojamrati, ker že dolgo nisem ...

Danes po kosilu mi je povleklo na sladko in v usta sem stlačil, kar sem najprej dobil v roke. To so bili trije, že na oko sumljivi čokolatini (češnja na ovoju), od katerih pa vseeno ne bi pričakoval takega učinka. Že celo popoldne se namreč zelo slabo počutim, verjetno kakor da bi bil malo pijan, če bi se sploh še spomnil kako je to zgledalo. Sicer nikoli nisem bil nagnjen k alkoholizmu, toda kozarček, dva ali trije :wink: ob dobri hrani, v dobri družbi in brez potrebe po vožnji avta, so mi zelooo posali ...
Ali mi bo uspelo kdaj ugotoviti tudi kakšno dobro posledico moje nesreče ???
Priponke
Slika0366.jpg
Slika0366.jpg (45.85 KiB) Pogledano 3856 krat
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Po temu je vsakemu slabo. Moraš pivo, to je boljše :)
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Mogoče bi še razumel, če bi jih pojedel 30 in bi potem imel težave s trebuhom. Tako ti pa prav po pravici povem, da si na pivo še pomisliti ne upam ...
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Na CD-ju piše F3A LESCE 2002. Videa si sicer nisem še ogledal, ker so na vrsto najprej prišle slike. Vse tri na "zmagovalnem odru" še prepoznam, čeprav se poimensko spomnim samo Igorja Makovca. Mojega kolega na drugi sliki pa se še najbolje spomnim, saj je bil tudi moja "redna stranka" na Soči ...
Priponke
Dcp_2916.jpg
Dcp_2916.jpg (102.87 KiB) Pogledano 3579 krat
Dcp_2897.jpg
Dcp_2897.jpg (125.66 KiB) Pogledano 3579 krat
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Ker so mi strokovnjaki povedali, da moram večkrat pohvaliti tudi samega sebe, vam "zaupam", da sem danes že "podrl" smrekici in jaslice v mojem in maminem stanovanju. Ob tem delu mi je "uspelo", da sta mi na tla padla samo 2 plastična balončka, kar si štejem za uspeh ...
Priponke
Smrekica.jpg
Smrekica.jpg (59.67 KiB) Pogledano 3389 krat
Jaslice.jpg
Jaslice.jpg (87.94 KiB) Pogledano 3389 krat
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Po končanem opravilu s smrekicama, sem se spustil še malo v "elektroniko". Na proivajalcu (?) gesel za internetni dostop do mojega računa na SKB banki, mi je namreč baterija (?) delovala samo, če sem jo tik pred uporabo malo pogrel na radiatorju. Zato sem jo včeraj odstranil iz naprave in jo za vzorec dal moji hčerki, ki jo je na ta način lahko potem kupila v foto trgovini, kjer mislim, da sem jih tudi sam včasih kupoval ??? Saj gre, sicer počasi, toda nisem še obstal na mestu ... :wink:
Priponke
Kodirnik.jpg
Kodirnik.jpg (69.99 KiB) Pogledano 3375 krat
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Tudi kaka taka slika se še najde na mojem čarunalniku. Po lepih krajih in z lepim (rdeče barve na sliki) motorjem sem se vozil ... Menda sem bil v Dolomitih celo večkrat ??? Ampak nikoli nisem tam tudi modelaril (da ne bo popolnoma off topic ... :wink: )
Priponke
DSC03184.JPG
DSC03184.JPG (93.97 KiB) Pogledano 3263 krat
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Hop, zopet nazaj na modelarstvo ... Tokrat zastavljam vprašanji primerni predvsem za modelarje s kar nekaj leti modelarskega staža! Če pa bo odgovor prispeval kak "mlajši" modelar, pa bo ta vreden še dodatne pohvale.
Kako se imenuje model na sliki in približno koliko let šteje. Danes sem se prav za "moje" bralce posebej potrudil in ga v delavnici po dolgema času zopet sestavil. Model je še leteč, seveda če bi vanj zopet vgradil potrebne dela za daljinsko vodenje. Kaj več o njem pa po reklamah ... :lol: :lol: :lol:
Priponke
Slika0372.jpg
Slika0372.jpg (81.51 KiB) Pogledano 3062 krat
Slika0371.jpg
Slika0371.jpg (69.86 KiB) Pogledano 3062 krat
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Še to, da slučajno ne pozabim . :cry: . Če bi videli koliko časa sem porabil za njegovo sestavljenje (3 gumice, brez pritrditve viličke (?) na krmilo višinskega stabilizatorja), tudi vi verjetno ne bi prav zelo verjeli, da se bom kmalu pojavil s kakšnim modelom na terenu ... :( :( :(
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Nekaj med Pingotom in Telstarjem :D 8 let? :)
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ok11 »

A je kaj u žlahti s temle mojim, stara sta oba in kar precej ...
Priponke
DSC04589.jpg
DSC04589.jpg (79.42 KiB) Pogledano 3544 krat
Lep dan Franc
Uporabniški avatar
Kroko
Tekmovalec
Prispevkov: 445
Pridružen: 05 Apr 2004, 19:15
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Kroko »

Pozdravljen Robi

V štorkljini galerijije kar nekaj slikovnega gradiva za predelat. Kar nekaj smo ga biksali skupaj.

Madžarska
Slika
Slika
Slika

Hluchyev memorial
Slika
Slika

Golaž pa F5J pa ŽUR 23. 10. 2004
Slika

Zagorje 11.6.2005
Slika
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Hvala za te slike Kroko. Na njih prepoznam seveda sebe, Rantovega Jankota in Bordonovega Roka :) , vendar je na slikah prisotnih še kar nekaj drugih, ki bi se jih moral spomniti vsaj po izgledu ... Zelo verjetno ne bo dosti boljši rezultat tudi po ogledu celotnega albuma ... Ampak, mogoče se bom pa kdaj drugič spomnil, da sem jih že videl na forumu v izvedbi Roberto 2 ... #-o
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Kroko
Tekmovalec
Prispevkov: 445
Pridružen: 05 Apr 2004, 19:15
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Kroko »

A mene se spomniš?
Slika
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Tebe se pa ne spomnim.!!! Spominjam se samo nekoga, ki je imel težave s prebavo, ko smo se vračali z ene f5J (?) tekme iz (Češke, Slovaške, Madžarske ?????). Res ti je bil zelo podoben ... :wink: :wink: :wink:
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

Haha, Roberto,...smisel za humor ti je pa ostal:)

Sem se kar zgrozil, ko sem odkril tole temo na forumu in ugotovil kaj vse si prestal v tem času...Z modelarstvom se že nekaj let ne ukvarjam več toliko aktivno, imam pa še dva leteča avijona, da grem lahko včasih mal letet.

Sem bil pa prvo sezono kar precej dejaven v F5J. In smo šli skupaj tudi na Madžarsko z avtobusom:) Je kar orenk pihalo takrat, se spomnim...

Jaz sem pa tale:
Slika

Če se me pa iz zgornje slike ne spomniš, bi se pa skoraj mogel iz spodnje:
Slika
Kdor je dajal pa po 10 jurjev, bi se pa že moral zapomnim komu je dal tolk:)


lp
matjaž
---------------------
:D
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

STOOOOPPPP !!! Čas za odgovor na moji nagradni vprašanji se je pravkar iztekel. Dobil se samo 1 odgovor po pošti, ki ga je izoblikoval Edi, prvi lastnik tega modela, vendar ga vseeno priznavam kot absolutnega zmagovalca na zastavljeno vprašanje, ker ima tudi on, sicer zaradi drugega razloga, velike teževe s spominom. Njegov odgovor je napisan v originalni "Idrščini", na katero sem zelo ponosen in je ne bom korigiral ...

Ta model se imenuje Cormorano firma Aviomodelli . Prvi lastnik sm biv jest sam ga nism sestavu . Pol sm ga dau Branetu . On ga tut ni sestavu . On ga je dau tep . Ti si nikej pol palomu . Tak de si trup pol nov naridu in kar en cajt letu z nemu . Na motorčk si jemu uštimanu . Še zdej slišm kak je rapatalu . Pol si pa naridu ASH 26 pa iz Cormoranotam nisi več letu . Tak je blu tu viš .

Glede drugega vprašanja, starosti modela, pa vsi trije (tudi Branko), ne vemo čisto točnega odgovora. Branko pravi, da je bilo to pred približno 25 leti, jaz se bolj nagibam k 30-im ... Bilo je in model je še vedno leteč, kar je sigurno velik usoeh ...
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

luigidon napisal/-a: Haha, Roberto,...smisel za humor ti je pa ostal:)
No glede humorja se samega sebe tudi ne spominjam več ... Torej je mogoče, da je smreka prispevala tudi eno pozitivno stvar ...
Na slikah te na želost ne prepoznam, znan pa mi je tvoj forumski vzdevek. Zato sklepam, da si bil verjetno kar dejaven na forumu, ker te s takim vzdevkom zelo verjetno nismo ogovarjali, ali pa tudi ???
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

Roberto napisal/-a:
luigidon napisal/-a: Haha, Roberto,...smisel za humor ti je pa ostal:)
No glede humorja se samega sebe tudi ne spominjam več ... Torej je mogoče, da je smreka prispevala tudi eno pozitivno stvar ...
Na slikah te na želost ne prepoznam, znan pa mi je tvoj forumski vzdevek. Zato sklepam, da si bil verjetno kar dejaven na forumu, ker te s takim vzdevkom zelo verjetno nismo ogovarjali, ali pa tudi ???
Ne, s tem vzdevkom me res niste ogovarjali:) Je pa res, da sem bil takrat zelo dejaven tukaj gor:)
---------------------
:D
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Še "nekomu" sem dolžan posebno zahvalo. To je zelo preprost računalniški program imenivan Calendar. Uporabljam ga že od njegove prve objave v Windows 3.?? in mi zvesto služi že ves čas, še posebej sedaj. Ker ta program že dalj časa (?) ni več prisoten pri novejših različicah Windows, ga imam shranjenega na varnem (CD), kjer čaka na kakšno svojo poznejšo namestitev pri novem operacijsme sistemu, ki pa pri meni verjetno še kar nekaj časa ne bo prišel v poštev ... Pri tem programu mi je všeč predvsem njegova preprostost. Vsebuje prav vse kar potrebujem, brez vse dodatne "navlake".
Priponke
Slika0381.jpg
Slika0381.jpg (66.57 KiB) Pogledano 3570 krat
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Tako piše v knjigi Poškodbe glave in zato tudi ni nič čudnega, da so se mi zgodile nekatere spremembe. Ker imam še vedno rad vsaj drobec zasebnosti, pa raje prilagam "anketo" neizpolnjeno. Vendar vseeno priznam, da se mi veliko od navedenih stvari res dogaja ... :cry: :cry: :cry:
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Če prebrete tokrat pripeto priponko, boste takoj ugotovili, zakaj sem jo v prejšnjem postu pozabil pripeti ... #-o #-o #-o
Priponke
abc.jpg
abc.jpg (43.65 KiB) Pogledano 3516 krat
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Roberto napisal/-a:Jaz sem se pri prvih polnjenjih vseh NiCd in NiMh akumulatorjev vedno držal tistega "pravila" o 1/10 C ...
Po dolgem času si ze vključil v modelarsko debato. =D> =D> =D> =D> =D>
Lp Rado
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...