Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
tezo.x5x
Tekmovalec
Prispevkov: 248
Pridružen: 23 Apr 2009, 13:20
Kraj: Zg.Brnik

Odgovor Napisal/-a tezo.x5x »

Z veliko problemi sem jim na paypal napisal sporočilo, (ker je moja anglesčina bolj slaba). Odgovorili bodo v 72 urah :o .

A kdo ve zakaj na hobycity ne dela tista možnost da direkt z kartico plačaš?


EDIT: Danes sem še enkrat poskusil plačati direkt z kartico in ni errora vn vrglo tako da sem uspešno zaključil nakup. :D
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Zdravo!

Prosil bi če mi lahko kdo razloži kako preko paypalla nekomu nakažem denar (če ves dogovor poteka preko maila)
ter kakšne njegove podatke rabim.

Hvala in LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Rabiš samo njegov paypal naslov oz mail.Ter potem v paypalu izbereš send money..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

modelarr napisal/-a:Prek ebay- a sem naročil nek artikel, ki ga po pomoti nisem prevzel na pošti. Pošta je pošiljko po 15 dneh poslala nazaj. Kaj naj sedaj storim?
Ne vem tudi točno katera pošiljka sploh to je, ko pa sem jih toliko naročil.
Mogoče me bodo kontaktirali, ko pride pošiljka nazaj?????
Najprej bom moral počakati, da vse pride, da bom videl kaj sploh manjka.
Je mogoče že gdo imel tak problem?
Prosim za pomoč!!!!!!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

modelarr napisal/-a:Prek ebay- a sem naročil nek artikel, ki ga po pomoti nisem prevzel na pošti. Pošta je pošiljko po 15 dneh poslala nazaj. Kaj naj sedaj storim?
Ne vem tudi točno katera pošiljka sploh to je, ko pa sem jih toliko naročil.
Mogoče me bodo kontaktirali, ko pride pošiljka nazaj?????
Najprej bom moral počakati, da vse pride, da bom videl kaj sploh manjka.
Je mogoče že gdo imel tak problem?
Prosim za pomoč!!!!!!

Drugič misel z glavo!
Lahko kontaktiraš prodajalca, pa ga prosiš, če ti pošlje še enkrat, druga varjanta je, da naročiš na novo. V primeru, da se zmeniš, da ti pošlje ponovno, ti bo še enkrat zaračunal poštnino...
Uporabniški avatar
snoopy
Freak
Prispevkov: 788
Pridružen: 18 Avg 2007, 13:18
Kraj: Posavec

Odgovor Napisal/-a snoopy »

dan.

Včeraj uspešno vpisal kartico v paypal račun. Tudi kodo so mi takoj poslali preko klika...Tudi nakup sem naredil pri HK. Sedaj pa ko hočem s kje drugje pa mi napiše:

To complete this payment, add another debit or credit card to your PayPal account or Update your Credit Card or Debit Card.

To mi piše na katerem koli naročilu za paypal spletnih trgovin. Kaj sedaj? Ali moram še kaj počakati?

Pri statusu na paypal mi piše verified. Koda je bila vpisana. Sedaj pa ne grejo plačila skozi. Nisem pa probal še kako naročilo naredit preko HK. V prvo je šlo.

Ali se je to kateremu že dogajalo?

Prosim za pomoč.
Zadnjič spremenil snoopy, dne 04 Jan 2011, 14:49, skupaj popravljeno 1 krat.
vaja dela mojstra..
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Odgovor Napisal/-a belovic »

Imam eno vprašanje za imetnike VISA (recimo za NLB) in sicer:
Npr. da imam na VISA določeni limit 50€, jaz pa bi rad s paypalom kupil robo za 100€. Ali se da to izvesti tako, da recimo preko Klik-a na VISA predhodno nakažem to razliko, torej dodatnih 50€ kar mi potem z limitom skupaj znaša 100€? #-o
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

ne. Če imaš nlb klik,preko njega zaprosiš za povečanje limita,ali pa to storiš osebno na banki
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

@ snoopy

Tvoj Paypal račun moraš povezati z kreditno kartico s katere bodo črpana sredstva ob vsakem nakupu posebej. Dokler tega ne storiš ne moreš opravljati nakupov, kar je tudi logično, saj na PP računu še nimaš sredstev.

Mipo
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Odgovor Napisal/-a belovic »

Krist napisal/-a:ne. Če imaš nlb klik,preko njega zaprosiš za povečanje limita,ali pa to storiš osebno na banki
Torej druge rešitve ni, kot povečanje limita? :praskam:
Uporabniški avatar
snoopy
Freak
Prispevkov: 788
Pridružen: 18 Avg 2007, 13:18
Kraj: Posavec

Odgovor Napisal/-a snoopy »

Mipo napisal/-a:@ snoopy

Tvoj Paypal račun moraš povezati z kreditno kartico s katere bodo črpana sredstva ob vsakem nakupu posebej. Dokler tega ne storiš ne moreš opravljati nakupov, kar je tudi logično, saj na PP računu še nimaš sredstev.

Mipo
Saj kartica je povezana s paypal, tudi 4-mestno kodo sem dobil in jo vpisal. Notri vidim kartico. Ko grem pod profil, kreditne kartice, jo notri vidim vpisano.
vaja dela mojstra..
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Zbriši kartico s paypala ter jo ponovno vpiši. Ali je sedaj OK? Ali je kartici potekla veljavnost? Vsekakor izgleda da s to kartico ni več zadovoljen.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

belovic napisal/-a:
Krist napisal/-a:ne. Če imaš nlb klik,preko njega zaprosiš za povečanje limita,ali pa to storiš osebno na banki
Torej druge rešitve ni, kot povečanje limita? :praskam:
Lahko ti kdo drug nakaže denar na paypal.


Snoopy, da nisi morda vpisal stare kartice... Jst sem mel podobne probleme ko so mi poslali novo.
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
snoopy
Freak
Prispevkov: 788
Pridružen: 18 Avg 2007, 13:18
Kraj: Posavec

Odgovor Napisal/-a snoopy »

T0RN4D0 napisal/-a:
belovic napisal/-a:
Krist napisal/-a:ne. Če imaš nlb klik,preko njega zaprosiš za povečanje limita,ali pa to storiš osebno na banki
Torej druge rešitve ni, kot povečanje limita? :praskam:
Lahko ti kdo drug nakaže denar na paypal.


Snoopy, da nisi morda vpisal stare kartice... Jst sem mel podobne probleme ko so mi poslali novo.
neee, ravno včeraj sem jo dobil in čisto na sveže vpisal notri vse podatke. Na HK sem izvedel plačilo in čisto vredu je šlo. Na drugih paypal ponudnikih pa mi napiše tisto. joooooj za posrat.
vaja dela mojstra..
Uporabniški avatar
snoopy
Freak
Prispevkov: 788
Pridružen: 18 Avg 2007, 13:18
Kraj: Posavec

Odgovor Napisal/-a snoopy »

Mipo napisal/-a:Zbriši kartico s paypala ter jo ponovno vpiši. Ali je sedaj OK? Ali je kartici potekla veljavnost? Vsekakor izgleda da s to kartico ni več zadovoljen.
Sem jo včeraj probal eenkrat zbrisati in vpisati. Pa je isti problem. Kartica je veljavna in sem šel točno po navodilih. Zanima me, če moram do 18. počakat da se kaj sprovede? Ali bi morala že čisto normalno delati. To ne vem, zato sprašujem vas ki imate izkušnje.
vaja dela mojstra..
Uporabniški avatar
3g
Profesor
Prispevkov: 1547
Pridružen: 26 Nov 2006, 18:36
Kraj: LJPZ-LJxx-LJMS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 3g »

snoopy napisal/-a:dan.

Včeraj uspešno vpisal kartico v paypal račun. Tudi kodo so mi takoj poslali preko klika...Tudi nakup sem naredil pri HK. Sedaj pa ko hočem s kje drugje pa mi napiše:

To complete this payment, add another debit or credit card to your PayPal account or Update your Credit Card or Debit Card.

To mi piše na katerem koli naročilu za paypal spletnih trgovin. Kaj sedaj? Ali moram še kaj počakati?

Pri statusu na paypal mi piše verified. Koda je bila vpisana. Sedaj pa ne grejo plačila skozi. Nisem pa probal še kako naročilo naredit preko HK. V prvo je šlo.

Ali se je to kateremu že dogajalo?

Prosim za pomoč.
Tele ho!

Telefoniraj na tvojo matično banko in jim zateži. To se dogaja, ker so naše banke in kartice v svetu priznane kot "hojladri bananarepublik bank" in jih občasno rahlo blokirajo. veliko je tudi "varnostnih ukrepov" ko se naše banke odločijo da je nevarno da plačuješ v tujino preko spleta, pa potem...
Pri meni je en klic v klicini center zadostoval, je pa res da sem jim takrat moral ful težit...

lp
3g
I like airplane noise!

http://www.teleho.eu
Uporabniški avatar
snoopy
Freak
Prispevkov: 788
Pridružen: 18 Avg 2007, 13:18
Kraj: Posavec

Odgovor Napisal/-a snoopy »

3g napisal/-a:
snoopy napisal/-a:dan.

Včeraj uspešno vpisal kartico v paypal račun. Tudi kodo so mi takoj poslali preko klika...Tudi nakup sem naredil pri HK. Sedaj pa ko hočem s kje drugje pa mi napiše:

To complete this payment, add another debit or credit card to your PayPal account or Update your Credit Card or Debit Card.

To mi piše na katerem koli naročilu za paypal spletnih trgovin. Kaj sedaj? Ali moram še kaj počakati?

Pri statusu na paypal mi piše verified. Koda je bila vpisana. Sedaj pa ne grejo plačila skozi. Nisem pa probal še kako naročilo naredit preko HK. V prvo je šlo.

Ali se je to kateremu že dogajalo?

Prosim za pomoč.
Tele ho!

Telefoniraj na tvojo matično banko in jim zateži. To se dogaja, ker so naše banke in kartice v svetu priznane kot "hojladri bananarepublik bank" in jih občasno rahlo blokirajo. veliko je tudi "varnostnih ukrepov" ko se naše banke odločijo da je nevarno da plačuješ v tujino preko spleta, pa potem...
Pri meni je en klic v klicini center zadostoval, je pa res da sem jim takrat moral ful težit...

lp
3g
Ej hvala. A pol misliš da majo zablokiran a kva? Jao banke. Nekej ponujajo potem majo pa zaprto vse. Ne morem verjet. Pa saj lih zato sem kupu da bom lahko naročeval po celem svetu ne pa samo v slo....hihhh
vaja dela mojstra..
ales73
Tekmovalec
Prispevkov: 341
Pridružen: 05 Jul 2009, 19:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ales73 »

Koliko pa si zapravil ob prvem nakupu ?

Možno je tudi da si prekoračil Paypalov limit.
Prvih nekja mesecev po odprtju računa je relativno nizek , mislim da 200 USD
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

T0RN4D0 napisal/-a:
belovic napisal/-a:
Krist napisal/-a:ne. Če imaš nlb klik,preko njega zaprosiš za povečanje limita,ali pa to storiš osebno na banki
Torej druge rešitve ni, kot povečanje limita? :praskam:
Lahko ti kdo drug nakaže denar na paypal.


Snoopy, da nisi morda vpisal stare kartice... Jst sem mel podobne probleme ko so mi poslali novo.
Ja tudi to je opcija, sem pozabil napisat. Ampak v temu primeru ti vzamejo provizijo 0,35€+3% vrednosti nakazila.
Uporabniški avatar
snoopy
Freak
Prispevkov: 788
Pridružen: 18 Avg 2007, 13:18
Kraj: Posavec

Odgovor Napisal/-a snoopy »

ales73 napisal/-a:Koliko pa si zapravil ob prvem nakupu ?

Možno je tudi da si prekoračil Paypalov limit.
Prvih nekja mesecev po odprtju računa je relativno nizek , mislim da 200 USD
Zapravil sem 10USD. In to je vse. Bom pa probal še kaj naročiti s HK. Potem bom pa videl kako naprej..Skratka z ostalih kjer koli sem probal pa jih je ene 5 ni šlo. Tudi z Globe point ni šlo...zanimivo
vaja dela mojstra..
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Lahko da si prekoračil limit kartice. Ponavadi je pri BISI tako, da ti trgajo denar 8 dni po računskem obdobju. Jaz imam to obdobje od 21.-20 naslednjega meseca, trgajo pa 28. Ko odtrgajo s računa, se tudi kartica resetira. Do takrat pa lahko zapraviš le razliko do limita. Sam imam samo 500€ limita na kartici, ker jo uporabljam tudi za nakupe v trgovinah pri nas, tako da ne dvigujem denarja po nepotrebnem pa še točno vem, koliko sem zapravil.
Uporabniški avatar
jokeR
Tekmovalec
Prispevkov: 405
Pridružen: 23 Jan 2006, 19:34
Kraj: petrovče

Odgovor Napisal/-a jokeR »

Če ti pri visi zmanjka denarja (si porabil limit) si ga lahko nakažeš gor oz. poplačaš stroške predčasno (pred trganjem). Nakazilo traja nekje do 2dni.
Tako si lahko povečaš tudi limit.
:wink:
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Lep pozdrav,
Torej če je govora o hk in naročilu. Ali je možno naročiti iz kh kako drugače ne preko PayPall ? Ker nimam primerne bančne kartice in se mi ne splača delati kartice posebej za paypall. Torej kako naročiti ?
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Poglej na njihovi strani, če se ne motim, ti kaže...
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

:-? Western union ba naj bilo nakazilo ? Ne razumem se v te sisteme zato prosim za pomoč.
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...